Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Články k zamyšlení a povzbuzení

+13
Styvi
Melissa
JAREKzRybenu
zbysek
pavel port
iofka
witness
daniely
sazeč
noname
Mezek
gari
Alea
17 posters

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 26/2/2013, 21:15

yxoxs napsal:Tedy jestli jsem to pochopil správně Aleo, krom těchto, ty ostatní odmítáš nebo vnímáš čistě jako lidský element?Díky yxoxs

V podstatě ano Wink (Pro mne osobně hodně znamená církev, která vyrostla přímo z učení Ježíše Krista a apoštolů a proto se připojuji právě k ní)
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 27/2/2013, 06:49

Aleo, to nemůžeš myslet vážně. Od malička nám rodiče četli Bibli. Copak nevidíš, že Vatikán a spol. mnohem víc odpovídá okázale holivému životu farizeů než skromnýmu životu Ježíše? Nemáš pocit, že objevit se Ježíš, rozhodně by se nenastěhoval do Svatopeterského paláce hlídanýho Švýcarskou gardou, ale stál by dole na náměstí a poukazoval na jejich okázalost vůči prostým lidem?


Naposledy upravil jája dne 27/2/2013, 12:06, celkově upraveno 1 krát

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 27/2/2013, 11:31

jája napsal:Nemáš pocit, že objevit se Ježíš stál by dole na náměstí a poukazoval na jejich okázalost vůči prostým lidem?

Ale jo, mám. Však to také ve zjeveních zmiňuje. Stejně tak to dělal sv. František z Assisi, jenž na to poukazoval, protože chtěl dokonale následovat Krista a církev moc dobře ví, že jí "předběhl" a že byl svatý, Františkův řád (stejně jako jiné) mám velmi ráda, protože vyznává stejné hodnoty. Problém je, že ačkoli ten řád toto vyznává, stále je součástí církve, která tu byla od dob apoštolů. To je držení se prvního učení - neopouštění sboru, který vyrostl z Krista (ne z Russela, Moona nebo Luthera).

Je důležité uvědomit si to hlavní: tady nejde tolik o vnější projevy (s těmi se ani ztotožňovat nemusím) tady jde HLAVNĚ o UČENÍ.

Svědkové vypadají vnějškově (povrchně) dokonale - a jaké je jejich učení?....? Wink
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 27/2/2013, 12:08

Takže se řídíš Ježíšovím: dělejte, co říkají, nedělejte, co dělají. Protože kážou, ale sami nečiní.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 27/2/2013, 13:00

Bráškové a sestřičky.

V podstatě ano (Pro mne osobně hodně znamená církev, která vyrostla přímo z učení Ježíše Krista a apoštolů a proto se připojuji právě k ní)
A to máš podložené jen od lidí nebo i od Boha, že je tomu tak, jak tomu chceš věřit?

Problém je, že ačkoli ten řád toto vyznává, stále je součástí církve, která tu byla od dob apoštolů. To je držení se prvního učení - neopouštění sboru, který vyrostl z Krista (ne z Russela, Moona nebo Luthera).
Stále stejná otázka, věříš tomu protože to máš potvrzené od Boha, nebo že to tvrdí lidé?

Je důležité uvědomit si to hlavní: tady nejde tolik o vnější projevy (s těmi se ani ztotožňovat nemusím) tady jde HLAVNĚ o UČENÍ.
Aha, takže u zločince nebudu řešit to, co udělal, ale jaké má učení tedy víru, super. Každý jsme takoví v co či čemu věříme tedy jaké jsou naše myšlenky, osobně Aleo, jestli tomu skutečně věříš, jak je vidět tak asi ano, je mi tě líto.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 27/2/2013, 13:02

Bráškové a sestřičky.

to jája

Takže se řídíš Ježíšovím: dělejte, co říkají, nedělejte, co dělají. Protože kážou, ale sami nečiní.
To je přesný! :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 27/2/2013, 13:20

yxoxs napsal:A to máš podložené jen od lidí nebo i od Boha, že je tomu tak, jak tomu chceš věřit?

Milý Yxoxsi, nezlob se, ale to je přesně důvod, proč jsem se už několikrát odmítala s Tebou konkrétně dál bavit. Protože naše diskuse nikam nevede a vždy skončí tak, že pokládáš ty samé otázky znova a znova a pak na katolíky hážeš svou podtrhuji neověřenou mediální špínu.

Myslím, že jsem docela dost otevřený člověk a říkala jsem zde několikrát, že jsem tam, kde jsem díky Pánu. To, co dnes vím, pochází od NĚJ. Říkám znovu: ANO, PÁN MNE TAM DOVEDL. ANO, PÁN MI UKÁZAL SBOR, KTERÝ SÁM ZALOŽIL. Proč se mne tedy znova ptáš? Je to jak jsem psala - ty prostě chceš pochybovat a rýpat do církve, o které nic, ale vůbec nic nevíš. Ty chceš soudit. Ty jim budeš prostě dál nadávat, protože jen tato slova máš nasazená od SJ a médií ve své hlavě.

Prosím, ukončeme tuto neplodnou diskusi, skončili bychom u hádání a to nechci. Máme prostě na věci jiný názor - možná i jinou zkušenost. Já jsem svůj názor i své prožitky vylíčila, víc nemám co říct. A ty nepomlouvej, koho neznáš, dokud jej nepoznáš osobně (já se taky nejprve snažím ty, na které si dělám názor poznat osobně, jako třeba evangelíky, kteří mi jsou bratry).

Jak řekl Ježíš: "Nesuďte, abyste nebyli sami souzeni ještě mnohem přísněji....neboť měrou jakou soudíte, takovou měrou budete souzeni sami." I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 27/2/2013, 13:42

A teď už opravdu na rozloučenou článek, s kterým se plně ztotožňuji:

Kdybych nebyl katolík
Kdybych nebyl katolík a chtěl bych najít tu pravou církev, pak
bych šel hledat tu, která dnes nechce souhlasit se světem. I opačně
bych si postavil otázku: se kterou církví je dnes svět nejvíce nespokojen.
Jestliže dnes Kristus je skutečně v církvi, musí být v této
instituci vždy nenáviděn, tak jak byl nenáviděn, když žil na zemi.
Když chceš dnes najít Krista, hledej církev, která není vůbec zajedno
se světem. Hledej církev, na kterou si děti tohoto světa stěžují,
že není na výši doby
. Protože právě tak obviňovali Izraelité našeho
Pána, že je nevědomý a že není vzdělaný. Hledej církev, které se lidé
vysmívají
, že je ze sociálního pohledu méněcenná. Protože přesně
tak se vysmívali našemu Pánu, že je z Nazareta. Hledej církev,
které lidé předhazují, že je s ní ďábel. Přesně tak obviňovali našeho
Pána, že je posedlý Belzebubem,
nejvyšším ďáblem. Hledej církev,
kterou by chtěli fanatici Božím jménem zrušit. Protože stejným způsobem
přibili Pána na kříž a domnívali se, že tím slouží Bohu.

Hledej církev, kterou svět od základu odmítá, protože tvrdí, že je neomylná.
Stejně tak odmítl Pilát Krista, protože o sobě řekl, že je Pravda,
a stejně tak odmítají zlí lidé přijmout našeho Pána.
Fulton Sheen, Rom Kurier 1/2008

Pokoj našeho Pána Ježíše a poznání plynoucí z Ducha Svatého a požehnání a milost našeho nebeského Otce všem.... sunny
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  pepakrocan 27/2/2013, 13:51

gari napsal:Ahoj pepokrocane,
je dobře, že ses po dlouhé době opět ukázal a jak je tvým dobrým zvykem, odhalil jsi nehorázné lži, které se tu o SJ šíří.
Děkuji, jsem rád, že to vítáš.

gari napsal:Už mnohokrát jsi mi ukázal, že to, co jsem na vlastní kůži více jak 20 let zažíval a slyšel na programech SJ, byla vlastně jen lež a podvod, který šířím ve svém bludu dál.
Jsem rád, že jsi takové sebereflexe schopen a uznat to, že některé tvé myšlenky byly opravdu zcela mimo realitu. Problém nebývá v tom, že by měl člověk málo zkušeností nebo znalostí, ale že z různých důvodů ztrácí i poslední známky objektivity a začíná tvrdit věci, které jsou od skutečnosti hodně daleko a takový člověk sám uvěří tomu, že to tak zažíval :-)


gari napsal:A vlastně i ta sestra, která k nám do sboru přijížděla z Jihoafrické republiky a mluvila o tom, že tam se časopisy prodávají, vlastně lhala. Ještě, že jsi mi otevřel oči.

Možná by sis mohl osvěžit co je přítomný a minulý čas. Pokud na jedné straně mluvíš v přítomném čase o "byznysu z literatury" a o tom, že se literatura SJ prodává (vše v přítomném čase) a přitom každý ví, že SJ jsou známí především tím, že veškerou literaturu rozdávají zdarma (nebo za dobrovolný příspěvek na celosvětové dílo - nikoli za publikaci jako takovou), pak to moc nezachráníš dokládáním toho, že se před mnoha desítkami let nějaká literatura prodávala. To je asi jako kdybys říkal, že dnes jezdí Fordy maximální rychlostí 50 km/h a doložil to tím, že v roce XY takový Ford po silnicích jezdil...

gari napsal:Je velmi zvláštní, že z každého člověka, který odejde ze svaté organizace SJ se automaticky stane lhář.
To by mě zajímalo kdo to tvrdí. Já si velmi vážím těch, kteří i po odchodu od SJ dokáží objektivně diskutovat o společnosti a neuchylují se přitom ke lžím a pomluvám.

gari napsal:Celou sobotu jsem jezdil berlínskou dráhou Ring Bahn kolem města, stál v přeplněných odděleních třetí třídy a svědčil o tom, že Milióny... nikdy nezemřou, a prodával brožury za 25 feniků. Některou sobotu se mi podařilo zpeněžit až tři sta brožur, což představovalo asi 75 marek zisku zprostředkovaného mnou společnosti Strážná věž.
Rozhodně nepopírám, že v počátcích byla literatura prodávána, to nepopírají ani SJ, je to dost jasně popsáno např. i v knize Hlasatelé. Výše uvedený citát je však ryze tendenční. Stačí se zamyslet nad autorovým použitím slova "zisk". Počítej se mnou. 1 brožura = cena 25 feniků. 300 brožur = 75 marek. Za prvé, zisk je rozdíl částky mezi náklady na výrobu a dalších nákladů a tržbou. Tvrzení, že prodej 300 brožur představoval pro společnost zisk 75 marek je zkrátka lež. Zkus si zjistit kolik byly v té době náklady na tisk jedné brožury. Představ si, že bys měl vlastní tiskárnu kde by tě výroba jednoho letáku stála 25 haléřů. Pak bys prodal 300 letáků po 25 haléřích a někdo by ti řekl, že sis vydělal 75 korun Very Happy Že je to nesmysl? Správně!

Samozřejmě by byla jiná situace kdybys měl výrobní náklady třeba 20 hal./ks, pak bys opravdu vydělal. Ale na 300 ks ne 75,- Kč, ale 15,- Kč :-) Pokud bys je použil na rozšíření tiskárny atd, jistě by se na tebe nikdo nezlobil. Zejména pokud bys za nějakou dobu zcela odboural prodej a letáky dále již jen rozdával. Tím bys dokázal, že smysl tvého počínání není byznys ani výdělek, ale rozšířit informace z letáku mezi co nejvíc lidí.

gari napsal:Je zcela nezpochybnitelné, že ze začátku se tato literatura prodávala přímo.
Ano, to také nikdo nezpochybňuje. Je ale silně pochybné když někdo tvrdí, že se literatura prodává dnes.

gari napsal:Jinde to přešlo do formy "dobrovolných" příspěvků. O tom, jak moc dobrovolné jsou tyto příspěvky jsem ale už psal v předešlém komentáři.
Jak "přešlo"? To jsou snad zcela odlišné přístupy. Prodej, který se praktikoval na začátku byl zkrátka ukončen. Dnes je veškerá literatura nabízena zdarma s tím, že kdo chce může přispět na celosvětové dílo SJ (tedy neplatí daný výtisk ani k tomu není žádným způsobem nabádán - je tak úplně jedno jestli příjemce dá za knihu 1 Kč nebo 1 000 Kč za traktát). Pochopitelně se jedná o příspěvky zcela dobrovolné.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 27/2/2013, 13:58

Bráškové a sestřičky.

Nevím Aleo proč zde mluvíš o hádání se? To přeci láska nemá v popisu práce, ne? :-)

Když jsi nepochopila, že já neodsuzuji lidi, ale institut nebo chceš-li učení-dogma, tak mě to mrzí. Já věřím tomu, že v každé církvi i v té nejextrémnější a v každé sektě, jsou lidé, kteří jsou dobří, laskaví a mírumilovní, jen jsou nějak spjati s tou skupinou. Přece celá historie Izraelského národa ukazuje na to, že ani Bůh nechtěl aby ten ostatek, který podporoval a který chtěl aby byl zachován, nezaložil nový Izrael. Ale byl zachován proto, aby se mohl narodit nás Pán. Ty moc dobře víš Aleo, že tu stále uvádím a věřím tomu plně to podobenství o pšenici a plevelu tedy o rozsévači, tak mě prosím neobviňuj z toho, že nenávidím a haním či pomlouvám "lidi" v katolické církvi, ale haním a obviňují její dogma. Spousta občanů této země nesouhlasila s komunismem, a přesto se neodstěhovali i když mnozí mohli, proč? Protože to není o lidech, ale vždy o ideologii-učení-dogmatech, když nejsou v souladu s Pánem a tedy s Láskou, tak se nemůžeme divit, že není pokoj. Proto nemusíš mít obavu Aleo, že bych se s tebou hádal, protože kdyby k tomu došlo, jen bych tím ukazoval, že nemám lásku nebo-li, že nejsem v Lásce. :-)

Přeji ti Aleo, ale i všem milým a drahým braškům a sestřičkám, příjemný den

Váš milující bráška yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  pepakrocan 27/2/2013, 14:08

yxoxs napsal:Pepo, trošku prostudovat historii, ale je fakt, že např. v ČR je to otázka darů.
O historii se nikdo nepře, ale dráždí mě tvrdit, že dnešní praxe se rovná té před kdy moji prarodiče uvažovali, že počnou moje rodiče Very Happy A co myslíš větou, že např. v ČR je to otázka darů? Jinde je to snad podle tebe jinak?

yxoxs napsal:Ještě pepo k tomu abych si ověřoval lidi dříve než začnu uvažovat o jejich názorech, no to je sice hezká rada nebo doporučení, ale Boží mysl neznáme, jenom tu Kristovu, přesto v Boha a Ježíše věříme, ne? :-)
No právě proto bychom měli dát spíš na Kristovu mysl vyjádřenou v Písmu než na názory pochybných lidí ne?

yxoxs napsal:Zeptám se tě, v čem byl jiný faraón, který znal Josefa v Egyptě a faraón, který ho neznal?...

...Já nevím, zda-li Bůh nebo DS nás může vést i přes tyto lidi, ale věřím tomu, že to tak může být, nebo ty ne?
Ty máš snadpocit, že Bůh někdy někoho vedl třeba přes faraóna nebo Kýra??? Nebylo to náhodou úplně jinak, že Bůh dal těmto osobám lekci, ale svůj lid vedl úplně jiným způsobem, například pomocí Mojžíše, tedy někoho kdo měl vždy jasné svědectví o Boží podpoře?

yxoxs napsal:Jo, já třeba mám pochybnosti o VRO, tedy jsme na tom podobně, já nedůvěřuji VRO, ty zase nějakému člověku, který má z vlastní praxe zkušenosti, o kterých v té přednášce mluví.
Ano, to je dobrý příklad. Já myslím, že taky každý kdo se stal SJ nebo o tom uvažoval tak se dlouze zabýval tím kdo je VRO zač a proč by mu důvěřovat měl nebo naopak neměl a na základě toho zkoumání se teprve rozhodl. Ale vzít názor někoho o kom nevím vůbec nic, někoho kdo nepoužívá Písmo, nevyzývá k lásce k Bohu atd a stavět takové názory pomalu do roviny s Písmem, to už mi přijde trochu moc. Ale je to tvá věc, jen mě dráží když někdo takový názor vnucuje druhému.

yxoxs napsal:Ty víš do detailů jak funguje elektrika, já ne, ale věřím tomu, že když zapnu vypínačem, tak se rozsvítí. Nemusíme všemu rozumět, aniž by to nebyla pravda, ne?
S tvým přístupem bych se obával, že když ti někdo řekne, že světlo se zapíná tak, že se do zásuvky strčí dva drátky, protože tak je to nejlepší, že to půjdeš udělat.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 27/2/2013, 14:34

Bráškové a sestřičky.

Pepo, dej tomu čas, taky jsem takový byl před pár měsíci či roky. :-)

yxoxs napsal:
Ty víš do detailů jak funguje elektrika, já ne, ale věřím tomu, že když zapnu vypínačem, tak se rozsvítí. Nemusíme všemu rozumět, aniž by to nebyla pravda, ne?
S tvým přístupem bych se obával, že když ti někdo řekne, že světlo se zapíná tak, že se do zásuvky strčí dva drátky, protože tak je to nejlepší, že to půjdeš udělat.
Víš pepo, nepochopil jsi to, co jsem tím chtěl naznačit. Ale neočekávám, že mě budou všichni chápat nebo mi budou rozumět, stejně se dívám i na druhé lidi, ale hned je odsuzovat, nebo nahlížet na ně jako na pochybné. Je snad člověk pochybný, jenom proto, že nerozumím jeho víře nebo názorům, nebo že nezastává to, čemu já věřím? Nevím, ale stejně se asi cítili Izraelité-farizeové apod., co jim na to řekl Ježíš? Že přišel za nemocnými, zdraví nepotřebují uzdravit či lékaře. Tedy když si někdo myslí, že je zdravý, OK, já jsem jenom rád, ale nevím, asi bych v tzv. "pochybných" lidech neměl tu odvahu nevidět případně ty nemocné, které může uzdravit Pán, co ty nato pepo? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  zbysek 27/2/2013, 20:18

yxoxs napsal:Kdo z toho udělal obřadní cirkus, jako v některých případech u katolíků, tak si říkám kolikrát, co by skutečně například Pán říkal nebo dělal, kdyby byl svědkem určitých okázalých setkání nebo obřadů, třeba papeže při jeho cestách po světě apod.?!
Každá církev má nějakým způsobem formalizovaný křest a přijímání do nějakého obřadu. Znamená to, že všude se jedná o cirkus? To, že mi například nesedí způsob, jakým to dělají katolíci, mi nedává žádné právo to dehonestovat. Jediné, co lze dehonestovat, je svědkovský způsob - a to proto, že brání mnoha věřícím účasti na Pánově těle a krvi, tedy i na vykoupení. Obecněji, vše, co brání mít podíl na společenství s Kristem, je špatné. Pokud takto katolíci vnímají i biřmování, budiž, je to jejich věc, já to považuju za nadbytečné. Rozumím však jejich problému, do kterého se dostali tím, že začali křtít nemluvňata.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 27/2/2013, 22:00

Bráškové a sestřičky.

No Zbyšku, říkám tomu cirkus, protože nejsem Ježíš Kristus, abych někoho vyháněl bičem, že zase pro změnu uráží Boha a Otce. Protože jak jinak vnímat ty okázalé obřady a průvody a jiné věci, které jsou součástí celého tohoto po staletí budovaného ohlupování věřících, protože ne jen jejich dogmata, ale i tato, jak já tomu říkám-cirkus, vystoupení papeže začínaje a kněžími konče. Ale jak jsem psal již Aloe, není to problém těch jednotlivců, ale té ideologie-instituce. I když i ty osoby, když by skutečně chtěli sloužit Pánovi a ne lidem-církvi, tak by se něčeho takového nemohli účastnit. Ale to je každého věc. Tak jako tady na těchto stránkách, když řešíme současné i bývalé SJ, tak si myslím, že to platí všude a pro každého. Například ap. Pavel neměl strach okřiknout-pokárat ap. Petra, že se chová pokrytecky. A jak je mi známo, tak v každé církvi se najde nemálo jedinců, kteří našli odvahu, a postavili se proti instituci-učení, pro některé to znamenalo ztrátu života, pro některé ztráta svobody, ale pro všechny, kteří našli sílu a odvahu, především nalezli a zažili svobodu v Kristu.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Melissa 27/2/2013, 22:21

pepakrocan napsal:[
O historii se nikdo nepře, ale dráždí mě tvrdit, že dnešní praxe se rovná té před kdy moji prarodiče uvažovali, že počnou moje rodiče Very Happy A co myslíš větou, že např. v ČR je to otázka darů? Jinde je to snad podle tebe jinak?

[.
Moje známá vyprávěla o praxi v Německu,odstěhovala se tam, žila a pracovala tam poměrně dlouho a ne zase tak dávno, abychom mluvili o praxi z dob prarodičů. Lidem časopisy nabízela za dar, ale sama je nejdříve koupila za určenou cenu,a protože byla průkopníkem, měla cenu nižší, asi poloviční, ale to už nevím přesně. Takže předem si musela rozmyslet, kolik si koupí časopisů ve sboru, jestli je rozšíří a jestli na ně má. Není to zase tak daleká historie, i když dnes už možná ani v Německu takto nepostupují.
To, že dnešní praxe je jiná, než ta dřívější, mě u organizace, která dokáže používat pojmy "dnešní pravda", "minulá pravda" mě nijak nepřekvapuje.
Ono stejně ani nejde tolik o cenu za časopisy, jako spíše o to, že co se v nich uvádělo ještě nedávno, dnes už neplatí. Kdyby Russel viděl, jak se proměnila organizace, u jejíhož zrodu byl,kdyby si přečetl, co se dnes píše ve Strážných věžích, nestačil by se divit. Asi by nebyl členem NSSJ, musel by úplně změnit nauky, kterým věřil. O Kristu nemluvím, ten s touto lidskou činností nemá už vůbec nic společného.l

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  zbysek 27/2/2013, 22:27

yxoxs napsal:Protože jak jinak vnímat ty okázalé obřady a průvody a jiné věci, které jsou součástí celého tohoto po staletí budovaného ohlupování věřících, protože ne jen jejich dogmata, ale i tato, jak já tomu říkám-cirkus, vystoupení papeže začínaje a kněžími konče.
Mám takový dojem, že jsme se bavili o svátostech (a na ně a jen na ně jsem reagoval), což? Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  dajti 28/2/2013, 16:14

Já jsem také bývalý SJ, ale nikdy bych se nesnížil k takovým pomluvám jako gari, že SJ bohatnou na prodeji literatury. Vždyt je to úplně naopak. Já sám jsem přispíval měsíčně cca 200 Kč, někdy i méně nebo vůbec a literatury jsem vždy měl doma tolik, že bych tím mohl dláždit chodník - a nejen já.
Pokud bych si takové množství měl koupit někde v knihovně nebo trafice, dodnes bych byl asi v dluzích. Já nemám žádnou zášt vůči SJ, i když bych už se tam nikdy nevrátil. Co pořád máte ? SJ jsou slušní, dobří lidé. Když už jste odešli, nemusíte po nikom plivat. To je ubohý.

A zrovna tak bych neplival na katolíky. Jestli jsou někteří kněží pedofilové nebo žijí okázale ? Jsou snad takoví všichni ? Toto se hodí ateistům, aby si mohli říct - Bůh není. Nebudte taky takoví a važte si všech, kteří se zajímají o Boha a Krista. Já mám v okolí 2 katoličky - jedna bývalá spolužačka a jedna sousedka - tak kvalitní lidi byste málokde hledali.

Jste křestané a pořád na někoho plivete - na SJ, na katolíky.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 28/2/2013, 17:01

dajti, takže je špatný říct, že černá je černá? Chudák Ježíš, taky na farizei a saducei plival.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 28/2/2013, 17:24

S tou bývalou spolužačkou a sousedkou ti to naprosto věřím. Tohle ale není fórum o jednotlivých lidech, nýbrž o náboženství a církvích a naukách. Především o SJ.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  pepakrocan 28/2/2013, 23:55

Melissa napsal:Moje známá vyprávěla o praxi v Německu,odstěhovala se tam, žila a pracovala tam poměrně dlouho a ne zase tak dávno, abychom mluvili o praxi z dob prarodičů. Lidem časopisy nabízela za dar, ale sama je nejdříve koupila za určenou cenu,a protože byla průkopníkem, měla cenu nižší, asi poloviční, ale to už nevím přesně. Takže předem si musela rozmyslet, kolik si koupí časopisů ve sboru, jestli je rozšíří a jestli na ně má. Není to zase tak daleká historie, i když dnes už možná ani v Německu takto nepostupují.
Znám mnoho svědků z Německa, kteří se tam narodili nebo naopak odstěhovali v 68-mém a dnes jsou zase zpět v ČR a praxe, kterou popisuješ je zcela nemyslitelná. Jiná věc je pokud si nějaká bláznivá průkopnice sama nebo s jinými sestrami podobného ražení spočítali kolik asi stojí jeden časopis vyrobit a rozhodli se v takové výši dát pravidelný dar. Takové příběhy jsem zaznamenal i u nás.

Melissa napsal:Ono stejně ani nejde tolik o cenu za časopisy, jako spíše o to, že co se v nich uvádělo ještě nedávno, dnes už neplatí. Kdyby Russel viděl, jak se proměnila organizace, u jejíhož zrodu byl, kdyby si přečetl, co se dnes píše ve Strážných věžích, nestačil by se divit. Asi by nebyl členem NSSJ, musel by úplně změnit nauky, kterým věřil.
S tím bez výhrad souhlasím :-)

Melissa napsal:O Kristu nemluvím, ten s touto lidskou činností nemá už vůbec nic společného.
To bych s dovolením nechal na Kristu a nemluvil bych za něj...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  pepakrocan 1/3/2013, 00:03

yxoxs napsal:Pepo, dej tomu čas, taky jsem takový byl před pár měsíci či roky. :-)
Pevně doufám, že mě nic nepřiměje přiblížit svou osobnost k některým zde.

yxoxs napsal:Víš pepo, nepochopil jsi to, co jsem tím chtěl naznačit. Ale neočekávám, že mě budou všichni chápat nebo mi budou rozumět, stejně se dívám i na druhé lidi, ale hned je odsuzovat, nebo nahlížet na ně jako na pochybné. Je snad člověk pochybný, jenom proto, že nerozumím jeho víře nebo názorům, nebo že nezastává to, čemu já věřím?
Máš pravdu, nepochopil jsem a nechápu opět. Já přece nikoho neodsuzuju ani neoznačuju za pochybného. Já jsem jen vyjádřil, že si myslím, že je na místě obezřetnost pokud se chci v životě začít řídit něčími názory.

yxoxs napsal:Nevím, ale stejně se asi cítili Izraelité-farizeové apod., co jim na to řekl Ježíš? Že přišel za nemocnými, zdraví nepotřebují uzdravit či lékaře. Tedy když si někdo myslí, že je zdravý, OK, já jsem jenom rád, ale nevím, asi bych v tzv. "pochybných" lidech neměl tu odvahu nevidět případně ty nemocné, které může uzdravit Pán, co ty nato pepo? :-)
No nevím, k tomu, abys měl odvahu vidět nemocné se potřebuješ řídit jejich názory? To má pomoct jim nebo tobě?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  gari 1/3/2013, 12:10

pepakrocan napsal: Možná by sis mohl osvěžit co je přítomný a minulý čas. Pokud na jedné straně mluvíš v přítomném čase o "byznysu z literatury" a o tom, že se literatura SJ prodává (vše v přítomném čase) a přitom každý ví, že SJ jsou známí především tím, že veškerou literaturu rozdávají zdarma (nebo za dobrovolný příspěvek na celosvětové dílo - nikoli za publikaci jako takovou), pak to moc nezachráníš dokládáním toho, že se před mnoha desítkami let nějaká literatura prodávala. To je asi jako kdybys říkal, že dnes jezdí Fordy maximální rychlostí 50 km/h a doložil to tím, že v roce XY takový Ford po silnicích jezdil...

Já jsem zapomněl, že Svědkům se nesmí připomínat věci starší jak pět let, protože to pokládají za dávno zapomenutou minulost. Nebo spíš by chtěli co nejdříve zapomenout na to, jaké bludy učili a co se dělo v jejich organizaci. A je jim nepříjemné, když to někdo připomíná.

To, že když použiji jako důkaz citáty lidí, kteří mnoho let pracovali v ústředí NSSJ, se považuje za plivání a špinění přesvaté organizace SJ mě už nepřekvapuje. Věci, které se v této organizaci děli či dějí jsou skutečně ohavné. Bludy v učení a výkladu písma, manipulace s lidmi a totální degradace vlastního názoru, živení nenávisti vůči ostatním křesťanům a vyvyšování vlastní organizace jako té jediné pravé, kterou vede sám Bůh.
Vědomé zahlazování stop za skutečnou minulostí NSSJ a podávání zkreslených informací vlastním členům patří k současností této organizace.( viz kniha Hlasatelé).
Životnost učení SJ je cca 5 let. Pak je třeba vše zapomenout, jako by to vůbec nikdy nebylo a přijmout "nové světlo" dle potřeb ústředí této organizace. Naposledy se to týkalo učení o tom, kdo je vlastně věrný a rozvážný otrok. A co myslíte, kdo to je ? No jasně že nikdo jiný, než těch pár jedinců ve vedení NSSJ.

Pozastavuji se ale nad tím, že svědkům se nesmí připomínat byť jen nedávná minulost, (pokud se v jejich krátké existenci dá vůbec použít slovo minulost) ale oni sami mohou neustále vytahovat a osočovat např. katolickou církve za to, co dělala ve středověku. To není špinění, ani plivání či nehorázné pomlouvání.
Ne, to je v pořádku, ale běda jak Svědkům někdo připomene, co dělali včera affraid

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 2/3/2013, 19:12

gari napsal:Já jsem zapomněl, že Svědkům se nesmí připomínat věci starší jak pět let, protože to pokládají za dávno zapomenutou minulost. Nebo spíš by chtěli co nejdříve zapomenout na to, jaké bludy učili a co se dělo v jejich organizaci. A je jim nepříjemné, když to někdo připomíná.

To, že když použiji jako důkaz citáty lidí, kteří mnoho let pracovali v ústředí NSSJ, se považuje za plivání a špinění přesvaté organizace SJ mě už nepřekvapuje. Věci, které se v této organizaci děli či dějí jsou skutečně ohavné. Bludy v učení a výkladu písma, manipulace s lidmi a totální degradace vlastního názoru, živení nenávisti vůči ostatním křesťanům a vyvyšování vlastní organizace jako té jediné pravé, kterou vede sám Bůh.
Vědomé zahlazování stop za skutečnou minulostí NSSJ a podávání zkreslených informací vlastním členům patří k současností této organizace.( viz kniha Hlasatelé).
Životnost učení SJ je cca 5 let. Pak je třeba vše zapomenout, jako by to vůbec nikdy nebylo a přijmout "nové světlo" dle potřeb ústředí této organizace. Naposledy se to týkalo učení o tom, kdo je vlastně věrný a rozvážný otrok. A co myslíte, kdo to je ? No jasně že nikdo jiný, než těch pár jedinců ve vedení NSSJ.

Pozastavuji se ale nad tím, že svědkům se nesmí připomínat byť jen nedávná minulost, (pokud se v jejich krátké existenci dá vůbec použít slovo minulost) ale oni sami mohou neustále vytahovat a osočovat např. katolickou církve za to, co dělala ve středověku. To není špinění, ani plivání či nehorázné pomlouvání.
Ne, to je v pořádku, ale běda jak Svědkům někdo připomene, co dělali včera affraid

Velmi trefný příspěvek, Gari. Podepisuji se Smile
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  pepakrocan 6/3/2013, 18:20

gari napsal:Já jsem zapomněl, že Svědkům se nesmí připomínat věci starší jak pět let, protože to pokládají za dávno zapomenutou minulost. Nebo spíš by chtěli co nejdříve zapomenout na to, jaké bludy učili a co se dělo v jejich organizaci. A je jim nepříjemné, když to někdo připomíná.
To nejsi schopný pochopit těch pár řádek co jsem napsal a máš potřebu to takto překrucovat? :-) Mě je vcelku fuk pokud někdo připomíná fakta ať z minulosti nebo ze současnosti. Ale vadí mi když se s těmito údaje manipuluje. Ohradil jsem se proti dvěma věcem: za prvé, že jsi jsi lživě tvrdil, že v současné době něco probíhá nějakým způsobem (prodej literatury) přesto, že sám dobře víš, že to tak není a je to zkrátka lež. Za druhé, že jsi tvrdil, že prodej litaratury je především byznys a podložil jsi to opět historií a navíc zcela nelogickými argumenty - viz můj rozbor toho co je zisk.

gari napsal:To, že když použiji jako důkaz citáty lidí, kteří mnoho let pracovali v ústředí NSSJ, se považuje za plivání a špinění přesvaté organizace SJ mě už nepřekvapuje.
Opět, s tím vůbec problém nemám a pokud se jedná o popis skutečnosti, nikdy bych si nedovolil se proti tomu ohradit. Ale pokud někdo tvrdí, že vytvoří zisk společnosti X marek z prodeje X brožur a matematicky to zkrátka nevychází a už jen z takového vyjádření zřejmé, že se jedná o pomluvu, nevím proč by mělo někomu vadit, že se proti tomu ohradím. Ten, komu záleží na objektivitě tvrzení a pravdivých údajích, by to měl vítat.

gari napsal:Věci, které se v této organizaci děli či dějí jsou skutečně ohavné. Bludy v učení a výkladu písma, manipulace s lidmi a totální degradace vlastního názoru, živení nenávisti vůči ostatním křesťanům a vyvyšování vlastní organizace jako té jediné pravé, kterou vede sám Bůh. Vědomé zahlazování stop za skutečnou minulostí NSSJ a podávání zkreslených informací vlastním členům patří k současností této organizace. (viz kniha Hlasatelé). Životnost učení SJ je cca 5 let. Pak je třeba vše zapomenout, jako by to vůbec nikdy nebylo a přijmout "nové světlo" dle potřeb ústředí této organizace. Naposledy se to týkalo učení o tom, kdo je vlastně věrný a rozvážný otrok. A co myslíte, kdo to je ? No jasně že nikdo jiný, než těch pár jedinců ve vedení NSSJ.
S takovými tvrzeními nemám vůbec problém a klidně se pod mnohé z nich podepíšu. Jen přesto považuju za slušnost taková tvrzení podkládat fakty a ne překroucenými údaji či vyloženými pomluvami.

gari napsal:Pozastavuji se ale nad tím, že svědkům se nesmí připomínat byť jen nedávná minulost, (pokud se v jejich krátké existenci dá vůbec použít slovo minulost) ale oni sami mohou neustále vytahovat a osočovat např. katolickou církve za to, co dělala ve středověku. To není špinění, ani plivání či nehorázné pomlouvání.
Pozastavuješ se úplně zbytečně. Znovu říkám, že nemám vůbec problém s tím pokud někdo vytahuje fakta ať se současnosti nebo z minulosti, ale dráždí mě když to není pravda. I SJ pokud se vyjadřují například ke katolické církvi používají pouze obecně známé věci, které nelze zpochybnit.

gari napsal:Ne, to je v pořádku, ale běda jak Svědkům někdo připomene, co dělali včera affraid
Připomínej si co chceš. Ale je mi jasné co by se strhlo kdyby například nějaký SJ tvrdil, že katolická církev v dnešní době běžně upaluje ty co vlastní Bibli. To by se zvedla obrovská vlna odporu a zcela oprávněně.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  daniely 6/3/2013, 20:42

pepakrocan napsal:Za druhé, že jsi tvrdil, že prodej litaratury je především byznys a podložil jsi to opět historií a navíc zcela nelogickými argumenty - viz můj rozbor toho co je zisk.

Pokud bych posuzovala Tvůj rozbor zisku ze ,,světského,, pohledu měl bys určitě pravdu, každý, kdo se někdy alespoň trochu v obchodě pohyboval ví, jak to funguje. Jenže, gari popisuje ,,byznys,, SJ a v tom je trochu rozdíl. Prvotní náklady - tiskařské stroje - dar, zaměstnanci - dobrovolníci, distribuce - dobrovolníci, takže téměř žádná režie, navíc obrovský náklad, který by v podnikání snížil výdaje na minimum... Z tohoto pohledu je zajímavé, že se v r. 1945 prodávala Strážná věž za 4 Kčs a např. ,,světský,, časopis pro filatelisty za 3 Kčs.

Co se týká Tvé podtržené dobrovolnosti, omlouvám se, ale musím se smát. Po roce 1989 se v ČR literatura rozšiřovala nejspíš bezplatně, byla jsem jen zájemce, tak přesně nevím, ale postupem času přicházela doporučení, abychom ve službě nezapomínali na zdůrazňování hodnoty literatury rčením, že naše dílo je financováno formou dobrovolných darů.... Vzpomínám si, jak to bylo mnohým sestrám proti srsti a raději daly za časopis peníze do schránky, aniž by řekly odběrateli. V té době jsem také slýchala, že Probuďte se má podobnou hodnotu jako třeba 100+1 tzn, cca 30 Kč. Nevím, dá se pořád mluvit o dobrovolnosti nebo je to jen náhražka prodejní ceny?

Pepokrocane, nasměruj mě prosím na odkaz do Hlasatelů, kde se píše o prodeji literatury, věřím, že to tam je, ale nemůžu to najít. Díky.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 6 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru