Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Články k zamyšlení a povzbuzení

+13
Styvi
Melissa
JAREKzRybenu
zbysek
pavel port
iofka
witness
daniely
sazeč
noname
Mezek
gari
Alea
17 posters

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  dajti 7/3/2013, 15:13

PROBOHA, SJ na literatuře nevydělávají ani v minulosti ani v současnosti.
Pokud se prodávala, tak nanejvýš za nevýdělečný PAKATEL, v posledních desetiletích se dávají pouze dobrovolné příspěvky - to znamená, že velká část SJ a zájemců má literaturu zadarmo nebo za , haléře ´.




dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  zbysek 7/3/2013, 18:48

pepakrocan napsal:Za druhé, že jsi tvrdil, že prodej litaratury je především byznys a podložil jsi to opět historií a navíc zcela nelogickými argumenty - viz můj rozbor toho co je zisk.
Každá církev, která něco hmotného produkuje (zde je řeč o literatuře), dělá byznys. Není totiž možné vyrábět, aniž by na to byly prostředky.

V tomto případě je zcela lhostejné, zda se literatura prodává, nebo rozdává zadarmo. Je to jen forma obchodního modelu. U církví velmi dobře funguje model, že se dá něco zadarmo, ale pak se apeluje na svědomí dát finanční dar, když už člověk získal takový poklad. Smyslem šíření pokladu je získat další dobrovolné přispěvatele. V takovém modelu je pak lhostejné, že část lidí se jen veze, pokud to ti platící dokážou utáhnout. Ne nadarmo se říká, že chceš-li zbohatnout, založ si církev. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  frodobagin 8/3/2013, 07:40

Ahoj.
Při probíhajícím soudním jednání s pedofilem Jonathanem Kendrickem, v rámci kterého je WTBTS odsouzena uhradit škodu ve výši cca 24 mil. USD dívce jménem Candace Conti, probleskla na světlo světa informace o celkovém majetku společnosti WTBTS po celém světě. Hodnota majetku byla odhadnuta na cca 200 miliard amerických dolarů, přičemž hodnota majetku v Brooklynu (v budoucnu bývalé celosvětové ústředí SJ) je odhadnuta na cca 1 miliardu dolarů.
Zdarec.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 9/3/2013, 23:14

frodobagin napsal:Ahoj...probleskla na světlo světa informace o celkovém majetku společnosti WTBTS po celém světě. Hodnota majetku byla odhadnuta na cca 200 miliard amerických dolarů, přičemž hodnota majetku v Brooklynu (v budoucnu bývalé celosvětové ústředí SJ) je odhadnuta na cca 1 miliardu dolarů.

No vida. Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 10/3/2013, 03:32

Bože můj, každej majitel firmy nebo ekonom vám řekne, že tu sčítáte jabka a hrušky. Jen zjednodušeně, vlastníte na vesnici domek v odhadní ceně milion, kterej vám zbyl po rodičích, přišli jste o práci, topíte dřevem z lesa, šetříte kde se dá, ale jste milionáři. No vida.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  frodobagin 10/3/2013, 07:19

jája napsal:Bože můj, každej majitel firmy nebo ekonom vám řekne, že tu sčítáte jabka a hrušky. Jen zjednodušeně, vlastníte na vesnici domek v odhadní ceně milion, kterej vám zbyl po rodičích, přišli jste o práci, topíte dřevem z lesa, šetříte kde se dá, ale jste milionáři. No vida.

Ahoj jájo.
Moc nechápu smysl komentáře. Co jsi výše uvedeným kontatováním myslel?
Děkuji.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 10/3/2013, 09:26

Ahoj frodo, chtěl jsem říct, že vlastnění nemovitostí nebo strojů v hodnotě miliónů ze mě nedělá milionáře. Že můžu mít dům, ale bejt nucenej žít skromnějš, než jinej v bytě v paneláku co vydělává nadprůměrnej plat.
Další z věcí je otázka původu majetku. Na dům můžu vydělat, můžu ho zdědit, můžu ho dostat od někoho blízkýho.
Chtěl jsem říct, že ta částka působí senzačně, ale nemá žádnou vypovídací hodnotu.
Navíc je tu rozdíl mezi účetní a tržní cenou.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  frodobagin 10/3/2013, 12:55

Ahoj jájo.
Už je mi jasné, co jsi tím myslel a máš pravdu. Ale pokud dobře čtu, nevidím nějaké dedukce o tom, jak toto jmění "hýbe" organizací Svědků Jehovových. Jde o to, že z vedení organizace nepřicházejí absolutně žádná čísla, týkající se finančních toků a toto je jedna z mála informací, která byla uveřejněna a to pokud chápu situaci ne z dobré vůle organizace.
Podle mne by bylo mnohem zajímavější, kdyby bylo vidět, kolik která země vybere z dobrovolných příspěvků a jak je s nimi poté naloženo. Z uvedených dvou čísel se dá vydedukovat velmi málo.
Ahoj.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  zbysek 10/3/2013, 17:49

jája napsal:Ahoj frodo, chtěl jsem říct, že vlastnění nemovitostí nebo strojů v hodnotě miliónů ze mě nedělá milionáře. Že můžu mít dům, ale bejt nucenej žít skromnějš, než jinej v bytě v paneláku co vydělává nadprůměrnej plat.
Dělá to z tebe milionáře. Je lhostejné, v jaké formě je uložené vlastnictví, rozhodné je, za jaký peníz to lze prodat na trhu. Vlastnictví nemovitosti je jedna lepších forem zajištění na důchod. V případě nouze můžeš dům prodat, nastěhovat se do paneláku a užívat si stejně, jako ten, kterého zmiňuješ. Až to projíš, pak teprve budeš chudý.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 7 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru