Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

+19
JAREKzRybenu
Hurvinek
Losiris
jája
Bulhar
Tonda Vlas
Alea
Jiří Brei
frodobagin
daniely
gari
sazeč
Mezek
Melissa
Ing.Peter
Martin Cibulka
lorak
zbysek
Eliška
23 posters

Strana 1 z 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Eliška 9/8/2012, 08:22

Kniha Zjevení opakovaně a systematicky připisuje spasení, moc a království, vykoupení a trůn v Božím království DVĚMA BYTOSTEM. Nikde nepopisuje Boha jako tři Božské osoby. Z knihy Zjevení vypisuji verše v nichž jsou uvedeni OBA DVA SPOLEČNĚ. Podívejme se na tituly, které pro jim Zjevení přiřazuje.

Pro rychlejší orientaci vypisuji nejprve tituly jich obou. Dále následují biblické verše knihy Zjevení z nichž jsou tituly vypsány.

Pán a jeho Mesiáš
Bůh a jeho Mesiáš
Pán Bůh všemohoucí a Beránek
Ten, který sedí na trůnu a Beránek
Bůh a Beránek
Bůh a Beránek
Bůh a Beránek
Beránkův Otec a Beránek
Ten, který sedí na trůnu a Beránek
Ten, který je a který byl a který přichází a Ježíš Kristus
Ježíšův Otec, Bůh a Ježíš Kristus
Bůh a Ježíš Kristus
Bůh a Otec a Ježíš Kristus
Všemohoucí Bůh a Král králů a Pán Pánů

Biblické verše z knihy Zjevení, z nichž jsou výše uvedené tituly vypsány:

„... Vlády nad světem se ujal náš Pán a jeho Mesiáš ...“ 11:15
„Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše..“12:10
„...Jeho chrámem je Pán Bůh všemohoucí a Beránek..“ 21:22
„..Tomu, jenž sedí na trůnu, i Beránkovi dobrořečení, čest, sláva i moc na věky věků!“ 5:13
„.. Ozářila ho Boží sláva a jeho lampou je Beránek.“21:23
„. ... u trůnu Božího a Beránkova.... trůn Boží a Beránkův...“ 22:1,3
„...Ti jako první z lidstva byli vykoupeni Bohu a Beránkovi...“ ..14:4
„..mají na čele napsáno jméno jeho (Beránka) i jméno jeho Otce...14:1
„..Ten, který sedí na trůnu, jim bude záštitou.....Beránek, který je před trůnem, je bude pást a povede je k pramenům vod života... 7:15-17
„ milost vám a pokoj od toho, který jest a který byl a který přichází …..a od Ježíše Krista “1:4,5
„ ... já (Ježíš) jsem zvítězil a usedl s Otcem na jeho trůn.“ 3:21
„ Zjevení, které Bůh dal Ježíši Kristu...“ 1:1
„..učinil (Ježíš) nás královstvím, kněžími svému Bohu a Otci...“ 1:6.
„…..On bude šlapat lis vína planoucího hněvu Všemohoucího Boha. Na plášti a na svém boku má napsáno jméno: Král králů a Pán pánů. 19:15,16 (...Beránek je...Pán pánů a Král králů.. 17:14)


Ve výše citovaných verších jsou uvedeny DVĚ BYTOSTI:

První: Pán = Bůh = Pán Bůh všemohoucí = Ten, který sedí na trůnu = Beránkův Otec = Ten, který je a který byl a který přichází = Otec Ježíšův, Bůh = Bůh a Otec = Všemohoucí Bůh

Druhá: Pánův Mesiáš = Boží Mesiáš = Beránek = Ježíš Kristus = Pán pánů a Král králů

Zjevení systematicky rozlišuje osobu Boha a Beránka, Boha a jeho Mesiáše, Boha a Ježíše Krista, Otce a Syna. Jim OBĚMA připisuje dobrořečení, čest, sláva i moc na věky věků.

Božího Syna nazývá Pánem pánů a Králem králů, Beránkem, Mesiášem, Ježíšem Kristem, ale nikde mu přímo nedává titul Bůh. Kniha Zjevení připisuje trůn, království, slávu, vládu a moc Bohu a jeho Mesiáši, ale ne Božímu Svatému Duchu. Nikde ve Zjevení (ani nikde jinde v celé Bibli) nelze nalézt slovní spojení Bůh Syn, ani výraz Bůh Duch Svatý. Janovo nebeské Zjevení rozhodně nepodporuje představu Trojjediného Boha jehož tři Božské osoby jsou si rovny.

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  zbysek 9/8/2012, 10:13

Eliška napsal:Nikde ve Zjevení (ani nikde jinde v celé Bibli) nelze nalézt slovní spojení Bůh Syn
V jiném, stále dostačujícím tvaru však ano, chronicky známé:

Jan 1:1  Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 9/8/2012, 10:31

Eliška napsal:Kniha Zjevení opakovaně a systematicky připisuje spasení, moc a království, vykoupení a trůn v Božím království DVĚMA BYTOSTEM. Nikde nepopisuje Boha jako tři Božské osoby. Z knihy Zjevení vypisuji verše v nichž jsou uvedeni OBA DVA SPOLEČNĚ. Podívejme se na tituly, které pro jim Zjevení přiřazuje.

Pro rychlejší orientaci vypisuji nejprve tituly jich obou. Dále následují biblické verše knihy Zjevení z nichž jsou tituly vypsány.

Pán a jeho Mesiáš
Bůh a jeho Mesiáš
Pán Bůh všemohoucí a Beránek
Ten, který sedí na trůnu a Beránek
Bůh a Beránek
Bůh a Beránek
Bůh a Beránek
Beránkův Otec a Beránek
Ten, který sedí na trůnu a Beránek
Ten, který je a který byl a který přichází a Ježíš Kristus
Ježíšův Otec, Bůh a Ježíš Kristus
Bůh a Ježíš Kristus
Bůh a Otec a Ježíš Kristus
Všemohoucí Bůh a Král králů a Pán Pánů

Biblické verše z knihy Zjevení, z nichž jsou výše uvedené tituly vypsány:

„... Vlády nad světem se ujal náš Pán a jeho Mesiáš ...“ 11:15
„Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše..“12:10
„...Jeho chrámem je Pán Bůh všemohoucí a Beránek..“ 21:22
„..Tomu, jenž sedí na trůnu, i Beránkovi dobrořečení, čest, sláva i moc na věky věků!“ 5:13
„.. Ozářila ho Boží sláva a jeho lampou je Beránek.“21:23
„. ... u trůnu Božího a Beránkova.... trůn Boží a Beránkův...“ 22:1,3
„...Ti jako první z lidstva byli vykoupeni Bohu a Beránkovi...“ ..14:4
„..mají na čele napsáno jméno jeho (Beránka) i jméno jeho Otce...14:1
„..Ten, který sedí na trůnu, jim bude záštitou.....Beránek, který je před trůnem, je bude pást a povede je k pramenům vod života... 7:15-17
„ milost vám a pokoj od toho, který jest a který byl a který přichází …..a od Ježíše Krista “1:4,5
„ ... já (Ježíš) jsem zvítězil a usedl s Otcem na jeho trůn.“ 3:21
„ Zjevení, které Bůh dal Ježíši Kristu...“ 1:1
„..učinil (Ježíš) nás královstvím, kněžími svému Bohu a Otci...“ 1:6.
„…..On bude šlapat lis vína planoucího hněvu Všemohoucího Boha. Na plášti a na svém boku má napsáno jméno: Král králů a Pán pánů. 19:15,16 (...Beránek je...Pán pánů a Král králů.. 17:14)


Ve výše citovaných verších jsou uvedeny DVĚ BYTOSTI:

První: Pán = Bůh = Pán Bůh všemohoucí = Ten, který sedí na trůnu = Beránkův Otec = Ten, který je a který byl a který přichází = Otec Ježíšův, Bůh = Bůh a Otec = Všemohoucí Bůh

Druhá: Pánův Mesiáš = Boží Mesiáš = Beránek = Ježíš Kristus = Pán pánů a Král králů

Zjevení systematicky rozlišuje osobu Boha a Beránka, Boha a jeho Mesiáše, Boha a Ježíše Krista, Otce a Syna. Jim OBĚMA připisuje dobrořečení, čest, sláva i moc na věky věků.

Božího Syna nazývá Pánem pánů a Králem králů, Beránkem, Mesiášem, Ježíšem Kristem, ale nikde mu přímo nedává titul Bůh. Kniha Zjevení připisuje trůn, království, slávu, vládu a moc Bohu a jeho Mesiáši, ale ne Božímu Svatému Duchu. Nikde ve Zjevení (ani nikde jinde v celé Bibli) nelze nalézt slovní spojení Bůh Syn, ani výraz Bůh Duch Svatý. Janovo nebeské Zjevení rozhodně nepodporuje představu Trojjediného Boha jehož tři Božské osoby jsou si rovny.

Velmi spravne Elisko.

Je to presne tak jak si to napsala. Nepocitej, ale s tim, ze toto uceni a PRAVDU Boziho slova prijmou vsichni, treba i byvaly SJ, co jsou na tomto foru. Hodne z nich uz dnes slouzi falesnemu bohu (demonum 1 Tim 4:1,2) vytvoreneho lidskou filozofii (Kol 2:8 ) a uz davno nejsou verne oddany jedinemu pravemu Bohu Jehovovi (5 Moj 5:6,9; Mat 4:10 ). Neuvedomuji si, ze uceni a PRAVDA Boziho slova nam predstavuje Jezise jako prostrednika mezi Bohem a lidmi a jako Jehovem poslaneho predstavitele a ne jako noveho Boha, ktery ma byt uctivan misto nebo spolu s jeho Otcem BOHEM JEHOVEM, ktery se prave skrze sveho syna rozhodl smirit se vsemi duchovnimi tvormi v nebi i na zemi. (Jan 17:3;6-8; Kol 1:15,20; Mar 12:28-34 )

"Ale přítomnost toho nezákonného je podle Satanova působení s každým mocným skutkem a lživými znameními a předzvěstmi a s každým nespravedlivým podvodem pro ty, kdo hynou odplatou za to, že nepřijali lásku k pravdě, aby byli zachráněni. Proto Bůh na ně nechává působit omyl, aby uvěřili lži, aby všichni byli souzeni, protože nevěřili pravdě, ale měli zalíbení v nespravedlnosti." (2 Tesalonicanum 2:9-12 srovnej s Heb 10:26-31)

"Co tedy řekneme? Je snad u Boha bezpráví? Kéž k tomu nikdy nedojde! Vždyť říká Mojžíšovi: „Budu milosrdný k tomu, ke komu opravdu jsem milosrdný, a projevím soucit tomu, komu opravdu projevuji soucit.“ Proto tedy nezáleží na tom, kdo si přeje, ani na tom, kdo běží, ale na Bohu, který se smilovává (prava vira je dar od Jehovu) Vždyť Písmo říká faraónovi: „Právě proto jsem tě ponechal, abych ukázal ve spojitosti s tebou svou moc a aby mé jméno bylo oznamováno po celé zemi.“ Smiluje se tedy, nad kým si přeje, ale koho si přeje, toho nechává, aby se zatvrdil." (Rimanum 9:14-18 )

Nepoznaji a nerozlisuji postaveni Jezise Krista ve vztahu k jeho nebeskemu OTCI a zaroven i jeho i nasemu jedinemu BOHU JEHOVOVI. (Jan 17:3; Jan 20:17,31 )

"Na počátku bylo Slovo a Slovo bylo u Boha a Slovo bylo bohem (srovnej s 1 Kor 8:4-7 ). Ten byl na počátku u Boha (srovnej s Pri 8:22;Kol 1:15;Zj 3:14 )...Tak se Slovo stalo tělem a přebývalo mezi námi a dívali jsme se na jeho slávu, slávu, jaká patří jedinému zplozenému synovi od otce; a byl plný nezasloužené laskavosti a pravdy...Žádný člověk nikdy neviděl Boha (2. Mojžíšova 33:20); jediný zplozený bůh, který je na [místě u] Otcovy náruče, ten jej vysvětlil." ( Jan 1:1,2,14,18 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  zbysek 9/8/2012, 11:01

lorak napsal:jediný zplozený bůh, který je na [místě u] Otcovy náruče, ten jej vysvětlil." ( Jan 1:1,2,14,18 )
lol!
Loraku, ty umíš dokonale popřít snad i sám sebe.

Jan 1:18  Boha nikdo nikdy neviděl; jedinečný Bůh, který je v lůnu Otcově, ten nám o něm pověděl.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 9/8/2012, 14:22

Pro Elišku:

Nevím, proč sis ke svému rozboru vybrala zrovna knihu Zjevení, ale přesto i z této knihy je zřejmé, že tomu není zcela tak, jak se to zde snažíš zjednodušeně prezentovat. Např. slova z 3:21 podle Tebou použitého překladu znějí: „... já (Ježíš) jsem zvítězil a usedl s Otcem na jeho trůn.“ Kolik trůnu tedy popisují slova z 22:1, 3, kde čteme: „... u trůnu Božího a Beránkova.... trůn Boží a Beránkův...“? Kdyby se jednalo o dva trůny, proč by potom Ješu‘a říkal, že „usedl s Otcem na jeho trůn“? A jestliže se namísto toho jedná o jeden trůn, který sdílí Otec se svým Synem, je pak opravdu spojka „a“ ve 22:1 a 3 používána v tom významu, jak se to zde snažíš prezentovat?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Ing.Peter 9/8/2012, 14:33

Zaujímavá myšlienka/Zj./

Ako rozumieš slovám Lukáša : Vy ste to však, ktorí ste so mnou vydržali v mojich skúškach, 29 a ja robím s vami zmluvu, ako môj Otec urobil zmluvu so mnou, o kráľovstve, 30 aby ste jedli a pili pri mojom stole v mojom kráľovstve a sedeli na trónoch, aby ste súdili dvanásť kmeňov Izraela

S kým je tá zmluva uzatvorená? Kto a koho a kedy bude súdiť? Trónov je teda viac..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Eliška 10/8/2012, 06:51

Martin Cibulka napsal:
Nevím, proč sis ke svému rozboru vybrala zrovna knihu Zjevení

Martine, zdravím Tě!

Knihu Zjevení jsem si vybrala protože popisuje dobu, kdy byl Pán Ježíš již v nebi a tak nemůže být sporu o tom z jakého pohledu věci říká. Viz např. jeho tvrzení "Otec je větší než já", které bývá zpochybňováno tím, že jej řekl ještě za svého pozemského života, i přesto, že jej říká v souvislosti se svým odchodem k Otci.

Jan 14:28 Slyšeli jste, že jsem vám řekl: ‚Odcházím a přijdu k vám.‘ Kdybyste mě milovali, zaradovali byste se, že jdu k Otci, neboť Otec je větší než já.

Co se týče Tvé otázky s počtem trůnů, po pravdě řečeno, nechápu přesně na co se ptáš. Já nevidím žádný rozpor v tom, když Pán Ježíš říká, že usedl s Otcem na jeho trůn a v tom, že trůn je Boží a Beránkův. Podobně jako království je nazýváno královstvím Kristovým a Božím.
Efezským 5:5 ... dědictví v Kristově a Božím království.

Pokud jde o počet trůnů, domnívám se, podobně jako ing. Peter ve výše uvedeném komentáři, že trůnů je jistě více. Jak píše také Daniel:

Daniel 7:9 Přihlížel jsem, jak¶ byly potom rozloženy trůny¶ a usedl Věkovitý.¶ Roucho měl jako sníh bílé¶ a vlasy jeho hlavy čisté jak vlna,¶ jeho trůn -- plamen ohně,¶ jeho kola -- oheň hořící.¶10 Proudí a od něho vychází ohnivá řeka.¶ Tisíců na tisíc mu slouží¶ a myriády myriád stojí před ním.¶ Soud zasedl a byly otevřeny knihy.¶... a hle --s oblaky nebes přicházel synu člověka podoben,¶ přiblížil se až k Věkovitému a před něj směl předstoupit.¶14 Byla mu dána vláda a čest i království¶ a všichni lidé, národy a jazyky jej budou uctívat.¶ Jeho vláda je vládou věčnou, nepomíjivou,¶ také jeho království, jež nebude zničeno.....22 až přišel Věkovitý a soud byl dán svatým Nejvyššího a nadešla doba, že to království ovládli svatí.

Martine, přeji Ti milost, milosrdenství a pokoj od Boha Otce i od Ježíše Krista, Otcova Syna... .2 Janův 1:3

Eliška

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Anonymní 10/8/2012, 21:45

Bráškové a sestřičky.

Někde jsem četl, tak jako jsme my stvořeni k obrazu Božímu, tak my lidé jsme zase stvořili Boha k obrazu člověka.

Někdy mi to tak přijde, když to tu čtu nebo když sleduji ty neustálé půtky mezi mnoha náboženstvími. Je to skutečně ten Bůh, nebo ten, jakého chtějí ta "náboženství" vidět???

Jestli se raduji ze života, vůbec to nemá vliv na to, jestli je jeden trůn nebo dva či více, ne? Když se raduji z dětí, které mohu díky daru od Boha mít, tak je jedno jestli je Otec a Syn - JHVH? Ano, zajímá mě to v okamžiku, když mě na to někdo upozorní s tím, že když se na věc budu dívat jinak než jak oni tvrdí, ale ne že to tvrdí oni, ale že to je Boží Slovo nebo Boží vůle, což nikdo nemůže stoprocentně doložit, že to tak je nebo že si to nevymyslel, tak to bude jenom o vnímání něčeho, co si v současné situaci nemůže nikdo ověřit, jen tomu můžeme věřit nebo ne! Proto to je jen a jen o "názorech", je chybou když někdo v diskusi něco tvrdí tím způsobem, že přes to nejede vlak! Jistě, každý někdy ujedeme, ale chybou je když si to uvědomím, ale nepřiznám, nebo když si to neuvědomím, protože jsem tak silně ovlivněn dogmatem skupiny, která mě ovlivňuje! Díky Bohu, že mnozí z nás takovou skupinu rozpoznali a opustili.

Díky Bohu a jeho Mesiáši! :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 11/8/2012, 14:50

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Někde jsem četl, tak jako jsme my stvořeni k obrazu Božímu, tak my lidé jsme zase stvořili Boha k obrazu člověka.

Někdy mi to tak přijde, když to tu čtu nebo když sleduji ty neustálé půtky mezi mnoha náboženstvími. Je to skutečně ten Bůh, nebo ten, jakého chtějí ta "náboženství" vidět???

Jestli se raduji ze života, vůbec to nemá vliv na to, jestli je jeden trůn nebo dva či více, ne? Když se raduji z dětí, které mohu díky daru od Boha mít, tak je jedno jestli je Otec a Syn - JHVH? Ano, zajímá mě to v okamžiku, když mě na to někdo upozorní s tím, že když se na věc budu dívat jinak než jak oni tvrdí, ale ne že to tvrdí oni, ale že to je Boží Slovo nebo Boží vůle, což nikdo nemůže stoprocentně doložit, že to tak je nebo že si to nevymyslel, tak to bude jenom o vnímání něčeho, co si v současné situaci nemůže nikdo ověřit, jen tomu můžeme věřit nebo ne! Proto to je jen a jen o "názorech", je chybou když někdo v diskusi něco tvrdí tím způsobem, že přes to nejede vlak! Jistě, každý někdy ujedeme, ale chybou je když si to uvědomím, ale nepřiznám, nebo když si to neuvědomím, protože jsem tak silně ovlivněn dogmatem skupiny, která mě ovlivňuje! Díky Bohu, že mnozí z nás takovou skupinu rozpoznali a opustili.

Díky Bohu a jeho Mesiáši! :-)

yxoxs prestan spochybnovat Bozi slovo PRAVDY a skoumej to, co je v nem napsane. Konej Bozi vuli dokud mas jeste cas.

"„Které přikázání je první ze všech? Ježíš odpověděl: „První je: ‚Slyš, Izraeli, Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova, a budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí a celou svou silou.‘ To druhé je: ‚Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.‘ Není žádné přikázání větší než tato.“ Znalec Zákona mu řekl: „Učiteli, řekl jsi dobře podle pravdy: ‚Je Jeden, a není žádný jiný než On‘; a tak milovat ho celým svým srdcem a celým svým porozuměním a celou svou silou a milovat svého bližního jako sám sebe je daleko cennější než všechny celé zápalné obětní dary a oběti.“ Ježíš rozpoznal, že odpověděl inteligentně, a řekl mu na to: „Nejsi daleko od Božího království.“" (Marek 12:28-34 )

"Shromážděte se, ano, shromáždi se, národe, který nebledneš hanbou. Než ustanovení [něco] zrodí, [než] den pomine právě jako plevy, než na vás přijde Jehovův hořící hněv, než na vás přijde den Jehovova hněvu, hledejte Jehovu, všichni mírní země, kteří jste prováděli Jeho vlastní soudcovské rozhodnutí. Hledejte spravedlnost, hledejte mírnost. Pravděpodobně se budete moci skrýt v den Jehovova hněvu. " (Sefanjas 2:1-3 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Melissa 11/8/2012, 17:51

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Někde jsem četl, tak jako jsme my stvořeni k obrazu Božímu, tak my lidé jsme zase stvořili Boha k obrazu člověka.

Někdy mi to tak přijde, když to tu čtu nebo když sleduji ty neustálé půtky mezi mnoha náboženstvími. Je to skutečně ten Bůh, nebo ten, jakého chtějí ta "náboženství" vidět???

Souhlasím, přece ovečky nepotřebuje Bůh, nepotřebuje ani otroky, ani služebníky. To církve a náboženství je potřebují, aby mohli uplatnit svou moc.

Pro mě se pomalu ale jistě stává důležitější věcí víra, že Bůh je můj stvořitel, to, že učení Ježíše pochopím a uplatním při svém jednání s lidmi, je dobro pro mě už teď. Rozhodně to změní můj pohled na spoustu věcí.
Láska k němu, vděčnost za vše krásné, za tu spoustu požehnání, to je pro mě rozhodně důležitější než úvahy o tom, jestli budu jednou v nebi či na zemi, kolik je trůnů apod. Konat dobro, aby levice nevěděla, co činí pravice - zkrátka žít s vědomím, že Bůh je mým přítelem bez toho, že bych pořád uvažovala o nějaké jeho odměně za věrnost. Odměnou za to, že na něj pamatuju, je už to, že přináší radost do života a vědomí toho, že tady je pro všechny, tedy i pro mě.
Poslouchat "běsnění" loraka přináší akorát strach, jestli se budu bohu líbit, jestli budu schválená, jestli nebudu odsouzena. Zkrátka nic pozitivního.
Z boha dělá trestajícího ty, kteří neposlouchají loraka a SJ.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Mezek 11/8/2012, 18:21

Poslouchat affraid "běsnění" affraid loraka
Sad
No sestřičko ,tys tomu dala. I love you Ty nevíš,že jsme skrze LORAKOVU klávesnici ukázňováni? Mad Mad Mad
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 11/8/2012, 19:57

Mezek napsal:
Poslouchat affraid "běsnění" affraid loraka
Sad
No sestřičko ,tys tomu dala. I love you Ty nevíš,že jsme skrze LORAKOVU klávesnici ukázňováni? Mad Mad Mad

A zaroven i vacsina z vas vedeni jeste k vacsi zatvrdilosti (Rim 9:17,18 ). O tom samozrejme ja nijak nerozhoduju. Rozhoduje o vas Jehova, ktery cte ve vasich srdcich a myslich a vidi vasi reakci na jeho slovo PRAVDY. Nepochybne skrze sveho syna nad kazdym clovekem vynese spravedlivy rozsudek.

"Pátrejte po Jehovovi, dokud se dá nalézt. Volejte k němu, dokud se prokazuje být blízko. Ať ničema opustí svou cestu a muž, který škodí, své myšlenky; a ať se vrátí k Jehovovi, který se nad ním smiluje, a k našemu Bohu, neboť ve velkém měřítku odpustí." (Izajas 55:6,7 )

"Pokud jde tedy o někoho ničemného, v případě, že by se obrátil zpět od všech hříchů, kterých se dopustil, a opravdu by dodržoval všechna má ustanovení a konal právo a spravedlnost, rozhodně zůstane naživu. Nezemře." (Ezekiel 18:21 )

"Čiňte tedy pokání a obraťte se, aby byly vaše hříchy vymazány, aby přišla období osvěžení od Jehovovy osoby..." (Skutky apoštolů 3:19 )

"Řekni jim: ‚„Jakože jsem živý,“ je výrok Svrchovaného Pána Jehovy, „mám potěšení ne ze smrti ničemného, ale z toho, že se ničemný obrací zpět od své cesty a skutečně zůstává naživu." (Ezekiel 33:11 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  zbysek 11/8/2012, 21:01

Loraku, kdo je ten majitel, odpovíš?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 12/8/2012, 10:27

Pro Elišku, která napsala:
Viz např. jeho tvrzení "Otec je větší než já", které bývá zpochybňováno tím, že jej řekl ještě za svého pozemského života, i přesto, že jej říká v souvislosti se svým odchodem k Otci.
To, co popisuješ, není zpochybnění, ale výklad, který přihlíží k doslovnému významu verše z Jana 14:28. To, co čteme v knize Zjevení, nijak tento význam neruší. Ruší ho maximálně tendenční výklad knihy Zjevení, který jsi předložila ve svém prvním příspěvku.
Co se týče Tvé otázky s počtem trůnů, po pravdě řečeno, nechápu přesně na co se ptáš. Já nevidím žádný rozpor v tom, když Pán Ježíš říká, že usedl s Otcem na jeho trůn a v tom, že trůn je Boží a Beránkův. Podobně jako království je nazýváno královstvím Kristovým a Božím.
Nevím, co je na mém ptaní tak nepochopitelné. Jde přece o správný výklad toho, co čteme v knize Zjevení, v případě trůnu pak konkrétně toho, co čteme ve Zjevení 22:1, 3. Otázka prostě zní, zda se označení „trůn Boží a Beránkův“ vztahuje na jeden trůn nebo dva trůny. Ty se nyní zmiňuješ o tom, že to je podobné, jako když je království „nazýváno královstvím Kristovým a Božím“. Je-li tomu tak, pak předpokládám, že máš na mysli jedno a totéž „království“ a ne dva odlišná „království“. Jak tedy můžeš vyvozovat něco takového? Cituji:
Pokud jde o počet trůnů, domnívám se, podobně jako ing. Peter ve výše uvedeném komentáři, že trůnů je jistě více.
Cožpak vůbec nerozumíš, co je kontext? Měla by sis dobře rozmyslet, co je klíčem k správnému výkladu. Zda podobnost s tím, jak je nazýváno království (království Kristovo a Boží), nebo s tím, co popisuje kniha Daniel v 7:9. Zatím se mi to jeví tak, že máš v tom pořádný zmatek a nedržíš se poctivě žádné kontextové logiky, ale jen svých pocitů a představ přesně, jak napsal Yxoxs:
... tak my lidé jsme zase stvořili Boha k obrazu člověka.
Pro Loraka, který napsal:
yxoxs prestan spochybnovat Bozi slovo PRAVDY a skoumej to, co je v nem napsane. Konej Bozi vuli dokud mas jeste cas.
Přestaň se už konečně ohánět texty, kterým nerozumíš, a raději se zamysli nad tím, proč onomu znalci zákona Ješu‘a řekl: „Nejsi daleko od Božího království.“ Je to totiž Tvůj případ, protože používáš biblické texty podobným způsobem jako onen znalec. Na jedné straně nebyl „daleko od Božího království“, ale na druhé straně také ještě nebyl součástí onoho království.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Eliška 12/8/2012, 11:20

Martine, zdravím Tě!

Napsala jsem Ti, že nevím jestli správně chápu Tvoji otázku. Děkuji za Tvoji odpověď. Ptáš se:
Otázka prostě zní, zda se označení „trůn Boží a Beránkův“ vztahuje na jeden trůn nebo dva trůny.

Z toho co vidím ze Zjevení 22:1 já se jedná o jeden trůn. Je tam jednotné číslo a vychází z něj jedna řeka. Proč by mělo jít o dva trůny? Proč se na to ptáš?

Zjevení Janovo 22:1 I ukázal mi řeku vody života, čirou jako křišťál, která vycházela z trůnu Božího a Beránkova

Kéž se Ti rozhojní milosrdenství, pokoj a láska. (Judův 1:2)

Zdraví Eliška

P.S. Tvoje štiplavé narážky mne bolí. Sad

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 12/8/2012, 14:37

Pro Elišku, která napsala:
Z toho co vidím ze Zjevení 22:1 já se jedná o jeden trůn. Je tam jednotné číslo a vychází z něj jedna řeka. Proč by mělo jít o dva trůny? Proč se na to ptáš?
Neptal jsem se proto, že bych si myslel, že v případě Zjevení 22:1, 3 „mělo jít o dva trůny“, ale proto, aby sis uvědomila, jak je v onom verši používaná spojka „a“, a také proto, že jsi po příspěvku Ing.Petera napsala, že se domníváš, „že trůnů je jistě více“. Teď, kdy jsi potvrdila, že v případě Zjevení 22:1, 3 to vnímáš tak, že se jedná o jeden trůn, se můžeme dostat k podstatě mých otázek. Chtěl jsem totiž upozornit na to, že spojka „a“ ve skutečnosti nutně nemusí naznačovat to, co jsi napsala ohledně Tebou vypsaných verších ze Zjevení (viz Tvůj příspěvek z Thu 9 Aug ŕ 8:22), totiž že v „citovaných verších jsou uvedeny DVĚ BYTOSTI“.

Věc se má totiž tak, že Ješu‘a je v novozákonních spisech označován nejen jako Pán (1. Korinťanům 8:6), ale i jako Bůh (viz Jan 1:18, 20:28). Sousloví „Pán a jeho Mesiáš“, „Bůh a jeho Mesiáš“, „Bůh a Beránek“ atd. je tedy možné chápat i tak, že se jedná o tutéž bytost, tzn. že onen Mesiáš a Beránek je zároveň Bohem a Pánem. Pojem Bůh a Pán však v tomto případě zahrnuje nejen Syna, který se stal Mesiášem a Beránkem, ale též Otce a Ducha svatého. Je to něco takového jako bychom řekli sousloví „vláda a její ministr“ (v tomto případě se nejedná o dva zcela oddělené subjekty).
P.S. Tvoje štiplavé narážky mne bolí.
Dobře vím, že Tě to, co jsem napsal, bolí. Nicméně napsal jsem Ti svůj názor otevřeně a ne v narážkách. Nebo si myslíš, že nebolí, když někdo argumentuje zmatečně a nedrží se „poctivě žádné kontextové logiky“?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 12/8/2012, 14:42

Martin Cibulka napsal:Pro Elišku, která napsala:
Viz např. jeho tvrzení "Otec je větší než já", které bývá zpochybňováno tím, že jej řekl ještě za svého pozemského života, i přesto, že jej říká v souvislosti se svým odchodem k Otci.
To, co popisuješ, není zpochybnění, ale výklad, který přihlíží k doslovnému významu verše z Jana 14:28. To, co čteme v knize Zjevení, nijak tento význam neruší. Ruší ho maximálně tendenční výklad knihy Zjevení, který jsi předložila ve svém prvním příspěvku.
Co se týče Tvé otázky s počtem trůnů, po pravdě řečeno, nechápu přesně na co se ptáš. Já nevidím žádný rozpor v tom, když Pán Ježíš říká, že usedl s Otcem na jeho trůn a v tom, že trůn je Boží a Beránkův. Podobně jako království je nazýváno královstvím Kristovým a Božím.
Nevím, co je na mém ptaní tak nepochopitelné. Jde přece o správný výklad toho, co čteme v knize Zjevení, v případě trůnu pak konkrétně toho, co čteme ve Zjevení 22:1, 3. Otázka prostě zní, zda se označení „trůn Boží a Beránkův“ vztahuje na jeden trůn nebo dva trůny. Ty se nyní zmiňuješ o tom, že to je podobné, jako když je království „nazýváno královstvím Kristovým a Božím“. Je-li tomu tak, pak předpokládám, že máš na mysli jedno a totéž „království“ a ne dva odlišná „království“. Jak tedy můžeš vyvozovat něco takového? Cituji:
Pokud jde o počet trůnů, domnívám se, podobně jako ing. Peter ve výše uvedeném komentáři, že trůnů je jistě více.
Cožpak vůbec nerozumíš, co je kontext? Měla by sis dobře rozmyslet, co je klíčem k správnému výkladu. Zda podobnost s tím, jak je nazýváno království (království Kristovo a Boží), nebo s tím, co popisuje kniha Daniel v 7:9. Zatím se mi to jeví tak, že máš v tom pořádný zmatek a nedržíš se poctivě žádné kontextové logiky, ale jen svých pocitů a představ přesně, jak napsal Yxoxs:
... tak my lidé jsme zase stvořili Boha k obrazu člověka.
Pro Loraka, který napsal:
yxoxs prestan spochybnovat Bozi slovo PRAVDY a skoumej to, co je v nem napsane. Konej Bozi vuli dokud mas jeste cas.
Přestaň se už konečně ohánět texty, kterým nerozumíš, a raději se zamysli nad tím, proč onomu znalci zákona Ješu‘a řekl: „Nejsi daleko od Božího království.“ Je to totiž Tvůj případ, protože používáš biblické texty podobným způsobem jako onen znalec. Na jedné straně nebyl „daleko od Božího království“, ale na druhé straně také ještě nebyl součástí onoho království.

Nekajicny odpadliku Martine jak dlouho jeste budes krivit PRAVDU jasne zapsanou v Bozim slove Exclamation Question

Ted uz s dalsi debatou s tebou koncim dokud nezacnes ucit to co je plne v souladu s Bozim slovem PRAVDY. Eliska co uz neni mezi SJ ma ohledne JEHOVU BOHA spravne porozumeni, kteremu ty stale odporujes !

OTEC JEZISE KRISTA - BUH JEHOVA je JEDINY PRAVY BUH i podle slov samotneho JEZISE KRISTA ! Jezis Kristus sam svoji osobu oddeluje od JEHOVU a rika o sobe jako o podrizenem Bozim sluzebniku a prostredniku co dostava moc a autoritu primo od OTCE JEDINEHO PRAVEHO BOHA JEHOVU ! (Jan 17:3,6-8 )

Oznacil sveho OTCE BOHA JEHOVU za jedineho BOHA hodneho prijmout uctivani kazdeho tvora ci uz v nebi nebo na zemi a sam sveho OTCE uctival a modlil se k nemu (Mat 4:10; Mat 6:9; Zj 19:10 ) Jezis se nemodlil a neuctival sam SEBE !!!

BUH JEHOVA je VECNY a VSEMOHOUCI BUH co nepodleha zadne zmene zatimco JEZIS KRISTUS zmene podleha, lebo je stvorenou bytosti (Pris 8:22;Kol 1:15;Zj 3:14 )

Je to uplne jasna PRAVDA a UCENI BOZIHO SLOVA kteremu stale odporujes !

Rovnez nemas jasno ani ohledne postaveni Jezise jako prostrednika mezi Bohem a lidmi. JEHOVA ho dosadil do vyznamneho postaveni a dal mu moc nad vsim v nebi i na zemi, samozrejme s tim, ze i nadale on sam zustava HLAVOU a nejvyssi autoritou pro sveho SYNA tak jak Jezis zustava autoritou a Hlavou v postaveni vuci nam (1 Kor 11:3 ) !

Bozi zamer ohledne Boziho kralovstvi i vlady a Jezisova uloha v nem je v uceni PISMA vic nez jasna a nevidi ji jen slepy clovek.Takovym clovekem zustavas i ty sam !

"Hlavní myšlenka toho, o čem nyní rozmlouváme, tedy je: Máme takového velekněze, a ten se posadil po pravici trůnu Majestátu v nebesích [jako] veřejný sluha svatého místa (sluha Boha JEHOVU - OTCE porovnej s Fil 2:9-11 a s Rim 15:4-8 ) a pravého stanu, který postavil Jehova, a ne člověk...Ale [Ježíš] nyní obdržel znamenitější veřejnou službu, takže je také prostředníkem (srovnej s 1 Tim 2:3-7 ) úměrně lepší smlouvy, která byla zákonně založena na lepších slibech." (Heb 8:1,2,6)

Jezisove postaveni prostrednika mezi BOHEM JEHOVEM - OTCEM a lidmi neskoncila jeho smrti kdyz na zemi obetoval svuj zivot na ocisteni nasich hrichu.

Jezis s touto obeti predstoupil pred JEHOVU.

"Když však Kristus jako velekněz dobrých věcí, které nastaly, přišel skrze větší a dokonalejší stan, ne udělaný rukama, totiž ne z tohoto stvoření, nevstoupil s krví kozlů a mladých býků, nýbrž se svou vlastní krví jednou provždy do svatého místa a obdržel [pro nás] věčné osvobození...Proto je tedy prostředníkem nové smlouvy, aby ti, kdo byli povoláni, obdrželi slib věčného dědictví, protože nastala smrt pro [jejich] propuštění výkupným z přestupků pod dřívější smlouvou." (Heb 9: 11,12,15 )

Jezisove poslani i postaveni je z uceni PISMA JASNE kazdemu kdo ma pozehnani od Jehovu skrze jeho ducha.

"děkovali Otci, který vás učinil vhodnými k účasti na dědictví...Osvobodil nás z autority tmy (Otec BUH JEHOVA) a přenesl nás do království Syna své lásky, jehož prostřednictvím máme propuštění výkupným, odpuštění svých hříchů. On je obrazem neviditelného Boha (ne samotnym BOHEM ! ), prvorozeným všeho stvoření (Prisl 8:22; Zj 3:14), protože jeho prostřednictvím byly stvořeny všechny [ostatní] věci v nebesích a na zemi...jeho prostřednictvím byly všechny [ostatní] věci uvedeny v existenci, a je hlavou těla, sboru. Je počátkem, prvorozeným z mrtvých, aby se stal tím, kdo je ve všem první;
protože [Bůh] uznal za dobré, aby v něm přebývala všechna plnost a aby skrze něho opět smířil se sebou všechny [ostatní] věci, ať již jsou to věci na zemi, nebo věci na nebesích (porovnej s Efezanům 1:10, 2. Korinťanům 5:19 a Jan 3:16-21), tím, že způsobil pokoj prostřednictvím krve, [kterou prolil] na mučednickém kůlu." Kol 1 kap.

"Potom konec, až předá království svému Bohu a Otci, když [předtím] přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. Musí totiž kralovat, dokud mu [Bůh] nepoloží všechny nepřátele pod nohy. Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. [Bůh] totiž „mu všechno podřídil pod nohy“. Ale když říká, že ‚všechno bylo podřízeno‘, je zřejmé, že s výjimkou toho, kdo mu všechno podřídil. Ale až mu bude podřízeno všechno, potom se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno, aby Bůh byl každému vším." (1 Kor 15:24-28 )

"...i tvorstvo bude osvobozeno ze zotročení porušeností a bude mít slavnou svobodu Božích dětí." (Rimanum 8:21 srovnej se Zjev 21:1,3-7)

Jezis Kristus - BOZI SYN - se pro nas nestal novym ani dalsim BOHEM, ktery ma byt uctivan misto, alebo spolecne se svim OTCEM. Prisel proto, aby nas smiril s JEDINYM PRAVYM BOHEM nasim i jeho nebeskym OTCEM a BOHEM JEHOVEM (Jan 20:17 ).

"Mezi vámi to tak není; ale kdokoli se chce stát velkým mezi vámi, bude vaším služebníkem, a kdokoli chce být první mezi vámi, bude vaším otrokem. Právě jako Syn člověka nepřišel, aby mu bylo slouženo, ale aby sloužil a dal svou duši jako výkupné výměnou za mnohé.“" (Mat 20:26-28 )

"Zachovejte si takový myšlenkový postoj, jaký měl i Kristus Ježíš, který, ačkoli existoval v Boží podobě, neuvažoval o tom, že by něco uchvátil, totiž aby byl roven Bohu. Ne, ale zřekl se sám sebe, přijal podobu otroka..." (Fil 2:5-7 srovnej s Rim 15:5-13)

Cilem naseho uctivani i nadale zustava pouze JEZISUV OTEC - BUH JEHOVA a JEZIS je ted do urciteho casu cestou k nasemu milujicimu nebeskemu OTCI a BOHU !

"Ježíš mu řekl: „Jsem cesta a pravda a život. Nikdo nepřichází k Otci, leda skrze mne." (Jan 14:6 )

"Ačkoli jsou totiž ti, kdo jsou nazýváni „bohy“, ať v nebi, nebo na zemi, právě jako je mnoho „bohů“ a mnoho „pánů“, pro nás je skutečně jeden Bůh, Otec, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno, a my skrze něho." (1 Kor 8:5,6)

"padá před Tím, který sedí na trůnu, a uctívají Toho, který žije po celou věčnost (Jezis ma svuj pocatek a jako dokonaly clovek zemrel ! ), a metají své koruny před trůn (Jak vidis kralu je vic a sedi pred trunem nejvyssiho a jedineho PRAVEHO BOHA kde JEZIS sedi na svem trune co dostal od sveho Otce hned po jeho pravici ) a říkají:  „Hoden jsi, Jehovo, ano náš Bože, přijmout slávu a čest a moc, protože jsi stvořil všechny věci a z tvé vůle existovaly a byly stvořeny.“" (Zjev 4:10,11)

Martine jsi dalsim odpadlikem s kterym na tomhle foru odmitam nadale diskutovat o PRAVDE BOZIHO SLOVA, kterou svym vykladem a ucenim krivis a znesvecujes na svou vlastni skodu !!!

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 12/8/2012, 15:47

Eliška napsal:Martine, zdravím Tě!

Napsala jsem Ti, že nevím jestli správně chápu Tvoji otázku. Děkuji za Tvoji odpověď. Ptáš se:
Otázka prostě zní, zda se označení „trůn Boží a Beránkův“ vztahuje na jeden trůn nebo dva trůny.

Z toho co vidím ze Zjevení 22:1 já se jedná o jeden trůn. Je tam jednotné číslo a vychází z něj jedna řeka. Proč by mělo jít o dva trůny? Proč se na to ptáš?

Zjevení Janovo 22:1 I ukázal mi řeku vody života, čirou jako křišťál, která vycházela z trůnu Božího a Beránkova

Kéž se Ti rozhojní milosrdenství, pokoj a láska. (Judův 1:2)

Zdraví Eliška

P.S. Tvoje štiplavé narážky mne bolí. Sad

Elisko odpovidas velmi spravne podle PRAVDY jasne zapsane v Bozim slove.
Martin je odpadlik podlehajici demonskym naukam (1 Tim 4:1,2 ) a odporuje uceni PRAVDY Boziho slova (2 Tes 2:9-12).

Nauka o trojici a rovnem postaveni Krista s Otcem Bohem Jehovem mezi taketo nauky jednoznacne patri.

Na to uz v minulosti poukazali mimo SJ i jiny krestane verni uceni Boziho slova Exclamation

Nekteri z nich na nebiblickost takoveho uceni upozornili i pri vzniku a teto falesne nauky a jejiho naslednemu nasilnemu prosazovani v uceni krestanu pod vlyvem SVETSKE FILOZOFIE (Kol 2:8 ) a SVETSKE MOCI (Jak 4:4) - První nikajský koncil v roku 325 n.l a nasledne i První konstantinopolský koncil v roku 381 - jednoznacny tlak SATANA a jeho rozsevani plevelu mezi psenici. Predpoved o takoveto veci byla vyslovena samotnym Kristem (Mat 13:24-30;36-43).

Ariánství
http://goo.gl/RPhx7

William Whiston – odpadlík, učenec
http://makrosvet.sk/?p=3020

Elisko i kdyz ted nejsi v krestanskem sboru a nejsi v spojeni se SJ, ale i nadale budes obhajovat PRAVDU a uceni BOZIHO SLOVA, tak ti to JEHOVA skrze sveho syna JEZISE KRISTA pripocte jako dobrou vec (Marek 9:38-42 )

Nesmis se ale bat i nadale oznamovat dobrou spravu o prichode Boziho kralovstvi ! Tohle je velmi dulezita vec pro tvou vlastni zachranu i pro zachranu jinych lidi a kdyz uz mas poznani o Bozim zameru s lidmi musis tento jeho zamer i nadale oznamovat jinym lidem jinak bys mohla nes vinu jejich krve (Luk 12:48 ) az Jehova zasahne a znici je i proto, lebo si je nevarovala (Ezek 3:17,18;Hab 2:1-4), aby cinili pokani a snazili se smirit se s Jehovem skrze jeho syna Jezise Krista (1 Kor 9:16,19; Rim 2:14-16).

Je potrebne byt na strane Jezise Krista a spolu s nim konat to co je vuli jeho Otce !

"Kdo není na mé straně, je proti mně, a kdo neshromažďuje se mnou, rozptyluje.
Proto vám říkám: Hřích a rouhání všeho druhu bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti duchu nebude odpuštěno. Kdokoli například mluví slovo proti Synu člověka, bude mu odpuštěno; kdokoli však mluví proti svatému duchu, nebude mu to odpuštěno, nikoli, ani v tomto systému věcí, ani v budoucím." (Matous 12:30:32 srovnej s Heb 10:26-31 a Mat 7:21-23 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 12/8/2012, 19:59

Pro Loraka, který napsal:
Ted uz s dalsi debatou s tebou koncim dokud nezacnes ucit to co je plne v souladu s Bozim slovem PRAVDY.
Nelži, vždyť Ty jsi ještě s žádnou debatou nezačal. Tvé příspěvky nemají s diskuzí nic společného. Tvé příspěvky jsou pouhé monology opepřené sprostými výpady proti každému, kdo s Tebou nesdílí Tvé představy o Bohu.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Eliška 12/8/2012, 22:17

Ahoj Loraku a Martine!

Oba Vás zdravím! Děkuji za Vaše komentáře.

Loraku, Tobě i za povzbuzení. Smile

Martine, já uvádím to, co vidím v Písmu a rozhodně tím nikomu nechci způsobovat bolest. Proto Ti nepíši, že Tvé myšlení je takové či makové, ani že nám chceš něco namluvit nebo že máš zmatené myšlení a podobné narážky, tak jsi je psal Ty mně. Bůh by ze mně jistě neměl radost, kdybych to dělala, protože je psáno:

2 Timoteovi 2:24 Služebník Kristův se nemá hádat, nýbrž má být laskavý ke všem....

Nechci se tedy hádat a chci jednat laskavě.

Tvoje vysvětlení, že Bůh a jeho Kristus jsou vlastně jeden mi prostě nesedí s tím, co v Písmu čtu.

Jen samotné úvodní pozdravy v dopisech všech apoštolů jasně a systematicky odlišují Boha Otce od Pána Ježíše Krista tím, že přejí pokoj a milost od každého zvlášt. Dopisy byly všechny psány tehdy, když byl Pán Ježíš již v nebi a stejně je stále od sebe rozlišují. Pokud bude mít někdo zájem mám je vypsané, stačí napsat.

Co se týče knihy Zjevení vidím, že také od sebe systematicky rozlišuje Boha a jeho Mesiáše.

„... Vlády nad světem se ujal náš Pán a jeho Mesiáš ...“ 11:15

„Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše..“12:10


Také první verš Zjevení je jasně od sebe rozlišuje.
„ Zjevení, které Bůh dal Ježíši Kristu...“ 1:1

Janův pozdrav je také od sebe rozlišuje. Přeje pokoj dokonce od 9 bytostí. Ježíš Kristus je jmenován zvlášť. Není totožný s Tím, který je, který byl a který přichází.

Zjevení Janovo 1:4 Jan sedmi sborům v Asii: Milost vám a pokoj od Toho, který jest a který byl a který přichází, i od sedmi duchů, kteří jsou před jeho trůnem,5 a od Ježíše Krista, jenž je věrný svědek, prvorozený z mrtvých a vládce králů země

Pán Ježíš nazývá Boha SVÝM Bohem ve Zjevení 4 krát.

Zjevení Janovo 3:2 Buď bdělý a upevni to, co ještě zbývá a je na umření, neboť jsem (Ježíš) nenalezl tvé skutky úplné před mým Bohem.

Zjevení Janovo 3:12 Kdo vítězí, toho učiním (Ježíš) sloupem ve svatyni svého Boha a již nikdy nevyjde ven. Napíšu na něj jméno svého Boha a jméno města svého Boha, nového Jeruzaléma, který sestupuje z nebe od mého Boha, i své nové jméno.


Když říká Pán Ježíš říká: „ ... já jsem zvítězil a usedl s Otcem na jeho trůn.“ 3:21 je jasné, že tam nyní sedí DVA.

Pán Ježíš neřekl: Usedl jsem s Otcem a s Duchem svatým na náš společný trůn, ale řekl, že usedl se svým Otcem na Otcův trůn.

Cílem mého příspěvku bylo ukázat, že nauka o Trojici není podložená ani knihou Zjevení. Pokud máš Martine nějaké verše, které by, podle Tvého názoru jasně dokazovaly, že Bůh je Trojjediný, tak je sepiš. Ráda bych je viděla všechny najednou.

Přeji Tobě, i Lorakovi, jen to nejlepší!

Eliška



Naposledy upravil Eliška dne 13/8/2012, 09:18, celkově upraveno 1 krát

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  sazeč 13/8/2012, 00:16

Proč ap.Pavel citoval žalm 102 vztahující se na Boha JHVH v Heb.1:10-12 vztahující se na Pána Ježíše?

Eliško, můžeš odpovědět?

Ahoj! Roman

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 13/8/2012, 02:02

sazeč napsal:Proč ap.Pavel citoval žalm 102 vztahující se na Boha JHVH v Heb.1:10-12 vztahující se na Pána Ježíše?

Eliško, můžeš odpovědět?

Ahoj! Roman

Kde tam mas napsane ze je JEZIS JEHOVA ?

Jezis jako mistr v dile se samozrejme podilel pri stvoreni a Jehova skrze neho vytvoril vsechny veci. Tohle nijak v rozporu s ucenim Pisma neni. Jen odpadlik zavadejici sektarske uceni za tim chce videt vic, jak je tam napsano a ignoruje kontext a uceni PISMA jako celku ! Konkretne nasledujici 13 a 14 vers 1 kap Heb !

"O kterém z andělů však kdy řekl: „Posaď se po mé pravici, dokud nepoložím tvé nepřátele jako podnož tvým nohám“? Cožpak nejsou všichni duchové k veřejné službě, vyslaní, aby sloužili těm, kdo zdědí záchranu?"

dale nasledujici 2 kapitola 10 vers.

"Bylo totiž vhodné, aby ten, kvůli němuž je všechno a skrze něhož je všechno, když přivádí mnoho synů ke slávě, učinil Hlavního zprostředkovatele jejich záchrany dokonalým skrze utrpení. "

Srovnej s Hebrejcum 8:1,2,6

"Hlavní myšlenka toho, o čem nyní rozmlouváme, tedy je: Máme takového velekněze, a ten se posadil po pravici trůnu Majestátu v nebesích [jako] veřejný sluha svatého místa a pravého stanu, který postavil Jehova, a ne člověk...Ale [Ježíš] nyní obdržel znamenitější veřejnou službu, takže je také prostředníkem úměrně lepší smlouvy, která byla zákonně založena na lepších slibech."

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Eliška 13/8/2012, 09:14

sazeč napsal:Proč ap.Pavel citoval žalm 102 vztahující se na Boha JHVH v Heb.1:10-12 vztahující se na Pána Ježíše?

Eliško, můžeš odpovědět? Ahoj! Roman

Romane, zdravím Tě!

Syn se jistě podílel s Otcem na stvoření. Tak jako o postaveném domu může říci jeho majitel i jeho stavbyvedoucí (oba dva), postavil jsem tento dům, tak to mohou to říci Bůh Otec i Boží Syn.

Vypisuji pasáž, kterou zmiňuješ:

Židům 1:9 Miloval jsi spravedlnost a nenáviděl nepravost; proto pomazal tě, Bože, Bůh tvůj olejem veselí nad tvé společníky.‘
10 A: ‚Ty, Pane, jsi na počátku založil zemi a nebesa jsou dílem tvých rukou.
11 Ona pominou, ty však zůstáváš; všechna jako roucho zestárnou
12 a jako plášť je svineš, jako roucho budou i proměněna. Ty však jsi stále tentýž a tvá léta nepominou.‘
13 A kterému z andělů kdy řekl: ‚Seď po mé pravici, dokud nepoložím tvé nepřátele za podnož tvých nohou‘?
Když si přečteš i verše okolo vidíš, že Syn je nazýván Bohem, který má svého Boha jež ho pomazává za jeho lásku ke spravedlnosti a nenávist k nepravosti. ... pomazal tě, Bože, Bůh tvůj..

Dále je Synovi řečeno seď po mé pravici dokud .....

Jestliže sedí po pravici nemůže s Ním být totožný. Prostě sedí vedle něj. Jsou DVA. Navíc je jasné, že Ten, který to Synovi říká je nad Synem.

Co se týče používání slova Bůh v Bibli napsala jsem o tom krátký článek je na http://bozijmeno.webnode.cz/clanky/koho-bible-nazyva-bohem-/

Titul Bůh není v případě Pána Ježíše používán systematicky. Systematicky je používán výhradně na Boha Otce.

Pán Ježíš ho sám na sebe nikdy nepoužil. Apoštolové ho běžně nepoužívají, ani kniha Zjevení jej v případě Božího syna nikdy nepoužívá. Používá pro Něj tituly: Beránek, Mesiáš, Boží Syn, Ježíš Kristus, Věrný a Pravý, Svatý, Pán Pánů a Král Králů, Slovo Boží a Kristus.

I Jan na konci Zjevení jej dvakrát nazývá Pánem, ne Bohem, když říká:

Zjevení Janovo 22:20 ...Amen, přijď, Pane Ježíši!21 Milost Pána Ježíše Krista se všemi svatými. Amen.

Přeji Ti, Romane, Bohem Otcem a Pánem Ježíšem požehnaný den!

Eliška



Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 13/8/2012, 09:30

Eliška napsal:
sazeč napsal:Proč ap.Pavel citoval žalm 102 vztahující se na Boha JHVH v Heb.1:10-12 vztahující se na Pána Ježíše?

Eliško, můžeš odpovědět? Ahoj! Roman

Romane, zdravím Tě!

Syn se jistě podílel s Otcem na stvoření. Tak jako o postaveném domu může říci jeho majitel i jeho stavbyvedoucí (oba dva), postavil jsem tento dům, tak to mohou to říci Bůh Otec i Boží Syn.

Vypisuji pasáž, kterou zmiňuješ:

Židům 1:9 Miloval jsi spravedlnost a nenáviděl nepravost; proto pomazal tě, Bože, Bůh tvůj olejem veselí nad tvé společníky.‘
10 A: ‚Ty, Pane, jsi na počátku založil zemi a nebesa jsou dílem tvých rukou.
11 Ona pominou, ty však zůstáváš; všechna jako roucho zestárnou
12 a jako plášť je svineš, jako roucho budou i proměněna. Ty však jsi stále tentýž a tvá léta nepominou.‘
13 A kterému z andělů kdy řekl: ‚Seď po mé pravici, dokud nepoložím tvé nepřátele za podnož tvých nohou‘?
Když si přečteš i verše okolo vidíš, že Syn je nazýván Bohem, který má svého Boha jež ho pomazává za jeho lásku ke spravedlnosti a nenávist k nepravosti. ... pomazal tě, Bože, Bůh tvůj..

Dále je Synovi řečeno seď po mé pravici dokud .....

Jestliže sedí po pravici nemůže s Ním být totožný. Prostě sedí vedle něj. Jsou DVA. Navíc je jasné, že Ten, který to Synovi říká je nad Synem.

Co se týče používání slova Bůh v Bibli napsala jsem o tom krátký článek je na http://bozijmeno.webnode.cz/clanky/koho-bible-nazyva-bohem-/

Titul Bůh není v případě Pána Ježíše používán systematicky. Systematicky je používán výhradně na Boha Otce.

Pán Ježíš ho sám na sebe nikdy nepoužil. Apoštolové ho běžně nepoužívají, ani kniha Zjevení jej v případě Božího syna nikdy nepoužívá. Používá pro Něj tituly: Beránek, Mesiáš, Boží Syn, Ježíš Kristus, Věrný a Pravý, Svatý, Pán Pánů a Král Králů, Slovo Boží a Kristus.

I Jan na konci Zjevení jej dvakrát nazývá Pánem, ne Bohem, když říká:

Zjevení Janovo 22:20 ...Amen, přijď, Pane Ježíši!21 Milost Pána Ježíše Krista se všemi svatými. Amen.

Přeji Ti, Romane, Bohem Otcem a Pánem Ježíšem požehnaný den!

Eliška



Elisko nekajicni odpadlici zavadejici sektarske uceni radi kontext PISMA prehlizeji a vytrzenim textu z kontextu a jeho prekroutenim se snazi obhajovat sve zbloudile uceni ke kteremu jsou vedeni demonmi. Neprijali lasku k PRAVDE a radsi uverili LZI jen, aby mohli odporovat Jehovovi a mysli si, ze kdyz Krista nazvou svym PANEM tak jim to staci ! Ve skutecnosti oslovuji a vzyvaji falesneho KRISTA - LUCIFERA - falesneho boha SLUNKA (symbol krize a oznaceni za BOHA )- SATANA DABLA co se promenuje na andela svetla !

Bozi Syn - Jezis Kristus v podrizenem postaveni vuci OTCI - Bohu Jehovovi, ktery sam je jedinym pravym Bohem hoden prijmou uctivani vsech tvoru v nebi i na zemi je pro ne neznamou osobou.


Naposledy upravil lorak dne 13/8/2012, 13:01, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  sazeč 13/8/2012, 12:14

Zlobivý Loraku Mad , chudáku,

zloba tvá nepochází od Boha, nýbrž z tebe, zloducha. V sobě pěstuješ vůči nám kristovcům nenávist za to, že vzýváme jméno našeho Pána Ježíše Krista.

Kdyby Tvá zloba pocházela od Boha, viděli bychom to se ví. Máš to naučené pěstování, nepřemýšlíš, nereaguješ s upřímným srdcem a odpovídáš bezhlavě. Tak jako SJ ano každý SJ, co mají naučené ve sborových shromcích jak lidi přesvědčit místo, aby lidi naslouchali a naslouchali Ducha. Tentýž Duch pomůže a vede lidi ke Kristu...

Loraku, kdo věří v Pána a činí pokání, se z Boha narodil. Víc už nic neuděláš, na to seš malej akorát štír s bodavým ocasem směřující nevěřícím. Ale ty utočíš omylem ne na pokyn Boží jako ve Zjevení, kdy všichni ano i zlí andělé konají to co chce Bůh. Avšak ty a někteří SJ konají to co chce nikoli Bůh, ale VRO podporovaný zednářskou lóží ovládané zlými duchy. To jsme Ti ukázali v podobě různých ilustrací vydávaných VROem.

Měl bys činit pokání před Pánem, kterého poslal Bůh Otec. Jen tak začínáš milovat ostatní a hlavně Boha Otce a Pána Ježíše. Ne naukově, ale Boží láskou do Tvých srdcí... jako se stalo mně a mnohým.

Řím.5:5 A naděje neklame, neboť Boží láska je vylita do našich srdcí skrze Ducha svatého, který nám byl dán.

Kliď se!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru