Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Bible od Boha?

+11
Alea
iofka
drobeček
dajti
frodobagin
gari
sazeč
Mezek
witness
Styvi
zbysek
15 posters

Strana 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Mezek 3/12/2012, 19:50

zbysek napsal:
Mezek napsal:Učedníci našeho pána tomu uvěřili.Já též.
Dle popisu k tomu učedníci měli velmi pádný důvod. Jaký důvod máš ty?

Řekl bych,že sem nepíši nic nového pod Sluncem. sunny Ale jako Můj důvod to snad stačí?

Poctivost:Bible je až bolestně poctivá. Jákoba, praotce "vyvoleného národa", vyobrazuje jako podvodníka. Mojžíše, který předal celému národu Boží zákony, popisuje jako nejistého, zdráhavého vůdce, který při svém prvním pokusu pomoci svému lidu zabil člověka a pak uprchl do pustiny, aby si zachránil život. David je zde vyobrazován nejen jako milovaný král Izraele, jako generál a duchovní vůdce, ale také jako člověk, který zcizoložil s manželkou jiného muže a pak se pokoušel svůj hřích zakrýt tím, že nechal jejího manžela úkladně zabít. Písmo obviňuje Boží lid, izraelský národ, z takové ničemnosti, že ve srovnání s ním je na tom lépe i Sodoma a Gomora. (Ezechiel 16,46–52) Bible ukazuje, že člověk ve své podstatě Bohu vzdoruje. Předpovídá budoucnost plnou obtíží. Učí, že cesta do nebe je úzká, ale cesta do pekla široká. Písmo evidentně nebylo napsáno pro ty, kdo žádají snadné odpovědi nebo jednoduchý, optimistický pohled na náboženství a podstatu člověka.
Bible se dochovala nepozměněná:V době, kdy se začínal formovat novodobý stát Izrael, narazil jistý beduín na jeden z nejdůležitějších archeologických pokladů současnosti. V jedné jeskyni na severovýchodě od Mrtvého moře objevil v hliněné nádobě dokumenty, které zde byly uchovány po dobu dvou tisíc let. Na základě dalšího úsilí pak byly nalezeny rukopisy biblických textů, které byly o tisíc let starší než dosud známé opisy. Jedním z nejdůležitějších dokumentů byl rukopis biblické knihy Izajáš. Při porovnávání bylo zjištěno, že se jedná o text, který je v podstatě totožný s textem knihy Izajáš, jak jej známe z našich Biblí. Svitky od Mrtvého moře povstaly z prachu jako symbolické přivítání národu, který se vracel do své domoviny. Tyto svitky jednoznačně vyvrátily domněnky všech, kteří tvrdili, že původní Bible je dávno ztracena, protože její text byl údajně během dlouhé doby hojně pozměňován. Svitky od Mrtvého moře dokázaly, že text Bible zůstal věrně zachován.
Bible o sobě:Je důležité vědět, co Bible uvádí sama o sobě. Pokud by autoři Písma neuváděli, že mluví ve jménu Boha, bylo by od nás opovážlivé to o nich tvrdit. A vznikl by tím jenom další problém. Měli bychom před sebou řadu nevyřešených záhad v podobě velice specifické historické a etické literatury. Ale rozhodně bychom pak před sebou neměli knihu, díky níž bylo po celém světě postaveno bezpočet synagog, kostelů a katedrál. Bible, která by o sobě netvrdila, že promlouvá ve jménu Boha, by se nestala základem pro víru stamiliónů křesťanů a židů. (2. Petra 1,16–21) A autoři Bible výslovně uvádějí, že byli inspirováni Bohem, k čemuž existuje celá řada dokladů. A právě na základě těchto tvrzení milióny lidí dávaly v sázku svou současnost i věčnou budoucnost, takže Bible by nemohla být dobrou knihou, pokud by její autoři soustavně lhali o zdroji svých informací.
zázraky:Vysvobození Izraele z Egypta bylo historickým základem k víře, že se Bůh zjevil Izraeli. Pokud se vody Rudého moře nerozestoupily, jak to uvádí Mojžíš, ztrácí Starý zákon svou hodnověrnost promlouvat ve jménu Boha. Na zázracích je závislý i Nový zákon. Pokud Ježíš nevstal tělesně z mrtvých, pak je i podle apoštola Pavla křesťanská víra postavena na prosté lži. (1. Korintským 15,14–17) Nový zákon uvádí v zájmu důvěryhodnosti četné svědky, jejichž svědectví, že Kristus byl vzkříšen, si mohli další lidé snadno ověřit. (1. Korintským 15,1–Cool Mnozí z těchto svědků skončili jako mučedníci, nikoli však kvůli nějakému abstraktnímu či duchovnímu přesvědčení, ale právě kvůli svému tvrzení, že Ježíš vstal z mrtvých. Mučedníků sice bylo v dějinách mnoho, ale v tomto případě je zásadní zdůraznit důvod, proč tito lidé byli ochotní vzdát se svého života. Lidé jsou ochotní položit svůj život za to, co pokládají za pravdu, ale rozhodně by nebyli ochotni položit svůj život za pouhý podvod.
jednota:Bible obsahuje 66 knih, které po dobu přibližně 1 600 let postupně sepisovalo 40 různých autorů. Mezi 39 knihami Starého zákona a 27 knihami Nového zákona je mnoho let odmlky. A přesto se od první knihy Genesis až po poslední knihu Zjevení jedná o naprosto ucelený, jednolitý příběh. V Bibli dostáváme konzistentní odpovědi na otázky, které v našem životě patří k těm nejdůležitějším: Proč jsme zde? Jak se vyrovnat s obavami? Jak spolu navzájem vycházet? Jak se povznést nad své problémy a držet se naděje? Jak zažívat pokoj se svým Stvořitelem? Právě tyto odpovědi ukazují, že Bible sice obsahuje desítky knih, ale vlastně se nakonec jedná o jedinou ucelenou knihu.
Bible v oblasti historie a zeměpisu:Mnozí dlouho zpochybňovali přesnost Bible v oblasti historie a zeměpisu. Ale díky novodobé archeologii byly opakovaně potvrzovány osoby, místa a události popisované v Písmu. Popisy v biblickém záznamu se prokázaly jako spolehlivější než dohady odborníků. Pokud navštívíte nějaké muzeum Bible nebo přímo samotné biblické země, určitě na vás silně zapůsobí, jak přesně Bible popisuje historii a jednotlivá místa.
má podporu Ježíše Krista:Mnozí se vyjadřují o Bibli pochvalně, ale opravdu zásadní je skutečnost, že Bible má podporu Ježíše Krista. Bibli doporučoval nejen svými slovy, ale i celým svým životem. Když byl pokoušen, když vyučoval i když snášel utrpení, dával jasně najevo svou víru, že starozákonní Písma jsou mnohem více než pouhá národní tradice. (Matouš 4,1–11; 5,17–19) Věřil, že Bible svědčí o něm samotném. Svým krajanům řekl: „Zkoumáte Písma, protože se domníváte, že v nich máte věčný život, a právě ona svědčí o mně.Ale nechcete přijít ke mně, abyste měli život.“ (Jan 5,39–40)
proroctví v Bibli:Ode dnů Mojžíše předpovídala Bible události, kterým nikdo nechtěl věřit. Před tím, než Izrael vešel do zaslíbené země, Mojžíš předpovídal, že Izrael bude nevěrný, že přijde o svou zemi, že bude rozptýlen po celém světě a poté bude opět shromážděn a znovu vybudován. (Deuteronomium 28–31) Starozákonní proroctví se soustřeďovala na zaslíbení týkající se Mesiáše, který zachrání svůj lid od hříchů a posléze přivede celý svět k soudu a nakonec k pokoji.
přežila:Knihy Mojžíšovy byly zapsány pět set let před nejranějšími hinduistickými spisy. Mojžíš zapsal knihu Genesis dva tisíce let předtím, než byl sepsán Korán. Během dlouhé historie nebyla žádná jiná kniha tak milována a nenáviděna jako Bible. Není žádná jiná kniha, kterou by si koupilo, studovalo a citovalo tolik lidí. Milióny knižních titulů přicházejí a odcházejí, ale Bible zůstává knihou, podle níž se poměřují všechny další. Bibli sice často odmítají lidé, jimž její učení připadá nepohodlné, ta ale přesto zůstává ústřední knihou celé západní civilizace.
má moc měnit život:Nevěřící často poukazují na ty, kdo se sice hlásí k víře podle Bible, ale na jejich životě to ve skutečnosti není nijak znát. Ale z dějin vidíme, jak obrovské množství lidí bylo touto knihou změněno k lepšímu. Desatero přikázání bylo zdrojem mravního nasměrování pro bezpočet lidí. Davidovy žalmy poskytovaly útěchu v dobách tísně a soužení. Ježíšovo kázání na hoře pomohlo lidem od neústupné pýchy a nadutého zákonictví. Pavlův popis lásky ve 13. kapitole 1. listu Korintským účinně obměkčuje ty, kdo v srdci chovají zášť a zlobu. Bible opravdu působí změnu v životě člověka, což je patrné u mnoha známých osobností – apoštola Pavla, Augustina, Martina Luthera, Johna Newtona, Lva Nikolajeviče Tolstého či Jana Amose Komenského. Slovem Božím a životem a významem Ježíše Krista byly přeměněny i celé kmeny a národy, jako například Keltové v Irsku, Vikingové v Norsku nebo indiáni z kmene Auca v Ekvádoru. Atd.................... scratch
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Styvi 3/12/2012, 20:28

zbysek napsal:
Styvi napsal:Já osobně si myslím ,že věřím v křesťanství - proto ,že je to tradiční náboženství v kterém jsem vyrůstal.
Děkuji za odpověď, takto k tomu přistupuje asi většina lidí. Kdyby ses pokusil revidovat, zda tvá volba byla správná, jak bys asi postupoval?
Ahoj.
Já nevím co chceš abych napsal ?
I kdybych to revidoval ze všech stran ,tak stejně mi to nedá jistotu správnosti.
Po pravdě - není způsob jak si dokázat ,že má volba je správná.
Pokud znáš nějaký způsob jak si 100% ověřit svou volbu víry - tak mi to prozraď.
Rád to pak ověřím - a budu ti velice povděčný.

Přeji ti hezký zítřejší den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 3/12/2012, 20:44

Mezek napsal:Řekl bych,že sem nepíši nic nového pod Sluncem. sunny Ale jako Můj důvod to snad stačí?
...
No, je toho hodně. Kdybych měl rozebírat každou myšlenku zvlášť, budu to psát do půlnoci. Smile

Takže se pokusím to shrnout. V rámci spojnice od čisté pravdy k čisté fabulaci se jistě vyskytují náboženské směry rozeseté někde mezi. Tak, jako fluktuace připouští čistě fabulované podklady pro víru, tak může přinést i hodnověrné (avšak pozor na výroky o přesnosti, jsou lidé, kteří umí dokázat, že to vždy neplatí) popisy historických reálií. Záleží na hnacím motivu té víry.

Mohl bych jít od jednoho bodu k druhému a při pečlivém bádání a srovnávání bych bezpochyby našel řadu podobných příkladů odjinud. Jen namátkou k poslednímu bodu, například buddhismus a islám mají podobnou sílu. To je však na mnohaleté studium. Všechny, kteří psali biblické texty, však spojuje jedna věc, která v tomto vláknu zatím nezazněla. Vše vyjmenované tedy mohu brát jako podpůrné indicie, které lze nalézt i jinde, ale tu spojnici jsem nenašel v jiných náboženských textech, které jsem četl (Korán, Bhagavadghíta).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 3/12/2012, 20:47

Styvi napsal:Já nevím co chceš abych napsal ?
To, co tě napadne. Zajímá mě, jakou sílu má to, o co každý jeden z vás opírá svou víru.

Pokud znáš nějaký způsob jak si 100% ověřit svou volbu víry - tak mi to prozraď.
100% asi ne, protože to pak už není víra, ale znalost. Když to však teď napíšu, smysl vlákna (z mého pohledu) tím skončí. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Mezek 3/12/2012, 21:11


[/quote] Všechny, kteří psali biblické texty, však spojuje jedna věc, která v tomto vláknu zatím nezazněla. Vše vyjmenované tedy mohu brát jako podpůrné indicie, které lze nalézt i jinde, ale tu spojnici jsem nenašel v jiných náboženských textech, které jsem četl (Korán, Bhagavadghíta).[quote]

Jedinečnost Písma je založena na jeho původu a zdroji. Pisatelé Bible prohlašovali, že oni nejsou původci svého poselství, ale že ho přijali z Božího zdroje.To jsi měl Zbyšku na mysli?
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 3/12/2012, 21:19

Mezek napsal:Jedinečnost Písma je založena na jeho původu a zdroji. Pisatelé Bible prohlašovali, že oni nejsou původci svého poselství, ale že ho přijali z Božího zdroje.To jsi měl Zbyšku na mysli?
V podstatě ano.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  gari 3/12/2012, 21:29

zbysek napsal:A četl jsi i jiné náboženské texty?
Ano četl. Měl jsem období, kdy jsem hledal Boha a dostal jsem se k různé literatuře. Zajímal jsem se např. o hnutí Hare Krišna.

zbysek napsal:Co se týče svědomí, pak v Bibli jsem našel především důraz na vlastní svědomí. Ale ne vždy tam byla shoda s tím, co říká mé svědomí (tedy asi spíš s výkladem toho, co je v Bibli napsáno). Jenže důraz na svědomí je až v NZ, SZ se jím v podstatě nezabývá, což vidím jako určitý problém.
Vidím, že jsi vůbec nepochopil, o čem jsem psal. Nejde o to, jestli se text písma přímo zabývá svědomím, nebo jestli na něj klade důraz. Jde o to, že Bible obsahově, svým vyjádřením zapadá do hlasu svědomí. A takových míst je i v SZ celá řada. Nejsilněji to zaznívá např v Žalmech, Přísloví či Kazateli, ale vyzařuje to i z osobních příběhů starozákonních postav. Hned na začátku Bible např příběh Kaina a Ábela:
Genesis 4:6  Jahve řekl Kainovi: „Proč jsi rozjitřený a proč se tvá tvář zkormoutila? 7  Jsi-li dobře naladěn, což nepozdvihneš hlavu? Nejsi-li však dobře naladěn, nestojí u tvých dveří hřích jako skrčené zvíře, které po tobě prahne; budeš je umět zkrotit?“ (Jeruzalémská Bible)
Takže nejen NZ.
Snad na tomhle příkladu pochopíš, jak jsem to myslel.


gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 4/12/2012, 00:02

zbysek napsal:
witness napsal:Nehodno mého komentáře.
Čímž veškeré tvé dokládání, proč sis zvolil zmiňovaný axiom, končí... ???
Nešlo o dokládání, ale o mou chuť se s Tebou na Tebou nastavené úrovni bavit.
Domníváš se, že osobní zkušenost je zanedbatelná?
To z mých slov nijak nevyplývá, to tam vidíš Ty, protože to tam chceš vidět.
Já jsem nekonstatoval, já se ptal.
Jen tak by ses neptal, ale samozřejmě že osobní zkušenost NENÍ zanedbatelná,
záleží kdy a v čem.
Pokud se ti nelíběj medvědice, můžeme zůstat u morové rány v souvislosti s Davidovým hříchem, tam je Boží působení zmíněno přímo.
K tomu jsem se už vyjadřoval.
Čtu pozorně. Zatím jsem se dočetl pouze to, že jsi přijal jeden základní axiom.
Tak si přečti znova, jak jsem to formuloval.
Důvod, že byl Ježíš nadobyčejně moudrý - no a? I dnes mají Židé nadprůměr (ve srovnání s jinými národy) géniů.
To jsou argumenty na úrovni duchovního ani ne batolete.
Ježíš byl supergénius, tedy nad jeho slovy žasneme i my. Je supergenialita dokladem pro to, že Ježíš je Božím Synem?
Milý Zbyšku, Ty jsi za celou dobu svého křesťanského života opravdu JEŠTĚ NEPOCHOPIL,
že hodnota Ježíšových slov, myšlenek a života nespočívá v supergenialitě?
Mně osobně to rozhodně nestačí,
To není divu.
Farizeům také nestačily mnohé věci, které Ježíšovy učedníci bez váhání přijali jako doklad
o tom, že Ježíš je Mesiáš a nad kterými farizeové ohrnovali nos.
jak jsem psal, řadu geniálních výroků lze nalézt i mnohde jinde.
Opravdu? A kolik jsi jich už našel?

No a abys tu jen tak jalově filosoficky a rádoby moudře neplácal, tak mi prosím uveď,
kde existuje srovnatelně hluboké a moudré poučení, jaké je obsaženo např.
v Podobenství o dělnících na vinici - Matouš 20. kapitola.
Zajímá mě, jakou sílu má to, o co každý jeden z vás opírá svou víru.
Anebo pod hlavičkou role ďáblova advokáta, jak jsi ji nazval, tu sháníš ,,tipy´´ pro upevnění své vlastní víry?

Každá hra má svůj začátek a konec, tak jen abys dobře vystihl ten moment, kdy tvá hra už začíná být trapná a kdy už tu budeš jen za někoho, kdo jen vyslýchá druhé a vybízí je k tomu, aby se svěřovali, a to s tím, že jim blahosklonně možná dá i malou naději, že se nakonec i ON možná sníží k tomu, aby jim prozradil něco ze svých tajných trumfů,
aby ostatní mohli s úžasem zvolat:
,,Velký je Zbyšek z Prahy, takové moudré věci nás opravdu nenapadly´´... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 4/12/2012, 00:09

Nebo:

Zloděj: ,,Chyťte zloděje."

Žel mnohdy vskutku pravdivá.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 4/12/2012, 00:14

gari napsal:
zbysek napsal:Jenže důraz na svědomí je až v NZ, SZ se jím v podstatě nezabývá, což vidím jako určitý problém.
Vidím, že jsi vůbec nepochopil, o čem jsem psal. Nejde o to, jestli se text písma přímo zabývá svědomím, nebo jestli na něj klade důraz. Jde o to, že Bible obsahově, svým vyjádřením zapadá do hlasu svědomí. A takových míst je i v SZ celá řada.
Gari, z toho si nic nedělej, u Zbyška je poměrně častým jevem, že buď něco nechce pochopit
nebo je tak zahleděn do svých vlastních myšlenkových vlkokočkopsů, že mu podstatné
věci zcela uniknou.

Mohu Tě ujistit, že svá slova jsi napsal velmi srozumitelně a Zbyškovu reakci vnímám asi tak,
že se snaží vidět ve Tvých slovech problém tam, kde není....
asi jako když se někdo tak dlouho věnuje ve svých očích ,,moudře´´ Bibli, až zjistí, že
vlastně žádný Bůh není.... Very Happy




witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 4/12/2012, 08:09

witness napsal:Milý Zbyšku, Ty jsi za celou dobu svého křesťanského života opravdu JEŠTĚ NEPOCHOPIL, že hodnota Ježíšových slov, myšlenek a života nespočívá v supergenialitě?
Milý witnessi, vše, co je o Ježíšovi napsáno, napsal (zapsal) nějaký jeho učedník. Podle toho, co všichni píšou, je cosi spojuje. Mají cosi společného, o co mohli pevně opřít svou víru v to, že je to od Boha. Totéž bychom měli mít i my. Co to je? Máš to?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 4/12/2012, 10:18

Oproti ostatním svatým knihám je Bible Boží slovo vdechnuté Duchem svatým. Člověk když toto slovo čte, působí v něm jakási síla. Chce to ovšem důvěra a ta se nalézá u upřímných věřících lidech, kteří se nezaplétají do jiných literatur např. od VRO i dalších, které brání do lidech Boží slovo působit plně. Čím víc člověk je k Bohu blíž, tím Boží slovo do něho promlouvá, a naopak. Toto porozumění je Boží dar skrze Ducha svatého.
Ovšem největší Boží dar je láska, která je vylita do lidských srdcí, a ta je možná jen skrze poznání Božího syna, pokání, obrácení a prosby o odpuštění. Taková Boží láska existuje jen u křesťanů, a proto Boží slovo je živé, shora vdechnuté.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 4/12/2012, 23:10

zbysek napsal:
witness napsal:Milý Zbyšku, Ty jsi za celou dobu svého křesťanského života opravdu JEŠTĚ NEPOCHOPIL, že hodnota Ježíšových slov, myšlenek a života nespočívá v supergenialitě?
Milý witnessi, vše, co je o Ježíšovi napsáno, napsal (zapsal) nějaký jeho učedník.
Také jsem si už stačil všimnout, neboj... Very Happy
A neuhýbáš trochu od mé poznámky k supergenialitě Ježíše, o které ses zmínil jako první Ty?
Podle toho, co všichni píšou, je cosi spojuje.
Mají cosi společného, o co mohli pevně opřít svou víru v to, že je to od Boha.
Totéž bychom měli mít i my. Co to je? Máš to?
Jsi přece ďáblův advokát a advokát pracuje s konkrétními fakty a ne s nějakým ,,cosi´´.
U soudu se přece neřeší, že někdo ,,cosi´´ ukradl, ale definuje se přesně co, kdo, kdy, jak...

Tak se drž pravidel své role, kterou sis sám vybral, protože já s advokátem
žádná jen ,,cosi´´ neřeším.

A nemám chuť hrát hru ve stylu:
,,A já si ,,cosi´´myslím...a kdopak uhodne, co to je?´´

Mimoto, v minulém příspěvku jsem Ti položil také nějaké otázky, a min. jedna z nich se týká
kauzy, kterou jsi jako ,,ďáblův advokát´´ rozehrál a na kterou bys měl odpovědět, chceš
li hodnověrně potvrdit právoplatnost Tebou nadhozených námitek.

Má otázka byla jasně položena, a to bez žádného ,,cosi´´, takže pokud na ni odpovíš, pak i já budu odpovídat na Tvé otázky, budou li však formulovány jasně a konkrétně.

Nebo snad čekáš, že nějaký advokát položí vážně otázku typu:
,,Pane obžalovaný, dle výpovědi sousedů jste ve vašem domě ,,cosi´´ poničil, jste ochoten
uhradit vzniklou škodu ?´´





witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 5/12/2012, 20:02

witness napsal:A neuhýbáš trochu od mé poznámky k supergenialitě Ježíše, o které ses zmínil jako první Ty?
To jsi fakticky označil Ježíše za supergénia, zde:

Zápisy o jeho argumentech, poučení a přirovnání jsou natolik nedostižné, hluboké a poučné, že nemohly být vymyšleny lidmi.
Na to jsi jak přišel? Dolož na nějakém konkrétním příkladu, že to nemohl vymyslet člověk. Já tvrdím, že cokoliv je v Bibli napsáno, mohlo být vymyšleno člověkem-supergéniem. Uvedením jediného protipříkladu, který dokážeš řádně zdůvodnit, mou tezi vyvrátíš.

Mimoto, v minulém příspěvku jsem Ti položil také nějaké otázky, a min. jedna z nich se týká kauzy, kterou jsi jako ,,ďáblův advokát´´ rozehrál a na kterou bys měl odpovědět, chceš li hodnověrně potvrdit právoplatnost Tebou nadhozených námitek.
...
tak mi prosím uveď, kde existuje srovnatelně hluboké a moudré poučení, jaké je obsaženo např. v Podobenství o dělnících na vinici - Matouš 20. kapitola.
Tohle? Majitel se rozhodl, že dá všem stejně, protože on je pánem nad svým majetkem. Co je na tom hlubokého a natolik výjimečného, že by to nemohl vymyslet nějaký člověk? Komunisti razili tezi - každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb. Není to také hluboké a moudré?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 5/12/2012, 21:27

zbysek napsal:
Zápisy o jeho argumentech, poučení a přirovnání jsou natolik nedostižné, hluboké a poučné, že nemohly být vymyšleny lidmi.
Na to jsi jak přišel?
Smutné, že takovouto otázku klade křesťan.

Dolož na nějakém konkrétním příkladu, že to nemohl vymyslet člověk. Já tvrdím, že cokoliv je v Bibli napsáno, mohlo být vymyšleno člověkem-supergéniem.
To, co Ty tvrdíš, mi zase začíná být úplně jedno.
tak mi prosím uveď, kde existuje srovnatelně hluboké a moudré poučení, jaké je obsaženo např. v Podobenství o dělnících na vinici - Matouš 20. kapitola.
Majitel se rozhodl, že dá všem stejně, protože on je pánem nad svým majetkem.
Co je na tom hlubokého a natolik výjimečného, že by to nemohl vymyslet nějaký člověk?
Komunisti razili tezi - každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb. Není to také hluboké a moudré?
Tato odpověď dokazuje, že jsi toto podobenství v jeho hloubce vůbec nepochopil
a pokud navíc tvrdíš, že ,,cokoliv je v Bibli napsáno, mohlo být vymyšleno člověkem-supergéniem´´, tak jsi z Bible o Bohu a Kristu nepochopil prakticky vůbec nic.

Na začátku jsem psal, že se této diskuze budu účastnit, nebude li to jen naše,,two men show´´.
Jak vidím, tak ostatní udělali moudrou věc, že se na Tebe už ,,vybodli´´, a já Ti tu ve Tvých demagogiích sám dělat komunikačního partnera nebudu.

S někým, kdo se na jedné straně považuje za křesťana a na druhé straně jsou pro něj Ježíšova podobenství srovnatelná s moudrostí komunistických tezí, já opravdu nemám ani čas ani chuť se vybavovat.







witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 5/12/2012, 21:41

witness napsal:Smutné, že takovouto otázku klade křesťan.
Teď zrovna jsem ďáblův advokát. Nech si tedy podlé úskoky a hry na city, to na mě nezabírá. Buďto jsi schopen doložit, že tvá víra v biblické zázraky stojí na pevných základech, nebo nejsi. Zatím tu hraješ především hru na "vydírání" (viz citovaný výrok), dost mi tu chybí chlapský přístup, tedy věcná argumentace.

Tato odpověď dokazuje, že jsi toto podobenství v jeho hloubce vůbec nepochopil
Mé pochopení se odvíjí od tvé argumentace. Čím je tvá argumentace slabší, tím je mé pochopení horší. Domníváš se, že advokáta utlučeš tím, že budeš stále opakovat, že nic nepochopil?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 5/12/2012, 21:45

TO ZBYŠEK:

JE MI ÚPLNĚ A SRDEČNĚ JEDNO, CO SI MYSLÍŠ...



Naposledy upravil witness dne 5/12/2012, 22:10, celkově upraveno 2 krát

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 5/12/2012, 22:06

witness napsal:
TO ZBYŠEK:

JE MI ÚPLNĚ A SRDEČNĚ JEDNO, CO SI MYSLÍŠ...
To je samozřejmě v naprostém pořádku. Za předpokladu, že jsi schopen věcně doložit svá tvrzení, namísto argumentace ad hominem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Anonymní 5/12/2012, 22:42

Bráškové a sestřičky.

No tak bráškové!!! :-)

Už tím, co tu ukazujete, jak jeden tak druhý, a že se necháváte strhávat na tu či onu stranu ukazujete, že ne jen vy, ale my všichni se stále máme co učit od našeho Pána. Pokory a lásky ke svým bližním. Netvrdím, že Zbyšek nebo witness nemilují své bližní, protože kdyby tomu bylo jinak, tak mají a nejen oni, ale všichni komu se to nedaří, velký problém s Pánem. Protože kdo nemiluje svého bratra, nemůže milovat Boha, ne? :-(

Nemusíme si zrovna někteří být sympatičtí, ale když si uvědomíme, jsme někdy sympatičtí svým jednáním Bohu? Přesto On nás miloval dříve než my jeho, ne!!!

A k tématu, jistě že Bible je od Boha a nevím jak osobní víru můžeme někomu argumentovat, ta buď je nebo není, co ukazuje že ji člověk má, tak především ukazuje jak žije, tak si to nekažme svým vystupováním zde na diskuzi.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 5/12/2012, 23:05

zbysek napsal:
Teď zrovna jsem ďáblův advokát.
..........
Domníváš se, že advokáta utlučeš tím....

Myslím, že tato hra se pro svou trapnost neosvědčila.

Jinak téma dobré, k diskuzi......ale jinak, seriózněji a hlavně ne jenom Ty a já.

Nechtěl jsi náhodou napsat ještě Garimu něco jako omluvu popř. vysvětlení, jak jsi nepochopitelně nepochopil jeho komentář nebo vysvětlit svá záhadná ,,cosi´´, na která ses jako ,,advokát´´ zcela neadvokátsky odvolával, a přitom po druhých chceš, aby Tvou hru
brali vážně a ,,advokátsky´´?

Ale takové jednání není Tvůj styl, že? Very Happy

Za předpokladu, že jsi schopen věcně doložit svá tvrzení, namísto argumentace ad hominem.
Argumentum ad hominem non est argumentum ad rem sed exceptio firmat regulam... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 5/12/2012, 23:09

yxoxs napsal:
No tak bráškové!!! :-)
Myslíš, že Ježíš se bude s ďáblovými advokáty mazat?... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 6/12/2012, 08:03

witness napsal:Myslím, že tato hra se pro svou trapnost neosvědčila.
Trapné je, jakým způsobem zde shazuješ víru některých lidí, jmenovitě sazeče. Proto jsem tuto "hru" zavedl. Přitom jeho víra stojí na pevnějším základě než ta tvá. Víš proč?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 6/12/2012, 09:45

zbysek napsal:
Přitom jeho víra stojí na pevnějším základě než ta tvá.
Tak to je dobře, aspoň o něj nemusím mít strach... Very Happy
Víš proč?
Kdybych Ti napsal:
,,Jsi idiot. Víš proč?´´, pokládal bys to snad v daném případě za nestupidní otázku?

PS - Když jsi chtěl působit vzdělaně a psal jsi mi o argumentaci ,,ad hominem´´, zjevně
jsi zapomněl na to, že Tvá vlastní výtka vůči mně by teď platila pro tebe.

Ale já se na tebe nezlobím, jelikož tvé uplatnění výrazu ,,ad hominem´´ neukazuje příliš na to, že bys plně chápal smysl tohoto obratu, skoro jako u všeho, kde chceš být za odborníka, ale přitom bys v opravdu odborném prostředí sklidil min. soucit.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 6/12/2012, 20:47

witness napsal:
,,Jsi idiot. Víš proč?´´


Vést sprosté, hloupé a dvojsmyslné řeči se nepatří; vy máte vzdávat Bohu díky!


Z vašich úst ať nevyjde ani jedno špatné slovo, ale vždy jen dobré, které by pomohlo, kde je třeba, a tak posluchačům přineslo milost.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 6/12/2012, 21:24

witness napsal:Kdybych Ti napsal:
,,Jsi idiot. Víš proč?´´, pokládal bys to snad v daném případě za nestupidní otázku?
Very Happy Respektuju tvé právo vnímat mě jako idiota. Takže bych přemýšlel o tom, co z mých projevů tě k tomu přivedlo. Pokud bych na nic nepřišel a zajímalo by mě to, zeptal bych se tě.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 2 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru