Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

+17
pepakrocan
Styvi
Xton
zbysek
Feiri
Bulhar
Jesen
Luboš Kolafa - absolvo
Arago
Michal
scotty
Věra Kolafová - quaero
Jirka z P. (queens)
Aleš
Hvězdlický
Martin Cibulka
OOO
21 posters

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  Jiří Brei 20/5/2011, 19:55

Ahoj Zbyšku,

já nevěřím, že SJ mají moc odvést natrvalo od Krista toho, kdo mu patří:

Jan 10:27-29: Mé ovce slyší můj hlas, a já je znám, jdou za mnou a já jim dávám život věčný;a nezahynou (na věčnost) a nikdo je nevytrhne z mé ruky. (Můj Otec,a který mi je dal, je větší nade všechny a nikdo je nemůže) vytrhnout z ruky [mého] Otce. (Český studijní překlad)

Pro mne byli i SJ cestou s Bohem: od plenek katolík, pak Svědek, Církev Pánova, ETF UK. Jsem s každým obdobím spokojen. SJ měli na mé cestě s Bohem nezastupitelné místo. Jsou pro mne i nadále bratry v Kristu (i když ho občas staví na vedlejší kolej).

S přáním pokoje
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  zbysek 20/5/2011, 20:49

Xton napsal:Jejich nauky jsou pro ně v tuto chvíli správné a pravdivé-je to jejich cesta pro ten čas, jako byla i pro tebe v ten tvůj čas. Nemohu říct s čistým svědomím, že odvádí od Krista. Ke Kristu jsem se nedostal oklikou jako ty přes SJ a pak někde jinde, ale přímo od SJ-u nich jsem pochopil, že je to náš Spasitel a co znamená křest-prostě základy.
Pro ně pravdivé - pro tehdejší pohany byli jejich bozi taky pravdiví. Smile Bylo to tedy správné?

Já jsem u SJ matně pochopil základní směr. Plnější pochopení však přicházelo postupně s tím, jak jsem se zbavoval svědkových nánosů.

SJ mají nějaký účel, když Bůh dopustí, aby mluvili Jeho jménem.
To nepopírám. Přesto to nic nemění na tom, že smyslem učení SV je zatemnit lidem pravdu o Kristu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  zbysek 20/5/2011, 20:51

Jiří Brei napsal:já nevěřím, že SJ mají moc odvést natrvalo od Krista toho, kdo mu patří:
Ano, tu moc nemají. Ale SV se svými naukami činí seč může. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Může mít učení SJ....

Příspěvek  Jesen 20/5/2011, 21:34

Kupodivu jsem byl příjemně překvapen SV, která se bude teprve rozebírat, kde v 1. studijním článku pisatel přiznává, že se nesmí zapomínat, že dobrá zpráva o království je zmiňována nepoměrně méně než dobrá zpráva o Kristu, a tak by na tuto důležitou věc neměli SJ v kaz. službě zapomínat.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  sazeč 20/5/2011, 22:56

Přátelé,
jak víme, pravda je Ježíš Kristus. Takže ten kdo ho bere vážně, vidí ho jako vedoucí úlohu v církvi a spásu, žije podle jeho učení a nosí ho v srdci, je tedy znovuzrozen. Nezáleží do jaké církve přísluší, tedy i SJ, aniž si to uvědomují? Mají si uvědomovat to nové rození ducha Duchem svatým a přijímat večeři Páně? Přece se káli ze svých hříchů a obrátili se k Bohu skrze Krista. Vyhýbají se nemravnostem, světu, démonům a žijí spravedlivým životem snažíce se líbit Bohu.
Mně se moc nepovedlo a já byl naštvanej, dlouhých asi 10 let nečinnej sic naoko uspořadanej, ovšem v duchu mrtvej jsem proto hledal osvěžení v Písmu v jedné diskusi a tam našel Pána, který opravdu fungoval a já cítil Boží přítomnost ve mně jako nikdy SJ. Jen falešná naděj už z důvodů, že SJ pohrdají ostatním křestanům a vidí Krista ne jako svého Pána, ale nechají se řídit nařízeními VRO především než samotného Pána, která byla pro mne stále tíživější a odsuzovala mne. Kdybych zůstal nadále SJ až do konce, kdoví nebyl bych poznal Pána a žil v hříchu a falešně doufal v ráj.
No, ale znám některé SJ, opravdu šťastné dle mne znovuzrozené pops. v Písmu. Oni jsou fakt obětaví, laskaví, srdeční, mají víru, radují se, milují Boha, nenávidí zlo atd. Tyto jsou určité znaky znovuzrození nebo ne?
Akorát učení VRO je matoucí, nevedoucí ke Kristu, ovšem některým SJ to postačí Bůhví proč. I Ježíš nezákazal, aby naslouchali farizee a zákoníky, akorát je nenásledovali.
Proto je na každém jednotlivci uvnitř církve, jakkoli se mu daří a cítí se bezpečně a spokojeně.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  witness 21/5/2011, 13:01

zbysek napsal:
Stále trvám na tom, že učení SV od Krista odvádí.
Myslím, že v těchto věcech debatujeme příliš obecně, protože pod slovem
,,přivádí´´ nebo ,, odvádí´´ si můžeme představovat různé věci.

Pojďme se na to podívat konkrétněji, začnu od sebe a od svého pohledu na věc:

Základní pozitivní vlivy učení SJ ohledně poznání Krista
a vztahu k němu:

1)
Dostatečná možnost seznámit se s životním příběhem Krista, a to velmi podrobně.
2)
Přehledné a srozumitelné základní vysvětlení, proč muselo být zaplaceno výkupné.
3)
Pravidelné a detailní rozbory evangelií, kde jsou často velmi zajímavě prezentovány Kristovy vlastnosti, jeho způsob jednání, jeho moudrost a obětavost.
pozn. z tohoto pohledu je dle mého názoru kniha ,, Největší člověk, který kdy žil´´ jedna z nejlepších knih, které kdy byly o Kristu napsány
(pominu li samozřejmě mnohé naukové nepřesnosti, které tato kniha obsahuje také)



Základní negativní vlivy učení SJ ohledně poznání Krista
a vztahu k němu:

1)
S Kristem spojená nebiblická dogmata a tudíž výrazné zkreslení jeho současné úlohy:
např. od roku 1914 panuje jako král, vyvolil VRO a s ním jednu církev prostřednictvím VRO řízenou........

2)
Nedostatečný rozbor Kristových současných pravomocí a významu jeho osobnosti, s čímž je propojen zákaz adresovat Kristu modlitby.

3)
Svévolné ustanovení třídy věrného a rozvážného otroka, který se staví mezi
řadové SJ a Krista a neumožňuje jim samostatný vztah s Kristem, jelikož
VRO je jim jakýmsi filtrem a cenzorem, který řadovým SJ prostě nemůže ani nechce umožnit svobodný, plně potěšující a motivující vztah s Kristem .

zbysek napsal:
Jiří Brei napsal:já nevěřím, že SJ mají moc odvést natrvalo od Krista toho, kdo mu patří:
Ano, tu moc nemají. Ale SV se svými naukami činí seč může. :)
VRO se snaží seč může zejména v tom, aby stále upevňoval svou pozici vyvoleného a jedinečného kanálu mezi Bohem a jeho služebníky, což samozřejmě vede k tomu, že vztah SJ ke Kristu nikdy nedosáhne plné biblické svobody a naplnění.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  zbysek 21/5/2011, 13:40

witness napsal:Svévolné ustanovení třídy věrného a rozvážného otroka, který se staví mezi řadové SJ a Krista a neumožňuje jim samostatný vztah s Kristem, jelikož VRO je jim jakýmsi filtrem a cenzorem, který řadovým SJ prostě nemůže ani nechce umožnit svobodný, plně potěšující a motivující vztah s Kristem .
Čímž jsi jen potvrdil má slova. K čemu jsou všechny detailní rozbory Ježíšova života, když to jediné podstatné chybí?

Mt 7:21-23 "21 Ne každý, kdo mi říká `Pane, Pane´, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.
22 Mnozí mi řeknou v onen den: `Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů?´
23 A tehdy já prohlásím: `Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.´"

SJ se velmi rádi chlubí svými mocnými skutky, jak mohutné je jejich kazatelské dílo, kolik rozdávají literatury (avšak s obrázky se skrytými démonskými symboly) a podobně. Ale jaká je vůle Otce v nebesích?

J 6:40 "Neboť to je vůle mého Otce, aby každý, kdo vidí Syna a věří v něho, měl život věčný; a já jej vzkřísím v poslední den.""

Fp 2:9-11 "9 Proto ho Bůh vyvýšil nade vše a dal mu jméno nad každé jméno,
10 aby se před jménem Ježíšovým sklonilo každé koleno - na nebi, na zemi i pod zemí -
11 a k slávě Boha Otce každý jazyk aby vyznával: Ježíš Kristus jest Pán."

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  Bulhar 21/5/2011, 17:54

Avšak to je problém více náboženství,která mezi Krista a člověka někoho staví-mormoni,adventisté,katolíci aj.,ti všichni mají své vedení,které řadoví členové bud poslouchají,a pokud ne,mají z toho špatné svědomí.A pokud někdo zhřeší,nestačí vše vyznat Kristu,avšak hříchy se vyznavají vyšším či nižším pastýřům,což na druhou stranu je biblické,vždyt Jakub 5:14 k tomu vybízí.Vždyt ta různá náboženství musí mít vedení,jinak by nemohla fungovat,jak kvůli vyučovaní,tak kvůli pasení,tak kvůli evangelizaci,tak kvůli organizaci.Já vím,že třeba některý
řadový katolík papeže nerespektuje,a nikdo ho z církve nevyloučí,ale ani mnozí SJ nerespektují pokyny VRO-na schůzky před službou nechodí,do služby dům od domu nechodí,hmotaří,vynechávají shromáždění,neusilují o přednosti,a projde jim to,a projde to třeba i dozorcům.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  zbysek 21/5/2011, 19:44

Bulhar napsal:Avšak to je problém více náboženství,která mezi Krista a člověka někoho staví
A to má být polehčující okolnost? Very Happy

Vždyt ta různá náboženství musí mít vedení,jinak by nemohla fungovat,jak kvůli vyučovaní,tak kvůli pasení,tak kvůli evangelizaci,tak kvůli organizaci.
Tady mícháš víc věcí dohromady. V první řadě je důležité si uvědomit, že organizace je tu pro lidi, nikoliv naopak. Tedy, organizace má sloužit lidem, nikoliv lidi organizaci. Vedení tu rozhodně není proto, aby lidem nařizovalo, čemu mají věřit a jaké mají mít svědomí.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  witness 21/5/2011, 20:23

zbysek napsal:
K čemu jsou všechny detailní rozbory Ježíšova života, když to jediné podstatné chybí?
Máš pravdu, samostatný zralý vztah ke Kristu s možností modlitby k němu
a bez vlivu VRO je u SJ něco nemyslitelného.
Potkal jsem ale ve svém životě i lidi, kteří se ke Kristu hlásí a mají ho ,,plná ústa´´, ale o obsahu evangelií mají jen velmi povrchní přehled
a mnohé dítě z řad SJ je na tom z hlediska znalostí toho, co Ježíš udělal a řekl, mnohem lépe.
Otázka tedy je, co je horší extrém.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  witness 21/5/2011, 20:42

Bulhar napsal:
ale ani mnozí SJ nerespektují pokyny VRO-na schůzky před službou nechodí,do služby dům od domu nechodí,hmotaří,vynechávají shromáždění,
Čímž dokazují, že jejich prohlašovaná víra ve VRO je mrtvá, i když opravdu a upřímně tvrdí a myslí si, že VRO je jediný kanál mezi nimi a Bohem.
V tomto u SJ bují silné náboženské pokrytectví, protože těch skutečně poctivých SJ, kteří nejenže věří, že VRO je Bohem jmenovaná autorita,
ale také podle pokynů VRO důsledně žijí, je velmi málo.

Mnozí SJ budou např. nadšeně tleskat na sjezdech v hromadné euforii při programech zaměřených proti vysokoškolskému vzdělání a stejně nadšeně
poté přihlásí své děti na vysokou školu, a takových dvojích postojů je možné mezi SJ pozorovat stovky a stovky.

Těch SJ, kteří opravdu poctivě žijí dle vedení z Brooklynu a zároveň zůstávají pokorní a skromní, je zoufale málo.
(...nemyslím tím mnohé průkopníky, kteří sice uposlechli výzvy VRO a šli do průkopnické služby, ale jde jim spíše o seberealizaci a uznání nebo se jim nechce dělat a průkopnická služba tak některým slouží jako dobrá výmluva,
proč se nechávají živit rodiči nebo někým jiným z rodiny........
ps - samozřejmě jsou i poctiví průkopníci s dobrými pohnutkami )

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  Bulhar 21/5/2011, 20:45

Zbyšku,tentokrát s tebou souhlasím,není to polehčující okolnost,a opravdu organizace má být pro lidi,jen jsem chtěl říct,že VRO se zase tak odlišně od jiných náboženských vůdců nechová.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  Bulhar 21/5/2011, 20:51

Witnessi,máš pravdu,je to mnohdy pokrytectví,to nepopírám,jen jsem chtěl říct,že to u SJ není tak přísné,jak si mnozí myslí(tím nemyslím tebe).

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  zbysek 21/5/2011, 20:52

Bulhar napsal:jen jsem chtěl říct,že VRO se zase tak odlišně od jiných náboženských vůdců nechová.
No... Ono je totiž naprosto lhostejné, jak se chovají náboženští vůdci. Ale není vůbec lhostejné, jak se chovám já. Tedy, koho já sám uznávám za svou hlavu. Pokud totiž neuznám podvodného vůdce za svou hlavu, neznamená ten vůdce vůbec nic.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  Bulhar 21/5/2011, 20:57

Zbyšku,to jsi napsal fakt dobře a rozumně,souhlasím,díky.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  witness 21/5/2011, 21:53

Bulhar napsal:
Witnessi,máš pravdu,je to mnohdy pokrytectví,to nepopírám,jen jsem chtěl říct,že to u SJ není tak přísné
Jistě, není to nastaveno tak přísně, že by VRO od starších sboru vyžadoval, aby měli hlídky u členů sboru nebo jim dávali křížové otázky, zda se v tom a v tom drží vedení VRO.

Vezměme ale jiný úhel pohledu:
Otázka: MŮŽE SVĚDEK JEHOVŮV

1)
veřejně polemizovat či dokonce oponovat názorům VRO, aniž by byl považován za duchovně nemocného a slabého ve víře, odpadlíka?

2)
vybírat si svobodně, bez nutnosti se vymlouvat a omlouvat, jen některá shromáždění a sjezdy, aniž by byl považován za toho, kdo nemá úctu k teokratickému uspořádání?

3)
nechodit na schůzky před službou a do organizované služby dům od domu
s tvrzením, že nemá dar evangelisty a káže jen příležitostně, aniž by byl považován za duchovně slabého, bojácného, nespoléhajícího se na Božího ducha?

4)
nechat si narůst plnovost a zároveň usilovat o sborové přednosti jako starší sboru nebo služební pomocník, aniž by si musel svůj plnovous oholit nebo alespoň velmi hodnověrně zdůvodnit (nevyléčitelná vyrážka na obličeji atd..)?

5)
vzít si za manžela či manželku někoho z jiné církve, aniž by musel čelit
nepochopení, protože vzít si někoho v Pánu u SJ znamená jen vzít si někoho z řad SJ.

6)
žít dle svého biblického svědomí, zkoumat Písma nezávisle na VRO, mít
svobodný prostor jít nad to nebo pod to, co říká oficiální doktrína,
svobodně a volně o svém postoji mluvit a přesto mít respektované místo (a navíc udržitelné) ve sboru?

Pokud na jedinou výše uvedenou otázku existuje odpověď ANO, pak
budu mít také pocit, že to u těch SJ přece jen není tak přísné.
(pozn. beru to z pohledu těch SJ, kterým jde o hodnoty
a dobré věci, ne z pohledu těch SJ, kteří chtějí hlavně do ráje,
mají plnou pusu Boha, Bible i VRO, ale v jejich životě se to nijak
neprojevuje)

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  Abbaddon 22/5/2011, 08:52

Ahoj Witnessi!

Jasně, že to vše nemůže, NSSJ založila náboženskou diktaturu, která vychází z tradice náboženských společnosti z 19 století, kdy nově zformované náboženské celky protestantismu chtěli být lepší než církve tradiční, pocházející z Evropy. Myslím, že vše bylo dáno Kristem, když jasně vymezil, jak je třeba se stavět k uctívání Adonai JHVH. Vše musí být postaveno na lásce, tak to také pochopil ap. Pavel, když v hymnusu lásky zdůraznil především lásku, z které vycházejí všechny další vlastnosti, které tvoří křesťanskou osobnost. Ježíš nikde neustanovil jakoukoliv diktaturu víry, jen nastínil pravidla vztahu mezi Bohem a lidmi, taktéž vztahu mezi lidmi všeobecně. Sbory musí stát na lásce, pokud stojí na na vyvyšování se nad druhými náboženstvími, je něco špatně, neboť soudcem není člověk, ale Kristus s podporou Adonai. SJ vždy formovali, a stále formují, podvědomí svých členů tak, aby viděli nenahraditelnost tohoto společenství, a jakákoliv jiná možnost je hříchem a cestou do geheny. Tento "strašák" se prolíná celými dějinami této víry. Samozřejmě, že služba, průkopnická, pravidelné shromáždění, je pracovním zápřahem, který je jim vštípen do mysli, že pokud se toho nebudou účastnit, jsou na periferii vztahu k JHVH, tj., že neprojdou úzkou bránou do království. To, že někteří starší dnes některé věci "přehlížejí", je jen proto, aby nevznikla masová revolta, myslím si, že toto si asi uvědomují i ve vedoucím sboru. Proto v mnoha směrech postupně prvky diktatury mají olámané hroty. Mohu to posoudit s odstupem času, vím jak to bylo v sedmdesátých létech, tehdy jsme byli pevně přesvědčení o roce 1975, že to je konečná pro tento svět. Kdo tomu nevěřil, byl "podezřelý", když se vše otočilo jinak, než jak se to prezentovalo, byl "podezřelý" každý, kdo se k tomu vracel a ukazoval na to, že NSSJ se mýlila. Tehdy odešlo neuvěřitelné množství členů. V osmdesátých létech jsme "neomylně" přesvědčovali lidi u dveří o tom, že generace roku 1914 se dožije příchodu království. Jenže ono to jaksi časově pak nevyšlo, přišlo 21 století, vše se zabalilo do nekončící generace času konce. Cítil jsem se trapně u dveří, když jsem těm samým lidem, kterým jsem tvrdil to předešlé, že to je "neomylná pravda". Tehdy jsem napsal dopis, ve kterém jsem VRO vzkázal, že mají učit jen to co je biblické pravda, a nikoliv to, co je jen domněnka. Nikdo mi nikdy na tento dopis neodpověděl, pravděpodobně jej nejprv někdo otevřel a po přečtení jej nikdy nedoručil. Tak to vidím já, po létech strávených v této organizaci, a stále více si myslím, že NSSJ je jen jedna z dalších protestanských církví, která má své interní pravidla, je jisté, že od svých členů vyžaduje na základě slibu věrnosti oddanost ve spojení s právními důsledky neposlušnosti. Kdo chce být SJ, musí toto vše respektovat. Proto toto společenství je "průchoďákem", jedni přijdou, druzí odejdou. Je jasné, že když "studují", tak neprohlédnou všechny úskalí této víry, a až se "probudí", tak hledají cestu ven, pak je to těžké, neboť po létech tam jsou vytvořeny přátelské a rodinné vazby, a pak je odchod velice bolestivý, s tím vším "šéfové" počítají, a tak mnozí tvoří "mlčící" většinu, která tak nějak se potácí v pravidlech NSSJ. Br. Bulhara chápu, vidí věci stále v souvislostech, které mu jsou předkládány před oči. Znám mnoho podobných, kteří jsou v NSSJ spokojení, našli si své "vyjeté" koleje, nepřemýšlejí, na to je VRO. Běda těm, kteří sami přemýšlejí o věcech kolem sebe, ti to mají velmi těžké. No, čas plyne, a jistě se brzy ukáže, kde pravda byla, a kde nebyla.

S pozdravem - Abbaddon What a Face
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku? - Stránka 4 Empty Re: Může mít učení SJ nějakou pravdivou nauku?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru