Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proroctví v Danielovi a Zjevení

+11
sazeč
witness
zbysek
Mezek
JAREKzRybenu
Martin Cibulka
dajti
annakonyk
iofka
gari
Losiris
15 posters

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 15:45

dajti napsal:
Losiris napsal:Podružné věci?! Vykašlat na počty?! Tím chceš říct, že ta proroctví jsou k ničemu a že se o ně nemáme zajímat?

Nevím, co myslel Mezek, ale já bych napsal to samé. Klidně se tím zabývejte, počítejte si třeba celou noc, ale netvrdte, že takto to je určitě správné.


palec nahoru...nemám k tomuto tématu nic víc říci.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 13/4/2014, 16:51

Já ne tvrdím že to moje poznaní je ten správní výklad, ale to že ti verše mají stejnou časovou dobu, a že ve všech verších mluví o pronásledovaní, když tomu rozumíš jinak tak to napiš, porovnáme to. Proroctví mě zajímají a já chci být mezi těmi který tomu porozumí, věřím Bohu, a když je napsáno že pravé poznaní se rozhojní tak tomu tak i bude, a nikdo tomu nezabraní.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 17:37

annakonyk napsal:Já ne tvrdím že to moje poznaní je ten správní výklad, ale to že ti verše mají stejnou časovou dobu, a že ve všech verších mluví o pronásledovaní, když tomu rozumíš jinak tak to napiš, porovnáme to. Proroctví mě zajímají a já chci být mezi těmi který tomu porozumí, věřím Bohu, a když je napsáno že pravé poznaní se rozhojní tak tomu tak i bude, a nikdo tomu nezabraní.

je napsáno že pravé poznaní se rozhojní tak tomu tak i bude,

pravé poznání čeho....časů? study no,když tě to baví tak se v tom "vrtej"
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Losiris 13/4/2014, 17:41

Právě jsem toto téma založil proto, protože si neumím vysvětlit, kdo má dnes to pravé poznání co se týče výkladu těchto proroctví. Já právě o žádném výkladu neříkám, že je jediný správný. Ale je řečeno, že v posledních dnech se to vyjeví, ale u koho? Toto jsem chtěl řešit. Jestli to považuješ za naprosto neduležité to řešit, proč je to teda podle tebe v Bibli zapsané, jaký je toho smysl?

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  zbysek 13/4/2014, 18:41

dajti napsal:Nevím, co myslel Mezek, ale já bych napsal to samé. Klidně se tím zabývejte, počítejte si třeba celou noc, ale netvrdte, že takto to je určitě správné.
Klidně i mohu tvrdit, že to je správně, ale nesmím to druhým vnucovat pod hrozbou vyloučení v případě, že můj výklad nepřijmou.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 19:02

Losiris napsal:Právě jsem toto téma založil proto, protože si neumím vysvětlit, kdo má dnes to pravé poznání co se týče výkladu těchto proroctví. Já právě o žádném výkladu neříkám, že je jediný správný. Ale je řečeno, že v posledních dnech se to vyjeví, ale u koho? Toto jsem chtěl řešit. Jestli to považuješ za naprosto neduležité to řešit, proč je to teda podle tebe v Bibli zapsané, jaký je toho smysl?

Někdo zde zmínil Zjevení 22:7 Vzkazuje vám: Pozor, přijdu náhle! Dobře dělá, kdo bere vážně proroctví této knihy.“
Tím pádem bych si neměl lámat hlavu počtama/kdo chce,může Very Happy /
Já vidím podstatu zde:  study 
10Pak dodal: „Nic z toho nezatajuj, ale zveřejni to. Doba těch událostí se nezadržitelně blíží. 11Kdo činíš bezpráví, pokračuj, kdo máš rád špínu, válej se v ní. Kdo jsi však přijal Kristovu bezúhonnost, jednej podle toho, kdo zápasíš o čistý život, nepolevuj! 12Čekejte, přijdu už brzo a odplatím každému podle jeho činů. 13Já jsem první i poslední, začátek i konec. 14Šťasten, kdo má očištěné srdce: před ním se otevírá věčný život a brány nebeského města, 15venku zůstanou pohlavně nevázaní, zvrhlíci, šarlatáni, vrazi a všichni, kdo dávají čemukoliv přednost před Bohem a libují si v podvodech. 16Já, Ježíš, jsem pověřil svého posla, aby tuto zvěst vyřídil církvi. Já, potomek velkého krále Davida, Jitřenka nového svítání.“

Kdybych si měl stále lámat hlavu co tím kdo asi myslel, tak bych jako prostý člověk ani nezoral,ani nezasel,nacož,ani nezklidil Smile že....
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 13/4/2014, 19:16

Já osobně v Zjevení 22:10-16 žádná proroctví nevidím, třeba napiš jak rozumíš Zjevení 11-17 kapitoly, tam jsou proroctví které se vztahují na naší dobu. Napiš své vysvětlení a já napíšu jak tomu rozumím já.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 19:22

annakonyk napsal:Já osobně v Zjevení 22:10-16 žádná proroctví nevidím, třeba napiš jak rozumíš Zjevení 11-17 kapitoly, tam jsou proroctví které se vztahují na naší dobu. Napiš své vysvětlení a já napíšu jak tomu rozumím já.

My si zjevně nerozumíme....
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 13/4/2014, 19:37

Kdybych si měl stále lámat hlavu co tím kdo asi myslel, tak bych jako prostý člověk ani nezoral,ani nezasel,nacož,ani nezklidil že....
Moje otázka zni: pro koho Bůh napsal ta proroctví když ne pro obyčejní lidi, a kdo by si z tím měl lámat hlavu, myslíš že to za tebe udělá nikdo jiní? Pravě to nás učili u SJ tam za nás si lámal hlavu VRO.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 19:46

http://www.znamenicasu.cz/proroctvi-zjeveni-jana/

čirou náhodou jsem našel toto,pro ty které zajímají počty
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 19:54

annakonyk napsal:Kdybych si měl stále lámat hlavu co tím kdo asi myslel, tak bych jako prostý člověk ani nezoral,ani nezasel,nacož,ani nezklidil  že....
Moje otázka zni: pro koho Bůh napsal ta proroctví když ne pro obyčejní lidi, a kdo by si z tím měl lámat  hlavu, myslíš že to za tebe udělá nikdo jiní? Pravě to nás učili u SJ tam za nás si lámal hlavu VRO.

Nezlob se,ale opravdu mě to nezajímá,myslím tím ta "proroctví"
Jako SJ jsem Zjevení studoval min.třikrát....a nic,ale opravdu nic jsem nepochopil.A jsem přesvědčen,že jsem nebyl sám...mnozí jenom papouškovali co tam nějaký počtář nasmolil.

otázka moje:myslíš že jsem tím pádem v loji?
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 13/4/2014, 20:05

Na tvoji otázku odpověď opravdu neznám, nemám na to právo, až přijde Ježíš tak tobě to řekne.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 20:14

annakonyk napsal:Na tvoji otázku odpověď  opravdu neznám, nemám na to právo, až přijde Ježíš tak tobě to řekne.

Však nevadí,i když nerozumím na co nemáš právo scratch .Třeba k tomu někdo něco řekne....
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 13/4/2014, 20:54

annakonyk napsal:
Moje otázka zni: pro koho Bůh napsal ta proroctví když ne pro obyčejní lidi, a kdo by si z tím měl lámat  hlavu......
Máš pravdu, annakonyk, proroctví stejně jako zbytek Bible byl psán pro lidi všeho druhu, nikoliv
jen pro nějakou elitní skupinu s nezastupitelným právem výkladu.
Na druhou stranu mi nijak ze slov v knize Daniel o ,,rozhojněném poznání v čase konce´´
nevyplývá, že by právě a hlavně ona zde probíraná proroctví a počítání času měla být tím klíčovým, co bude nezbytné pro Božího služebníka v čase konce.

Prostě, Danielovi bylo jinými slovy řečeno:
,,Teď není čas na to, aby bylo dáno porozumění o tom, co jsi zapsal, je to zatím zapečetěné,
a porozumění těchto věcí bude dostupné až v čase konce.´´


Neznamenalo to ale (dle mého názoru):
,,Teď to nelze poznat, ale v čase konce to bude naprosto klíčové
a všichni Boží služebníci v čase konce tomu budou muset věnovat pozornost (a to hlavně těm
proroctvím a počítání), budou li chtít mít Boží přízeň.´´


Myslím, že pokud někoho počítání tohoto druhu nezajímá a nemá na tom postavenou svou víru a svůj vztah k Bohu, neznamená to, že ho Bůh nepřijímá.
Někdo zase může být brilantní biblický ,,počtář´´, dokonce s upřímnou a poctivou touhou
věcem rozumět, a přitom mu to může utíkat v mnohem zásadnějších věcech..

Takže, možnost rozumět tomu, čemu Daniel rozumět nemohl, tu zjevně již je, ale to
přece hned automaticky neznamená, že prioritou dnešního Božího služebníka má být
,,počítání časů´´ a že každý, kdo chce být Božím služebníkem, to musí chápat
a ,,přepočítávat si´´, a už vůbec to neznamená, že by Boží služebník měl toto považovat
za poznávací znamení svých křesťanských bratrů.

Také je samozřejmě k diskuzi, co opravdu znamená ,,poznání se rozhojní´´ a co si pod tím
správně představit.

Pravě to nás učili u SJ tam za nás si lámal hlavu VRO.
Ani to mnohdy VRO nedělal, mnohé články a náměty si nechával zpracovat jinými
nebo to prostě někde obšlehnul a pak tomu dal jen své ,,milostivé´´ schválení.

Je velmi vzdálené pravdě představovat si VRO jako upřímného a neúnavného badatele
Bible, který Bibli poctivě a s láskou k pravdě zkoumá, vyhodnocuje poznatky a tříbí drahokamy
biblické pravdy pro duchovní zájem ovcí.
(Tím samozřejmě neříkám, annakonyk, že si to tak představuješ Ty.. Very Happy )

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 21:12

Jsem rád,že ses zapojil witnessi..pro mě to je vysoká matematika :přeji klidný večer
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 13/4/2014, 21:57

VRO sám skoro nic nepíše, jenom těm kdo to píše schválí, aby to mohly pustit do světa, v tom s tebou naprosto souhlasím.
Kdyby ta proroctví pro nás neměla význam rozhodně by nebyla zapsána do Bible, proč si Bůh z tím dával tolik práce a trápil chudáka Daniela, který každou chvíli omdléval. Třeba z knihy Zjevení 13 kap. jak budeš vědět kdo je ta dravá šelma od který nemáš přijímat označení na pravou ruku nebo na čelo?
Zda potřebuje každý porozumět proroctvím nedokážu říct ano nebo ne, je to každého věc, mluvím za sebe, chci tomu rozumět. Nemam právo nikoho soudit, každí běžíme a jedině čas ukáže kdo jak běžel.
K záchraně potřebujeme víru v Ježíše Krista, a každý kdo bude mít víru bude zachráněn, ale jsme na stránkách kde se probírají proroctví.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Losiris 13/4/2014, 22:54

Souhlasím s witnessem, ale přesto považuju i tyto "počty" za důležité. Ale já sám opravdu neznám odpověď na to, pro jakou dobu to má splnění, jestli bude mít správný výklad jen někdo nebo.. fakt nevím Very Happy

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 13/4/2014, 23:23

annakonyk napsal:
Kdyby ta proroctví pro nás neměla význam rozhodně by nebyla zapsána do Bible,
Souhlasím, já také proti těm proroctvím nic nemám, naopak, svůj význam a svou důležitost
jistě mají... Very Happy 
Jen jsem tím, co jsem napsal, chtěl pouze ukázat, že mi ale z knihy Daniel nijak nevyplývá,
že ona proroctví jsou pro křesťana tím nejdůležitějším a že je povinností každého se jimi podrobně zabývat.

Třeba z knihy Zjevení 13 kap. jak budeš vědět kdo je ta dravá šelma od který nemáš přijímat označení na pravou ruku nebo na čelo?
Máš pravdu, že kdybychom měli k dispozici jasný a nenapadnutelný doklad toho,
kdo je ta šelma, bylo by to vítané.
Pokud si ale udělá kdokoliv průzkum na téma ,, Šelmy ve Zjevení´´, tak zjistí, že těch výkladů
a názorů (a teď myslím ty upřímné a poctivé, nikoliv rádoby senzační spekulace) je opravdu
hodně a dost se liší, a přitom každý výklad má svá zajímavá a přesvědčivá plus.
Já osobně zastávám názor, že se mnohým z nás může celkem snadno a z různých
důvodů stát, že prostě některé věci vědět zkrátka nebudeme nebo je nebudeme vědět
s jistotou, a to i přesto, že se o ně budeme živě zajímat.
Také si myslím, že bude li se upřímný křesťan s pomocí Božího ducha skutečně snažit
o čistý způsob křesťanského života a tříbit si zralost své křesťanské osobnosti a křesťanského
vnímání, pak může být dostatečně moudrý a vnímavý k situacím kolem sebe, že prostě
v mnoha věcech už přirozeně duchovně rozpozná co je pro něj z hlediska křesťana přijatelné
a co ne.
Pak také ani nemusí přijmout od šelmy označení a přitom si třeba vůbec nebude vědom toho (nebo nebude mít 100%ní jistotu), že ona jím odmítnutá nabídka byla zrovna od té šelmy,
která je popsána v Bibli.

mluvím za sebe, chci tomu rozumět.
Nic proti, já bych tomu také rád přesně rozuměl, na druhou stranu nejsem nijak sklíčený,
když při svém případném pátrání zjistím, že ,,to jediné a pravé´´ v této věci je velmi těžké nalézt.
Je to dáno i tím, že toho ,,jediného a pravého´´ jsem si v těchto věcech užil více
než dost ... a nijak netoužím to znovu opakovat.

K záchraně potřebujeme víru v Ježíše Krista, a každý kdo bude mít víru bude zachráněn
Přesně tak.

, ale jsme na stránkách kde se probírají proroctví.
Jasně, vždyť já si také se zájmem čtu, co píšeš a pokud si tu i ,,popovídáme´´ o tom,
do jaké míry kdo z nás dává ve svém životě oněm proroctvím důležitost a do jaké míry jim
je ochoten věnovat nebo nevěnovat svou pozornost, tak to také přece patří k tématu.
Já osobně znám několik skvělých křesťanů, kteří mají znamenité vlastnosti a poctivou víru,
a přitom o nich vím, že je nějaké ,,počítání dnů a prorockých období´´ vůbec nezajímá.
Stejně tak znám i některé jiné upřímné křesťany, také s výbornými vlastnostmi a poctivou
vírou, kteří se na rozdíl od těch prvních o tyto věci naopak zajímají a v tomto směru zkoumají
kdeco...a ani jedna skupina mi nepřijde ani lepší ani horší.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  zbysek 14/4/2014, 09:11

annakonyk napsal:VRO sám skoro nic nepíše, jenom těm kdo to píše schválí, aby to mohly pustit do světa, v tom s tebou naprosto souhlasím.
VRO je jasně ničemný otrok, který jedná stejně, jako Diotrefés (3Ja 1:9) - ostatní křesťany nepřijímá a vylučuje ty, kteří se s nimi stýkají a kteří s ním slepě nesouhlasí. Také VRO prokázal, že některé jeho výklady proroctví jsou naprosto mimo (například poplašná bití na poplach o několika koncích světa, výpočet roku 1914 atp.). To by mělo být jasným varováním, že jakýkoliv výpočet vycházející od VRO je podezřelý a není radno mu věnovat pozornost, protože může mít démonský původ. A že některé výklady VRO démonský původ mají, považuju za naprosto jisté - částečně pravda, částečně polopravda, spojená s překroucením významu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 14/4/2014, 09:53

Jen jsem tím, co jsem napsal, chtěl pouze ukázat, že mi ale z knihy Daniel nijak nevyplývá,
že ona proroctví jsou pro křesťana tím nejdůležitějším a že je povinností každého se jimi podrobně zabývat.

Samozřejmě že kdo nechce tak nemusí se jimi podrobně zabývat, ale když si přečtu pozorně Dan. 8:17-19 tak proč anděl říká: "Rozuměj, synu člověka, že to vidění je pro čas konce....Hle, působím, abys věděl, co se stane v konečné častí otevřeného odsouzení, proto že je to pro ustanovení čas konce." Daniel v té době to nepotřeboval, psal to pro nás, a kdyby to nebylo důležité tak rozhodně by anděl Daniela netrápil, on z toho chudák onemocněl Dan.8:27. A já si řeknu, že pro mě jako pro křesťana to není nejdůležitější, a že není moji povinností se jimi podrobně zabývat? Deliš Boží slovo na důležití a na nedůležití, ale na základě čeho? Když se učednicí Ježíše ptali "co bude znamením jeho přítomnosti", tak sám Ježíš se obrací na Danielovo proroctví Mat. 24:15. Pro Božího Syna to proroctví je důležití.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  sazeč 14/4/2014, 10:24

Lidská zvídavost je nekonečná. Avšak s touhou poznat za každou cenu bez pomoci DS význam konce může přivodit pád upřímného křesťana být stále bdělý v Pánu. Ježíš si myslím, chtěl tímto apoštoly a další hledající lidi naznačit.
Ten, kdo má Ducha svatého, kterého mu poslal Bůh, se raduje neustále z dalšího poznání Boží vůle a Jeho taje. Bůh mu může toto poznání dále rozšířit. I já rád bych poznal, co to znamenají konce časů a jak se projevují...
SJ jsou typičtí lidé, kteří slepě uvěří svému VRO a dary DS nepřijímají.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Ing.Peter 14/4/2014, 10:40

Kto môže povedať ,že správne rozumie proroctvám? Nikto. Stači možno zmenit preklad Biblie a už je tam iné slovo ,ktore môže zmenit význam textu. Tak isto to prekladatel mohol inak preložit ako to myslel pisateľ a zase je iný význam textu. teda je to podla mna kazdého osobná vec či skúma proroctvá a ako im rozumie. Skôr je dôležité to , čo napisal Witness:
"že bude li se upřímný křesťan s pomocí Božího ducha skutečně snažit
o čistý způsob křesťanského života a tříbit si zralost své křesťanské osobnosti a křesťanského
vnímání, pak může být dostatečně moudrý a vnímavý k situacím kolem sebe, že prostě
v mnoha věcech už přirozeně duchovně rozpozná co je pro něj z hlediska křesťana přijatelné
a co ne."

Ked človek žije tak ako má podľa Písma, tak je jedno či pride koniec zajtra alebo o 50rokov, a nemusíme vediet kde v prúde času sa nachádzame a špekulovať nad proroctvom. To už by nebolo to pravé - "slúžim Bohu lebo viem ,že je koniec pred nami.." Ak by som vedel na zaklade proroctva ,ze koniec je este daleko, tiez by som sluzil Bohu tak ako keby som vedel ze koniec je čoskoro tu? To je môj názor.. aj na zaklade toho ,že knihe Zjavenie,alebo Daniel moc nerozumiem a ani nemám nejak snahu to skúmať. Skôr si prečitam niečo zo Žalmov,alebo evanjelia alebo listy zborom.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 14/4/2014, 18:38

annakonyk napsal:
Daniel v té době to nepotřeboval, psal to pro nás, a kdyby to nebylo důležité tak rozhodně by anděl Daniela netrápil...
Souhlasím, vždyť jsem přece psal, že ona proroctví svůj význam a svou důležitost
jistě mají.

A já si řeknu, že pro mě jako pro křesťana to není nejdůležitější, a že není moji povinností se jimi podrobně zabývat?
Pokud to někdo takto cítí, já proti tomu opravdu nic nemám.

Já např. nemusím poezii a milostnou poezii teprve ne a proto vůbec nemám potřebu
číst (a tedy vůbec nečtu) biblickou knihu ,,Píseň písní.´´
A přitom uznávám, že má jistě svou důležitost a že si v ní někdo může přímo libovat.

Deliš Boží slovo na důležití a na nedůležití, ale na základě čeho?
Myslím, že se to tak nedá říci, protože nic z Písma nepovažuji za nedůležité a také žádné
cílené dělení v tomto směru neprovádím.
Přesto si myslím, že v Bibli jsou některé věci pro křesťana důležité více a některé méně
a není to žádné zneuctívání těch biblických knih, které pro sebe nepovažujeme za tak důležité
jako jiné.

Upřímně, annakonyk, považuješ pro sebe např. biblické knihy Letopisů (Paralipomenon)
za stejně důležité jako evangelia?

Když se učednicí Ježíše ptali "co bude znamením jeho přítomnosti", tak sám Ježíš se obrací na Danielovo proroctví Mat. 24:15. Pro Božího Syna to proroctví je důležití.
Nic proti, souhlas  Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 14/4/2014, 21:06

Upřimně, witness, všechní knihy považují za důležité i knihy Paralipomenon, i v nich jsou věcí které mě zajímají (třeba stavba chrámu, pád Jeruzaléma...). V 2 Tím. 3:16 apoštol Pavel říká: "cele písmo inspirované Bohem...", moc dobře víš že jak Ježíš tak apoštoly se obraceli na proroctví. Já vím že skoro všechny kdo tady píšete na prvním místě mate evangelium, nic proti tomu nemam, ale hodně krát čtu příspěvky které jsou v rozporu z Božím slovem. Třeba u SJ nás učily že 144000 jde do nebe a zbytek bude bydlet na zemi, když to tady všechny jdete do nebe. Ale jak Daniel tak Zjevení nám říká právi opak. V Dan. 7:27 píše: "a království a panství a velkolepost království POD CELÝMI NEBESY...", (ne říká v nebesích ale pod), Zjevení 3:12 "...Nového Jeruzaléma , který sestupuje z nebe od mého Boha..." (říká že ten Jeruzalém sestupuje ne vystupuje). To samé píše Zjevení 21:2,10, říká že ten Jeruzalém sestupuje z nebe, apoštol Pavel říká v Gal. 4:26 "ale Jeruzalém nahoře on je naše matka", takže když apoštoly budou v Jeruzaléme který sestupuje z nebe tak jak to že vy všechní jdete do nebe?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 14/4/2014, 21:26

annakonyk napsal:Upřimně, witness, všechní knihy považují za důležité i knihy Paralipomenon, i v nich jsou věcí které mě zajímají (třeba stavba chrámu, pád Jeruzaléma...).
Já přece nic nenamítám proti tomu, že každá biblická kniha má svůj význam a svou důležitost,
ale přesto se k některým biblickým knihám vracím raději než k jiným, protože pro mou víru
jsou prostě podnětnější a více mi duchovně dají.

moc dobře víš že jak Ježíš tak apoštoly se obraceli na proroctví.
Nejen na ně.  Very Happy 
Jinak proroctví samozřejmě důležitá jsou, já je přece nijak nesnižuji.
Nebo si snad myslíš, že je snižuji tím, když napíšu, že mi nevadí, pokud někdo zastává postoj,
že ho ,,počítání prorockých časů´´ zajímá jen málo nebo vůbec?

Já vím že skoro všechny kdo tady píšete na prvním místě mate evangelium
Proč myslíš?
Já se nepamatuji, že bych tu od někoho něco takového četl.

když to tady všechny jdete do nebe.......
tak jak to že vy všechní jdete do nebe?
Jak víš kdo kam jde?  Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 2 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru