Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duše - co to je podle Bible?

+18
Vavřín
Old.Stloukal
Mysteri
petra
oskar
Aleš
haid
Petr W.
Vladislav Kulda
Doktorka White
Arago
Martin Cibulka
Petr Štefek
stefan
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
OOO
Věra Kolafová - quaero
22 posters

Strana 17 z 19 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next

Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2007, 11:19

Martine- příklad.
Ze základní školy mám dvě nabídky. Výsledkem je inženýr strojař a nebo, strojní zámečník. Obojí mají něco společného. Strojařina.

I tady je něco společného. Boží království.
Ale buď jako "inženýr" v podobě spoluvládce s kristem "v kanceláři nahoře" a nebo jako zámečník, v dílně dole na zemi. Šéfem nahoře i dole je Kristus a firma je také jen jedna . Boží Království.

Tak tolik přirovnání. Já chci být dole v dílně, na "inženýra nahoře" jsem nebyl vybrán..

Jestli ty jsi Martine, tím šťastlivcem, to je dobře, ale nechtěj lanařit do vlády neschopné lajky...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 21/3/2007, 11:20

Pro Pavla:

Ano, při vzkládání rukou také, ale vždy při modlitbě. Já nyní nechci jít do podrobností, ale musím upozornit také na to, že je rozdíl mezi znovuzrozením a křtem v Duchu svatém. Mnohdy se ty dvě věci zaměňují nebo naopak ztotožňují. K obojímu je však zapotřebí i úsilí či vůle člověka, protože kdo dar nechce, nemůže obdržet.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2007, 11:31

Mnohdy se ty dvě věci zaměňují nebo naopak ztotožňují. K obojímu je však zapotřebí i úsilí či vůle člověka, protože kdo dar nechce, nemůže obdržet.Mnohdy se ty dvě věci zaměňují nebo naopak ztotožňují. K obojímu je však zapotřebí i úsilí či vůle člověka, protože kdo dar nechce, nemůže obdržet.

A nebo, kdo jej chce, nemůže být obdarován. Nebyl vybrán mezi ty vyvolené.

Skutky apoštolů 8:18 Když Šimon viděl, že ten, na koho apoštolové vloží ruce, dostává Ducha svatého, nabídl jim peníze a řekl:
8:19 "Dejte i mně tu moc, aby Ducha svatého dostal každý, na koho vložím ruce."

Je tady ještě jedna myšlenka, a sice, že dar vkládání rukou měli pouze apoštolové, přesto, že i ostatní učedníci patřili mezi vyvolené.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 21/3/2007, 11:35

Pro Martina:
To jsem tam nikde nepozoroval, ale naopak, když obdrželi ducha svatého, tak např. všichni mluvili jazyky a prorokovali. Jestli to bylo v případě apoštolů, nebo té skupiny ze Skutků apoštolů 19, 3 Řekl jim: "Jak jste tedy pokřtěni?" A oni řekli: "Janovým křtem."
4 Pavel tedy řekl: "Jistě, Jan křtil křtem pokání a říkal lidem, aby uvěřili v Toho, který měl přijít po něm, to jest v Krista Ježíše."
5 Když to tedy uslyšeli, byli pokřtěni ve jméno Pána Ježíše.
6 A když na ně Pavel vložil ruce, přišel na ně Duch Svatý a oni mluvili jazyky a prorokovali.
7 A bylo jich celkem okolo dvanácti mužů.

Taky jiný překlad uvádí, že mluvili v prorockém vytržení, takže není taky jasné, zda-li to muselo být vždy mluvení jazky, že?
Nevidím v tom to, o čem jsi psal, že to bylo vždy podmíněno nějakým darem.


Naposledy upravil dne 21/3/2007, 11:36, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 21/3/2007, 11:36

Ne, Sváťo, za peníze dar znovuzrození ani Ducha skutečně nikdo nekoupí. Od koho je ta myšlenka, že vzkládat ruce mohli jen apoštolé?

Pro Pavla:

Biblické vzkládání rukou je vždy spojené s modlitbou nebo požehnáním.


Naposledy upravil dne 21/3/2007, 11:39, celkově upraveno 1 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 21/3/2007, 11:37

No když ukážeš jiný text, který mluví o opaku, tak to bude asi jasnější, že Martine???
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 21/3/2007, 11:41

Opak čeho? Opravdu Ti nerozumím.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 21/3/2007, 11:48

No k tomu, co jsi oponoval dědovi Slavíkovi, kde vzal, že vkládání rukou náleželo jen apoštolům, víš? Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 21/3/2007, 11:57

1. Timoteovi 5:22 Nikdy na žádného nevkládej ruce ukvapeně; ani nebuď podílníkem na hříších jiných; zachovej se cudný.

Bylo to snad řečeno jednomu z dvanácti apoštolů?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 21/3/2007, 12:07

No vidíš, že to jde. Wink
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2007, 15:40

Bylo to snad řečeno jednomu z dvanácti apoštolů?

Timoteus nebyl mezi dvanácti.

JsoU tady dvě možnosti. O jedné jsem již psal. Ale protože nevíme, o jaké vkládání rukou šlo. zmíním se o obou druzích.

Vkládání rukou, pro předání darů Ducha. Základ byl v apoštolech a potom těch, kterým tento dar OSOBNĚ apoštolové předali. (o tom se tady již debatilo)

Druhá forma vkládání rukou se týkala pověření.
Dnes dostaneš papír, tehdy byl dosazen do úřadu vkládáním rukou.
Nevíme, jaký úkol měl Timoteus.
Možná byl pověřen ve sborech dosazovat do funkce starší a diakony a proto jej Pavel nabádal, aby než na někoho vloží ruce (jmenuje jej do funkce) aby to dělal s rozvahou..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 26/3/2007, 12:50

Tak se nám ta diskuze přesunula od duše ke svatému Duchu, jeho darům a následně k vkládání rukou.

Děda dal sice za pravdu Martinovi, že Timoteus nebyl mezi dvanácti, nicméně nebere to jako důkaz toho, že má Martin pravdu, ale rozvíjí dál teorii o dvou druzích vkládání rukou.

Když bude dál někoho zajímat, jak to teda je,
může si diskuzi přesunout jinam a pokračovat tam.

Tady bych navrhovala ukončit diskuzi o duši, protože asi bylo už hodně řečeno a je pravda, že je to téma těžké a ne úplně jasně vysvětlitelné.
Mimo to se tu zas ukázalo, jak jsme ovlivněni tím, čemu jsme byli dřív učeni.

Jestli ještě budete mít někdo nějakou zajímavou myšlenku nebo vysvětlení ohledně "duše", budu moc ráda.
Jinak vám všem moc děkuju za váš čas, úsilí a trpělivost v této diskuzi. Osobně jsem se tu dozvěděla dost nových věcí. Dík.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 26/3/2007, 13:00

Tady bych navrhovala ukončit diskuzi o duši, protože asi bylo už hodně řečeno a je pravda, že je to téma těžké a ne úplně jasně vysvětlitelné.

Dnešní ženy se díky emancipace přesouvají do role hlavy.

Nedovedou v tichosti přejít něco, co jim nesedí a prostě se toho osobně dál neučastnit a jen s povzdálí sledovat, ale místo toho poděkují za naše snahy s návrhem to ukončit. Protože podle jejich názoru to stejně k ničemu není...

Možná to je pravda. Ale přijal bych to bez protestu a připomínek pouze od administrátora...(běda mužům, kterým žena vládne)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  stefan 26/3/2007, 13:19

V tomto Váš názor nezdieľam. Človek ktorý založil thread by mal mať morálne právo tento svoj thread aj trošku "moderovať". Ak quaero chce, aby sa z témy o duši nestala všetéma o hocičom, tak ju chápem, trochu si chráni svoje územie. Je to jej téma a mala by mať právo upozorniť diskutujúcich, že si neželá aby sa z toho stal guláš.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 26/3/2007, 13:25

Dědo,
Jsi opravdu na omylu, že chci být tady v roli nějakého vůdce.
Naopak: byla bych ráda, kdyby tohle téma žilo dál. Ale všimla jsem si některých poznámek, které v podtextu sdělovaly, že tu už není o čem psát, že už není co nového říct.
Tak jsem opravdu nechtěla, jak píše Stefan, nechat to tu nějak do ztracena.
Všimni si, že jsem naopak napsala:
Jestli ještě budete mít někdo nějakou zajímavou myšlenku nebo vysvětlení ohledně "duše", budu moc ráda.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 26/3/2007, 15:08

je pravda, že je to téma těžké a ne úplně jasně vysvětlitelné.
Není to problém jednoduchosti nebo složitosti. Je to věc víry. A ta je stále narušována lidmi, kteří označují něco za složité a něco za jednoduché a v tom vidím problém já. Wink Cool

Vždy to bude tak, že pro někoho je něco složité a pro jiného to stejné jako jednoduché a opačně. Jsme všichni originál a proto i náš úhel pohledu a víra je originál i když na stejnou věc a to je krásné. A lidi si mohou říkat co chtějí, přesto tuto zákonitost neovlivní. A ti, co si to nemyslí, no a, ať si to myslí, ne???
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Petr Sláma 26/3/2007, 15:55

Dobrý den,
kdo je ten "děda Hvězdlický"?
Guru, náčelník tomahawk, náčelník Vinetou ... nebo kdo sakra vlastně?
Já si osobně myslím, že je to stárnoucí muž, který potřebuje mít pocit, že všechno ještě nekončí.
Ne všechno, co zde sděluje je nejapné, ale vše (prosím za prominutí, chtěl jsem říci skoro vše) je poznamenáno myšlením odkojence komunistických manýrů.
Já také nejsem mlád, to nerozhoduje, ale dědo Hvězdlický raduj se! Času je málo!
Přeji z celého srdce množství skutečných kamarádů.

Petr Sláma

Poeet p?íspivku : 49
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 10. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 26/3/2007, 17:30

Já také nejsem mlád, to nerozhoduje, ale dědo Hvězdlický raduj se!

Asi mi nějak uniká, na co narážíš. Že "nejsi mlád" to nevadí. Asi jsi vyrůstal v jiném prostředí a teď jsi vyjevený jako "v říši divů".

Možná máš v sobě nějakou podivnou zášť a tak mluvíš jako "správný křesťan".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Petr V. 26/3/2007, 19:37

citace:Jestli ještě budete mít někdo nějakou zajímavou myšlenku nebo vysvětlení ohledně "duše", budu moc ráda.

Nevím, jestli moje myšlenka bude zajímavá, ale pokusím se. Myslím si, že pokud si někdo bude chtít podepřít své přesvědčení o tom co je Duše citátem z Bible, tak si v Bibli podporu najde, i kdyby se protivníci jeho přesvědčení rozkrájeli na nudličky. Pro mne je Duše celý člověk, včetně těla a rozumu. Pro mne je citát:" Duše, která hřeší zemře"dostačující. Pokud budu chtít, aby Duše byla nesmrtelná, není problém se nechat přesvědčit tendenčními překlady Bible. Každý překlad Bible je jako krátká přikrývka. Když se chceš zahalit celý, tak ti buď koukají nohy nebo hlava. Proto už dnes nemám důvěru v zaručeně nejlepším čtení nějakého podporujícího citátu a čtu Bibli stále dokola celou, a nechám se inspirovat pouze tím co cítím v srdci. Rozum je také dobrý rádce, ale srdce je u mne na prvním místě. Každý den čtu několik stránek Bible a oprošťuji se od toho co jsem se dříve u SJ naučil. Jestli je pravdou, že Duch svatý nám může otevřít vnitřní smysl Písem, tak tím, že mu nastavuji své srdce při čtení Bible, dělám maximum co mohu pro porozumění udělat. Jestli to pravda není, tak je lepší číst Švejka. Někde jsem tady na fóru viděl myšlenku: Narodit se z Písma. Ponořit se do něho a zemřít všemu světskému. A za světské považuji i nauky o Duši, Duchu, vzkříšení které se tu už 2000 let hromadí a neberou konce.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 26/3/2007, 19:52

sunny Wink
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 26/3/2007, 20:00

Bohatýre,
Rozum je také dobrý rádce, ale srdce je u mne na prvním místě. Každý den čtu několik stránek Bible a oprošťuji se od toho co jsem se dříve u SJ naučil. Jestli je pravdou, že Duch svatý nám může otevřít vnitřní smysl Písem, tak tím, že mu nastavuji své srdce při čtení Bible, dělám maximum co mohu pro porozumění udělat.

To je dobrá metoda, mám jí taky moc ráda. Jen mě občas mate, že je srdce zrádné, nicméně máš pravdu, že Duch svatý může pomoci to srdce ukočírovat. O to se modlím.
Máš pravdu s tím, že srdce je víc než rozum - křesťanství opravdu není náboženství knihy, ať by byla sebelíp rozebraná do puntíku. Důležitý je celkový duch té knihy a toho pochopíme jen působením Ducha svatého.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Petr V. 26/3/2007, 21:19

Jen mě občas mate, že je srdce zrádné

Ano, ale v tomto případě se jedná o srdce obojetné, Které není čisté. Je-li srdce čisté, nemůže zradit. O srdci je napsáno mnoho protichůdných charakteristik. Když budeme chtít někoho svést z jeho přesvědčení, tak ho můžeme ubombardovat citáty. Na štěstí Duch svatý dává víru. Nejedná se o víru ledajakou. Když je psáno, že víra vede k víře, tak je to právě ten případ o kterém hovořil Ježíš Kristus, když mu učedníci řekli, aby jim dal více víry. Víru velkou jako je zrnko hořčice může dát jen Duch svatý. Na každém slibném počátku je víra lidská, kterou přijímáme Ducha svatého. Na konci je pak nová víra, která nezná překážek a kterou v nás probouzí právě Duch svatý. Pak nás už nikdo nedokáže zviklat od našeho předsevzetí. Jedině tak můžeme dojít dokonalosti v křesťanství.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 26/3/2007, 21:24

Jsem ráda, že to takhle píšeš. Už jsem tu několikrát psala o důležitosti citu víc jak rozumu a vždycky mě bylo argumentováno, že srdce je podle Bible zrádné. Stejně jsem pořád cítila u SJ absenci srdce a samý rozum a chladné rozbory textů. Pak se to sečetlo a vydělilo, výsledek byl Bůh. Už jsem to tu jednou napsala, že to byl takový duchovní materialismus.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Doktorka White 26/3/2007, 22:58

Ahoj Quaero a ostatní přátelé !
Máme to pohled pana Hellera .... a je to milé !

http://smichov.evangnet.cz/ao/rs01.htm
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 27/3/2007, 09:12

Odvážím se to říci ještě ostřeji: Příliš živý zájem o záhrobí prozrazuje nedověru. Nebo sobectví, třeba velice dobře ukryté a jemně „duchovně“ přetavené, jaksi předestilované, kterému však nicméně záleží (především) na vlastním já, na vlastním vědomí, víc než na Boží lásce a na našich úkolech v tomto světě

Pan Heller má v článu řadu dobrých věcí, ale také učení své církve. Opírá se pochopitelně o Písmo, a jak zde bylo řečeno, jde tím dokázat cokoliv.

Nejpodstatnější myšlenku jsem zdůraznil.
Ta je stejná, jako u SJ. Nekoumejte, nebádejte, spolehněte se na výklad a vedení svého kazatele a nebo VRO...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 17 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 17 z 19 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru