Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Bible od Boha?

+11
Alea
iofka
drobeček
dajti
frodobagin
gari
sazeč
Mezek
witness
Styvi
zbysek
15 posters

Strana 13 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 25/12/2012, 11:28

witness napsal:
frodobagin napsal:Ahoj witnessi.
Řekni mi, prosím tě, proč záležitosti řešit ultimátem.
Děkuji.
To není ultimátum, ale důsledek mého názoru, který tu zastávám ohledně zbyškových názorů už dlouho a kdy onen pověstný pohár již přetekl.

Považuji za selhání tohoto fóra, že zde není jednoznačná, jasná a celoplošně slyšitelná přirozená protiváha vůči takovým názorům a postojům (na nikoho tím nemířím, ať si každý srovná ve svém svědomí) , jejichž nekřesťanskost a Boha nedůstojnou trapnost ale už nemám chuť jakkoliv objasňovat nebo vysvětlovat. Učinil jsem tak již dostatečněkrát.

Berte to všichni, prosím, ne jako ultimátum, ale jen a pouze jako oznámení mého osobního postoje, který přece nikoho k ničemu nenutí ani nikomu nic nenařizuje.... Very Happy

Ahoj witnessi.
Tak jsi si to nerozmyslel. Škoda.
Někdy mám také podobné myšlenky, že něco nesnesu a chci to vyřešit okamžitě a hned a tlačím na věci až se úplně podělaj. Pak je docela obtížné dávat záležitosti dohromady a vysvětlovat.
Škoda že zde na fóru končíš. Byla s tebou zajímavá diskuze.
Ať se ti vede a neopouští tě svatý duch.
Josef Lajoš - frodobagin
Nebo? Very Happy
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 25/12/2012, 13:20

frodobagin napsal:
Ahoj witnessi.
Tak jsi si to nerozmyslel. Škoda.
Také mě to mrzí, ale jinak to nejde.
Někdy mám také podobné myšlenky, že něco nesnesu a chci to vyřešit okamžitě a hned
V případě přítomnosti zbyškových názorů a postojů je mé rozhodnutí důsledkem mé dlouhodobé marné snahy poukázat na to, že tolerance jeho názorů, které se mu zde pro mě zcela nepochopitelně dostává v hojné míře, je již za hranicí biblické rozumnosti.
Je li toto fórum schopno vyvinout přirozený tlak popř. zablokovat přispěvatele tam, kde má pocit, že se jedná o urážky člověka člověkem, ale zároveň nevyvine přirozený a jednoznačný tlak tam, kde přispěvatel opakovaně uráží Boha (a to jak sám za sebe, tak v křesťansky nedůstojné a trapné roli ďáblova advokáta), pak je to křesťanská prohra tohoto fóra jako celku.
Škoda že zde na fóru končíš.
To ještě nevím, třeba se stane zázrak
a nejpozději 31.12. najdu u zbyškova jména: ,,zablokován přístup´´, čímž vznikne naděje,
že se profil tohoto fóra jako celku před Bohem upraví a vylepší.
Byla s tebou zajímavá diskuze.
S Tebou též, frodo.
Ať se ti vede a neopouští tě svatý duch.
I Tobě přeji Boží podporu a požehnání.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  drobeček 25/12/2012, 14:52

witness napsal:
frodobagin napsal:
Ahoj witnessi.
Tak jsi si to nerozmyslel. Škoda.
Také mě to mrzí, ale jinak to nejde.
Někdy mám také podobné myšlenky, že něco nesnesu a chci to vyřešit okamžitě a hned
V případě přítomnosti zbyškových názorů a postojů je mé rozhodnutí důsledkem mé dlouhodobé marné snahy poukázat na to, že tolerance jeho názorů, které se mu zde pro mě zcela nepochopitelně dostává v hojné míře, je již za hranicí biblické rozumnosti.
Je li toto fórum schopno vyvinout přirozený tlak popř. zablokovat přispěvatele tam, kde má pocit, že se jedná o urážky člověka člověkem, ale zároveň nevyvine přirozený a jednoznačný tlak tam, kde přispěvatel opakovaně uráží Boha (a to jak sám za sebe, tak v křesťansky nedůstojné a trapné roli ďáblova advokáta), pak je to křesťanská prohra tohoto fóra jako celku.
Škoda že zde na fóru končíš.
To ještě nevím, třeba se stane zázrak
a nejpozději 31.12. najdu u zbyškova jména: ,,zablokován přístup´´, čímž vznikne naděje,
že se profil tohoto fóra jako celku před Bohem upraví a vylepší.
Byla s tebou zajímavá diskuze.
S Tebou též, frodo.
Ať se ti vede a neopouští tě svatý duch.
I Tobě přeji Boží podporu a požehnání.

Wittnesi, Tvoje rozhodnutí je s odpuštěním řečeno naivní, i po příp. zablokování Zbyška, čemuž ostatně nevěřím, si klidně udělá "novou" identitu z jiné IP adresy a "pojede" dál ve své demagoii.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 25/12/2012, 17:40

drobeček napsal:
Wittnesi, Tvoje rozhodnutí je s odpuštěním řečeno naivní,
Záleží na úhlu pohledu... Very Happy
i po příp. zablokování Zbyška, čemuž ostatně nevěřím,
Já také ne, ale proč nedat podnět to udělat, ne?
si klidně udělá "novou" identitu z jiné IP adresy
To klidně může, ale byl by brzy rozpoznatelný, protože pokud by chtěl zůstat utajen, musel by psát úplně jinak a to není v jeho možnostech.
a "pojede" dál ve své demagoii.
Jsem rád, že tu někdo označil zbyškovo působení tím pravým označením.

Zablokování zbyška by sloužilo také jako užitečný precedens, ukázalo by křesťanské kvality tohoto fóra a věřím, že by vedlo k mnohem větší Boží podpoře tohoto fóra jako celku.

V současné době se ani nedivím tomu, že se někteří SJ odpojili, někteří přestali komunikovat
a někteří se možná zdráhají zapojit do diskuze, i když by možná za jiných okolností chtěli.

Ale plně je chápu, že číst a diskutovat tu s křesťany (s ,,bratrem´´ zbyškem) o tom, že

- Bůh při stvoření použil poškozený opičí genom

- Adam a Eva museli zhřešit, protože to bylo zapotřebí,
aby se rozvinula schopnost správně používat svobodnou vůli

- je zapotřebí brát v úvahu, že Bible je zfalšovaná a být tedy opatrní

- bez jakéhosi zjevného působení DS, jasně zapamatovatelného (kdy a jak),
nemůže v podstatě křesťan mluvit o tom, že je křesťan

- kdyby nějaká křesťanka řekla, že otěhotněla z Ducha svatého,
není možné to jednoznačně odmítnout ATD. ATD.


je to poslední, co může tápajícího SJ někam posunout a co mu ukáže, že je zde na dobré stanici ,,první pomoci´´, spíše ho to utvrdí v tom, že odpadlíci opravdu upadají do satanova temna, které opravdu nemá co nabídnout.

Nemluvě o tom, že podobná demagogická témata a hry na ďáblova advokáta jistě nejsou věci, ke kterým nás Bůh povzbuzuje.

Pokud si toto fórum jako celek (zejména jeho vedení, ale zdaleka nejen vedení) tyto věci plně neuvědomí a nevytvoří přirozenou a nekompromisní protiváhu těmto projevům, k čemuž vybízí i Bible, pak toto fórum bude působit zcela opačně než jaký má cíl a jen posílí mylné přesvědčení SJ, že mimo SJ je jen žvanění, bahno, prázdno a tma.

A i přes to, že je zde spousta kvalitních lidí s kvalitními příspěvky, tak to nijak nezabrání tomu, aby pach výše uvedeného ,,kvasu´´ byl cítit všude, zvláště když zbyšek patří k nejvíce aktivním a žel, zcela nepochopitelně, i k nejméně oponovaným přispěvatelům.

Útěchou snad může být fakt, že nedostatečná oponentura vůči zbyškovi je možná spíše důsledkem neochoty se v jeho demagogiích babrat a zdržovat se s nimi, ovšem ani to není v daném případě to nejmoudřejší řešení.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 25/12/2012, 20:49

Pokud witness splní svůj slib, nebude to číst. Takže spíš pro ostatní uvedení jeho představ na pravou míru.

witness napsal:- Bůh při stvoření použil poškozený opičí genom
Jen člověk naprosto neznalý může prohlašovat, že s genomem opic nemáme nic společného. Tohle je věc jasně měřitelná.

- Adam a Eva museli zhřešit, protože to bylo zapotřebí,
aby se rozvinula schopnost správně používat svobodnou vůli
Já tvrdil a tvrdím, že z podstaty svoboné vůle plyne, že jednou dojde k fatálně chybnému rozhodnutí. Jinak by se nejednalo o svobodnou vůli.

- je zapotřebí brát v úvahu, že Bible je zfalšovaná a být tedy opatrní
To platí samozřemě pro ty, kteří nemají jasné potvrzení od Ducha Svatého. Máme velký mozek pro to, abychom ho používali a rozlišovali inspirované výroky.

- bez jakéhosi zjevného působení DS, jasně zapamatovatelného (kdy a jak),
nemůže v podstatě křesťan mluvit o tom, že je křesťan
Tohle je čirá demagogie. Já tvrdím, že potvrzení o pravdivosti toho, o čem se v Bibli píše, dostává člověk od Ducha Svatého. Toto potvrzení by mělo(!!!) být nějakým způsobem rozpoznatelné. Ostatně v NZ se o tom píše docela dost. Bez takového potvrzení člověk samozřejmě může být křesťanem, ovšem pak se ptám, proč křesťan nemá DS. Dle NZ by ho měl mít KAŽDÝ, kdo se prohlašuje za následovníka Krista. Démonské učení SV toto odmítá, a je třeba na to stále upozorňovat.

- kdyby nějaká křesťanka řekla, že otěhotněla z Ducha svatého,
není možné to jednoznačně odmítnout ATD. ATD.
Jak může někdo věřit, že Marie otěhotněla z Ducha, ale v jiné situaci to razantně odmítá? Je snad někde dáno, že takováto situace se již nikdy nebude opakovat? Kdo ví, jakým způsobem se splní některá proroctví ze Zjevení?

Můžete si samozřejmě o mně myslet, že jsem demagog, je to plné právo každého a já proti tomu prakticky nemohu nic dělat, kromě argumentace. A je mi také jasné, že pro některé je způsob mé argumentace nestravitelným. Ale kvůli tomu mám mlčet a nepoukazovat na zjevné bludy? Jako například, že DS dnes již zázračně nepůsobí?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Alea 25/12/2012, 23:08

Bráškové, mě ten spor připadá úplně zbytečný....každá strana má v něčem trochu pravdy, ale opravdu bych se zdráhala označit tu někoho za bludaře...Zbyšek má stejně hodnotné komentáře jako jiní uživatelé, tak nevím, co se řeší.... Question
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Anonymní 25/12/2012, 23:12

Bráškové a sestřičky.

To je přesně ono, proč vám SJ nejsou schopni nebo ochotni vysvětlit, že toto:

Jan 6, 53 Ježíš jim řekl: „Amen, amen, pravím vám, nebudete-li jíst tělo Syna člověka a pít jeho krev, nebudete mít v sobě život.
54 Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den.
55 Neboť mé tělo je pravý pokrm a má krev pravý nápoj.
56 Kdo jí mé tělo a pije mou krev, zůstává ve mně a já v něm.
57 Jako mne poslal živý Otec a já mám život z Otce, tak i ten, kdo mne jí, bude mít život ze mne.
58 To je ten chléb, který sestoupil z nebe – ne jako jedli vaši otcové, a zemřeli. Kdo jí tento chléb, živ bude navěky.“

neplatí jen na někoho, ale na všechny, kteří uvěřili? A co je větší demagogie, věřit tomu že Adam s Evou museli zhřešit, nebo, že verš u Jana platí jen na někoho?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 27/12/2012, 00:45

Alea napsal:.... tak nevím, co se řeší.... Question
To je škoda... Very Happy
yxoxs napsal:
To je přesně ono, proč vám SJ nejsou schopni nebo ochotni vysvětlit, že toto: .......
neplatí jen na někoho, ale na všechny, kteří uvěřili? A co je větší demagogie, věřit tomu že Adam s Evou museli zhřešit, nebo, že verš u Jana platí jen na někoho?
OBOJÍ je demagogie, každá po svém vlastním způsobu, ale pokud se tu celoplošně, hlasitě a slyšitelně ozývá opozice vůči demagogiím SJ, proč se tu také celoplošně, hlasitě a slyšitelně neozývá opozice vůči stejným a mnohdy horším demagogiím, které se tu prezentují těmi, co již nejsou SJ?

Např. Alea napsala:
Zbyšek má stejně hodnotné komentáře jako jiní uživatelé
V tom případě se ptám, proč se tedy zde nepíše podobné hodnocení i na adresu těch, kteří tu hájí učení SJ (no, spíše hájili, jelikož přesvědčení SJ se odsud všichni ,,odstěhovali´´ nebo byli zablokováni)?
Pokud zbyšek se svými demagogiemi, které jsou mnohdy (ne vždycky) horší než demagogie SJ, je považován za přispěvatele s hodnotnými komentáři, tak proč se tak tedy nehodnotí
i skálopevní SJ?
Demagogie jako demagogie, ne?

V čem se zbyšek od nich liší?
Jen v tom, že už není SJ?
Kde je záruka, že ten, kdo přestal plavat v bahně nepravdivých doktrín SJ, se po vyplavání z tohoto bahna nenamočí do jiného demagogického bahna?

Nevím, co teď zbyšek píše, nečtu to, už mě to nezajímá, ale i když z jiných komentářů vidím, že jeho zablokování je opravdu jen ,,science fiction´´ a můj odchod se tím neúprosně blíží, tak přesto doufám, že tu je nebo se ještě najde dost upřímných lidí, kteří mě a mé rozhodnutí dříve či později pochopí a poznají jeho biblický smysl.

Transylvánec, který se tu zastával SJ, jednou napsal něco ve smyslu, že by některé příspěvky tohoto fóra dokonce dal jako povinnou četbu na shromáždění SJ a tím by poskytl jasný důkaz, že číst odpadlické názory je jen opravdové bahno.
Žel pro fórum, v tomto měl jednoznačně pravdu.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 27/12/2012, 15:21

Přátelé,
rozhodl jsem se to zbytečně nenatahovat a odcházím z fóra již dnes neboli teď,
až dopíšu a pošlu tento komentář.

Je zjevné, že k zablokování zbyška nedojde, takže není na co čekat.

Kdyby se tak přece jen ještě do konce roku nebo kdykoliv později stalo, prosím, ať mi vedení fóra napíše zprávu o jeho zablokování na můj soukromý mail, který má k dispozici.

Přeji VŠEM upřímným lidem na tomto fóru, kteří usilují o poctivý vztah k Bohu a snaží se
též poctivě uctívat Boha Duchem a pravdou, aby měli mnoho Otcova i Synova požehnání.

Tím se loučí a na tomto fóru končí
witness

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Mezek 27/12/2012, 15:29

Witnessi,tak jako říkáš že kdybys odešel od SJ,již bys nemohl mít ten kontakt s bratry a "ovlivnovat"je,/v tom dobrém/tak když odejdeš z těchto stránek,bude to podobné,....
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Anonymní 28/12/2012, 01:26

Bráškové a sestřičky.

Nevím, ale jestli witness odchází jenom kvůli zbyškovi, tak to jsem si myslel, když už se tak hodnotil, že je větší "bojovník". Myslím si, že mu to dlouho nevydrží. Ale je to jeho svobodné rozhodnutí.

Bůh s tebou

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 13 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 13 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru