Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

+19
JAREKzRybenu
Hurvinek
Losiris
jája
Bulhar
Tonda Vlas
Alea
Jiří Brei
frodobagin
daniely
gari
sazeč
Mezek
Melissa
Ing.Peter
Martin Cibulka
lorak
zbysek
Eliška
23 posters

Strana 2 z 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  sazeč 13/8/2012, 12:33

Milá Eliško,

vážím si Tvé úsilí nám ukázat pravého Boha Otce a Pána Ježíše Krista. Mohu s mnohými z Tvých nauk souhlasit. Hlavní je, že Boha miluješ a ostatní lidi. Budu se nad těmi zabývat ještě. Však víš, že ten, kterého Bůh přivedl ke Kristu, Boha a Pána zná. Je tedy dobré blíže zkoumat jak to děláš a tím Boha oslavit s klidným vědomím a svědomím a ostatní lidi v Pánu nerozdělit pro různé názory.
Jsi taktní a pozorná a milá. Díky Bohu za Tebe!

Bůh Ti žehnej!

br Roman

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 13/8/2012, 13:12

sazeč napsal:Zlobivý Loraku Mad , chudáku,

zloba tvá nepochází od Boha, nýbrž z tebe, zloducha. V sobě pěstuješ vůči nám kristovcům nenávist za to, že vzýváme jméno našeho Pána Ježíše Krista.

Kdyby Tvá zloba pocházela od Boha, viděli bychom to se ví. Máš to naučené pěstování, nepřemýšlíš, nereaguješ s upřímným srdcem a odpovídáš bezhlavě. Tak jako SJ ano každý SJ, co mají naučené ve sborových shromcích jak lidi přesvědčit místo, aby lidi naslouchali a naslouchali Ducha. Tentýž Duch pomůže a vede lidi ke Kristu...

Loraku, kdo věří v Pána a činí pokání, se z Boha narodil. Víc už nic neuděláš, na to seš malej akorát štír s bodavým ocasem směřující nevěřícím. Ale ty utočíš omylem ne na pokyn Boží jako ve Zjevení, kdy všichni ano i zlí andělé konají to co chce Bůh. Avšak ty a někteří SJ konají to co chce nikoli Bůh, ale VRO podporovaný zednářskou lóží ovládané zlými duchy. To jsme Ti ukázali v podobě různých ilustrací vydávaných VROem.

Měl bys činit pokání před Pánem, kterého poslal Bůh Otec. Jen tak začínáš milovat ostatní a hlavně Boha Otce a Pána Ježíše. Ne naukově, ale Boží láskou do Tvých srdcí... jako se stalo mně a mnohým.

Řím.5:5 A naděje neklame, neboť Boží láska je vylita do našich srdcí skrze Ducha svatého, který nám byl dán.

Kliď se!

Romane kdybych vas nevaroval nesl bych vinu krve za vase zivoty. Dostali ste varovani a vase vlastni svedomi, ktere jediny pravy BUH JEHOVA peclive skouma vas odsuzuje jako vazne provinilce vuci jeho vuli a zakonu ! To co tedy vidis jako zlobu je karani vaseho spatneho chovani !

"Pokud jde o člověka, který podporuje nějakou sektu, toho po prvním a druhém napomenutí zavrhni, protože víš, že takový člověk odbočil z cesty a hřeší, a tím se sám odsuzuje." Tit 3:10,11

"Opovážliví, umínění, nechvějí se před slavnými, ale mluví utrhačně,...Tito [lidé], jako nerozumná zvířata, která jsou přirozeně zrozena k tomu, aby byla chycena a zahubena, však ve věcech, ohledně nichž jsou v nevědomosti a [o nichž] mluví utrhačně, také utrpí zničení na své vlastní [cestě] zničení a odplatou za nesprávné jednání uškodí sami sobě. Přepychový život ve dne považují za rozkoš. Jsou skvrnami a kazy a libují si s nevázaným potěšením ve svých podvodných naukách, zatímco hodují spolu s vámi. Oči mají plné cizoložství a nejsou schopni upustit od hříchu a lákají nestálé duše. Srdce mají školené v chtivosti. Jsou prokletými dětmi. Protože opustili přímou stezku, byli zavedeni na scestí. " (2 Petra 2:10,12-15)

Jak dlouho jeste budes skouset Jehovu sveho Boha a provokovat ho svim smilstvem a uctivanim lidmi smyslenych falesnych bohu ?

Jak dlouho budes urazet PANA JEZISE KRISTA tym, ze mu vkladas do jeho ust neco co nerekl on ani jeho ucenici ?

Tak moc touzis po tom abys byl posouzen jako pachatel nezakonnosti ?!

"Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme neprorokovali v tvém jménu a v tvém jménu nevyháněli démony a v tvém jménu neprováděli mnoho mocných skutků?‘ A přece jim pak vyznám: Nikdy jsem vás neznal! Jděte ode mne, vy, kdo se dopouštíte nezákonnosti." (Mat 7:21-23)

Konej to co je v souladu s Bozi vuli a nauc se byt verne oddany jedinemu pravemu Bohu JEHOVOVI, ktery je nasim nebeskym Otcem a vzyvej ho skrze Jezise Krista. Pros ho o odpusteni svych provineni a mozna ti odpusti tve smilstvo a rouhani !

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  zbysek 13/8/2012, 13:22

lorak napsal:Romane kdybych vas nevaroval nesl bych vinu krve za vase zivoty.
Totéž děláme i my vůči členům a příznivcům sekty NSSJ.

"Pokud jde o člověka, který podporuje nějakou sektu, toho po prvním a druhém napomenutí zavrhni, protože víš, že takový člověk odbočil z cesty a hřeší, a tím se sám odsuzuje." Tit 3:10,11
Děkuj Bohu a Ježíši Kristu za to, že tu máme s tebou trpělivost a že tě ještě všichni nezavrhli jako podporovatele sekty NSSJ. Přesto tě varuju, že ty sám sebe odsuzuješ rozšiřováním falešného sektářského učení, tím spíše, že jsi sám jasně zapřel svého Panovníka a vykupitele Ježíše Krista.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  sazeč 13/8/2012, 14:58

lorak napsal:
Romane kdybych vas nevaroval nesl bych vinu krve za vase zivoty. Dostali ste varovani a vase vlastni svedomi, ktere jediny pravy BUH JEHOVA peclive skouma vas odsuzuje jako vazne provinilce vuci jeho vuli a zakonu ! To co tedy vidis jako zlobu je karani vaseho spatneho chovani !
Člověčče Loraku, nebuď fanatik. Možná myslíš dobře avšak s bouřilivým srdcem, které nemá co dělat s Bohem, který ve Tvém srdci přebývá. Přebývá-li v Tebe, viděli bychom. Zákon je takový, že člověk si uvědomuje jakej je prach a nemůže druhého odsuzovat, nýbrž chápat slabosti druhých a úměrně je vést v duchu lásky a pravdy k Bohu. Špatné chování je bezmyšlenkovité kárání. Je to přízemní, povrchní až ďábelské. Nedělej to, prosím. Až se z Boha narodíš, uvidíš to co jsem Ti psal, že to tak je.


"Pokud jde o člověka, který podporuje nějakou sektu, toho po prvním a druhém napomenutí zavrhni, protože víš, že takový člověk odbočil z cesty a hřeší, a tím se sám odsuzuje." Tit 3:10,11
Setku podporuje ten, kdo popírá Ježíše jako Krista, toho ukřižovaného, přibitého na dvou rukách, na každou ruku přibit jeden hřeb, tedy na dvou rukách dva hřeby. Jeden nikoli. Ten kdo nevěří co jest psáno (viz Tomáš chtěl vidět stopy po hřebech), nevyzná Ježíše jako takového, tedy i svého Pána a proto ho nemůže vzývat. Psáno v Kor. že uznat Krista jako Pána lze jen v Duchu svatém. SJ jelikož odmítají své nové narození z Ducha, Krista jako svého Pána uznat nemůžou, žel. Chápeš vůbec???? Nad tím prosím přemýšlej!

"Opovážliví, umínění, nechvějí se před slavnými, ale mluví utrhačně,...Tito [lidé], jako nerozumná zvířata, která jsou přirozeně zrozena k tomu, aby byla chycena a zahubena, však ve věcech, ohledně nichž jsou v nevědomosti a [o nichž] mluví utrhačně, také utrpí zničení na své vlastní [cestě] zničení a odplatou za nesprávné jednání uškodí sami sobě. Přepychový život ve dne považují za rozkoš. Jsou skvrnami a kazy a libují si s nevázaným potěšením ve svých podvodných naukách, zatímco hodují spolu s vámi. Oči mají plné cizoložství a nejsou schopni upustit od hříchu a lákají nestálé duše. Srdce mají školené v chtivosti. Jsou prokletými dětmi. Protože opustili přímou stezku, byli zavedeni na scestí. " (2 Petra 2:10,12-15)
Ty, Loraku, jsi pro mne psal? Uvědomuješ si vůbec co píšeš? Pozor, aby se Ti nevrátil jako bumereng. Soudíš? Budeš ovšem souzen, to si piš! Ne já, ale tvá zloba a lehkovážné soudy...

Jak dlouho jeste budes skouset Jehovu sveho Boha a provokovat ho svim smilstvem a uctivanim lidmi smyslenych falesnych bohu ?
Jsi fakt ubožák. Nosím Boha v srdci, víš-li to? Proto nemám zapotřebí každého kárat a některé vinit. Víš, že Tě mám rád?


Jak dlouho budes urazet PANA JEZISE KRISTA tym, ze mu vkladas do jeho ust neco co nerekl on ani jeho ucenici ?
Víš, že Pán Ježíš mne vzal k sobě a že jsem jeho dítě? A že jsem mu vyznal své hříchy a je se mnou stále? Je náš Pán s Tebou také, že hlodáš nenávisti vůči těm, kteří vidí Krista jako svého Pána? Tvůj názor není můj, takže nevíš co to je mít názor jiný. Nazpaměť k ničemu nevede, k Bohu už vůbec ne

Tak moc touzis po tom abys byl posouzen jako pachatel nezakonnosti ?!
Jsi normální člověk? Ach, ubožáku! Těším se na setkání s Bohem doopravdy.

"Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme neprorokovali v tvém jménu a v tvém jménu nevyháněli démony a v tvém jménu neprováděli mnoho mocných skutků?‘ A přece jim pak vyznám: Nikdy jsem vás neznal! Jděte ode mne, vy, kdo se dopouštíte nezákonnosti." (Mat 7:21-23)

Konej to co je v souladu s Bozi vuli a nauc se byt verne oddany jedinemu pravemu Bohu JEHOVOVI, ktery je nasim nebeskym Otcem a vzyvej ho skrze Jezise Krista. Pros ho o odpusteni svych provineni a mozna ti odpusti tve smilstvo a rouhani !
[/quote]
Nazpaměť k ničemu nevede, k Bohu už vůbec ne ten, kdo hledá chyby na druhých a uznává ty, kteří uznají Tebe. Ó nikoli, do srdcí je dána Boží láska a ovoce DS, ten nepotřebuje říct: ,,Pane, Pane...", ale ten komu není dána Boží láska a který bravurně Bibli čte, protože čte s nevděčností jako zloděj, aby popichoval druhé pro úspěch sekty a démonů vedoucí k rozdělení a nenávisti druhým. SJ naoko pěstují lásku (neříkám všichni) tak, že prokazují posvátnou službu vedoucímu sboru jako své Matce Boží...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 13/8/2012, 16:00

Pro Elišku, která napsala:
Martine, já uvádím to, co vidím v Písmu a rozhodně tím nikomu nechci způsobovat bolest.
Mě nezpůsobuješ bolest, když uvádíš to, co vidíš v Písmu. Bolestné je, když vidím, že někdo nereaguje na to, co mu někdo píše, a místo toho neustále chrlí další a další texty, o nichž odmítá diskutovat a vycházet z pojetí toho druhého. Bolestné je na tom to, že takovému člověku není možno nic vysvětlit. A pokud se to děje, není možné se proti tomu bránit jinak, než otevřeně na to poukázat.
Tvoje vysvětlení, že Bůh a jeho Kristus jsou vlastně jeden mi prostě nesedí s tím, co v Písmu čtu.
To není moje vysvětlení, ale vysvětlení Pána Ješuy, který řekl: „Já a Otec jsme jedno.“ (Jan 10:3) Opravdu to, co čteš v Písmu, posuzuješ podle toho, co řekl Ješu‘a, anebo je tomu ve skutečnosti tak, že vše v Písmu ve skutečnosti posuzuješ podle svých nebo převzatých představ?
Pokud máš Martine nějaké verše, které by, podle Tvého názoru jasně dokazovaly, že Bůh je Trojjediný, tak je sepiš. Ráda bych je viděla všechny najednou.
Ale já zde přece neprosazuji žádnou konkrétní trojiční nauku. Jen tvrdím, že Ješu‘a je v Písmu označován nejen jako Pán, ale také Bůh, a že automatické chápání spojky „a“ jako něčeho, co jasně odděluje jedno od druhého, je naprosto nepodložené. Proč od toho odvádíš pozornost a místo pozastavení se nad tím reaguješ tak, že chrlíš další a další texty? Jsem ochotný se zabývat i těmi dalšími texty, ale postupně a teprve tehdy, až mě budeš schopna vnímat.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  gari 13/8/2012, 19:02

Martin Cibulka napsal:Pro Elišku, která napsala:

Tvoje vysvětlení, že Bůh a jeho Kristus jsou vlastně jeden mi prostě nesedí s tím, co v Písmu čtu.
To není moje vysvětlení, ale vysvětlení Pána Ješuy, který řekl: „Já a Otec jsme jedno.“ (Jan 10:3) Opravdu to, co čteš v Písmu, posuzuješ podle toho, co řekl Ješu‘a, anebo je tomu ve skutečnosti tak, že vše v Písmu ve skutečnosti posuzuješ podle svých nebo převzatých představ?

Ahoj Martine,
skutečně si myslíš, že Ježíš v J 10:3 píše o své jedné podstatě s Bohem?
Kdyby tomu tak bylo, pak následovníci Krista se nachází ve stejném stavu.
Jan v 17té kapitole totiž dále uvádí tato Ježíšova slova:
Jan 17:11  Já už nejsem na světě, ale oni jsou na světě a já jdu k tobě. Svatý Otče, zachovej je ve svém jménu, které jsi mi dal, aby byli jedno jako my.

21  Ať jsou všichni jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě; ať jsou i oni jedno v nás, aby svět věřil, že jsi mě poslal.


Ježíš zde neříká, že lidé budou stejné podstaty s Bohem, jako je On stejné podstaty s Bohem
Ježíšova slova se v tomto případě dají přirovnat k popisu manželského pouta, jak je popsáno v Genesis 2:24  To proto muž opouští otce i matku - aby přilnul ke své manželce a stali se jedním tělem.

Obviňovat Elišku, že její chápání je pouze lidskou představou, ale to tvé je tím, co Ježíš skutečně svými slovy myslel, mi přijde nefér.



gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 13/8/2012, 19:41

Gari jaky je tvuj nazor na BOHA ?

Neveris snad stejne jak Martin a vsichni odpadlicky krestane RKC a dalsi, ze Jezis je v rovnakem postaveni jak jeho Otec a ze je Jezis Bohem, co ma byt uctivan stejne jak jeho Otec ?

Nebo uz jsi pochopil a uvedomil sis jake bludy a demonske nauky tu nekteri jednotlivci o Bohu siri a obhajuji ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  zbysek 13/8/2012, 19:48

Loraku, až budeš v poslední den stát u soudu před Ježíšem, budeš mu také říkat, stejně jako říkáš nám, že on není tvým Panovníkem, který tě svou krví vykoupil? Co mu řekneš, až se tě zeptá, proč jsi ho zapíral?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  gari 13/8/2012, 20:06

lorak napsal:Gari jaky je tvuj nazor na BOHA ?

Neveris snad stejne jak Martin a vsichni odpadlicky krestane RKC a dalsi, ze Jezis je v rovnakem postaveni jak jeho Otec a ze je Jezis Bohem, co ma byt uctivan stejne jak jeho Otec ?

Nebo uz jsi pochopil a uvedomil sis jake bludy a demonske nauky tu nekteri jednotlivci o Bohu siri a obhajuji ?

Loraku,
máš štěstí, že jsi napsal krátký komentář, jinak bych ho automaticky přeskočil.

Když už se ptáš, tak ti odpovím.
Nevím přesně, čemu věří Martin a všichni další odpadlíci, jak je (nás) hanlivě nazýváš. Já věřím tomu, co čtu v Bibli.
Např: Jan 1:1  Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh.2  To bylo na počátku u Boha.3  Všechno povstalo skrze ně a bez něho nepovstalo nic, co jest.

Dále pak: Filipským 2:6  Způsobem bytí byl roven Bohu, a přece na své rovnosti nelpěl,7  nýbrž sám sebe zmařil, vzal na sebe způsob služebníka, stal se jedním z lidí.

Dál asi nemusím pokračovat. Doufám, že zůstanu zařazen v seznamu těch, co s nimi nekomunikuješ, protože tě nejsou hodni. Budu ti za to moc vděčný.
Já ti na oplátku slibuji, že tvé komentáře také dále nebudu číst, abych svým odpadlickým zrakem neposkvrnil tvá svatá slova.
Měj se hezky a nezlob (matku organizaci)

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 13/8/2012, 20:59

gari napsal:
lorak napsal:Gari jaky je tvuj nazor na BOHA ?

Neveris snad stejne jak Martin a vsichni odpadlicky krestane RKC a dalsi, ze Jezis je v rovnakem postaveni jak jeho Otec a ze je Jezis Bohem, co ma byt uctivan stejne jak jeho Otec ?

Nebo uz jsi pochopil a uvedomil sis jake bludy a demonske nauky tu nekteri jednotlivci o Bohu siri a obhajuji ?

Loraku,
máš štěstí, že jsi napsal krátký komentář, jinak bych ho automaticky přeskočil.

Když už se ptáš, tak ti odpovím.
Nevím přesně, čemu věří Martin a všichni další odpadlíci, jak je (nás) hanlivě nazýváš. Já věřím tomu, co čtu v Bibli.
Např: Jan 1:1  Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh.2  To bylo na počátku u Boha.3  Všechno povstalo skrze ně a bez něho nepovstalo nic, co jest.

Dále pak: Filipským 2:6  Způsobem bytí byl roven Bohu, a přece na své rovnosti nelpěl,7  nýbrž sám sebe zmařil, vzal na sebe způsob služebníka, stal se jedním z lidí.

Dál asi nemusím pokračovat. Doufám, že zůstanu zařazen v seznamu těch, co s nimi nekomunikuješ, protože tě nejsou hodni. Budu ti za to moc vděčný.
Já ti na oplátku slibuji, že tvé komentáře také dále nebudu číst, abych svým odpadlickým zrakem neposkvrnil tvá svatá slova.
Měj se hezky a nezlob (matku organizaci)

Takze jsi stejny odpadlik, co prekrucuje a falsuje uceni Boziho slova !

"VE FILIPANŮM 2:6 říká katolická Česká bible z 18. století o Ježíšovi: „Jsa v způsobě Boží, nepoložil sobě toho za loupež, že jest roven Bohu.“ Kralická bible z roku 1613 zní velmi podobně. Řadu takových překladů někteří dosud používají na podporu myšlenky, že Ježíš byl rovný Bohu. Ale všimni si, jak zní ten verš v jiných překladech:
1869: „Který, jsa v Boží podobě, nepovažoval za věc, po níž by se měl sápat, aby byl roven Bohu.“ Nový zákon od G. R. Noyese (angl.)
1965: „On — vpravdě božské povahy! — se nikdy sebejistě nečinil rovným Bohu.“ Das neue Testament, revidované vydání, od Friedricha Pfäfflina.
1968: „Který, ač byl v Boží podobě, nepovažoval rovnost Bohu za věc, které by se měl chtivě zmocnit.“ La Bibbia Concordata.
1976: „Vždy měl povahu Boha, ale nemyslil, že by se měl pokusit násilím se stát rovným Bohu.“ — Dnešní anglická verze.
1984: „Ačkoli existoval v Boží podobě, neuvažoval o tom, že by něco uchvátil, totiž aby byl rovný Bohu.“ Překlad nového světa Svatých písem.
1985: „Který, jsa v podobě Boha, nepokládal rovnost s Bohem za něco, po čem by se měl sápat.“ Nová jeruzalémská bible, angl.
1970: „Ačkoli měl božskou podobu, nepokládal rovnost s Bohem za žádoucí kořist.“ — Žilka.
Někteří však tvrdí, že i tyto přesnější překlady naznačují, že 1. Ježíš již měl rovnost, ale nechtěl se jí držet, nebo že 2. nepotřeboval uchvacovat rovnost, protože ji měl.
V tomto ohledu říká Ralph Martin v Pavlově epištole Filipanům (angl.) o původní řečtině: „Je však sporné, zda význam slovesa může sklouznout od svého skutečného smyslu ‚zmocnit se‘, ‚násilím uchvátit‘ ke smyslu ‚podržet‘.“ Vykladačův Řecký zákon (angl.) také říká: „Nemůžeme najít žádnou pasáž, kde ἁρπάζω [harpazo] nebo kterákoli jeho odvozenina má smysl ‚držet ve vlastnictví‘, ‚udržet‘. Bez výjimky se zdá znamenat ‚zmocnit se‘, ‚násilím uchvátit‘. Není tedy přípustné odklánět se od pravého smyslu ‚sápat se‘ k smyslu docela jinému, totiž ‚držet‘.“
Z dosud řečeného vyplývá, že překladatelé verzí jako Česká bible a Kralická bible pozměňují pravidla, aby podpořili trinitářský záměr. Když přečteme řecký text Filipanům 2:6 objektivně, zdaleka neříká, že Ježíš pokládal za vhodné být roven Bohu, ale ukazuje pravý opak, že to Ježíš nepokládal za vhodné.
Ze souvislosti okolních veršů (3–5, 7, 8, Česká bible) jasně vyplývá, jak chápat 6. verš. Filipané byli vybízeni k postoji: „V pokoře jedni druhých za vyšší nežli sami sebe držíce.“ Pak používá Pavel Krista jako vynikající příklad tohoto postoje: „To zajisté ciťte v sobě, což i v Kristu Ježíši.“ Co měli cítit? ‚Nepoložit sobě toho za loupež, že jsou rovni Bohu‘? Ne, to by byl pravý opak toho, co chtěl Pavel zdůraznit. Naopak, Ježíš, který ‚držel Boha za vyššího nežli sama sebe‘, by se nikdy ‚nesápal po rovnosti s Bohem‘, ale místo toho „ponížil sebe samého, učiněn jsa poslušným až k smrti“.
To přece není řeč o nějaké části všemohoucího Boha. Je to řeč o Ježíši Kristu, který zde dokonale ztělesňoval Pavlovu myšlenku — totiž důležitost pokory a poslušnosti vůči nadřazenému stvořiteli Jehovovi Bohu."

Jan 1:1 rovnez neoznacuje Jezise za stejneho Boha jakym je jeho Otec. Nauc se cist kontext a neodporuj uceni PISMA jak celku !

Jak tak na to koukam, tak je tu vacsina z vas hezky posedla demonmi a jejich ucenim !

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  daniely 13/8/2012, 21:21

lorak napsal:
Jak tak na to koukam, tak je tu vacsina z vas hezky posedla demonmi a jejich ucenim !

Proč neotřepeš prach ze svých sandálů a nejdeš o dům dál?

(Lukáš 9:1–6) 9 Pak svolal dvanáct a dal jim moc a autoritu nad všemi démony a aby léčili nemoci. 2 A tak je vyslal, aby kázali Boží království a uzdravovali, 3 a řekl jim: „Nenoste na cestu nic, ani hůl, ani mošnu s jídlem, ani chléb, ani stříbrné peníze; ani nemějte dvojí spodní oděv. 4 Ale kdekoli vstoupíte [k někomu] domů, zůstaňte tam a odtamtud odejděte. 5 A kdekoli vás nepřijmou, až budete z toho města vycházet, setřeste prach ze svých nohou na svědectví proti nim.“ 6 Potom vykročili a procházeli území od vesnice k vesnici, oznamovali dobrou zprávu a všude léčili.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Anonymní 13/8/2012, 21:51

Bráškové a sestřičky.

Musíme se ptát, když tedy lorak v nás vidí ty nejodpornější odpadlíky posedlé démony, co ho láká nebo nutí, aby byl na tak odporném, z jeho pohledu, místě?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Martin Cibulka 13/8/2012, 21:54

Pro Gariho, který napsal:
Ahoj Martine,
skutečně si myslíš, že Ježíš v J 10:3 píše o své jedné podstatě s Bohem?
Kdyby tomu tak bylo, pak následovníci Krista se nachází ve stejném stavu.
Jan v 17té kapitole totiž dále uvádí tato Ježíšova slova:
Jan 17:11 Já už nejsem na světě, ale oni jsou na světě a já jdu k tobě. Svatý Otče, zachovej je ve svém jménu, které jsi mi dal, aby byli jedno jako my.

21 Ať jsou všichni jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě; ať jsou i oni jedno v nás, aby svět věřil, že jsi mě poslal.


Ježíš zde neříká, že lidé budou stejné podstaty s Bohem, jako je On stejné podstaty s Bohem
Ježíšova slova se v tomto případě dají přirovnat k popisu manželského pouta, jak je popsáno v Genesis 2:24 To proto muž opouští otce i matku - aby přilnul ke své manželce a stali se jedním tělem.

Obviňovat Elišku, že její chápání je pouze lidskou představou, ale to tvé je tím, co Ježíš skutečně svými slovy myslel, mi přijde nefér.
Popravdě, nechal jsem se unést poznámkou Elišky, která napsala, že ji nesedí mé vysvětlení, „že Bůh a jeho Kristus jsou vlastně jeden“, přičemž nespecifikovala, zda myslí podstatu. Nicméně já psal předtím o téže bytosti, takže věcně mohla mít na mysli podstatu, a je pravda, že text, na který jsem odkázal, nepotvrzuje tutéž podstatu. Na druhou stranu ji však v zásadě nevylučuje. Že Syn a Otec jsou téže podstaty potvrzují jiné verše (např. Filipským 2:6).

Možná Ti tedy má poznámka ohledně Eliščina chápaní toho, co čteme v Písmu, připadá nefér. Má poznámka však pramení z toho, že se neustále odbíhá od diskuze poukazováním na jiné texty Písma, přičemž se ničím nedoloží, že se ty texty opravdu vztahují k tomu, o čem byla původně řeč. Konkrétně v diskuzi s Eliškou jsem se snažil ukázat, proč je její výklad veršů, které uvedla v prvním příspěvku z Thu 9 Aug ŕ 8:22, tendenční. Místo, aby nejprve posoudila, zda by mé zdůvodnění mohlo platit alespoň na ty texty, na které jsem to uplatnil, vypisuje další a další texty a vůbec nebere v úvahu, že to, co se ji jeví jako podobné, druhý nemusí chápat tak, jako ona. Takový postup je nefér pro jakoukoliv diskuzi, protože nebere v úvahu způsob uvažování toho druhého.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  gari 13/8/2012, 21:55

Pro Loraka
Ano, patřím mezi stejné odpadlíky, jako např. Hus nebo Komenský, kteří vyznávali božství Ježíše Krista To byli jistě hloupí lidé neznalí Písma. Stačí si jen od nich něco přečíst, a hned je jasné, že byli posedlí démony. Loraku, nesahají ti ve tvém poznání ani po kotníky. Ale přesto je tvá "Matka organizace Sj" řadí mezi své pomazané. To je zvláštní.
Tím tuhle hloupou debatu s tebou knčím, a nechám se raději vést k přemýšlení ostatními příspěvky z řad zde přítomných odpadlíků.


Naposledy upravil gari dne 13/8/2012, 22:19, celkově upraveno 1 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  daniely 13/8/2012, 21:58

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Musíme se ptát, když tedy lorak v nás vidí ty nejodpornější odpadlíky posedlé démony, co ho láká nebo nutí, aby byl na tak odporném, z jeho pohledu, místě?

Dobrá otázka. Dokud jsem neměla pochybnosti, žádná taková fóra jsem nevyhledávala...

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  gari 13/8/2012, 22:18

Martin Cibulka napsal:
Popravdě, nechal jsem se unést poznámkou Elišky, která napsala, že ji nesedí mé vysvětlení, „že Bůh a jeho Kristus jsou vlastně jeden“, přičemž nespecifikovala, zda myslí podstatu. Nicméně já psal předtím o téže bytosti, takže věcně mohla mít na mysli podstatu, a je pravda, že text, na který jsem odkázal, nepotvrzuje tutéž podstatu. Na druhou stranu ji však v zásadě nevylučuje. Že Syn a Otec jsou téže podstaty potvrzují jiné verše (např. Filipským 2:6).

Jo Martine OK.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Melissa 13/8/2012, 22:38

daniely napsal:
yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Musíme se ptát, když tedy lorak v nás vidí ty nejodpornější odpadlíky posedlé démony, co ho láká nebo nutí, aby byl na tak odporném, z jeho pohledu, místě?

Dobrá otázka. Dokud jsem neměla pochybnosti, žádná taková fóra jsem nevyhledávala...

Podobně se ptali už Ing Peter a Pepakrocan: Lorak odpověděl dlouhatánským nic neříkajícím textem, je to na vláknu lorakova vrba asi 6.8.
Ing.Peter napsal:Lorak: Ty jenz se oddeluji a odchazeji ze sboru SJ jsou odpadlici od cisteho uctivani a hledaji naplneni vlastni sebecke touhy.

No aj ty si písal že nechodíš na zhromaždenia, aj ty sa oddeluješ.. Čo s tým mieniš urobiť?

Kousek z lorakovy odpovědi:
Pokial zhromazdenia smeruju k vzajomnemu budovaniu laske a k dobrym skutkom tak je dobre, ze tam chodis. Niekedy, ale zhromazdenia moze smerovat aj k zlym veciam.
Ked hovorim o niektorych veciach ako zlych viem preco to hovorim a viem, ze tymito slovami vynasam aj sud sam nad sebou. Napriek tomu verim, ze Jehova skuma srdce kazdeho z nas a komu chce tomu prejavi svoje milosrdenstvo a povedie ho cestou, ktorej koniec je vecny zivot a pozehnania. I love you
Jehova nam prejavuje svoju lasku aj tym, ze nas vsetkych kazni a usmernuje.
lorak


Vypadá to, že se nesnese ani s těmi, ke kterým podle svých slov patří - se SJ.






Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  sazeč 13/8/2012, 23:34

Melissa napsal:
Vypadá to, že se nesnese ani s těmi, ke kterým podle svých slov patří - se SJ.

Ano, Lorakovi chybí pokora.

Fil.2:1 Je-li možno povzbudit v Kristu, je-li možno posílit láskou, je-li jaké společenství Ducha, je-li jaký soucit a slitování: dovršte mou radost a buďte stejné mysli, mějte stejnou lásku, buďte jedné duše, jednoho smýšlení, v ničem se nedejte ovládat ctižádostí ani ješitností, nýbrž v pokoře pokládejte jeden druhého za přednějšího než sebe...

Sem se vloudil asi proto, aby se ujistil, na čem je. A tak chrlí všemožné svědkovské nauky s vlastními názory. I to se mi stalo. Kéž mu Pán otevře oči! I love you

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Eliška 14/8/2012, 10:55

sazeč napsal:Milá Eliško,

vážím si Tvé úsilí nám ukázat pravého Boha Otce a Pána Ježíše Krista. Mohu s mnohými z Tvých nauk souhlasit. Hlavní je, že Boha miluješ a ostatní lidi. Budu se nad těmi zabývat ještě. Však víš, že ten, kterého Bůh přivedl ke Kristu, Boha a Pána zná. Je tedy dobré blíže zkoumat jak to děláš a tím Boha oslavit s klidným vědomím a svědomím a ostatní lidi v Pánu nerozdělit pro různé názory.
Jsi taktní a pozorná a milá. Díky Bohu za Tebe!

Bůh Ti žehnej!

br Roman

Romane, moc Ti děkuji za Tvá vlídná slova. Rozhodně nechci nikoho rozdělovat, ani mu brát jeho víru. Chci jen poukázat na to, co vidím v Písmu i kolem sebe.
Velmi mně totiž mrzí, že naprostá většina (často téměř všechna) chvály je v církvích připisována Pánu Ježíšovi a na Boha Otce je velmi často zapomínáno. Také naprostá většina současných křesťanských modliteb, lásky a také vděčnosti je adresována Pánu Ježíšovi. Navíc je Pánu Ježíšovi připisováno postavení Nejvyššího Boha a to je podle toho, co vidím v Písmu nepravdivé a také nespravedlivé. Jen se na to snažím upozornit.

To, že první místo v uctívání náleží Bohu Otci jsem se snažila stručně ukázat v článku, který je na http://www.obohu.cz/prispevky/buh-otec-jediny-pravy-buh Jestli chceš přečti si jej.


Přeji Ti milost, milosrdenství a pokoj od Boha Otce a od Pána Ježíše Krista, Syna Otcova, v pravdě a lásce. 2 Janův 1:3

A ještě jednou děkuji za Tvoji vlídnost ! Smile

Eliška


Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Eliška 14/8/2012, 12:20

Pro Martina, který napsal:
Ale já zde přece neprosazuji žádnou konkrétní trojiční nauku. Jen tvrdím, že Ješu‘a je v Písmu označován nejen jako Pán, ale také Bůh

Ano, Martine, v Písmu jsou místa, která titulují slovem Bůh i Božího Syna, Pána Ježíše Krista např:
Žalmy 45:8 Miluješ spravedlnost a nenávidíš ničemnost. Proto tě, Bože, tvůj Bůh pomazal olejem veselí nad tvé druhy.
Židům 1:9 Miloval jsi spravedlnost a nenáviděl nepravost; proto pomazal tě, Bože, Bůh tvůj olejem veselí nad tvé společníky.‘
Jan 1:1 Na počátku bylo Slovo, a to Slovo bylo u Boha, a to Slovo byl Bůh. To bylo na počátku u Boha...18 Boha nikdo nikdy neviděl; jedinečný Bůh, který je v lůnu Otcově, ten nám o něm pověděl.


Slovní spojení „Bože, tvůj Bůh“ a „Bůh, který je v lůnu Otcově“ jasně ukazují na to, že jeden z Bohů je větší. Je to Ten, který má autoritu pomazávat druhého, Otec, v jehož lůně (náručí) se Syn nachází.

Navíc jak píše Jan 1:18 a 1. Janův 4:12: „Boha nikdo nikdy neviděl..“
Jan 1:18 Boha nikdo nikdy neviděl; jedinečný Bůh, který je v lůnu Otcově, ten nám o něm pověděl.
1 Janův 4:12 Boha nikdo nikdy neviděl....


Podle toho, co vidím já, je slovo Bůh Biblí používáno dvěma způsoby:

1. jako označení někoho silného, mocného, ve smyslu svého významu tzn. mocný. ( Elohim - kde El znamená mocný)
2. jako označení nejvyššího Boha

Bible označuje slovem Bůh Otce a také jeho Syna, ale i jiné bytosti. Fakt, že o Mojžíšovi je dvakrát přímo Jehovou Bohem řečeno, že je Bohem nás také neopravňuje k tomu dát Mojžíše na úroveň Nejvyšího Boha. Podobně jsou Bohy nazváni i někteří Boží synové.

„.dal jsem tě faraonovi za Boha (ĕlôhîym) a tvůj bratr Áron bude tvým prorokem“
„On (Áron) bude tobě ústy a ty budeš jemu Bohem (ĕlôhîym)“ (Exodus 7:1, 4:16)

Žalm 82:6 Řekl jsem: Jste bohové (ĕlôhîym), všichni jste synové Nejvyššího...

Jak Bible používá slovo Bůh se snažím ukázat v článku http://bozijmeno.webnode.cz/clanky/koho-bible-nazyva-bohem-/

Martine, já rozhodně nepatřím k lidem, kteří nepřemýšlejí o tom, co Ty nebo někdo jiný říká. Jen věci vnímám jinak než Ty a je pro mně těžké to jednoduše ukázat. Vím o možnosti, na kterou jsi mě upozornil v souvislosti se slovním spojením Bůh a Beránek. Také slova Milost vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista...se dají chápat dvěma způsoby. Někteří jsou přesvědčeni, že je jim přána milost a pokoj od dvou bytostí, od Boha Otce, a také od Pána Ježíše Krista. Jiní tomuto sdělení rozumí tak, že jim je přána milost a pokoj od jedné. Od Pána Ježíše Krista, který je však zároveň také Bohem a Otcem. Taková je realita. Tak rozdílnou víru máme, ale pravda je pouze jedna.

Martine, těch věcí na které by bylo třeba reagovat je moc. Nemám dost času, abych to mohla udělat, proto se snažím ukázat co vidím ve větším celku jako například v úvodu tohoto tématu. Ještě se pokusím ukázat o čem systematicky v otázce používání titulů Bůh a Pán svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů a pak už skončím, protože to zatím lépe říci neumím. Kdo chce, ať se podívá, kdo nechce, ať nechá být.

Jinak Tě ujišťuji, že o všech Tvých argumentech důkladně přemýšlím, i když na ně v odpovědi nereaguji. Také si vážím Tvé ochoty diskutovat a věnovat čas hledání pravdy. Rozhodně jsem velmi ráda, že jsi v této diskusi, i když dokážeš být někdy pěkně nepříjemný. Také Ti děkuji za pravidelné posílání komentářů ke čtení Bible ve Vašem společenství.

To je zatím ode mne vše. Pokud jsem neodpověděla na něco důležiého, tak mi to, prosím, pokud budeš chtít, připomeň.

I Tobě, Martine, přeji milost, milosrdenství a pokoj od Boha Otce a od Pána Ježíše Krista, Syna Otcova, v pravdě a lásce.¶ Smile

Eliška

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 14/8/2012, 14:09

Eliška napsal:
sazeč napsal:Milá Eliško,

vážím si Tvé úsilí nám ukázat pravého Boha Otce a Pána Ježíše Krista. Mohu s mnohými z Tvých nauk souhlasit. Hlavní je, že Boha miluješ a ostatní lidi. Budu se nad těmi zabývat ještě. Však víš, že ten, kterého Bůh přivedl ke Kristu, Boha a Pána zná. Je tedy dobré blíže zkoumat jak to děláš a tím Boha oslavit s klidným vědomím a svědomím a ostatní lidi v Pánu nerozdělit pro různé názory.
Jsi taktní a pozorná a milá. Díky Bohu za Tebe!

Bůh Ti žehnej!

br Roman

Romane, moc Ti děkuji za Tvá vlídná slova. Rozhodně nechci nikoho rozdělovat, ani mu brát jeho víru. Chci jen poukázat na to, co vidím v Písmu i kolem sebe.
Velmi mně totiž mrzí, že naprostá většina (často téměř všechna) chvály je v církvích připisována Pánu Ježíšovi a na Boha Otce je velmi často zapomínáno. Také naprostá většina současných křesťanských modliteb, lásky a také vděčnosti je adresována Pánu Ježíšovi. Navíc je Pánu Ježíšovi připisováno postavení Nejvyššího Boha a to je podle toho, co vidím v Písmu nepravdivé a také nespravedlivé. Jen se na to snažím upozornit.

To, že první místo v uctívání náleží Bohu Otci jsem se snažila stručně ukázat v článku, který je na http://www.obohu.cz/prispevky/buh-otec-jediny-pravy-buh Jestli chceš přečti si jej.


Přeji Ti milost, milosrdenství a pokoj od Boha Otce a od Pána Ježíše Krista, Syna Otcova, v pravdě a lásce. 2 Janův 1:3

A ještě jednou děkuji za Tvoji vlídnost ! Smile

Eliška


Elisko je hezke, ze odpadlikum prejes milosrdednstvi od Jehovu skrze Jezise Krista. Skutecne ho moc potrebuji. Ve velke mire ho jinak potrebuje i kazdy z nas.

Problem vecsiny odpadliku je, ale ten, ze Jehova je sam vydal neschvalenemu stavu mysli, aby delali presne to, co delat nemaji - to co si prali konat i vedome proti jeho vuli. Kazdemu kdo vedome odporuje uceni PRAVDY Boziho slova, tak vlastne odporuje zapsane Bozi vuli. Takovy clovek si doslova sam zada, aby stratil ochranu od Jehovu a nesl zodpovednost i nasledky za sve spatne pocinani.

Pro nekoho skutecne neni mozne uzdraveni.

"Neužitečný člověk, škodlivý muž, chodí s pokřivenou řečí... V srdci má zvrácenost. Celý čas vymýšlí něco špatného. Stále vyvolává jen sváry. Proto přijde náhle jeho pohroma; bude v mžiku zlomen a nebude žádné uzdravení." (Prislovi 6:12-15)

Odpadlici obhajujici sektarske uceni skutecne spusobuji rozdeleni a vedou i jine lidi k neposlusnosti vuci vuli naseho nebeskeho a milujiciho Boha Jehovu.

"Ale ustavičně si tropili žerty z poslů [pravého] Boha a opovrhovali jeho slovy a posmívali se jeho prorokům, dokud Jehovův vztek nevystoupil proti jeho lidu, až nebylo uzdravení." (2. Paralipomenon 36:16 )

Jehova od spravedliveho potrestani neusetril opravdu nikoho kdo vedome odporuje Bozi vuli a v takovem konani i nadale setrvava. (Heb 10:26-31)

"Nedejte se zavést na scestí: Bohu se nelze posmívat. Vždyť cokoli člověk rozsévá, to také sklidí; protože ten, kdo rozsévá s ohledem na své tělo, sklidí od svého těla porušenost, ale ten, kdo rozsévá s ohledem na ducha, sklidí od ducha věčný život. Nevzdávejme se tedy konání toho, co je znamenité, neboť v patřičném období budeme sklízet, jestliže neochabneme. Pokud k tomu tedy máme příhodný čas, skutečně konejme dobro všem, zejména však těm, kdo jsou [nám] příbuzní ve víře." (Galatanum 6:7-10)

Odpadlici co se tedy chovaji povysenecky a posmivaji se tem, kdo i nadale verne slouzi Jehovovi podle jeho vule, kterou meli moznost poznat i oni sami urcite za toto sve nekajicne a opovazlive konani ponesou odpovednost.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  lorak 14/8/2012, 14:23

Elisko cetl jsem cely tento tvuj clanek:

http://www.obohu.cz/prispevky/buh-otec-jediny-pravy-buh

S tym, co jsi v nem napsala plne souhlasim. To co jsi napsala skutecne velmi jasne vyplyva z uceni PISMA jako celku a tomuto poznani PRAVDY odporuji jen SATANEM zaslepeni lide !

Kez te Najvyssi BUH Jehova nas nebesky OTEC i nadale pozehnava svym duchem skrze Jezise Krista naseho PANA.

Kez by toto poznani, co vede lidi k zmireni s Jehovem a ke schvalenemu stavu melo, co najvice lidi a tak ziskali nadeji na vecny zivot. Poznani a prijeti Boha JEHOVU jako jedineho praveho BOHA a jeho SYNA JEZISE KRISTA jako naseho PANA skrze, ktereho se nas nebesky Otec rozhodl s nami smirit je skutecne velmi dulezitou veci.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Eliška 14/8/2012, 15:14

lorak napsal: Kez te Najvyssi BUH Jehova nas nebesky OTEC i nadale pozehnava svym duchem skrze Jezise Krista naseho PANA.

Loraku děkuji!!! Totéž přeji i já Tobě. Smile

Chtěla bych Tě velmi poprosit, zda bys mohl přestat s těmi pojmy jako je odpadlík a člověk vedený satanem apod. Je to nepříjemné a zbytečně si tím děláš jenom škodu. Lidé Tě pak nechtějí číst a nečtou. I já jsem četla jsem jen několik Tvých příspěvků, protože mně v nich právě odrazuje ten duch odsuzování.

Určitě máš schopnost velmi pohotově citovat Písmo, to obdivuji. Jak dlouho se Biblí zabýváš?


I Tobě Loraku přeji milost a pokoj

od Toho, který jest a který byl a který přichází,
i od sedmi duchů, kteří jsou před jeho trůnem,
a od Ježíše Krista, jenž je věrný svědek, prvorozený z mrtvých a vládce králů země.

Zjevení Janovo 1:4,5


Eliška

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Eliška 14/8/2012, 15:19

Ještě pro Martina Cibulku:

Martine, můžeš mi prosím vysvětlit, koho všeho, podle Tebe, zahrnuje pojem Bůh a Beránek?

Díky moc
Eliška

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  gari 14/8/2012, 22:22

Ahoj Eliško,
četl jsem tvůj odkaz na:
http://www.obohu.cz/prispevky/buh-otec-jediny-pravy-buh

Nauka o trojici má mnoho podob. Ty ve svém článku odmítáš to, že Ježíš a Duch svatý je Všemohoucí Bůh. Tak to chápu i já.

Přesto ale nemohu přehlížet to, co je napsáno např. u Jana 1. kap., že Slovo (Ježíš) bylo na počátku u Boha a bylo Bohem. Je tedy součástí Boha, ale sám o sobě není Všemohoucím Bohem.
Duch svatý, ať ho někdo vnímá jako Boží činnou sílu, nebo bytost, vychází rovněž od Boha Otce. Není Všemohoucím Bohem, ale vychází z něho. Ježíš i Duch svatý jsou stejné podstaty s Bohem. Jsou to určité projevy Boha, jak ostatně naznačuje i jeho jméno - JSEM KTERÝ JSEM, nebo také PROKÁŽI SE BÝT TÍM, ČÍM SE PROKÁŽI BÝT. Ježíš se dobrovolně vzdal této "podstaty" a stal se na čas člověkem. Ačkoli byl roven Bohu, o tuto rovnost jako člověk neusiloval. Proto ho lidé mohli vidět a on mohl prohlásit: "Kdo viděl mne, viděl Otce. To bylo, když Ježíš odpovídal na výzvu jednoho z apoštolů: "ukaž nám Otce", Ježíš odpovídá: "tak dlouho jsem s vámi a nepoznal jsi mě? Kdo viděl mě, viděl Otce. Jak můžeš říkat: `Ukaž nám Otce'? Jan 14:8,9.

Takhle nějak to vnímám já. Je důležité při zkoumání Ježíšova Božství pracovat jak s texty, kdy Ježíš (člověk) poukazuje na to, že je nižší než jeho Otec, ale také s texty, kde jsou Ježíši připisovány Boží vlastnosti - jako "ten první a poslední", "ten, který stvořil nebe a zemi", "ten, jehož jméno je nad všechna jména", "ten, komu se mají všichni v nebi i na zemi klanět, koho mají vzývat" atd.

Netvrdím, že můj názor je správný, snažil jsem se jen přispět k této debatě svým pohledem.

Věřím, že když nám Bible v této otázce nedává zcela jednoznačnou a jasnou odpověď, že nám Bůh naše nedokonalé chápání odpustí a v patřičnou dobu vše objasní.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice - Stránka 2 Empty Re: Kniha Zjevení nepodporuje představu trojice

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru