Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

+19
JAREKzRybenu
Hurvinek
Losiris
jája
Bulhar
Tonda Vlas
Alea
Jiří Brei
frodobagin
daniely
gari
sazeč
Mezek
Melissa
Ing.Peter
Martin Cibulka
lorak
zbysek
Eliška
23 posters

Strana 14 z 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Tonda Vlas 22/9/2012, 08:06

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Proč by Marie musela být očištěna? Co do ní vstoupilo nebylo nečisté, ale čisté, co by v případě lidského může nebylo možné, protože by to byl potomek Adama a Evy. Ale, co se přihodilo Marii, bylo mimo toto omezení, proto Mariina nečistota v tom nehrála žádnou roli, proto i debata o jejím očištění je irelevantní, nemyslíte? Ano, snaha všemu porozumět, to je problém SJ, ale i všech těch, kteří vymysleli všechna ta lidská dogmata, toto všechno znemožňuje pokoj v Kristu i když se tváří, že naopak se o to tímto způsobem všechna náboženství potažmo církve, snaží.

Na čem jediném záleží, co řekl Pán? Tak proč stále ztrácet čas nad něčím, co nikam nevede?

A co víra, k čemu pak je?! O víru jde a ne všemu rozumět!

Prvoplánově o nic nejde, ale příklad VRO je natolik odstrašující, že jde o hodně. Protože v jejich případě snaha všemu rozumět, skončila u toho, když to jde a pomůže to věci, tak to změníme, ale o to jde tomu zlému, rozhodně ne Kristu!!!

Yxoxsu: rozumím ti, ˇřímsko-katolíci však vymysleli dogma, i když to formuloval jediný člověk- Jan Duns Scotus ve 13. století o Neposkvrněném Početí Panny Marie. Že aby Maria mohla Krista porodit, tak byla sama počata bez poskvrny prvotního hříchu. Má to jednu vadu. Toto dogma je zcela nebiblické a osobně, aniž bych jakkoliv posuzoval jeho pravdivost ho považuju za naprosto nadbytečné. Autority, které si neprávem uzurpují duchovní moc, ať je to kdokoliv, rády lidi zavazují k tomu, aby bezpodmínečně věřili zcela nadbytečným věcem.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Alea 22/9/2012, 10:18

Nepřestává mne fascinovat, že dnešní evangelíci nemají ani páru o tom, čemu věřil Luther Shocked
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  pavel port 22/9/2012, 15:48

["Eliška"]Ahoj Jarku!

Děkuji Ti za Tvůj komentář! Very Happy

Na cestě k Bohu mám podobnou zkušenost jako Ty.

Děkuji za Tebe svému nebeskému Otci a modlím se, aby se Tvoje láska ještě víc a více rozhojňovala v důkladnějším poznání a ve vší vnímavosti; abys uměl rozpoznat to, na čem záleží, a byl čistý a bezúhonný pro den Kristův, naplněn ovocem spravedlnosti, které neseš skrze Ježíše Krista ke slávě a chvále Boží (Filipským 1:9-11).

Také Ti, Jarku, přeji, aby Tě Otec našeho Pána Ježíše Krista posílil mocí skrze svého Ducha na vnitřním člověku, aby Kristus skrze víru přebýval ve Tvém srdci a abys byl zakořeněn a založen v lásce, a tak abys byl schopen pochopit a poznat Kristovu lásku, která převyšuje všechno poznání a tak byl naplněn do vší plnosti Boží. (Efezským 3:14-21)
sunny


[i]Efezským 3:14 Z toho důvodu klekám na kolena ...

------------------------------------------------------------------------------------------

Eliško, málokterá kniha Nového zákona potvrzuje Božství Ježíšovo tak, jako kniha Zjevení.

Čti pozorně a bez předchozích modelů v myšlení řádky o tom, jak Jan padá na kolena (což je bohopocta
a klanění, běžné v Janově době) před Kristem - a on ho nezarazí - tj. neudělá to, co ve Zjevení později učiní anděl, před kterým chtěl Jan také padnout na kolena. Jde o pasáž v Apokalypse 1,12 až 1,18. Ježíš není žádný anděl ani archanděl, je bohočlověk, pravý Bůh - a proto přijímá bohopoctu a klanění. Navíc o sobě mluví velmi jasně: "Neboj se, já jsem První i Poslední, Živoucí; byl jsem mrtev (tj. jako člověk) a hle - jsem živ na věky věků a v rukou mám klíče od Smrti a od Podsvětí."
Kdo má uši k slyšení, slyš, co Duch praví v Písmu.


Naposledy upravil pavel port dne 22/9/2012, 20:02, celkově upraveno 1 krát
pavel port
pavel port

Male Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : zajímá mne každý člověk
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 22. 09. 12

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 22/9/2012, 17:55

Eliška napsal:Ahoj Jarku!

Děkuji Ti za Tvůj komentář! Very Happy

Na cestě k Bohu mám podobnou zkušenost jako Ty.

Děkuji za Tebe svému nebeskému Otci a modlím se, aby se Tvoje láska ještě víc a více rozhojňovala v důkladnějším poznání a ve vší vnímavosti; abys uměl rozpoznat to, na čem záleží, a byl čistý a bezúhonný pro den Kristův, naplněn ovocem spravedlnosti, které neseš skrze Ježíše Krista ke slávě a chvále Boží (Filipským 1:9-11).

Také Ti, Jarku, přeji, aby Tě Otec našeho Pána Ježíše Krista posílil mocí skrze svého Ducha na vnitřním člověku, aby Kristus skrze víru přebýval ve Tvém srdci a abys byl zakořeněn a založen v lásce, a tak abys byl schopen pochopit a poznat Kristovu lásku, která převyšuje všechno poznání a tak byl naplněn do vší plnosti Boží. (Efezským 3:14-21)
sunny


Efezským 3:14 Z toho důvodu klekám na kolena před Otcem našeho Pána Ježíše Krista, 15 po němž má své jméno každá rodina v nebesích i na zemi,16 aby vás podle bohatství své slávy posílil mocí skrze svého Ducha na vnitřním člověku,17 aby Kristus skrze víru přebýval ve vašich srdcích a abyste byli zakořeněni a založeni v lásce,18 a tak abyste byli se všemi svatými schopni pochopit, jaká to šíře a délka a výše a hloubka,19 a poznat Kristovu lásku, která převyšuje poznání, a tak byli naplněni až do vší plnosti Boží. 20 Tomu pak, kdo je mocen podle síly, kterou působí v nás, učinit daleko více nade všechno, co žádáme nebo co si můžeme pomyslet,21 jemu buď sláva v církvi a v Kristu Ježíši po všecka pokolení věčnosti věků!...

A aby Ten, kdo vzkřísil z mrtvých Krista Ježíše, obživil i Tvoje smrtelné tělo Duchem, který v Tobě přebývá! sunny

Římanům 8:11 Jestliže ve vás přebývá Duch toho, který Ježíše vzkřísil z mrtvých, pak ten, kdo vzkřísil z mrtvých Krista Ježíše, obživí i vaše smrtelná těla Duchem, který ve vás přebývá.

A přeji to vlastně všem, kdo se snaží milovat Boha a Jeho Syna celým svým srdcem, celou svou myslí a celou svojí silou, a také bližního svého jako sami sebe, a zároveň nepřestali hledat pravdu. flower

S úctou a přáním všeho dobrého

Eliška

Elisko dekuji ti za tve prani dobrych veci vsem lidem, ktere vychazeji primo z tveho srdce (Rim 12:17,18 ). Je to v poradku a je to plne v souladu s vuli naseho milujiciho nebeskeho Otce Boha Jehovu. Stejne ti i ja preji hodne pozehnani od naseho milujiciho nebeskeho Otce Boha Jehovu skrze naseho milovaneho Pana Jezise Krista, ktereho nam nas nebesky Otec dal jako ten nejcennejsi dar, lebo spolu s Jezisem Kristem prislo od naseho nebeskeho Otce i velke pozehnani jeho svatym duchem pro kazdeho, kdo Jezise nasleduje a posloucha jako sveho PANA a Jehovem ustanoveneho KRALE.

Tesi mne, ze se snazis k cistemu uctivani naseho nebeskeho Otce Boha Jehovu (Jan 4:23,24) trpelive vest i Jarka. Ja prave proto, ze tuhle vec nekajicne odmita delat, tak jak ji mel sam moznost poznat primo z uceni Boziho slova uz s nim nemohu dal o techto vecech diskutovat. Jarek nekajicne a tvrdosijne trva na uctivani, ktere neni souladu se svatou vuli naseho nebeskeho Otce Boha Jehovu zapsanou v Bozim slove PRAVDY. Jehova mi svym duchem zakazal s nim dal mluvit, lebo v jeho pripade uz bych se takhle primo zucastnoval na jeho hrisnem a nekajicnem konani, ktereho se dopousti i tim, ze se v teto veci tykajici se uctivani BOHA snazi v rozporu s poznanou Bozi vuli ovlyvnit i dalsi lidi.

V teto velice dulezite veci pokud jde o uctivani BOHA JEHOVU Jarek odporuje poznane Bozi vuli a nechava se vest svym zradnym srdcem pri podpore falesneho uctivani, ktere je skutecne demonskym ucenim a dostalo se mezi krestani i v minulosti davno predtim nez byl stejnym odpadlickym duchem ovlyvnen i sam Jarek. Odporuje PRAVDE a uceni Boziho slova a stal se z neho nekajicny hrisnik, co odporuje Bozi vuli, kterou mel uz v minulosti moznost spoznat i on sam.

Jarek o krestanech, kteri jsou znami pod jmenem Svedkove Jehovovi mluvi, ze jsou to lidi vedeni demonskym ucenim pricemz demonskym ucenim odporujic PRAVDE - uceni Boziho slova je on sam. Podpoje uceni a nauky odpadlickych krestanu z cirkvi co jsou casti tohoto sveta a znevazuji naseho nebeskeho Otce BOHA JEHOVU i jeho Syna Jezise Krista nejen svym odpadlickym ucenim, ale hlavne konanim, co primo odporuje Bozi vuli .

Jarek Svedky Jehovovi za lidi vedene demonskym ucenim oznacuje prave proto, lebo je mu zname to, ze vacsina SJ, kterym byl v minulosti i on sam, jsou lide, kteri jsou verne oddanni Jehovovi, uctivaji a miluji sveho nebeskeho Otce Boha Jehovu jako jedineho praveho BOHA celým svým srdcem, celou svou myslí a celou svojí silou a celou svou dusi stejne, jak to delal i nas Pan Jezis Kristus, ktery nam i v teto veci zanechal ten nejlepsi priklad, lebo sa aj on sam riadil ucenim Boziho Slova a podroboval se a stale se plne podrobuje vuli sveho i naseho nebeskeho Otce i Boha (Mar 12:29-34).

Jarek mimo naseho nebeskeho Otce Boha Jehovu, ktery je zaroven i JEDINYM PRAVYM BOHEM (Jan 17:3; 1 Tim 2:5; 1 Kor 8:4,6) a je v tomto nadrazenem postaveni BOHA i vuci svemu Synovi Jezisovi Kristovi (Jan 20:17), uctiva i samotneho Boziho Syna, Jezise Krista jako BOHA a oznacuje ho i za JEHOVU. Stotoznuje Boziho Syna Jezise Krista s nasim nebeskym Otcem Bohem Jehovem podporujic tak falesne uceni o vicejedinnem Bohu, co se do krestanstvi dostalo jako odpadlicke uceni v pozdejsi dobe a neni ucenim Jezise Krista a jeho vernych apostolu a uceniku z 1 stoleti. Z uceni PISMA takoveto uceni jasne nevyplyva a podproru pro tuhle falesnou nauku tykajici se i uctivani Jezise Krista jako jedineho praveho Boha, kterym je ve skutecnosti pouze jeho Otec v nem hledaji pouze lidi, co maji pouze jediny zajem - stejne jak Satan prekroutit uceni PISMA a obelhat dalsi lidi jenz verne slouzi a uctivaji jako jedineho praveho BOHA JEHOVU pouze naseho nebeskeho OTCE a Jezise uznavaji jako prostrednika a zachrancu poslaneho jedinym pravym Bohem JEHOVEM v podrizenem postaveni vuci nasemu nebeskemu Otci a BOHU (Mat 4:10; Jan 17:3,6-8 ).

Jarek vi, ze je Jezis Kristus podle uceni PISMA Bozim Synem a prostrednikem mezi jedinym pravym Bohem JEHOVEM a lidmi (1 Tim 2:3-7; Heb 8:1,2,6). Vi, ze je Jezis Kristus cestou k Bohu a sam neni v postaveni Boha, co ma byt uctivan, ale i tak dal dela to, co je v rozporu s ucenim PISMA.

Elisko nepodporuj ho v teto spatne ceste, kde bude muset JAREK nest odpovednost za sve spatne chovani primo vuci Jehovovi, kdyz ho bude soudit nas Pan Jezis Kristus podle toho, co v souladu s v vuli naseho nebeskeho OTCE a jedineho praveho BOHA JEHOVU. Podporou jeho falesneho a odpadlickeho krestanskeho uceni se i sama podilis na jeho hrichu.

"Bežali ste dobre. Kto vám zabránil, aby ste ďalej neposlúchali pravdu? Také prehováranie nepochádza od Toho, ktorý vás povoláva. Trochu kvasu nakvasí celé cesto. Dôverujem vám, ktorí ste v spojení s Pánom, že nebudete zmýšľať inak; ale ten, kto vám spôsobuje ťažkosti, ponesie [svoj] rozsudok bez ohľadu na to, kto to je." (Galatanom 5:7-10)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  zbysek 22/9/2012, 18:41

lorak napsal:Jehova mi svym duchem zakazal s nim dal mluvit
Loraku, Peterovi jsi odpovídal na přímou otázku, jak s tebou JHVH komunikuje. Z tvé odpovědi jsem vyrozuměl, že sis cosi přečetl v Bibli a nějak sis to vyložil. Je to tak? Stačí, když napíšeš ano. Pokud je odpověď ne, i mě by zajímal podrobnější popis, jak ti JHVH zakazuje s lidmi mluvit. A to proto, že mám více přímých zkušeností, jak ke mně Duch promlouvá - přímo, mimo rámec Bible. Rád bych si to porovnal.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  witness 23/9/2012, 00:56

lorak napsal:
Elisko nepodporuj ho v teto spatne ceste, kde bude muset JAREK nest odpovednost za sve spatne chovani primo vuci Jehovovi, kdyz ho bude soudit nas Pan Jezis Kristus podle toho, co v souladu s v vuli naseho nebeskeho OTCE a jedineho praveho BOHA JEHOVU. Podporou jeho falesneho a odpadlickeho krestanskeho uceni se i sama podilis na jeho hrichu.
Ahoj loraku,
chápu, že když někdo napíše:,,Však ano, znám to z vlastní zkušenosti: pravda z Písma mě osvobodila z démonsko-sektářské manipulace vedení organizace SJ´´jako napsal Jarek, tak to na Tebe jako na přesvědčeného SJ působí naprosto odpadlicky a hrozně, ovšem vezmi v úvahu, že o vedení SJ si tu většina lidí myslí, že je to vedení projevující sektářské rysy, včetně mě.

Pokud bych se měl já vyjádřit na adresu Jarka, tak mohu sám za sebe říci, že je to jeden z nejsolidnějších křesťanů zde na fóru.
Píše vždycky věcně, často poučně, umí říci upřímně co si myslí, a mám na něj jen ten nejlepší názor.
Víš, na fóru je tu celá škála lidí a povah a i zde je to směs pšenice a plevele, přesně jak předpověděl Pán, že to tak mezi těmi, co se považují za křesťany, bude.

Máme tu např.

- těžké křesťanské alibisty, kteří si chtějí žít po svém, ale nechtějí přitom přijít o pocit, že jsou křesťané, a tak vše relativizují, pokládají se za učence a přitom si nevidí na špičku vlastního nosu

- zmatené nešťastníky, kteří jsou možná upřímní, ale jejichž zcela nestrukturovaná víra je chaotická a proto většinou plácají páté přes deváté

- recesisty, kteří se tu baví

- ty, kteří si pletou křesťanskou lásku s nesoudným sentimentem

- duchaře, kteří za vším vidí Boží vedení a když někde zakráká vrána, mají pocit, že jim Bůh něco vzkazuje

- znalce všeho druhu, kteří se rádi prezentují v tom, čemu v podstatě nerozumí

ATD. ATD. ATD.

Ve výše uvedených skupinách, které se někdy i protínají, není těch lidí moc, mají vesměs své krystalické jednotlivé představitele a nějaké ty jejich nesoudné obdivovatele.

Ovšem mnohem více lidí je tu čestných, těch, kteří kdyby se někdy náhodou ocitli v nějaké té horní škatulce, jsou natolik upřímní, že by to rychle uvědomili a z takové škatulky by rychle prchli (naštěstí to ve většině případů nemusí vůbec řešit).

Ale i mezi těmi slušnými a čestnými jsou výjimeční jednotlivci, kteří mají mou úctu tím více, že se stabilně prezentují jako slušní křesťané, za které bych dal ruku do ohně, a to i když s nimi ve všech jejich názorech nesouhlasím ani oni se mnou.
Jarek z Rybenu je jedním z nich, jistě má své chyby, jako my všichni, ale loraku, odhlédneš li od svého zaujetí a budeš li číst jeho příspěvky bez předsudků, mnohé se dozvíš a zjistíš, že
s Jarkem se dá diskutovat velmi dobře, a to i když spolu nebudete souhlasit.
Aby v tom Jarek nebyl sám, tak mě napadají ještě další fajn lidi, např. Styvi, Mezek, Melissa
...a mohl bych jmenovat mnohé další, ale nechci z toho dělat tabuli cti, a to také proto, že je úplně jedno, co si o kom myslí witness, ale záleží na tom, co si o kom myslí Bůh a Kristus.

Loraku, zkus psát v méně odsuzujícím stylu, uvidíš, že se Ti to vyplatí... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 23/9/2012, 17:33

Pro Witnesse, který napsal (Yesterday at 2:20):

witness napsal:
Martin Cibulka napsal:
Už jsem byl vyzván (vzhledem k množství příspěvků se mi to nechce dohledávat), abych ono cizí slovo „emanace“ vysvětlil. Slovo EMANACE je latinského původu a doslova znamená „vyvěrání“.
To sis ovšem značně zjednodušil, zjevně jsi to opsal z nějakého slovníku a teď to tu jakoby
,,vysvětluješ´´.

Samozřejmě, že jsem si to zjednodušil a opsal ze slovníku, vždyť jsem dokonce uvedl z jakého. To vysvětlení se totiž týkalo především toho, co jsem chtěl říct slovem EMANACE, když jsem ho použil v souvislosti s Bohem.
Měřítko filosofů je tudíž zcela nepodstatné, protože výklad tohoto slova byl mnohdy zcela subjektivní a s mnohým jiným subjektivním výkladem neslučitelný.
Měřítko filozofů je nepodstatné jedině z lingvistického hlediska, ale pokud chceš onomu filozofovi nebo člověku, které ono slovo použije, rozumět, pak je ono měřítko velmi důležité.
To si můžeš věřit čemu chceš, ale nesmíš budit zdání, že Tvá víra má solidní jazykový podklad.
Co je v tomto směru podle Tebe měřítkem solidnosti?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  witness 23/9/2012, 18:45

Martin Cibulka napsal:
Měřítko filosofů je tudíž zcela nepodstatné, protože výklad tohoto slova byl mnohdy zcela subjektivní a s mnohým jiným subjektivním výkladem neslučitelný.
Měřítko filozofů je nepodstatné jedině z lingvistického hlediska, ale pokud chceš onomu filozofovi nebo člověku, které ono slovo použije, rozumět, pak je ono měřítko velmi důležité.
To jistě, ale i porozumění filozofovi je jen často jen porozuměním jeho subjektivní pravdě, která se od té objektivní může velmi lišit.

To si můžeš věřit čemu chceš, ale nesmíš budit zdání, že Tvá víra má solidní jazykový podklad.
Co je v tomto směru podle Tebe měřítkem solidnosti?
Solidní jsou překlady nebo výklady slova, které se prokazatelně drží původní myšlenky, jejichž správnost může být seriózně doložena a které nedávají prostor pro spekulace a protichůdné výklady, protože pokud se nesmyslné výklady objeví, mohou být prokazatelně, přesvědčivě a snadno smeteny.

V biblických jazycích je to o to choulostivější, že nejsou k dispozici ke konzultaci rodilí mluvčí z tehdejší doby, a o to více je pak možnost pro různé rádoby znalce, aby přispěchali se svým výkladem.




witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Tonda Vlas 23/9/2012, 19:15

witness napsal:

V biblických jazycích je to o to choulostivější, že nejsou k dispozici ke konzultaci rodilí mluvčí z tehdejší doby, a o to více je pak možnost pro různé rádoby znalce, aby přispěchali se svým výkladem.




Chápu, o těchto věcech se dá diskutovat a ne je paušálně smíst. Teorie, kterých se držím, jsou opravdu silně diskutabilní. Jsou totiž nestandardní.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 23/9/2012, 19:55

Pro Witnesse, který napsal:
To jistě, ale i porozumění filozofovi je jen často jen porozuměním jeho subjektivní pravdě, která se od té objektivní může velmi lišit.
No právě, a pokud tedy chceš poctivě diskutovat o oné „subjektivní pravdě, která se od té objektivní může velmi lišit“, pak Ti nezbývá jiná možnost, než nejprve porozumět onomu filozofovi.
Solidní jsou překlady nebo výklady slova, které se prokazatelně drží původní myšlenky, jejichž správnost může být seriózně doložena a které nedávají prostor pro spekulace a protichůdné výklady, protože pokud se nesmyslné výklady objeví, mohou být prokazatelně, přesvědčivě a snadno smeteny.

V biblických jazycích je to o to choulostivější, že nejsou k dispozici ke konzultaci rodilí mluvčí z tehdejší doby, a o to více je pak možnost pro různé rádoby znalce, aby přispěchali se svým výkladem.
Podle takové teorie, kterou jsi zde předložil, by pak ona absence rodilých mluvčích nutně vedla k závěru, že v současné době neexistuje žádný „solidní jazykový podklad“ pro naší víru v to, co předkládá Bible. Jak chceš tedy určit, co jsou a co nejsou „nesmyslné výklady“ a jak by ve světle Tvé teorie mohly být tyto nesmyslné výklady „prokazatelně, přesvědčivě a snadno smeteny“?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  zbysek 23/9/2012, 20:59

Martin Cibulka napsal:Podle takové teorie, kterou jsi zde předložil, by pak ona absence rodilých mluvčích nutně vedla k závěru, že v současné době neexistuje žádný „solidní jazykový podklad“ pro naší víru v to, co předkládá Bible.
Samozřejmě, že nic takového neexistuje, tedy v popsaném pojetí. Je třeba si uvědomit, že lidi, kteří psali své texty v nějaké době, nějak tomu sami rozuměli a nějak to transformovali do psaného textu. Takže i kdybychom měli toho člověka před sebou dnes (například Jana) a mluvili jeho jazykem, stejně bychom se všemožně dohadovali, protože je mezi námi ještě dost velká kulturní a časová propast.

Proto nám také Bůh dává Svatého Ducha, který jediný nám může dát správné pochopení toho, co pochopit potřebujeme. Kdo nemá Ducha, může se hrabat v textu jak chce, může ho zcela libovolně pitvat, ale k jádru věci se nedostane. A nedostane se k tomu jádru ani tehdy, když mu to nějaký současník "předžvýká" (např. VRO). Spíše naopak, v urputném úsilí o dokonalé porozumění zcela zbloudí, jako se to stalo právě VRO, který Ducha zcela zjevně nemá.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  witness 23/9/2012, 23:02

Martin Cibulka napsal:
No právě, a pokud tedy chceš poctivě diskutovat o oné „subjektivní pravdě, která se od té objektivní může velmi lišit“, pak Ti nezbývá jiná možnost, než nejprve porozumět onomu filozofovi.
Pokud potřebuji z nějakého důvodu znát onu ,,subjektivní pravdu´´ daného filozofa, pak jistě.

Podle takové teorie, kterou jsi zde předložil, by pak ona absence rodilých mluvčích nutně vedla k závěru, že v současné době neexistuje žádný „solidní jazykový podklad“ pro naší víru v to, co předkládá Bible.

To ne, já jsem přece nenapsal, že přítomnost rodilých mluvčích je vždy nezbytná, psal jsem jen to, že je to o to choulostivější, že nejsou k dispozici ke konzultaci rodilí mluvčí.

Gramaticky a lexikálně zmapovat dnes již nepoužívaný jazyk je samozřejmě možné, a to mnohdy do značné míry a lze tedy sestavovat solidní gramatiky a výklady těchto jazyků.
Ovšem absence rodilého mluvčího může někdy citelně chybět, a to zvláště tam, kde není dostatek dochovaných historických ,,spisů´´, na jejichž základě je možné význam slova jednoznačně nebo alespoň s velkou pravděpodobností definovat.

Příklad:
představme si, že čeština je již mrtvý jazyk a neexistuje jediný rodilý mluvčí, existují však jazykovědci, kteří češtinu zkoumají a najednou narazí v nějaké dochované literatuře na
obrat: ,,Řekni mu, ať odprejskne´´.
Pokud nenajdou žádný jiný doklad použití tohoto slova, budou velké prostory pro spekulaci, co to slovo vlastně znamenalo, a každý badatel bude mít tu svou ,,pravdu´´.
Další nálezy výskytu tohoto slova budou bádání o významu ,,odprejskne´´upřesňovat.
Samozřejmě dobrý badatel-češtinář hned u prvního výskytu pozná, že se jednalo o sloveso,
další výzkum ukáže, že se jednalo o hovorovou řeč, další výzkum poukáže, že ten, koho se týkalo ono ,,odprejskne´´, nebyl vnímán pozitivně, dále se dle již prozkoumaných gramatických jevů správně odvodí, že ,,odprejskne´´ mohlo mít infinitiv ve tvaru ,,odprejsknout´´.... a tak se badatelé posouvají dopředu a co by za to dali, kdyby mohli mluvit s rodilým mluvčím češtiny, který by jim význam slova vysvětlil.
Pokud badatelé nenajdou nějaký ,,spis´, ze kterého bude bez pochyby jasné, co ono slovo znamenalo, bude absence rodilých mluvčích problémem, což však neznamená, že u jiných slov a jiných gramatických jevů ony spisy, ze kterých lze češtinu správně a seriózně mapovat, nalezeny nebyly.

Proto dnes běžně existují sepsané gramatiky a učebnice takové latiny nebo biblické hebrejštiny a řečtiny, jsou mnohdy velmi kvalitní a lze se o ně opírat, a fakt, že přítomnost rodilých mluvčích by takové gramatiky nesmírně obohatila, nijak neznamená, že tyto gramatiky nemohou sloužit jako poměrně solidní měřítko při překladu z dnes již nepoužívaných jazyků.
Jak chceš tedy určit, co jsou a co nejsou „nesmyslné výklady“ a jak by ve světle Tvé teorie mohly být tyto nesmyslné výklady „prokazatelně, přesvědčivě a snadno smeteny“?
Viz předchozí odpověď.
Lze se opřít o mnohé uznávané autory, kteří své ,,učebnice´´ a ,,výklady´´píší na základě seriózního výzkumu a kteří své závěry mohou přesvědčivě doložit, lze se opřít samozřejmě i o to, že u mnoha významů slov a gramatických jevů není mezi jazykovědci žádný spor atd. atd.
Ovšem tam, kde se objevuje několikerý nebo dokonce protichůdný výklad a význam slova není spolehlivě a přesvědčivě doložen, tam je třeba být opatrný ........

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  JAREKzRybenu 25/9/2012, 01:29

Eliška napsal:Ahoj Jarku!

Děkuji Ti za Tvůj komentář! Very Happy

Na cestě k Bohu mám podobnou zkušenost jako Ty.

Děkuji za Tebe svému nebeskému Otci a modlím se, aby se Tvoje láska ještě víc a více rozhojňovala v důkladnějším poznání a ve vší vnímavosti; abys uměl rozpoznat to, na čem záleží, a byl čistý a bezúhonný pro den Kristův, naplněn ovocem spravedlnosti, které neseš skrze Ježíše Krista ke slávě a chvále Boží (Filipským 1:9-11).

Také Ti, Jarku, přeji, aby Tě Otec našeho Pána Ježíše Krista posílil mocí skrze svého Ducha na vnitřním člověku, aby Kristus skrze víru přebýval ve Tvém srdci a abys byl zakořeněn a založen v lásce, a tak abys byl schopen pochopit a poznat Kristovu lásku, která převyšuje všechno poznání a tak byl naplněn do vší plnosti Boží. (Efezským 3:14-21)
sunny


Efezským 3:14 Z toho důvodu klekám na kolena před Otcem našeho Pána Ježíše Krista, 15 po němž má své jméno každá rodina v nebesích i na zemi,16 aby vás podle bohatství své slávy posílil mocí skrze svého Ducha na vnitřním člověku,17 aby Kristus skrze víru přebýval ve vašich srdcích a abyste byli zakořeněni a založeni v lásce,18 a tak abyste byli se všemi svatými schopni pochopit, jaká to šíře a délka a výše a hloubka,19 a poznat Kristovu lásku, která převyšuje poznání, a tak byli naplněni až do vší plnosti Boží. 20 Tomu pak, kdo je mocen podle síly, kterou působí v nás, učinit daleko více nade všechno, co žádáme nebo co si můžeme pomyslet,21 jemu buď sláva v církvi a v Kristu Ježíši po všecka pokolení věčnosti věků!...

A aby Ten, kdo vzkřísil z mrtvých Krista Ježíše, obživil i Tvoje smrtelné tělo Duchem, který v Tobě přebývá! sunny

Římanům 8:11 Jestliže ve vás přebývá Duch toho, který Ježíše vzkřísil z mrtvých, pak ten, kdo vzkřísil z mrtvých Krista Ježíše, obživí i vaše smrtelná těla Duchem, který ve vás přebývá.

A přeji to vlastně všem, kdo se snaží milovat Boha a Jeho Syna celým svým srdcem, celou svou myslí a celou svojí silou, a také bližního svého jako sami sebe, a zároveň nepřestali hledat pravdu. flower

S úctou a přáním všeho dobrého

Eliška

Děkuju Eliško za Tvé modlitby i za Tvá Bohukrásná (slova si vymýším už od dětství Very Happy ) přání. sunny

Jsem zavázán, Pánem milovaná sestro Eliško, za Tebe děkovat Bohu. Ať sám náš Pán Ježíš Kristus a Bůh, náš Otec, který si Tě zamiloval a Tobě v milosti daroval věčné potěšení a dobrou naději, Tvé srdce povzbudí a upevní v každém dobrém skutku i slovu.
sunny

2.Tesalonickým2:13-17
13My pak jsme zavázáni, bratři [a sestry jistě také I love you] Pánem milovaní, stále za vás vzdávat díky Bohu, že si vás vybral jako prvotinu k záchraně v posvěcení ducha a víře v pravdu. 14K tomu vás i povolal skrze naše evangelium, abyste získali slávu našeho Pána Ježíše Krista. 15Proto tedy, bratři, stůjte pevně a držte učení, která jsme vám předali a kterým jste byli vyučeni, ať už slovem nebo dopisem. 16Sám náš Pán Ježíš Kristus a Bůh, náš Otec, který si nás zamiloval a v milosti nám daroval věčné potěšení a dobrou naději, 17nechť vaše srdce povzbudí a upevní v každém dobrém skutku i slovu.

Měj požehnání, milost a pokoj od našeho Otce i od Pána Ježíše

Jarek Smile


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  JAREKzRybenu 25/9/2012, 02:15

witness napsal: Aby v tom Jarek nebyl sám, tak mě napadají ještě další fajn lidi, např. Styvi, Mezek, Melissa
...a mohl bych jmenovat mnohé další, ale nechci z toho dělat tabuli cti...

Ano, bráško Witnessi, správně jsi uvedl, že je tu více fajn lidí, a možná a kéž jich tu ještě přibude. Smile
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 25/9/2012, 09:52

Pro Witnesse, který napsal:
Pokud potřebuji z nějakého důvodu znát onu ,,subjektivní pravdu´´ daného filozofa, pak jistě.
A to je případ jakékoliv diskuze. Leda snad, že bys do diskuze vstupoval z jiného důvodu, než proto, abys diskutoval.
Lze se opřít o mnohé uznávané autory, kteří své ,,učebnice´´ a ,,výklady´´píší na základě seriózního výzkumu a kteří své závěry mohou přesvědčivě doložit, lze se opřít samozřejmě i o to, že u mnoha významů slov a gramatických jevů není mezi jazykovědci žádný spor atd. atd.
Z jakého důvodu se podle Tebe (viz Tvůj příspěvek ze Sat 22 Sep ŕ 2:20) tedy nelze opřít o odborníky předních vědeckých a pedagogických pracovišť, kteří se podíleli na sestavení „Všeobecné encyklopedie v osmi svazcích“ (Praha: Diderot, 1999)?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  witness 25/9/2012, 22:21

Martin Cibulka napsal:
Z jakého důvodu se podle Tebe (viz Tvůj příspěvek ze Sat 22 Sep ŕ 2:20) tedy nelze opřít o odborníky předních vědeckých a pedagogických pracovišť, kteří se podíleli na sestavení „Všeobecné encyklopedie v osmi svazcích“ (Praha: Diderot, 1999)?
Nezastávám vůbec názor, že se o ně nelze opřít.
Naopak, těchto a jim podobných děl si velmi cením a rád si v nich čtu.

Pokud z mého příspěvku nějak vyznělo, že se o ně dle mého názoru opřít nelze,
tak mě to mrzí a omlouvám se za to.

Určitě jsem ani náznakem nechtěl nic takového sdělit.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 26/9/2012, 04:58

witness napsal:
Martin Cibulka napsal:
Z jakého důvodu se podle Tebe (viz Tvůj příspěvek ze Sat 22 Sep ŕ 2:20) tedy nelze opřít o odborníky předních vědeckých a pedagogických pracovišť, kteří se podíleli na sestavení „Všeobecné encyklopedie v osmi svazcích“ (Praha: Diderot, 1999)?
Nezastávám vůbec názor, že se o ně nelze opřít.
Naopak, těchto a jim podobných děl si velmi cením a rád si v nich čtu.

Pokud z mého příspěvku nějak vyznělo, že se o ně dle mého názoru opřít nelze,
tak mě to mrzí a omlouvám se za to.

Určitě jsem ani náznakem nechtěl nic takového sdělit.


Problemem je ze Martin Cibulka si v uceni jinych lidi vybira prave to, co mu nejvice vyhovuje a jine veci ze stejneho dila vedome ignoruje.

Jeho tendencnou argumentaci na tomhle foru pozoruji uz delsi dobu. Martin Cibulka v mnoha pripadech zde obhajuje falesne nauky odpadlickych krestanu, kterym sam uveril a vubec nema zajem oznamovat jinym lidem CELOU PRAVDU a UCENI BOZIHO SLOVA. Vecsinou zde obhajuje lidskou filozofii a moudra lidi, co svym konanim zapiraji Boha i Krista (1 Kor 1:19-31; Kol 2:8 ). Sam je filozofem prekrucujicim a falsujicim pravdu a uceni Boziho slova a dela to v mnoha pripadech stejne, jak to v minulosti delali zidovsky znalci Pisma, farizeji a zakonnici, ktere sam Jezis odsoudil temito slovami.

"A tak jste učinili Boží slovo neplatným kvůli své tradici. Pokrytci, vhodně o vás prorokoval Izajáš, když řekl: ‚Tento lid mě ctí svými rty, ale jejich srdce je ode mne daleko vzdáleno. Je marné, že mě stále uctívají, protože vyučují lidské příkazy jako nauky.‘“" (Matous 15:6-9)

"„Ale ten, kdo se chlubí, ať se chlubí právě proto, že má pochopení a že má poznání o mně, že já jsem Jehova, Ten, kdo projevuje milující laskavost, právo a spravedlnost na zemi; vždyť v těchto věcech opravdu mám potěšení,“ je Jehovův výrok." (Jeremjáš 9:24)

"Protože upnul svou náklonnost ke mně, opatřím mu také únik. Budu ho chránit, protože poznal mé jméno." (Žalm 91:14)


"Mluvíme tedy moudrost mezi těmi, kdo jsou zralí, ale ne moudrost tohoto systému věcí ani panovníků tohoto systému věcí, kteří mají přijít vniveč. Ale mluvíme Boží moudrost v posvátném tajemství, utajenou moudrost, kterou Bůh předem stanovil před systémy věcí pro naši slávu. Tuto [moudrost] nepoznal ani jeden z panovníků tohoto systému věc...nikdo nepoznal Boží věci kromě Božího ducha. Nepřijali jsme však ducha světa (Efez 2:2), ale ducha, který je od Boha, abychom znali věci, které nám Bůh laskavě dal (Jan 8:31,32;1 Jana 4:6; Jan 17:6-8; 14-20). O těchto věcech také mluvíme, ne slovy, jež vyučuje lidská moudrost, ale těmi, jež vyučuje duch, když spojujeme duchovní [záležitosti] s duchovními [slovy]. (1 Kor 2:6-8, 11-13)

"To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném (MONOS) pravém Bohu (1 Kor 8:5,6), a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu." (Jan 17:3 porovnej kontext 6-8 vers Jezis dostal od Otce neco, co patrilo a stale patri pouze Otci a co on sam predtim nemel - od sveho Otce jedineho praveho Boha Jehovu dostal autoritu, kterou nakonec sam zase vrati svemu Otci, ktery se sam uz bez Krista jako prostrednika zase stane kazdemu vsim - 1 Kor 15:24-28 )

"Potom mu Ježíš řekl: „Odejdi, Satane! Je totiž napsáno: ‚Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému (MONOS) budeš prokazovat posvátnou službu.‘“" (Mat 4:10)


"Ježíš odpověděl: „První je: ‚Slyš, Izraeli, Jehova, náš Bůh (Jan 20:17), je jeden Jehova, a budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí a celou svou silou.‘" (Mar 12:29,30)

"Jestliže zůstanete ve spojení se mnou a mé výroky zůstanou ve vás, proste, o cokoli si přejete, a stane se vám to. Můj Otec je oslaven (Fil 2:11) tím, že stále přinášíte mnoho ovoce a prokazujete se [jako] moji učedníci. Právě jako si Otec zamiloval mne a já jsem si zamiloval vás, zůstaňte v mé lásce. Budete-li zachovávat má přikázání, zůstanete v mé lásce, právě jako jsem já zachoval Otcova přikázání a zůstávám v jeho lásce." (Jan 15:7-10)


"Vizte, jak velkými písmeny jsem vám napsal svou vlastní rukou. Všichni, kdo chtějí mít líbivý vzhled v těle, jsou ti, kdo se vás pokoušejí nutit k obřízce, jen aby nebyli pronásledováni pro mučednický kůl KRISTA, Ježíše. Vždyť ani ti, kteří se dávají obřezat, sami nedodržují Zákon, ale chtějí, abyste vy byli obřezáni, aby měli příčinu chlubit se vaším tělem. Kéž se nikdy nestane, abych se chlubil, vyjma mučednického kůlu našeho Pána Ježíše Krista, skrze něhož byl pro mne svět přibit na kůl a já pro svět. Vždyť ani obřízka není nic, ani neobřízka, ale nové stvoření (2. Korinťanům 5:17; Efezanům 2:8-10) . A všichni, kdo budou řádně chodit podle tohoto pravidla chování, nad nimi ať je pokoj a milosrdenství, i nad Božím Izraelem." (Galatanum 6:11-16)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 27/9/2012, 13:04

Pro Loraka, který napsal:
Problemem je ze Martin Cibulka si v uceni jinych lidi vybira prave to, co mu nejvice vyhovuje a jine veci ze stejneho dila vedome ignoruje.
To je ovšem problém každého člověka, svědky Jehovovy nevyjímaje. Vždyť literatura svědků Jehovových se jen hemží odkazy na to či ono dílo a nikdo neřeší, až na výjimky, zda to či ono dílo podporuje všechny nauky hlásané společností Watch Tower. Podobně přece jednal i apoštol Pavel, který neváhal označit za pravdivé i něco z toho, co „řekli někteří“ z athénských „básníků“ (Skutky 17:28). V tom případě apoštol Pavel vůbec neřešil, zda se oni básnici zároveň zabývají filozofií či zda jsou ve všech detailech jejich básně v souladu s učením Písma. Jak to, že Ti je tedy najednou v mém případě, Loraku, toto vybírání trnem v oku? Není to tím, že vidíš v oku bližního třísku, a sám máš ve svém oku kládu?
Jeho tendencnou argumentaci na tomhle foru pozoruji uz delsi dobu. Martin Cibulka v mnoha pripadech zde obhajuje falesne nauky odpadlickych krestanu, kterym sam uveril a vubec nema zajem oznamovat jinym lidem CELOU PRAVDU a UCENI BOZIHO SLOVA. Vecsinou zde obhajuje lidskou filozofii a moudra lidi, co svym konanim zapiraji Boha i Krista (1 Kor 1:19-31; Kol 2:8 ). Sam je filozofem prekrucujicim a falsujicim pravdu a uceni Boziho slova a dela to v mnoha pripadech stejne, jak to v minulosti delali zidovsky znalci Pisma, farizeji a zakonnici, ktere sam Jezis odsoudil temito slovami.
Neustále z Tebe mluví satan, Loraku, protože ten osočuje kdekoho a z kdečeho a uniká mu, že by musel své osočování prokázat jako pravdivé, aby nebyl odsouzen. To, že rád cituješ Písmo, ještě nic neznamená. I satan to dělal (viz např. Matouš 4:1-11) a zatím dělá.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 14 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 14 z 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru