Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zemřel lidský duch již v ráji?

+12
Eliška
Nikola Tyrpak
František
Petr V.
Mysteri
stefan
Doktorka White
Zdeněk Bláha
Jirka z P. (queens)
Martin Cibulka
Hvězdlický
vera
16 posters

Strana 2 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Doktorka White 31/1/2008, 21:31

Já věřím Písmu sv a proto vím, že musí-li být mrtvý duch lidský vzkříšem DUCHEM Obživujícím, tak musel ten duch lidský být mrtvý!

Ahoj VERO !
No právě, jednoduchá rovnice .... s pohledu Božího, tedy universálního. Proto je mi divný, že se na tak jednoduchou věc ptáš.

P.S. Jsem Whiteová, ne Gouldová .... tak neboj se nic Cool
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 31/1/2008, 22:03

kód:
Já věřím Písmu sv a proto vím, že musí-li být mrtvý duch lidský vzkříšem DUCHEM Obživujícím, tak musel ten duch lidský být mrtvý!

Víc hlav, víc toho ví...

Pokud je lidský duch kříšen, musel před tím zemřít.

Že duše umírá, to jserm se také v Písmu dočetl. Ale že umírá duch, jsem nenašel...

Kazatel 12:7 A prach se vrátí do země, kde byl, a duch se vrátí k Bohu, který jej dal.

˛Ezekiel 18:20 Duše, která hřeší, ta umře; syn nebude pykat za nepravost otcovu a otec nebude pykat za nepravost synovu; spravedlnost zůstane na spravedlivém a zvůle zůstane na svévolníkovi.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Mysteri 31/1/2008, 22:09

Tělo umírá, ale duch zůstává.K tělu patří žádost(hřích) a ta povstala již v zahradě Eden.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 1/2/2008, 10:02

Drazí v Kristu Ježíši,
ani vysokost, ani hlubokost, ani kterékoli stvoření, nebude moci nás odloučiti od lásky Boží, kteráž jest v Kristu Ježíši, Pánu našem!
Řím8,39;
Bůh pak dává jemu tělo, jakž ráčí a jednomu každému z těch semen jeho vlastní tělo!
Jsou těla nebeská a zemská jináť jest sláva nebeských jiná zemských.
Tak bude vzkříšení /těla/z mrtvých, rozsívá se porušitelné vstane neporušitelné!
Rozsívá se tělesné vstane duchovní!
Rozsívá se nesličné vstane SLAVNÉ! AMEN!
Prtože jsme uvěřili, tak kážeme!
Běda by nám bylo kdybychom nekázali!
A kdyby i anděl z nebe kázal něco jiného, než Krista ukřižovaného , budiž PROKLET! Gal1,8.9;
Pán Vám žehnej všem! a díky

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  stefan 1/2/2008, 13:26

vera
Štefane, já jsem spasená a vyvolená jednou provždy! Tedy mám naprostou JISTOTU SPASENÍ! Můj duch už je NESMRTELNÝ-vzkříšený-obživený, tak nemůže znovu zemřít! Já jsem plně živa v KRISTU JEŽÍŠI!!! Mně se splnily všechny sny a sliby dané pro nás, kteří jsme JEHO!!! AMEN!!!
Ďakujem za odpovede. Doplňujúca otázka. Vylučujete teda možnosť, že by ste nejakým spôsobom mohli prísť o svoje spasenie?
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 1/2/2008, 14:46

text


Naposledy upravil Zdeněk Bláha dne 15/4/2009, 08:00, celkově upraveno 3 krát

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/2/2008, 15:51

Zřejmě vera má jistotu, ale to není shodné s vyvolením jednou provždy.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/2/2008, 16:04

Já vám asi rozumím, ale hříšnost od Adama je vlastně svým způsobem automatická, protože kdyby ne, nemusel by přijít Ježíš, protože v tom případě by se dalo předpokládat, že někdo z lidí se bude chovat bezhříšně, ale o tom se v Písmu nikde nemluví. Tím, že musel přijít syn aby vykoupil samo o sobě ukazuje na nevyhnutelnost, ukazuje to že z lidí toho není nikdo schopen. Pokud tomu tak je tak uvažování o tom, že
ne tím, že by zdědili Adamův hřích, ale tím, že sami hřešili
nedává moc smysl, ale když nikdo nebyl schopen zaplatit výkupné z lidí ukazuje na tu skutečnost, že asi s tím Adamovým hříchem a jeho předáním jeho potomkům není zas tak uhozené, ale je to spíše jak z Božího tak i lidského pohledu logické, ne? sunny Určitě si nemyslím, že bych měl zhřešit Adamovským hříchem, to snad ani není možné, protože nikdo z nás není v pozici dokonalosti, nemá za manželku Evu atd. Ale něco se stalo když měli Adam s Evou děti a to něco se díky dědičnosti předává dál.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty překlady versus Genesis

Příspěvek  vera 2/2/2008, 09:38

Milý Bláha,máš zajisté pravdu,
proto se za Kralickou Bibli upalovalo, na ní pracovali lidé pod vlivem Ducha sv a to ostatní je v lepším případě studijní materiál, většinou jen pod vlivem "cigaretového dýmu"!Už máme skoro celou NBK, zeptej se br Fleka a je to stejné!
Buďto jsi hebrejista, nebo máš hebrejisty v návaznosti spolehlivé a hermeneutika sedí, nebo se rozvírá pekelná tlama!!!
Prosím neopomínej, že PRAVDU zjevuje JEN DUCH sv a každý člověk neznovuzrozený, JE LHÁŘ!
Asi jsem více kalvinista, než arminián, ale Písmo sv JE zjevená vůle Boží!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 3/2/2008, 08:45

text


Naposledy upravil Zdeněk Bláha dne 15/4/2009, 07:59, celkově upraveno 1 krát

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty trojjedinost No!!!

Příspěvek  vera 3/2/2008, 09:27

Milý Bláha,
děkuji za Tvojí úvahu a prosím JEN o pohled vzhůru, JEN ten Ti může otevřít mysl a chápání v Duchu Svatém a to kompletně změnilo můj žívot!!! Moc to přeji, každému, kdo poctivě hledá, Pán Tě nenechá dlouho čekat v JEHO, dokonalé modrousti, kterou Ti slíbil, je pro Tebe velké místo, jako pro všechny, kteří jsou potenciálně JEHO!!!
Páh Tě provázej! sestra v Kristu

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 3/2/2008, 09:30

Dědičný hřích chápu podobně, jako nemoc, kterou jsem zdědil po nějakém předku. Může vypuknout a nemusí. Je to jako nějaký vir v těle, který čeká jen na vhodnou příležitost.

Žalmy 51:7 Ano, zrodil jsem se v nepravosti, v hříchu mě počala matka.

Myslím, že tento (a podobné texty) ukazuje, že sklon k hříchu nám byl dán již v těle matky. Předala nám jen to, co sama měla. Tedy smrtelnost, nedokonalost a hříšnost.

V podstatě jsme to vše, i hříšnosti, zdědili po rodičích.

Dědičný hřích nechápu jako hřích našich předků, který by mě byl přípsán "na triko" (jako zděděný barák) ale jako špatnost a zkaženost, která je ve mně a čeká na svou příležitost.

1. Mojžíšova 4:7 Což nepřijmu i tebe, budeš-li konat dobro? Nebudeš-li konat dobro, hřích se uvelebí ve dveřích a bude po tobě dychtit; ty však máš nad ním vládnout."

Římanům 7:20, 23 Jestliže však činím to, co nechci, nedělám to já, ale hřích, který ve mně přebývá.
Když však mám jednat, pozoruji, že jiný zákon vede boj proti zákonu, kterému se podřizuje má mysl, a činí mě zajatcem zákona hříchu, kterému se podřizují mé údy.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Petr V. 3/2/2008, 09:54



Adam zhřešil. Eva zhřešila. Jeden každý z nich získal odplatu, propadli smrti, zemřeli.

O těch dalších je řečeno, hřešili jiným způsobem než Adam Řím 5:14
A tak sice skrze jednoho člověka vešel do světa hřích a skrze hřích smrt, ale smrt (se) rozšířila na všechny lidi, ne tím, že by zdědili Adamův hřích, ale tím, že sami hřešili, protože je napsáno, že hřešili jiným způsobem než Adam. Nelze si vysloužit smrt hříchem někoho jiného, protože je napsáno, jeden každý za svůj hřích zemře.

Ahoj.

Ostatní museli hřešit jiným způsobem než Adam, protože už nemohli brát ovoce dobrého a zlého, neboť Eden byl uzavřen.

Hřešit stejným způsobem jako Adam může dnes jen ten, který poznal krásu Božího slova a pak ji opustil:Žid.6,4-6. To znamená, že máme dnes sice možnost získat věčný život, ale také můžeme opět o něj přijít podobně jako Adam.

Ostatní lidé se rodili již ne rodičům s věčným životem ale rodičům, jejichž život je podoben zvířatům, která hynou.

Z tohoto stavu byli tito lidé vykoupeni a vírou mohou získat zpět věčný život, ale také mohou opět o něj přijít. Přejme si jen, aby to byla jen taková výstraha.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 3/2/2008, 10:29

Souhlasím i já...

Hebrejcům 10:26 (Varování před odpadnutím od milosti) Jestliže svévolně hřešíme i po tom, když jsme už poznali pravdu, nemůžeme počítat s žádnou obětí za hříchy,

Matouš 12:31 Proto vám říkám: Hřích a rouhání všeho druhu bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti duchu nebude odpuštěno.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Martin Cibulka 3/2/2008, 12:22

Zdeněk Bláha položil otázky (Wed 30 Jan - 20:51):
Co tedy Adam předal svým dětem? Co rodiče předávají svým dětem?
Myslím, že v tomto tématu jde o to přijít na to, co se vlastně v ráji stalo, protože to má dalekosáhlé účinky a Pavel to dává do souvislosti s naším vykoupením.
Je zajímavé, že se téměř nikdo, až na samotného Zdeňka, nepokusil o biblické zodpovězení těchto otázek. Zato se roztočilo zdůrazňování lidských názorů a to dokonce i ze strany těch, kdo jsou přesvědčeni o tom, že jsou vedeni Duchem. Opravdu nevím, co si mám myslet o příspěvku, který napsala „vera“ (Yesterday at 8:38):
Milý Bláha,máš zajisté pravdu,
proto se za Kralickou Bibli upalovalo, na ní pracovali lidé pod vlivem Ducha sv a to ostatní je v lepším případě studijní materiál, většinou jen pod vlivem "cigaretového dýmu"!Už máme skoro celou NBK, zeptej se br Fleka a je to stejné!
Buďto jsi hebrejista, nebo máš hebrejisty v návaznosti spolehlivé a hermeneutika sedí, nebo se rozvírá pekelná tlama!!!
Prosím neopomínej, že PRAVDU zjevuje JEN DUCH sv a každý člověk neznovuzrozený, JE LHÁŘ!
Asi jsem více kalvinista, než arminián, ale Písmo sv JE zjevená vůle Boží!!!
Chceš Věro tvrdit, že kralický text je nejspolehlivější jen proto, že se za držení výtisku této Bible upalovalo? A opravdu si myslíš, že spolehlivost překladu se prokazuje přesvědčením, že překladatelé pracovali „pod vlivem Ducha sv.“? Není takové přesvědčení spíše výplodem hermeneutiky, kterou si křesťané vypůjčili z řecké filozofie, než že by ji přejali od Ducha svatého? Nevím jestli to víš, ale Hermés je řecký bůh, který byl považován za patrona výřečnosti a tedy za nejobratnějšího a nejlstivějšího z olympských bohů a v oficiálním kultu byl zpravidla uctíván jako podsvětní božstvo.

Ctitel pravého Boha se naproti tomu vždy držel Tóry, která varuje před spoléháním se na vedení různými duchy. Poctivý překladatel se proto drží víc při zemi, než ve vytržení ducha, a umí tedy zdůvodnit, proč překládá tak a ne onak. Co se týče Římanům 5:12, tak kraličtí překládají řecký text, který zní EF HÓ PANTES HÉMARTON, do češtiny jako „… v němž všickni zhřešili“. Nicméně v Nové Bibli Kralické již čteme: „… poněvadž všichni zhřešili“. Zřejmě bratr Flek uznal, že výraz EF HÓ neznamená ani tak „v něm“, jako spíše „poněvadž“, což je v souladu s „Řecko-českým slovníkem“ od J.B.Součka, kde je pod pojmem EPI výslovně uvedeno spojení EF HÓ jako výraz v češtině znamenající spojku „protože“.


Naposledy upravil dne 4/2/2008, 09:03, celkově upraveno 1 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Doktorka White 3/2/2008, 14:03

Hřešit stejným způsobem jako Adam může dnes jen ten, který poznal krásu Božího slova a pak ji opustil:Žid.6,4-6. To znamená, že máme dnes sice možnost získat věčný život, ale také můžeme opět o něj přijít podobně jako Adam.

Při vší úctě PetřeV., o tom že by odpadlík přišel o jednou již prokázanou Milost ve formě spásy, v Heb.6 není ani slovo.

Je zajímavé, že se téměř nikdo, až na samotného Zdeňka, nepokusil o biblické zodpovězení těchto otázek. Zato se roztočilo zdůrazňování lidských názorů a to dokonce i ze strany těch, kdo jsou přesvědčeni o tom, že jsou vedeni Duchem.

Martine ,
myslím, že jsem se osobně k tématu postavila ... a když to vezmem poctivě , chybí mi spíš Tvůj náhled na věc.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Petr V. 3/2/2008, 19:49

Při vší úctě PetřeV., o tom že by odpadlík přišel o jednou již prokázanou Milost ve formě spásy, v Heb.6 není ani slovo.

Ahoj doktorko.

Odpověď na Tvou reakci je v odpovědi na Tvou podobnou reakci v tématu chci činit dobro. Dík za pochopení.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 4/2/2008, 09:35

Cibulka,
Jestli jenom proto, spíše hlavně proto, nezapomínáme, jak rozlišuje bezpečně satan! Ježíše, Pavla znám a kdo jsi ty? Nejdříve se POKLONILI a prosili, aby je do propasti pekel neposílal...etc
Né vždy je v předstihu, ale ČASTO!!!
To mně chybí u věřících, kteří se věřícími prohlašují, ale NEJSOU!
Hermeneutika je ovšem umění výkladu, ale je hlavně souvislostí, kdekoli v Písmě sv na kterou se obracíme, když NECHÁPEME!
Psáno je "VEDENI BYVŠE" svatí, boží mužové a to velmi spolehlivě!!!
To Tvoje při zemi je PODVOD!a dudlík pro materialisty!
King James, kraličtí, Menge, jinak prof Žilka etc OK!opravdu mnoho dalších, ale my tu mluvíme o Českém Jazyku!
Jinak ekumenická, Nového světa etc velmi nepřesné, jako Slovo na cestu...a hlavně TENDENČNÍ!
Jó a když ON řekl ZEMŘETE, tak ZEMŘELI!
Když už zmiňuješ Tóru-Pentateuch a trochu se k ní odvoláváš, tak jak můžeš být trojičář? Nebo nejsi?
Přece celá trojice je je konspirace nenávisti k JEDNOMU BOHU Židů, mající počátek v nenávisti k Ježíši Kristu!!!
Do nedávna se židovalo-proklínalo v pátek v kostele, snad už se to v rámci ekumeny nedělá nevím, nejsem KC!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Martin Cibulka 4/2/2008, 09:38

Pro doktorku White:

Máš pravdu, že jsem se zatím nevyjádřil k otázkám, které zde nadhodil Zdeněk a které zněly: „Co tedy Adam předal svým dětem? Co rodiče předávají svým dětem?“ A také máš pravdu, že ses k těmto otázkám postavila, když jsi napsala (Wed 30 Jan ŕ 21:27):
Myslím, že ADAM poznal dva rozměry života. V tom prvním měl onu svobodu nehřešit - tuto svobodu ovšem ztratil, neuváženě zahodil svým přestoupením. Naše rodiče tedy nemůžeme v oné rovině s Adamem srovnávat, protože onu svobodu již nemají.
Pavel pak rozvíjí další možnost Boží Milosti , jak lze oné svobody (ovšem v duchovním měřítku) znovu nabýt. (nelze se vyhnout fyzické smrti)
Proto tedy mluví o svobodě v Kristu.
Nicméně Tvé vyjádření začíná slovem „myslím“ a ne „v Bibli čteme“. Jiní pro změnu sice začali citovat biblické texty, ale tyto texty jasně neodpovídají na Zdeňkovy otázky. Můj náhled na věc zatím chybí proto, abych ponechal všechny, kdo chtějí argumentovat naukou o dědičnosti hříchu, aby tuto nauku, pokud je skutečně pravdivá, biblicky obhájili. Mnozí tuto nauku totiž berou jako samozřejmost, ale vůbec si neuvědomují, že se zde objevila až dávno po smrti apoštolů. Navíc pravdivostí této nauky si jsou někteří tak jistí, že odmítají ověřovat, z jakého zdroje vlastně pochází.

Pro Věru, která napsala:
To Tvoje při zemi je PODVOD!a dudlík pro materialisty!
King James, kraličtí, Menge, jinak prof Žilka etc OK!opravdu mnoho dalších, ale my tu mluvíme o Českém Jazyku!
V Písmu je jasně uvedeno: „Nebesa jsou nebesa Hospodinova, zemi pak dal synům lidským.“ (Žalm 115:16, KB) Tóru pak dal Bůh proto, „aby dobře bylo tobě i synům tvým po tobě, a abys prodlil dnů v zemi“ (5.Mojžíšova 4:40, KB) a ne v nebi. A přesto apoštol Pavel dosvědčuje, že „zákon jest duchovní“ (Římanům 7:14, KB). Proto z toho vyplývá, že ne každý, kdo dobře a dlouho žije na zemi, je materialista, a stejně tak ne každý, kdo je neustále ve vytržení ducha, je veden Duchem svatým.

Nevím proto koho máš na mysli, když píšeš: „…ale my tu mluvíme o Českém Jazyku!“ Vždyť nic z toho, o čem jsi nyní napsala, není o českém jazyku, ale naopak o pohrdání takovými přízemními věcmi a místo toho se raději zabýváš dohady a duchovní špínou, když píšeš:
Když už zmiňuješ Tóru-Pentateuch a trochu se k ní odvoláváš, tak jak můžeš být trojičář? Nebo nejsi?
Přece celá trojice je je konspirace nenávisti k JEDNOMU BOHU Židů, mající počátek v nenávisti k Ježíši Kristu!!!
Do nedávna se židovalo-proklínalo v pátek v kostele, snad už se to v rámci ekumeny nedělá nevím, nejsem KC!


Naposledy upravil dne 4/2/2008, 10:18, celkově upraveno 2 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 4/2/2008, 10:01

Od "vera" nebo "cibulka"????

Je to jedno, ale souhlasím v podstatě tak, jak je to psáno...
Zatím jsem o tom neuvažoval trošku do hloubky a neověřoval. Prostě první dojem sedí...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 4/2/2008, 18:10

Milý Cibulka,
povoláni jste v jedné naději...Jeden Pán, jedna víra, jeden křest, Jeden Bůh a Otec všech, který je nade všechno a skrze všecko i ve všech vás! Ef.4,4-6
To jen SJ hlásají dvě naděje jednu na zemi, jednu na nebi a to je těžký BLUD, já myslela, že to tu, už máte dávno probrané!
Takhle si připadám jako věro-zvěst a nevím, nevím! Vzhledem k tomu, že Cyrila s Metodějem už zahrnuli katoličtí v mariánský kult, tak, kdo nám tu zbývá, kdo nám půjde???
Duchovní inspirace není vždy vytržení, ale do toho se s Tebou pouštět nehodlám!
Když jsem myslela o Českém Jazyku, tak původní úvaha se týkala Bible kralické a to je čeština!
O zákonu, asi také nic nevíš, protože, duchovním se stal, když byl dán do srdce, jako zákon královský z Jakuba!!! Takže žádná litera, ani kamenné desky už se nekoná!Žid.8,10!A Kristus JE KONEC ZÁKONA! Řím.10,4;
Víš co je zákon ducha života, to není "desatero"!
Ty nevíš, že Židé byli pronásledováni za sobotu a vyšel jistý verdikt?! To jsou fakta a duchovní špína to byla a možná stále JE!!!
Já jen, abys věděl, co vlastně obhajuješ!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 4/2/2008, 19:27

kód:
To jen SJ hlásají dvě naděje jednu na zemi, jednu na nebi a to je těžký BLUD, já myslela, že to tu, už máte dávno probrané!

Podobný blud, oznamoval Ježíš.

Mat 5/5 Blaze tichým, neboť oni obdrží zemi za dědictví.

A dokonce ten blud ukázal Janovi ve Zjevení

Zjevení 21:1 (Nové nebe a nová země) A viděl jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly a moře již vůbec nebylo.

No a Petr mu na jeho řeči naletěl a předával to dál,

˛2. Petra 3:13 Podle jeho slibu čekáme nové nebe a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost.


Nebo bude zem prázdná, i když JHVH slíbil, že "navěky obývána bude"?

Izajáš 45:18 Toto praví Hospodin, stvořitel nebe, onen Bůh, jenž vytvořil zemi, jenž ji učinil, ten, jenž ji upevnil na pilířích; nestvořil ji, aby byla pustá, vytvořil ji k obývání: "Já jsem Hospodin a jiného už není.

Žalmy 37:11 Ale pokorní obdrží zemi a bude je blažit dokonalý pokoj.

Jak je to Vero doopravdy?. Co na to pan
kazatel. Ten tomu jistě rozumí víc, než já tady...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Martin Cibulka 4/2/2008, 21:03

Věro, píšeš:
To jen SJ hlásají dvě naděje jednu na zemi, jednu na nebi a to je těžký BLUD, já myslela, že to tu, už máte dávno probrané!
Takhle si připadám jako věro-zvěst a nevím, nevím! Vzhledem k tomu, že Cyrila s Metodějem už zahrnuli katoličtí v mariánský kult, tak, kdo nám tu zbývá, kdo nám půjde???
Ono to o té naději už bylo mnohokrát probráno. Zřejmě nemáš přehled, o čem se zde již psalo. Blud není přesvědčení, že lidé budou žít na zemi v OLAM HA-BA (budoucím světě), ale bludem je zvěstování jiného evangelia (viz Galaťanům 1:6-9) či tvrzení, že evangelium, které hlásali apoštolé, je pouze pro věřící, kteří budou započteni mezi „sto čtyřicet čtyři tisíce zapečetěných z každého kmene izraelských synů“ (Zjevení 7:4).
Duchovní inspirace není vždy vytržení, ale do toho se s Tebou pouštět nehodlám!
Když jsem myslela o Českém Jazyku, tak původní úvaha se týkala Bible kralické a to je čeština!
Vím, Věro, ale to, co jsem napsal, vztahoval jsem především na Tebe. Pleteš si totiž duchovní inspiraci s pravdou a také s českým jazykem.
O zákonu, asi také nic nevíš, protože, duchovním se stal, když byl dán do srdce, jako zákon královský z Jakuba!!! Takže žádná litera, ani kamenné desky už se nekoná!Žid.8,10!A Kristus JE KONEC ZÁKONA! Řím.10,4;
Víš co je zákon ducha života, to není "desatero"!
No, my jsme v třineckém mesiánském společenství začali teprve druhý cyklus čtení celé Tóry, takže pokud to děláš již delší dobu, pak možná o Zákonu něco víš. Z toho, co jsi však napsala, je vidět, že toho ještě nevíš dost. Zákon se totiž nestal duchovním, ale od samého počátku „duchovní“ (Římanům 7:14) byl, protože apoštol Pavel dosvědčuje, že v době, kdy synové Izraele vstoupili do smlouvy s Bohem a obdrželi Tóru, již tehdy „všichni jedli týž duchovní pokrm a všichni pili týž duchovní nápoj. Pili totiž z duchovní skály, která je následovala, a ta skála znamenala Krista“ (1.Korinťanům 10:3-4).

Ti, o kterých Bůh „nevyjádřil své schválení“ (1.Korinťanům 10:5), byli těmi, kteří to pochopili podobně jako Ty, totiž že Zákon je litera psaná na kameni, takže jim nic z toho neproniklo do srdce.
Ty nevíš, že Židé byli pronásledováni za sobotu a vyšel jistý verdikt?! To jsou fakta a duchovní špína to byla a možná stále JE!!!
Já jen, abys věděl, co vlastně obhajuješ!
Ale vím a vím také, že za pronásledování zbožných Židů nemohou ani tak „trojičáři“, jako spíše ti, kdo se stavějí proti Tóře a trvají na tom, že „Kristus JE KONEC ZÁKONA“, jak je napsáno v některých nepřesných překladech. Řecké slovo TELOS by se totiž konkrétně v Římanům 10:4 mělo překládat slovem „cíl“, protože v případě jiného možného překladu dochází k překrucování toho, co řekl Pán Ježíš těmito slovy: „Nemyslete, že jsem přišel zničit Zákon nebo Proroky. Nepřišel jsem, abych zničil, ale abych naplnil“ (Matouš 5:17).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 5/2/2008, 00:47

Milý Cibulka,
ten verš o jednom povolání z Efezským platí a se SJ , ani s bývalými opravdu nemá smysl se přít!
Zvl né o 144 tis a o těch co zůstanou na zemi!
Napsala jsem, že Písmo sv psali svatí boží mužové a totéž by se mělo dít při překladech, co si pletu já, nech na mně a hlídej si svoje!
Tak to bude dobré! díky
Pokud neobdržíš v dnešní novozákonní době ty příkázání do srdce v duchu, tak plníš LITERU! Vůbec to není žádné"desatero", ale zákon lásky to je esence celého zákona i proroků!!!
Kristus Pán JE KONEC ZÁKONA STARÉHO k plnému našemu ospravedlnění, to není, že by byl zrušen, když ho naplnil, ale nás věřící v Něm KRISTU OSVOBODIL, protože v plnění VŠICHNI propadli JEN ON PÁN SPLNIL za nás!
Od kdy, nepatří zpráva o JEDNÉ naději a JEDNOM povolání z epištol-inspirovaných Duchem sv, nad veškerou pochybnost, do evangelia spásy??
Jasně, že držíš bludy!
To mesiánští z Třince dodržují 4té, sobotní přikázání??? Pán s TEBOU!


Naposledy upravil dne 5/2/2008, 08:46, celkově upraveno 1 krát

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 5/2/2008, 01:21

Milý Hvězdlický bratře,
Potom viděl jsem nebe nové a zemi novou!
Nebo první nebe a první země pominula a moře již více nebylo.
Zj.21,1;
Vše bude nové i my věřící budeme mít nová proměněná těla!
Nový Jerusalem a stánek Boží s lidmi to se všechno píše ve Zjevení a moc se to nepodobá té zemi, kterou učí SJ, že né?
Také to rozdělení na znovuzrozené a ty další, kteří ač neznovuzrozeni naděje dojdou??? To opravdu nikde nečtu, jen o těch pannách, které měli olej a vešli...
Takže, jako píši Cibulkovi: Povoláni/všichni věřící v NĚHO/jste v JEDNÉ NADĚJI! Ef.4,4! NEJSOU DVĚ NADĚJE!!! jedna zemská a druhá nebeská, já budu jak na nové zemi, tak v novém nebi!
Víme zajisté, že byl-li by tohoto našeho zemského přebývání stánek zbořen, stavení od Boha máme, příbytek ne rukou udělaný, věčný v NEBESÍCH! II.Kor,5,1! Tak to to Ti vzkazuje můj Pán, kazatele si prosím, hledej sám! Pán s Tebou!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 2 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru