Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

+9
sazeč
Alea
gari
Hurvinek
Melissa
Tonda Vlas
zbysek
Martin Cibulka
lorak
13 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  gari 13/7/2012, 12:46

Ahoj,
Lorak je dle mého názoru gramofon, do kterého vložila NSSJ jednu vinylovou desku a tu zde přehrává stále dokola. Je jasné, že vinylová deska není schopna vnímat to, co se říká kolem ní. Jen stále dokola přehrává to, co do ní kdysi někdo vryl. Jistě mi dáte za pravdu, že s gramofonem nemá cenu diskutovat. Na to nebyl sestrojen. Sice se nedá vypnout, ale dá se odrolovat. I když mě už od samého rolování bolí ukazovák - jeho kopírování Bible a publikací SV nezná konce- nic jiného mi ale nezbývá, protože jeho příspěvky postrádají hlavu a patu. Výrobcům této vinylové desky dávám palec dolů a vyhlašuji ho za "ček šmejd roku. Very Happy

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 12:48

Tak já mu založím vlastní Topic, kde se může vyřádit cyclops
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 13:13

zbysek napsal:
Hurvinek napsal:A když ti napíši ANO tak k čemu to bude? Když ti napíši Ne co potom? Jednoduché, Ad hominem nic jiného že?
K ničemu to není. Když jsem použil jeho taktiku a začal jsem mu klást stejné otázky, také na ně většinou neodpovídal, akorát se rozzuřil a začal vymýšlet pomluvy. Smile

Zbysku zadal sem te abys ses nesnazil vetrit se do me prizne. Pokud trva tvuj stav o ktorem sem s tebou uz psal a nemas zajem projevit pokani nema zadny smysl, aby sme my dva dale spolu komunikovali ohledne veci tykajici se viry.

Az projevis pokani, klidne mne muzes oslovit.

Nestaci ti, jak na tebe reagoval witness ? Ja tak na tebe reagovat nebudu a zastaval sem se te pred nim. Proc chces, ale abych te za tve vedome spatne jednani chvalil. Modlar, utrhac ani smilnik co vedome a nekajicne pokracuje v takovemhle jednani nemuze byt pro nikoho kdo chce mit dobry vztah s Bohem dobrou spolecnosti. (Jakub 4:4 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 13:23

gari napsal:Ahoj,
Lorak je dle mého názoru gramofon, do kterého vložila NSSJ jednu vinylovou desku a tu zde přehrává stále dokola. Je jasné, že vinylová deska není schopna vnímat to, co se říká kolem ní. Jen stále dokola přehrává to, co do ní kdysi někdo vryl. Jistě mi dáte za pravdu, že s gramofonem nemá cenu diskutovat. Na to nebyl sestrojen. Sice se nedá vypnout, ale dá se odrolovat. I když mě už od samého rolování bolí ukazovák - jeho kopírování Bible a publikací SV nezná konce- nic jiného mi ale nezbývá, protože jeho příspěvky postrádají hlavu a patu. Výrobcům této vinylové desky dávám palec dolů a vyhlašuji ho za "ček šmejd roku. Very Happy

Gari je v poradku, ze na tomhle foru osocujes a znevazujes jine lidi pro jejich viru, ktora je plne v souladu s ucenim PISMA ? Ja si duvod sve nadeje co je v mem srdci umim obhajit sam a mam pred Bohem ciste svedomi.

Proc ti vadi texty z PISMA a clanky co jsou na nem zalozene ? Mas snad problem respektovat autoritu BOZIHO SLOVA ?

O cem se tu teda chces potom bavit ? O sve vychytralosti a o lidske moudrosti ?

"Vždyť slovo Boha je živé a vykonává moc a je ostřejší než jakýkoli dvojsečný meč a proniká až k rozdělení duše a ducha a kloubů a [jejich] morku a [je] schopné rozeznávat myšlenky a úmysly srdce. A není stvoření, které není zjevné jeho zraku, ale všechno je obnažené a otevřeně vystavené očím toho, jemuž máme skládat účty." (Hebrejcum 4:12,13 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 13:28

Hurvinek napsal:Tak já mu založím vlastní Topic, kde se může vyřádit cyclops

Hurviku to nejspis potrebujes ty sam a verim tomu, ze se tu najdou i jini, co se potrebuji vyradit pri pomluvach, ktorymi se snazi ocistit sve vlastni poskvrnene svedomi.

Jehova ale bude soudit urcite spravedlive a kazdym slovem soudu kazdy jeden clovek odsuzuje sam sebe. O to horsi kdyz vedome soudi se LZI na rtech a nerika celou pravdu, ale ji redi a prispusobuje si ji, tak jak mu to vyhovuje, aby naplnil vlastni sebeckou touhu.

Ja hledam slavu pro JEHOVU a jeho syna JEZISE KRISTA. Vim, ze ja sam sem jen hlinenou nadobou.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  zbysek 13/7/2012, 13:52

lorak napsal:Az projevis pokani, klidne mne muzes oslovit.

Nestaci ti, jak na tebe reagoval witness ? Ja tak na tebe reagovat nebudu a zastaval sem se te pred nim. Proc chces, ale abych te za tve vedome spatne jednani chvalil. Modlar, utrhac ani smilnik co vedome a nekajicne pokracuje v takovemhle jednani nemuze byt pro nikoho kdo chce mit dobry vztah s Bohem dobrou spolecnosti. (Jakub 4:4 )
Loraku, s pokáním bys měl začít ty, a to za pomluvu.

To, co tu na mou adresu rozjel witness, má hned několik znaků trestného činu, a to jak před světským právem, tak i před Božím. Naprosto bezprecedentním způsobem rozjel inkvizniční praktiku obviňovat člověka z kdečeho tak dlouho, až se obviňovaný k něčemu přizná. K tomu jsem po několika úvodních křivých!!! obviněních řekl DOST a odmítl jsem se jeho inkviziční hry účastnit. Protože ty jsi v poslední době po něm převzal veslo, byť ve výrazně mírnější formě, pak i tobě říkám, že do mého soukromí ti naprosto nic není a i nadále se odmítám účastnit inkvizičního vyšetřování, v jakékoliv podobě a formě. Nemáš na něco takového nejmenší právo. A pokud ti nestačí moje usvědčení, že mé svědomí před Bohem je čisté, pak Bůh buď s tebou...

Padni na kolena a kaj se.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  Martin Cibulka 13/7/2012, 14:55

Pro Loraka, který napsal (Yesterday at 11:13):
Povazujes za spravne, aby lide prestali pouzivat a posvecovat BOZI - OTCOVO - JMENO ?
Používat a posvěcovat Boží jméno jsou dvě odlišné věci, které neustále ztotožňuješ. Proto jsem Ti napsal (Yesterday at 8:56):
Slova z Písma, na která dále poukazuješ, neznamenají, že ten, kdo nechce znesvěcovat Boží jméno, musí nutně tetragram vyslovovat. Znesvěcování Božího jména totiž vždy šlo a dodnes jde ruku v ruce s nedodržováním Tóry, v níž je obsažen tetragram. Jinými slovy, pokud svědkové Jehovovi onen tetragram vyslovují a přesto kašlou na dodržování Tóry, pak to Boží jméno znesvěcují víc, než kdyby tetragram vůbec nevyslovovali. Jestliže tedy dnes na někoho platí tato slova: „kvůli vám se Božímu jménu rouhají mezi národy“ (Římanům 2:24), pak to platí v první řadě na svědky Jehovovy, kteří prosluli chybnou výslovností tohoto jména a zároveň zvěstováním falešných výkladů Písma o konci světa.
Ty to však naprosto ignoruješ a místo toho zde chrlíš texty, které nijak neospravedlňují postoj svědků Jehovových. Místo, abys uznal, že posvěcování Božího jména jde ruku v ruce s dodržováním Tóry a ne se samotnou výslovností tetragramu „jod-he-vav-he“, obviňuješ ty, kdo se neprovinili ani „zvěstováním falešných výkladů Písma o konci světa“ ani tím, že by přestali používat Boží jméno. Proč jinak by se toto jméno i nadále vyskytovalo v hebrejském textu Bible, který používají židé? Nedávno dokonce katolíci vydali českou verzi Jeruzalémské bible, kde je výhradně používáno Boží jméno ve tvaru Jahve. Proč by to dělali, kdyby chtěli, aby lidé nevyslovovali Boží jméno? Proč se snažíš obviňovat druhé z věcí, které nepáchají? Jen proto, abys odvedl pozornost od hříchů, jichž se sám dopouštíš, když kdekoho křivě obviňuješ a nereaguješ na to, co Ti píši?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  Alea 13/7/2012, 15:02

Dobrá poznámka, Martine. Lorak by si měl uvědomit, že Židé také nevyslovovali JHVH, místo toho říkali a říkají "ha šem", "to jméno". Podle Loraka by ovšem byli zavržení, protože neužívali jméno Jehova Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  gari 13/7/2012, 15:59

lorak napsal:
Gari je v poradku, ze na tomhle foru osocujes a znevazujes jine lidi pro jejich viru, ktora je plne v souladu s ucenim PISMA ? Ja si duvod sve nadeje co je v mem srdci umim obhajit sam a mam pred Bohem ciste svedomi.

Proc ti vadi texty z PISMA a clanky co jsou na nem zalozene ? Mas snad problem respektovat autoritu BOZIHO SLOVA ?

O cem se tu teda chces potom bavit ? O sve vychytralosti a o lidske moudrosti ?

Loraku, nikdy jsem neznevažoval lidi pro jejich víru. Na jiném vláknu jsem se přidal k názoru, že si tvé víry vážím.

Co mi však vadí je to, jak bez ladu a skladu házíš biblickými verši, jak tvé nesrozumitelné komentáře zaplavují toto fórum a jak stále dokola brebentíš to samé.
Také mi vadí, jak sem kopíruješ celé dlouhé pasáže vaší literatury z pera VRO, o které všichni víme, jak je zavádějící a pokřivená.
Vypadá to, jako by SJ neměli k biblickým tématům co vlastního a osobního říct a čím přispět - jen kopírovat a kopírovat názory svého vyvoleného VRO. Vím, že jste naučeni ze studia Strážné věže si nejprve přečíst to, jak máte správně odpovědět, a pak následuje otázka, na kterou správně odpovíte. Vím, že to člověka časem připraví o schopnost prezentovat svůj vlastní názor.
Tohle fórum ale funguje úplně jinak, tak se to zkus naučit. Bute to k prospěchu tvému i nás všech.
S úctou k tvé víře Gari

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 16:24

Alea napsal:Dobrá poznámka, Martine. Lorak by si měl uvědomit, že Židé také nevyslovovali JHVH, místo toho říkali a říkají "ha šem", "to jméno". Podle Loraka by ovšem byli zavržení, protože neužívali jméno Jehova Very Happy

ALEO NELŽI ! Do doby nez byli Izraeliti vzany do Babylonskeho zajeti tak Bozi jmeno JHVH pouzivali i vyslovovali. Jeho vyslovnost se mezi Zidi nedochovala pro SPATNOU LIDSKOU TRADICI !

Tohle dobre vi i Martin.

A Zbyskovi se nemam za co omlouvat. Velmi dobre sem cetl co psal a jak to obhajoval. Jako nekajicny hrisnik se usvedcil sam svymi slovami a nema zajem delat zadne pokani. Nemam k nemu vic co dodat. Modlarstvi, uthacna rec a obhajovani smilstva jsou dostatecne duvudy proc s nim dale odmitam diskutovat. Velmi dobre vi, ze tyhle veci, co dela jsou spatne, ale i tak v nich pokracuje.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 16:36

Martine jsi jinak velmi zatizen TOROU - zakonem, co uz pro krestany platny neni. Zbytecne tak lidi vedes do otrocvi z ktoreho nas Jezis prisel osvobodit. Mimo to dale rozsirujes pomluvy vuci tem lidem, co pouzivaji a posvacuji Bozi jmeno jako verni nasledovnici Jezisa Krista v souladu s ucenim PISMA.

Nevite nijak rozlisit, co je proroctvi vyslovene v JEHOVOVEM JMENE a co je ocekavani na zaklade skoumani PISMA, kde nejsou zaznamenany nazory novodobych JS, ale jsou v nem zaznamenana stale platna BOZI PROROCTVI a ty se nepochybne naplni i kdybyste si to vy sami neprali tak tomu nijak zabranit nikdo z vas nemuze. Je to Bozi vule a jeho zamer a jeho verni sluzebnici ji oznamuji i nadale.

"Na svém strážním místě budu stále stát a budu zůstávat na baště; a budu na stráži, abych viděl, co bude mluvit mým prostřednictvím a co odvětím na své pokárání.
A Jehova přistoupil k tomu, aby mi odpověděl a aby řekl: „Zapiš vidění a jasně [je] předlož na tabulkách, aby ten, kdo z něho bude nahlas předčítat, mohl [číst] plynně. Vidění je totiž ještě na ustanovený čas a stále supí ke konci a nepoví lež. I kdyby se zdrželo, stále je očekávej; zcela jistě se totiž splní. Neopozdí se.
Pohleď, jeho duše se nadmula; není v něm přímá. Ale pokud jde o spravedlivého, ten zůstane naživu svou věrností." (Habakuk 2:1-4 )

Ten kto neni verny a slouzi Bohu z vypocitavosti odpadava. To co se teda stalo melo svuj vyznam a je to jen dobre, ze to tak bylo. Precistovani v Bozim lide probiha i nadale.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  Alea 13/7/2012, 16:40

lorak napsal:ALEO NELŽI ! Do doby nez byli Izraeliti vzany do Babylonskeho zajeti tak Bozi jmeno JHVH pouzivali i vyslovovali. Jeho vyslovnost se mezi Zidi nedochovala pro SPATNOU LIDSKOU TRADICI !

A ty si myslíš, že ti, co byli vzati do zajetí si nepamatovali jak se toto jméno vyslovuje? A že to případně nesdělili svým dětem? Uvědom si, PROČ ho nevyslovovali.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 16:50

gari napsal:
lorak napsal:
Gari je v poradku, ze na tomhle foru osocujes a znevazujes jine lidi pro jejich viru, ktora je plne v souladu s ucenim PISMA ? Ja si duvod sve nadeje co je v mem srdci umim obhajit sam a mam pred Bohem ciste svedomi.

Proc ti vadi texty z PISMA a clanky co jsou na nem zalozene ? Mas snad problem respektovat autoritu BOZIHO SLOVA ?

O cem se tu teda chces potom bavit ? O sve vychytralosti a o lidske moudrosti ?

Loraku, nikdy jsem neznevažoval lidi pro jejich víru. Na jiném vláknu jsem se přidal k názoru, že si tvé víry vážím.

Co mi však vadí je to, jak bez ladu a skladu házíš biblickými verši, jak tvé nesrozumitelné komentáře zaplavují toto fórum a jak stále dokola brebentíš to samé.
Také mi vadí, jak sem kopíruješ celé dlouhé pasáže vaší literatury z pera VRO, o které všichni víme, jak je zavádějící a pokřivená.
Vypadá to, jako by SJ neměli k biblickým tématům co vlastního a osobního říct a čím přispět - jen kopírovat a kopírovat názory svého vyvoleného VRO. Vím, že jste naučeni ze studia Strážné věže si nejprve přečíst to, jak máte správně odpovědět, a pak následuje otázka, na kterou správně odpovíte. Vím, že to člověka časem připraví o schopnost prezentovat svůj vlastní názor.
Tohle fórum ale funguje úplně jinak, tak se to zkus naučit. Bute to k prospěchu tvému i nás všech.
S úctou k tvé víře Gari

Gari kdyz vidim duchovni slepotu a nekoho kto ji obhajuje jako pravdu, tak na ni posvitim klidne i 100 krat opakovanym Biblickym textem, co je skutecne BOZI SLOVO PRAVDY.

Pokrivene je tve vlastni svedomi kdyz VRO kritizujes jak celek a nerozlisujes nazory jednotlivcu co se ujimaji vedeni a mohou se zmylit stejne jak sa v minulosti zmylili i Jezisovi verni ucenici a aspotoli. VRO se za sve chyby omluvil. To ale pysnym lidem jako jsi i ty sam asi nestaci.

"Ale stezka spravedlivých je jako jasné světlo, které svítí více a více, dokud nebude pevně založen den. Cesta ničemných je jako temnota; nepoznali, oč stále klopýtají." (Prislovi 4:18,19 )

Tyhle slova jsou velmi vystizne nejen pro ti co jsou v nich oznaceni za spravedlivých, ale plati i v pripade lidi jakym si i ty gari.

"Cesta ničemných je jako temnota; nepoznali, oč stále klopýtají"

Soudite a vubec se nazaujimate o to jak postupuje poznani medzi Bozim lidem i diky namahave praci tech, co slouzi jako VRO. Kazdy si ponese svoji zodpovednost pred JEHOVEM a to plati i o bratrech ve vedoucim sboru.

Kto te ustanovil jejich soudcem ?

Muzes rict otevrene s cim nesouhlasis a vidis to jako spatnou vec presne tak jak ti to ted pisi i ja a nesoudim te jako cloveka gari. Rovnako neodsuzuji ani Zbyska i kdyz uz s nim nemam dale zajem pokracovat v debate. Soudit kazdeho z nas skutecne bude JEHOVA a prostrednictvim Jezise Krista skutecne u kazdeho z nas zohledni vsechny veci co jsme kazdy udelali ci uz byly dobre a nebo zle.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  zbysek 13/7/2012, 16:55

lorak napsal:Nevite nijak rozlisit, co je proroctvi vyslovene v JEHOVOVEM JMENE a co je ocekavani na zaklade skoumani PISMA
Hlubší pochopení, heslo proroctví:

Inspirované poselství; zjevení nebo ohlášení Boží vůle a Božího záměru. Proroctví může být inspirovaným poučením v mravním ohledu, vyjádřením Božího příkazu či soudu čili oznámením něčeho, co má nastat.

Způsob vyhlašování konců světa probíhal ve smyslu zvýrazněných částí.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  Alea 13/7/2012, 17:03

Jak píše Zbyšek: "Jak poznáme slovo, které Hospodin nepromluvil?" "Nuže, promluví-li prorok jménem Hospodinovým a věc se nestane a nesplní, nepromluvil to slovo Hospodin. Opovážlivě je mluvil ten prorok sám; nelekej se toho. (Dt 18,20-22)
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 17:10

Alea napsal:
lorak napsal:ALEO NELŽI ! Do doby nez byli Izraeliti vzany do Babylonskeho zajeti tak Bozi jmeno JHVH pouzivali i vyslovovali. Jeho vyslovnost se mezi Zidi nedochovala pro SPATNOU LIDSKOU TRADICI !

A ty si myslíš, že ti, co byli vzati do zajetí si nepamatovali jak se toto jméno vyslovuje? A že to případně nesdělili svým dětem? Uvědom si, PROČ ho nevyslovovali.

"Encyclopaedia Judaica uvádí, že „nevyslovování jména JHVH je . . . způsobeno nepochopením třetího přikázání“.

Třetí z Deseti přikázání, která Bůh dal Izraelitům, zní: „Nepoužiješ jméno Jehovy, svého Boha, nehodným způsobem, neboť Jehova nenechá bez trestu toho, kdo používá jeho jméno nehodným způsobem.“ (2. Mojžíšova 20:7) Boží výnos proti nesprávnému používání jeho jména byl tedy překroucen a stal se pověrou.

To, že většina lidí Boží jméno nepoužívá, je založeno výlučně na lidské tradici a ne na tom, co Bible učí.

„Nic v Tóře nezakazuje člověku vyslovovat Jméno Boží. Z textů je naopak patrné, že Boží jméno bylo vyslovováno běžně,“ vysvětluje badatel Tracey R. Rich, autor internetové stránky Judaism 101

Profesor George Howard v časopise Biblical Archaeology Review napsal: „Máme tři různé předkřesťanské opisy řecké Septuaginty a ani v jednom případě není tetragrammaton přeloženo jako kyrios nebo jakkoli jinak. Můžeme tedy téměř jistě říct, že před novozákonním obdobím, během něj i po něm bylo židovským zvykem psát Boží jméno . . . přímo do řeckého textu Písem.“

Profesor Howard píše: „Když Septuaginta, kterou používala a citovala novozákonní církev, obsahovala hebrejskou podobu božského jména, novozákonní pisatelé nepochybně zahrnuli tetragrammaton do svých citátů.“

David Clines ve své eseji „Jahve a Bůh křesťanské teologie“ napsal: „Jedním z následků toho, že Jahve není v povědomí křesťanů, je tendence zaměřovat se na osobnost Kristovu.“

Mnozí věřící si proto v podstatě neuvědomují, že pravý Bůh, k němuž se Ježíš modlil, je osoba, která má jméno, a to Jehova.

"Zkoumáte Písma, protože si myslíte, že jejich prostřednictvím budete mít věčný život; a právě ta vydávají svědectví o mně. A přece nechcete přijít ke mně, abyste měli život. Nepřijímám slávu od lidí, ale dobře vím, že v sobě nemáte Boží lásku. Přišel jsem ve jménu svého Otce, ale mě nepřijímáte; kdyby přišel někdo jiný ve svém vlastním jménu, toho byste přijali.  Jak můžete věřit, když přijímáte slávu jeden od druhého a nehledáte slávu, která je od jediného Boha?  Nemyslete si, že vás budu žalovat u Otce; je někdo, kdo vás žaluje, Mojžíš, v něhož jste vložili svou naději. Kdybyste vskutku věřili Mojžíšovi, věřili byste mně, protože ten o mně psal. Ale jestliže nevěříte jeho spisům, jak uvěříte mým výrokům?“" (Jan 5:39-47 )(Matus 23:39 ) (2 Mojzisova 3:15 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  Martin Cibulka 13/7/2012, 19:24

Pro Loraka, který napsal:
Martine jsi jinak velmi zatizen TOROU - zakonem, co uz pro krestany platny neni. Zbytecne tak lidi vedes do otrocvi z ktoreho nas Jezis prisel osvobodit.
Do otroctví Tóry bych lidi přiváděl tehdy, kdybych učil, že spasení si může každý vysloužit tím, že bude zachovávat přikázání Tóry. Kromě toho Ješu‘a ha-Mašiach nepřišel nikoho osvobodit od dodržování Tóry (viz Matouš 5:17), ale od následků za nedodržení Tóry.
Mimo to dale rozsirujes pomluvy vuci tem lidem, co pouzivaji a posvacuji Bozi jmeno jako verni nasledovnici Jezisa Krista v souladu s ucenim PISMA.
To je jedna ze lží, které zde šíříš Ty a ne já. Navíc není žádná záruka, že ten, kdo používá Boží jméno, zároveň toto jméno posvěcuje. Jak jsem již uvedl, posvěcování Božího jména jde ruku v ruce s dodržováním Tóry a ne s jejím nedodržováním (viz Jeremjáš 34:16).
Nevite nijak rozlisit, co je proroctvi vyslovene v JEHOVOVEM JMENE a co je ocekavani na zaklade skoumani PISMA, kde nejsou zaznamenany nazory novodobych JS, ale jsou v nem zaznamenana stale platna BOZI PROROCTVI a ty se nepochybne naplni i kdybyste si to vy sami neprali tak tomu nijak zabranit nikdo z vas nemuze. Je to Bozi vule a jeho zamer a jeho verni sluzebnici ji oznamuji i nadale.
No, Ješu‘a varoval své učedníky, že pokud někdo řekne: „Pohleďte, zde je Kristus“, nebo: „Tam!“, pak mu nemají věřit (viz Matouš 24:23), protože „přítomnost Syna člověka“ bude zjevná lidským zrakem (viz Matouš 24:27, Zjevení 1:7). Tzv. věrný a rozvážný otrok (VRO) však začal tvrdit, že v roce 1914 usedl neviditelně na svůj trůn a začala jeho přítomnost. To je falešný výklad a očekávání, které je a vždy bylo v rozporu s učením Ješuy ha-Mašiach. A svědkové Jehovovi k tomu přidali další hříchy tím, že ze svých řad vylučovali každého, kdo jen zpochybnil tento falešný výklad a očekávání. I toto bylo podle Tebe Boží vůlí a záměrem?
Do doby nez byli Izraeliti vzany do Babylonskeho zajeti tak Bozi jmeno JHVH pouzivali i vyslovovali. Jeho vyslovnost se mezi Zidi nedochovala pro SPATNOU LIDSKOU TRADICI !
Žel výslovnost Božího jména se nedochovala ani mezi křesťany.
To, že většina lidí Boží jméno nepoužívá, je založeno výlučně na lidské tradici a ne na tom, co Bible učí.
Ne každá lidská tradice je špatná. Kdyby nevyslovování Božího byla tak špatná tradice, jak zde píšeš, pak by proti ní Ješu‘a zakročil. O nějakém náznaku kritiky však v novozákonních spisech není žádná zmínka.
„Nic v Tóře nezakazuje člověku vyslovovat Jméno Boží. Z textů je naopak patrné, že Boží jméno bylo vyslovováno běžně,“ vysvětluje badatel Tracey R. Rich, autor internetové stránky Judaism 101
Správně. Těžko však můžeš vyslovovat něco, co nevíš, jak máš vyslovovat. Osobně však nikomu nebráním, aby nějakou výslovnost Božího jména, byť pochybnou, používal.
Mnozí věřící si proto v podstatě neuvědomují, že pravý Bůh, k němuž se Ježíš modlil, je osoba, která má jméno, a to Jehova.
Téměř žádný svědek Jehovův si pro změnu neuvědomuje, že ono jméno patří i Synu (viz Hebrejcům 1:4).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 23:41

Martine

"Dále, ačkoli jste byli mrtví ve svých přečinech a v neobřezaném stavu svého těla, [Bůh] vás oživil spolu s ním. Laskavě nám odpustil všechny naše přečiny a vymazal ručně psaný doklad proti nám, který se skládal z výnosů a který byl proti nám; a On jej odstranil z cesty tím, že jej přibil na mučednický kůl." (Kolosanum 2:13,14)

"Jistě tedy dochází k odstranění předcházejícího přikázání kvůli jeho slabosti a neúčinnosti. Zákon totiž neučinil nic dokonalým, ale způsobil, že byla nadto uvedena lepší naděje, jejímž prostřednictvím se přibližujeme k Bohu." (Hebrejcum 7:18,19 )

"víme, že člověk je prohlášen za spravedlivého ne díky skutkům zákona, ale pouze prostřednictvím víry v Krista Ježíše. I my jsme uvěřili v Krista Ježíše, abychom byli prohlášeni za spravedlivé díky víře v Krista, a ne díky skutkům zákona, protože díky skutkům zákona nebude prohlášeno za spravedlivé žádné tělo." (Galaťanům 2:16 )

Martine.
"Láska nepůsobí bližnímu zlo; proto je láska naplněním zákona." (Římanům 13:10 )

"„‚Budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí.‘ To je největší a první přikázání. To druhé, jemu podobné, je: ‚Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.‘ Na těchto dvou přikázáních závisí celý Zákon a Proroci.“" (Matous 22:37-40 ) A prave s tim prvnim zakonem ma i na tomhle foru hodne lidi velky problem

Martine Jeremias 34:16 neni pravdivym opisem toho jak se k sobe chovaji JS.
Pravdivy opis chovani vacsiny JS je tento a pomluvy odpadliku na tyhle veci nic zmenit nemohou.

"Ale vy se nenechte nazývat Rabbi, protože jeden je váš učitel, zatímco vy všichni jste bratři. Kromě toho, nikoho na zemi nenazývejte svým otcem, neboť jeden je váš Otec, Ten nebeský. Ani se nenechte nazývat ‚vůdci‘, protože váš Vůdce je jeden, KRISTUS. Ale největší mezi vámi bude vaším služebníkem. Kdokoli se vyvyšuje, bude pokořen, a kdokoli se pokořuje, bude vyvýšen." (Matous 23:8-12 ) Mezi JS je skutecna laska a kazdy stoji vlastni virou a rozviji si osobni vztah k nebeskemu OTCI BOHU Jehovovi skrze JEZISE KRISTA.

To, ze se mel Jezis nejdrive ujmout vlady v nebi je pravda a uceni PISMA. Udalosti od roku 1914 skutecne naznacuji to, ze byl Satan v tomto obdobi svrzen z nebe (kde se Jezis Kristus ujal vlady - Zjeveni 12kap. ) na Zem. Je pravdou i to, ze v predchazejich letech probihala valka v nebi a na Zemi v kratkem obdobi do roku 1914 nastal na Zemi relativni klid, kdy vacsina lidi zijicich na svete zila v miru.Plne pochopeni vyznamu roku 1914 prislo az pozdeji, ale to vubec neni v rozporu s ucenim Pisma.

Rok 1914 — významný rok v biblickém proroctví
http://goo.gl/uCI2g

Martine s touhle tvoji vetou souhlasim.
"Žel výslovnost Božího jména se nedochovala ani mezi křesťany."

Duvod je nasledujici.
Boj proti Božímu jménu - podivej si informace pod nadpisem
Další snahy zatajit Boží jméno
http://goo.gl/d7Zeo

Z toho co si jinak vyse napsal vidim, ze v teto veci zajimas rozumny postoj a uznavas, ze krestane od sveho Pana Jezise Krista znali spravnou vyslovnost Boziho jmena.Ta vsak upadla v zapomeni z pochopitelnych duvodu spomenuteho vyse v clanku. Odpadlictvi medzi krestany, vedlo k zapreni majitele BOHA (2 Petra 2:1 ) a misto uctivani Jehovu jako jedineho praveho Boha udelali z Boziho Syna JEZISE KRISTA - BOHA misto OTCE. Pro verne krestany Jezisuv OTEC byl i zustal jedinym pravym BOHA hodnym uctivani a Jezis zustal i nadale v postaveni PROSTREDNIKA medzi Bohem a lidmi v nizsim a podridenem postaveni vuci svemu Otci. (Jan 14:28; 1 Kor 11:3 )

Martine Jezis proti spatne lidske tradici nepouzivani Boziho jmena zakrocil a nepochybuj o tom, ze pri citovani pisma spravne pouzival a vyslovoval Bozi jmeno, tak jak bylo oznameno Mojzisovi a nepochybne to ucil to delat i svoje verne uceniky, ktory si k jeho Otci vytvareli velmi blizky osobni vztah hlavne diky samotnemu Jezisovi Kristovi. Jezis zduraznoval posvecovani Boziho jmena a taky ho i oznamil, aby jeho ucenici mohli mit blizsi a osobnejsi vztah pri oslovovani sveho nebeskeho Otce treba i v modlitbe. (Mat 6:9;Jan 17:6,26)

Napsal jsi
"Osobně však nikomu nebráním, aby nějakou výslovnost Božího jména, byť pochybnou, používal."

Martine delas to i ty sam ? Snazis se o blizky osobni vztah k nasemu nebeskemu Otcovi tak, ze pouzivas i jeho jmeno ?

Napsal jsi
"Téměř žádný svědek Jehovův si pro změnu neuvědomuje, že ono jméno patří i Synu (viz Hebrejcům 1:4)."

Tohle je falsovani uceni PISMA Martine a dopoustis se tim lziveho tvrzeni v rozporu s pravdou jasne zapsanou v PISMU.


V Hebrejcum 1:4 je napsano
"Tak se stal lepším než andělé do té míry, že zdědil jméno znamenitější než jejich."

To je plne v souladu s timto textem, co je rovnez ucenim PISMA a PISMO si nemuze odporovat.

"Právě proto ho také Bůh vyvýšil do nadřazeného postavení a laskavě mu dal jméno, které je nad každým jiným jménem, aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou a aby každý jazyk otevřeně uznával, že Ježíš Kristus je Pánem ke slávě Boha, Otce." (Filipanum 2:9-11 )

Jak vidis tak sve JMENO i postaveni DOSTAL JEZIS od sveho OTCE, k OTCOVE - BOZI SLAVE, takze v zadnem pripade nema stajne slavne jmeno a postaveni jak jeho OTEC od ktereho svoje postaveni dostal.

V PISMU je jasne napsano.

"Já jsem Jehova. To je mé jméno; a nikomu jinému nedám svou vlastní slávu, ani svou chválu" (Izajas 42:8 )

Jezis sam uznal sveho Otce jako jedineho praveho Boha (Jan 17:3 ) a uznal i to tim, ze potvrdil i platnost slov z PISMA kde sam JEZIS rekl. "Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova" (Marek 12:29). Jezis tu nerekl ‚Slyš, Izraeli, Jehova, VÁŠ Bůh, je jeden Jehova. Pouzil slova presne tak jak jsou napsane v PISMU a vztahoval je i sam na sebe co nakonec potvrdil i po vkriseni kdyz jasne rekl.

"Jdi však k mým bratrům a řekni jim: ‚Vystupuji ke svému Otci a vašemu Otci a ke svému Bohu a vašemu Bohu.‘" (Jan 20:17 )

Jezisovi ucenici ani po tom, co uz Jezis zaujal sve postaveni po pravici sveho OTCE Boha Jehovu a dostal od sveho OTCE jmeno nad kazde jine jmeno, stale nepochybovali o tom jake je postaveni Jezise. Vyznavali viru ze jediny pravy BUH je pouze Jezisuv OTEC. (1 Kor 8:4-7, 1 Tim 2:3-7)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  gari 14/7/2012, 10:14

lorak napsal:
Martine Jezis proti spatne lidske tradici nepouzivani Boziho jmena zakrocil a nepochybuj o tom, ze pri citovani pisma spravne pouzival a vyslovoval Bozi jmeno, tak jak bylo oznameno Mojzisovi a nepochybne to ucil to delat i svoje verne uceniky, ktory si k jeho Otci vytvareli velmi blizky osobni vztah hlavne diky samotnemu Jezisovi Kristovi. Jezis zduraznoval posvecovani Boziho jmena a taky ho i oznamil, aby jeho ucenici mohli mit blizsi a osobnejsi vztah pri oslovovani sveho nebeskeho Otce treba i v modlitbe. (Mat 6:9;Jan 17:6,26)

Loraku, jak tohle můžeš tvrdit, máš pro to nějaké důkazy v Bibli?
Jak víš že Ježíš při čtení SZ vyslovoval Boží jméno a nectil židovskou tradici?
Už jsem to tu jednou psal, ale pro tebe to zopakuji:

Vzhledem k tomu, že Ježíš předčítal v synagogách a na veřejnosti výhradně židům, určitě by vyslovení Božího jméno způsobilo nemalý rozruch a velké pohoršení. Jistě by o takové reakci byla v písmu nějaká zmínka. Ale nikde nic. Dále pochybuji, že kdyby židovská tradice nevyslovovat JHVH , byla tak závažné pochybení, že by na to Ježíš důrazně nepoukázal. Ale zase nikde nic.
Je zvláštní i to, že kdyby Ježíš používal Boží jméno, že by k tomu nevedl své učedníky, aby napravili chybu židovské tradice a znovu začali toto jméno používat. Ani to se nestalo. Sám Ježíš, když je v NZ citována jeho přímá řeč, nevyslovuje JHVH, ale vždy používá oslovení můj nebo náš otec, můj nebo náš Bůh. Naopak v celém NZ je upřena pozornost ke jménu Ježíše Krista.

Např:
1 Korintským 1:2 církvi Boží v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista, ať jsou shromážděni kdekoliv, jinde či u nás .....

Skutky apoštolské 4:11, 12 Ježíš je ten kámen, který jste vy stavitelé odmítli, ale on se stal kamenem úhelným. V nikom jiném není spásy; není pod nebem jiného jména, zjeveného lidem, jímž bychom mohli být spaseni.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  sazeč 14/7/2012, 19:07

to Lorak:

,,Otče, buď posvěceno tvé jméno!" znamená dle učení SJ oslovit správné Boží jméno. Je to tak? Pak to je mantra!!

Nebo spíš, že to znamená uznat Krista jako svého Pána, toho, kterého poslal Bůh? Ten, který od věků před stvořením všeho živého a neživého poslal svého Syna pro pokoj všech v Ježíšově jménu!! Mistrovský, laskavý plán pro ty, kdo chtějí být podřízeni v Kristu Bohu Otci po celou věčnost. Měl bys pořádně číst např. dopis Efezským nezaujatě a s prosbou. Jenomže pokud jsi ve VRO, sotva ti půjde. Chce to v Kristu, ke kterému přivádí Otec každého, kdo si uvědomuje svou malost a špatnost. Bůh se staví proti pyšným, ale pokorným přeje. Takže, Loraku, sniž se, VRO je pozemského, nic víc, žádného ducha v něm není.

Víš, že v žalmu 102:26 se píše o Jehovovi, jak zemi založil a jeho rukou jsou stvořena nebesa? Také víš, že ap.Pavel byl v nebi, psal v židech 1:10-12 o Synu, který on jako Jehova zemi založil i nebesa a vše?

Proč ap.Pavel vůbec citoval? K čemu? Psal, že Ježíš konal na počátku... a je tedy nazván na některých místech jako Počátek.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 15/7/2012, 03:26

gari napsal:
lorak napsal:
Martine Jezis proti spatne lidske tradici nepouzivani Boziho jmena zakrocil a nepochybuj o tom, ze pri citovani pisma spravne pouzival a vyslovoval Bozi jmeno, tak jak bylo oznameno Mojzisovi a nepochybne to ucil to delat i svoje verne uceniky, ktory si k jeho Otci vytvareli velmi blizky osobni vztah hlavne diky samotnemu Jezisovi Kristovi. Jezis zduraznoval posvecovani Boziho jmena a taky ho i oznamil, aby jeho ucenici mohli mit blizsi a osobnejsi vztah pri oslovovani sveho nebeskeho Otce treba i v modlitbe. (Mat 6:9;Jan 17:6,26)

Loraku, jak tohle můžeš tvrdit, máš pro to nějaké důkazy v Bibli?
Jak víš že Ježíš při čtení SZ vyslovoval Boží jméno a nectil židovskou tradici?
Už jsem to tu jednou psal, ale pro tebe to zopakuji:

Vzhledem k tomu, že Ježíš předčítal v synagogách a na veřejnosti výhradně židům, určitě by vyslovení Božího jméno způsobilo nemalý rozruch a velké pohoršení. Jistě by o takové reakci byla v písmu nějaká zmínka. Ale nikde nic. Dále pochybuji, že kdyby židovská tradice nevyslovovat JHVH , byla tak závažné pochybení, že by na to Ježíš důrazně nepoukázal. Ale zase nikde nic.
Je zvláštní i to, že kdyby Ježíš používal Boží jméno, že by k tomu nevedl své učedníky, aby napravili chybu židovské tradice a znovu začali toto jméno používat. Ani to se nestalo. Sám Ježíš, když je v NZ citována jeho přímá řeč, nevyslovuje JHVH, ale vždy používá oslovení můj nebo náš otec, můj nebo náš Bůh. Naopak v celém NZ je upřena pozornost ke jménu Ježíše Krista.

Např:
1 Korintským 1:2 církvi Boží v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista, ať jsou shromážděni kdekoliv, jinde či u nás .....

Skutky apoštolské 4:11, 12 Ježíš je ten kámen, který jste vy stavitelé odmítli, ale on se stal kamenem úhelným. V nikom jiném není spásy; není pod nebem jiného jména, zjeveného lidem, jímž bychom mohli být spaseni.

gari muzu to smele tvrdit prave proto ze Jezisuv Otec BUH JEHOVA i nadale zustal pro verne krestany jedinym pravym Bohem. Z Jezise Krista BOHA rovnemu OTCI udelali az odpadlicky krestane ve 4 stoleti to bylo "posveceno" naukou o trojjedinem bohu co je nauka zalozene na filozofii a prekrucovani poselstvi Boziho slova v rozporu s jeho jasnym poselstvim.

Cize se jasne drzim i ja sam jasnemu uceni mojeho PANA JEZISE KRISTA.

(Lukas 4:8; Jan 14:28; Jan 17:3; Marek 12:28-34 )

"Nebo je on jen BOHEM Židů? Není také [Bohem] lidí z národů? Ano, také lidí z národů, jestliže opravdu Bůh je ten, kdo prohlásí obřezané lidi za spravedlivé kvůli víře a neobřezané lidi za spravedlivé prostřednictvím jejich víry. Rušíme tedy prostřednictvím své víry zákon? Kéž se to nikdy nestane! Naopak, zákon upevňujeme." (Rimanum 3:29-31 )

"praví ctitelé budou uctívat OTCE (JHVH) duchem a pravdou, neboť OTEC (JHVH) skutečně hledá takové [lidi], aby ho uctívali." (Jan 4:23 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  gari 15/7/2012, 09:11

Loraku, nechápu, proč odpovídáš na něco úplně jiného, než o čem byla řeč.
Ptal jsem se tě: Můžeš doložit své tvrzení, že Ježíš a jeho učedníci vyslovovali Boží jméno při čtení starého zákona? Můžeš doložit, že Ježíš poukazoval na špatnost židovské tradice nevyslovovat Boží jméno? Dolož tato svá tvrzení, jinak jsou to jen prázdná slova.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  sazeč 15/7/2012, 10:22

gari napsal:Loraku, nechápu, proč odpovídáš na něco úplně jiného, než o čem byla řeč.
Ptal jsem se tě: Můžeš doložit své tvrzení, že Ježíš a jeho učedníci vyslovovali Boží jméno při čtení starého zákona? Můžeš doložit, že Ježíš poukazoval na špatnost židovské tradice nevyslovovat Boží jméno? Dolož tato svá tvrzení, jinak jsou to jen prázdná slova.

Inu, SJ jsou chtě nechtě chytří, vědí o mnoho víc a proto nepotřebují doložit tvrzení. Přece mají svého VRO a ten vidí dále a krmí své ovce s vědomím Pána.

Loraku, taky beru vážně slova:

"praví ctitelé budou uctívat OTCE (JHVH) duchem a pravdou, neboť OTEC (JHVH) skutečně hledá takové [lidi], aby ho uctívali." (Jan 4:23 )

Jenže to je to co zapřičiní SJ právě k pádu a ne naopak, jak rád cituješ. Ne, VRO krade Boží slova ve svůj prospěch ve spojení s démony (znaky v literaturách, trpká chování SJ, falešná skandování, odevzdávání zpráv atd.) a omezuje SJ svobodně číst a pochopit v Pánu, je-li to tak?

Praví ctitelé jsou ti, které Bůh přivádí ke Kristu. Jenže dle učení VRO nikoli, ale že pozorujete zpovzdálí na své pomazané bratry. Pokud tvrdíš, že SJ jsou praví ctitelé, pak by ses měl narodit znova. O tom právě myslel náš Pán. Protože odmítáte Boží výzvu být Jeho syny, nemůžete Boha Otce uctívat duchem a pravdou. Duch je ten, kterého máte naslouchat a Pravda je sám Pán Ježíš. A ne poznat pravdu skrze VRO, která pravdou už není a nemůže být. Musíš se z toho vymanit z bludného kruhu a osvobodit se a přijmout Krista jako svého Pána.

Pak uvidíš, že to je úplně jinak, než to co učí VRO. Ne VRO, ale Bůh, který tě přivádí k pramenům vod skrze Krista. VRO klidně vyhoď ze svého srdce a paměti, namísto toho přijmi Krista. To je Boží plán již před založením světa.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  lorak 15/7/2012, 11:48

gari napsal:Loraku, nechápu, proč odpovídáš na něco úplně jiného, než o čem byla řeč.
Ptal jsem se tě: Můžeš doložit své tvrzení, že Ježíš a jeho učedníci vyslovovali Boží jméno při čtení starého zákona? Můžeš doložit, že Ježíš poukazoval na špatnost židovské tradice nevyslovovat Boží jméno? Dolož tato svá tvrzení, jinak jsou to jen prázdná slova.

Verim KRISTOVI a tomu, co je zapsano v PISMU (Matous 17:6, Matous 6:9). V textu pismu stareho zakona z ktereho cetl i Jezis KRISTUS se stale bezne zapisoval tetragramaton JHVH a ja ani nejmene nepochochybuji, ze Jezis cetl presne to co v textu bylo a tak jak to v nem bylo uvedene.Neprisel Otce zapirat jak to delali skazeni Zide a pozdeji i odpadlicky krestane. Prisel OTCE oslavit a soucasti toho bylo i pouzivani a posvacovani BOZIHO JMENA.

Bezne se prepisovalo Bozi jmeno v tvare tetragramatonu JHVH i do reckych prekladu hebrejskych Pisem o cem je nespocet dukazu a proto nepochybuji, ze stejnou vec delali i Jezisovi nasledovnici co uctivali stejneho Boha jako ZIDE - JEHOVU.

Septuaginta
http://makrosvet.sk/?p=487

Cti pozorne a nasnaz sa stale zapirat JEDINEHO MAJITELA a BOHA JEHOVU, ktoreho maji vsetci verny verici. Jezis to urcite nerobil a ucil svojich ucenikov posvacovat Bozie meno a pri citani textu to aj nepochybne robil presne tak ako to v minulosti robil Mojzis a proroci do doby nez zidia prijalu ZLU LUDSKU TRADICIU a zacali zo strachu zamlcovat BOZIE MENO a miesto JHVH citali v texte PAN i ked velmi dobre vedeli, ze slovo PAN ma v hebrejskych PISMACH uplne iny zapis a je to ine slovo ako tetragramaton JHVH.

Z cias vernych krestanov sa nam nedochoval ani jeden originalny text (mame len odpisy) a uz v case apostolov sa objavil antikrist clovek odpadnutia, co zapiera BOHA aj SYNA. (1 Jana 2:22 )

Antikrist popieral to, ze Jezis Kristus prisiel v tele ako dokonaly clovek (2 Jana 7) coho svedkami samozrejme boli apostoli, co chodili s Jezisom Kristom a osobne ho poznali (1 Petra 1:16 ) a tak posobili este ako prekazka uceniu, ktore viedlo k tomu, co sa naplno prejavilo v 4 Storoci. Jezis bol vyhlaseny za praveho BOHA v rovnakom postaveni ake ma jeho OTEC rozpore s ucenim PISMA.Dnes taku myslienky aj vhladom k Jezisovmu pozemskemu uceniu podobne ucia odpadlici stale PRAVY CLOVEK - PRAVY BOH i ked Jezis podla ucenia pisma nebol BOH a prijal od Otca podobu otroka a nerodil sa pod zakonom ako dokonaly clovek v nizsom postaveni od anjelov.Jezis ako clovek aj zomrel - PRESTAL EXISTOVAT ! Obetoval svoj dokonaly ludsky zivot za nas. VECNY BOH JHVH - OTEC - ale nikdy neumiera !

Taketo myslienky o tom, ze Jezis neprisiel v tele sa, ale zacali objavovat ovela skor.Myslienke stotoznit Krista s jeho Otcom jedinym pravym Bohom sa oddavalo vela odpadlickych krestanov uz ovela skor uz 1 storoci. Urcite si pocul o filozofii gnosticizmu.

"Gnóze se vyvinula v prostředí helénizované židovské diaspory ve velkých kulturních centrech Středomoří na začátku letopočtu.Mezi hlavní zdroje patří svérázně uchopené židovské náboženství, novoplatónská a novopythagorejská filosofie a antická mystéria. Na začátku letopočtu již existovala a vyvíjela se paralelně s křesťanstvím, do 4. století n. l. i uvnitř něj.Gnostici se velmi často, v pozdním období dokonce převážně, pohybovali uvnitř křesťanských obcí a pozdější církve, kde se však sami považovali za privilegované, vědoucí mezi nevědoucími...Křesťanská teologie ovšem nebyla s gnózí naprosto slučitelná a veškeré pokusy o syntézu obou proudů identifikovala jako herezi...Gnóze představuje široké spektrum různých názorových proudů. Společným jmenovatelem je nauka o božstvu Člověk (Anthropós), které žije v každém (nebo části) lidských bytostí jako duše, božská jiskra, jež si musí připomenout svůj božský původ a tím se vysvobodit z hmotného těla. Gnostici pohrdali hmotným světem, a tedy i náboženskými a politickými autoritami....Židovského Boha JHVH, kterého identifikovali se Sókratovým Demiurgem, považovali gnostici za nedokonalého, pokaženého nebo přímo zlého nižšího boha, který člověku brání v nalezení vlastní duchovní zkušenosti. Tím v podstatě položili základ manicheismu..."

Apostol Pavol mal velmi dobry dovod varovat krestanov pred nebezpecnostou ludskej filozofie a mudrosti, co odporuje uceniu Bozieho slova. (Kol 2:8 )

gari komu je od JEHOVU dane poznat pravdu, ten ju aj prijme a bude oslavovat a uctievat jedineho praveho BOHA skrze JEZISA KRISTA ako jeho PROSTREDNIKA. (Jan 17:3,6-8 )

"Přišel jsem ve jménu svého Otce, ale mě nepřijímáte... kdo vás žaluje, Mojžíš, v něhož jste vložili svou naději...Ale jestliže nevěříte jeho spisům, jak uvěříte mým výrokům?“(Jan 5:43,45,47 )

"Nikdo ke mně nemůže přijít, pokud ho nepřitáhne Otec, který mě poslal...Nikdo nemůže přijít ke mně, pokud mu to není dáno Otcem.“" (Jan 6:44,65 )

"Jsme tudíž vyslanci, kteří zastupují Krista, jako by Bůh skrze nás snažně prosil. Jako zástupci Krista prosíme: „Smiřte se s Bohem.“ Toho, kdo neznal hřích, učinil hříchem za nás, abychom se jeho prostřednictvím stali Boží spravedlností.
Spolupracujeme s ním a také vás snažně prosíme, abyste nepřijímali Boží nezaslouženou laskavost, a [přitom] opomíjeli její účel...Nijak nezavdáváme příčinu ke klopýtání, aby se naší službě [nic] nevyčítalo; ale ve všem se doporučujeme jako Boží služebníci" (2 Korintanom 5:20;6:1,3,4 )

Verny krestania su teda jednoznacne sluzobnici JEDINEHO PRAVEHO BOHA JEHOVU povereny Bozim Synom Jezisom Kristom oznamovat Boziu volu a oznamovat Jezisa ako Krista - POMAZANEHO. Prichod krala a Bozieho kralovstva ktore sa priblizilo a presne toto ako jediny pravy krestania po celom svete robia Jehovovi Svedkovia. (Matus 24:14 )

Hail Jehovah's firstborn
https://www.youtube.com/watch?v=05rzmHRSgBo

Oznamuju Bozieho syna Jezisa ako Bohom ustanoveneho PANA a KRALA ako JEHOVOVHO KRISTA - POMAZANEHO a nie ako BOHA rovneho jeho OTCOVI ako to robia odpadlici.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  gari 15/7/2012, 17:11

Loraku, takže opét mnoho slov o ničem ale důkazy žádné. Je mi tě líto, jak se snažíš svoji neschopnost argumentovat zakrýt pod množstvi různých slov. Je vidět, že tvé názory jsou založeny na bludném učení VRO a toho se držíš zuby nehty. Z takto zaslepenými lidmi, jako jsi ty, se dál odmítám bavit a přestávám číst i tvé nic neříkající komentáře.
Gari.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova - Stránka 2 Empty Re: Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru