Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zachovávání Mojžíšova zákona

+10
Ing.Peter
sazeč
gari
zbysek
JAREKzRybenu
witness
stefan
delta.gama
Martin Cibulka
Jiří Brei
14 posters

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 26/10/2013, 13:56

Bráškové a sestřičky.

Mt 5, 3„Blaze chudým v duchu,
neboť jim patří nebeské království.

Souhlasíte s tím, co znamená tento Kristův výrok? Bez vnitřní zátěže, bez jakékoliv identifikace, nejenom s věcmi, ale i s mentálními konstrukcemi, které v sobě obsahují jekýkoliv pocit spojený s "Já". No a jak se dívat na ten výrok o nebeském království? No jednoduše radost z Bytí-Života, tedy prostě být ztotožněn se zdrojem života, což se objeví, když se přestaneme s čímkoliv ztotožňovat a staneme se "chudými v duchu či duchem". Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  zbysek 26/10/2013, 15:21

Zdeněk Bláha napsal:přikázání zákona považuješ z hlediska dodržování za nejobtížnější?
Já osobně tento: miluj svého bližního, jako sebe samého.

Mnoho lidí neumí milovat sama sebe. Každý máme nějaký problém, nějakou oblast, ve které selháváme. Okolí to třeba nemusí vidět, protože to schováváme pod pokličku (dodržování ustanovení Zákona navenek), ale každý z nás jistě ví, kde je jeho osobní slabina, kterou není schopen změnit a ani Bůh mu v tom nepomáhá (Pavel měl také svůj osten, který mu Bůh ponechal, a dle formulace byl asi dost závažný). Když se naučím milovat sám sebe, zcela logicky si nebudu nijak ubližovat. Například, nebudu ve stresu z vlastních chyb a nebudu žít s neustálým pocitem své nedostatečnosti.

Ve vztahu k jiným lidem je pak snadné být spravedlivým v tom, co mi jde samo a v čem jsem dokonalý, ale ten druhý ne. Proto, pokud mám milovat bližního jako sám sebe, musím se naučit odpouštět mu tak, jako jsem se naučil odpouštět sobě své chyby. Pokud druhého miluju, pak mu logicky také nebudu nijak ubližovat, stejně jako neubližuju sám sobě. Tam patří například ono nezavraždíš, nepokradeš, nebudeš nevěrný atp. Určitě takové věci milující člověk nedělá úmyslně. Tím má Zákon zapsaný ve svém srdci a literu Zákona tak nepotřebuje. A od bližního pak logicky očekávám, že mi také nebude ubližovat úmyslně.

Ale ani tak člověk není zcela dokonalý a čas od času někomu ublíží (tedy fakticky překročí Zákon). Jednoduchý příklad - kleptomanovi (nemoc) se prostě občas stane, že něco ukradne, a moc mu nepomůže, že si stále dokola opakuje - nepokradeš. Neměl by to mít však jako výmluvu pro, že krade, láska k bližnímu by mu měla pomáhat držet důsledky své nemoci aspoň v přijatelných mezích.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 26/10/2013, 19:14

Bráškové a sestřčky.

Ono je problém vůbec v tom, že to co jsi nadstínil Zbyšku, by každý měl mít vyřešené ještě před tím než se stane věřícím, ale to je další věc. Dokonalí jsme jen si to neuvědomujeme, přeci i v Písmu je několikrát vybídka k tomu, že máme být dokonalí či svatí, to jenom někteří si myslí, že toho budeme schopni až někdy v budoucnosti. Jak nemůže být dokonalá bytost, která je stvořena k obrazu Božímu? Ale protože se to stále připomíná, tak se ta lež časem stala pravdou, které jsme všichni uěřili. To je obecně problém všech náboženství, ony neprotřebují dokonalé, protože nikdo by pak nebyl nebo nepotřeboval církve, k čemu, že?! Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Martin Cibulka 26/10/2013, 21:42

gari napsal:Ahoj Martine

Martin Cibulka napsal:Pro Gariho, který napsal:
Můj názor je ten, že je zde myšlen Zákon ve smyslu Tóra, stejně jako ve většině případech užití tohoto slova v řeckých písmech.
Je-li tomu tak, co potom apoštol Pavel myslel těmi rozbroji a hádkami o Zákon nebo-li Tóru?
Asi něco co sám zažil na vlastní kůži:
Skutky 18:12 Když byl Gallio místodržitelem v Achaji, vystoupili Židé společně proti Pavlovi, přivedli ho na soud 13 a takto ho obžalovali: „Tento člověk přemlouvá lidi, aby uctívali Boha v rozporu se zákonem.“ 14 Když se už Pavel chtěl hájit, řekl Gallio Židům: „Kdyby šlo o nějaký přečin nebo dokonce zločin, náležitě bych vás, Židé, vyslechl. 15 Poněvadž se to však týká sporů o slova či nějaká jména a váš vlastní zákon, vyřiďte si to sami mezi sebou. Tím se já jako soudce zabývat nebudu.“ 16 A dal rozkaz, aby je vyvedli ze soudní síně.

Nebo také:
Skutky 15:1 Tu přišli do Antiochie někteří lidé z Judska a začali bratry učit: „Nepřijmete-li obřízku, jak to předpisuje Mojžíšův zákon, nemůžete být spaseni.“
2 Pavel a Barnabáš s tím nesouhlasili a dostali se s nimi do sporu; proto bylo rozhodnuto, aby ti dva a ještě někteří jiní z Antiochie šli do Jeruzaléma a předložili tuto otázku apoštolům a starším.
Na jedné straně tedy apoštol Pavel doporučuje Titovi, aby se vyhýbal „hloupým sporům o rodokmeny, rozbrojům a hádkám o Zákon“ (Titovi 3:9, EP), na druhou stranu ovšem sám apoštol Pavel spory o předpisy Zákona vedl a řešil je tím, že spor předložil „apoštolům a starším“ v Jeruzalémě. Problém tedy zřejmě není ve vedení diskuze o Zákonu, ale v tom, aby se nejednalo o „hloupý“ spor, rozbroj či hádku. Jak ale docílit toho, aby se diskuze nezvrtla v onen „hloupý“ spor, rozbroj či hádku? Tím, že se o Zákon raději nebudeme vůbec zajímat a diskutovat o něm?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  zbysek 26/10/2013, 23:32

yxoxs napsal:Ono je problém vůbec v tom, že to co jsi nadstínil Zbyšku, by každý měl mít vyřešené ještě před tím než se stane věřícím, ale to je další věc. Dokonalí jsme jen si to neuvědomujeme, přeci i v Písmu je několikrát vybídka k tomu, že máme být dokonalí či svatí, to jenom někteří si myslí, že toho budeme schopni až někdy v budoucnosti.
Jak to chápu já, jsme nedokonalí i dokonalí zároveň. Nedokonalí v tom, že nejsme schopni beze zbytku plnit všechna přikázání Zákona, ať děláme, co děláme. Dokonalí v tom, že jsme schopni lásky, která překrývá přikázání Zákona, přestože v běžném životě stále chybujeme a ustanovení psaného Zákona porušujeme.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 27/10/2013, 08:18

Bráškové a sestřičky.

Jak to chápu já, jsme nedokonalí i dokonalí zároveň. Nedokonalí v tom, že nejsme schopni beze zbytku plnit všechna přikázání Zákona, ať děláme, co děláme. Dokonalí v tom, že jsme schopni lásky, která překrývá přikázání Zákona, přestože v běžném životě stále chybujeme a ustanovení psaného Zákona porušujeme..
Ahoj Zbyšku, jsi hodně blízko. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 27/10/2013, 08:27

Bráškové a sestřičky.

Pro ty, kteří si stále myslí, že se bez Zákona neobejdeme:

Pán řekl "Já jsem ta cesta, pravda i život." Správné pochopení slov je nejpřímějším a nejsilnějíím vyjádřením Pravdy, které kdo kdy vyslovil. Naopak, nepochopení těchto slov, může způsobit spoustu problémů. Ježíš mluvil o našem nejnitřnějším Bytí, chcete-li duchu, každé životní formy. Je to o životě v každé bytosti. Někteří tomu říkají "Kristus v nás". Když jste ztotožněni s stímto vniřním cítěním, což je v podstatě naše přirozenost ne něco nereálného, pak se ve všem co děláme bude odrážet jednota s Životem, který můžeme cítit hluboko ve svém nitru. To je Láska. Zákony, zákazy a pravidla jsou nutné jen prot ty, kteří nejsou v kontaktu s tím, čím jsme, s naším nejvnitřnějším bytím, vnitnří Pravdou.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Jiří Brei 27/10/2013, 17:02

Ahoj Zbyšku,
napsal jsi:

Dokonalí v tom, že jsme schopni lásky, která překrývá přikázání Zákona
Pokud jsme dokonalí ve schopnosti lásky, měli bychom být také dokonalí ve schopnosti plnit Boží přikázání. Zdá se mi totiž, že apoštol Jan ukazuje, že to jsou spojené nádoby: "To je totiž láska k Bohu, že zachováváme jeho přikázání. A jeho přikázání nejsou těžká, neboť vše, co se narodilo z Boha, přemáhá svět." (1 J 5:3.4 Český studijní překlad).
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  zbysek 27/10/2013, 17:37

Jiří Brei napsal:Zdá se mi totiž, že apoštol Jan ukazuje, že to jsou spojené nádoby: "To je totiž láska k Bohu, že zachováváme jeho přikázání. A jeho přikázání nejsou těžká...
Jestliže miluji svého bližního, či dokonce i svého nepřítele, pak nemusím vypočítávat, že stojí psáno, že ho neokradu. Já ho prostě neokradu zcela přirozeně a žádnou psanou literu k tomu nepotřebuju. Jednak tím plním to největší Boží přikázání, jednak je takové plnění pro mě lehké a zároveň tím automaticky plním i všechna ostatní přikázání.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Jiří Brei 27/10/2013, 19:00

Ahoj Zbyšku,

přeji Ti a tak trochu i závidím, že je pro Tebe plnění Božích přikázání lehké. U mne to tak vždy není, i když bych si to přál. Myslím, že přesně o to v Bibli jde, aby Boží přikázání nezůstala jen na papíře, ale aby naplnila srdce i mysl člověka (Heb 8:10.11). Pokud člověk dovolí Božímu Duchu, aby mu je tam skutečně zapsal, tak už ten papír samozřejmě nepotřebuje (Ř 7:6), protože ho k podřizování se Božímu zákonu vede jeho srdce i mysl. Zároveň jistě nemá problém oceňovat jednotlivá Boží přikázání, která četl v Bibli (Ž 119:97-106), jejíž součástí je i Boží zákon daný skrze Mojžíše a chce milovat Boha i bližního nejen slovem, ale i skutkem (1 J 3:18) připomenutým i v liteře Božího slova. Podle vnitřního člověka radostně souhlasí se Zákonem Božím (Ř 7:22), a protože ho zákon Ducha života osvobodil od zákona hříchu a smrti (Ř 8:2), není v něm již rozpor mezi tím, co po něm chce dobrý Zákon (Ř 7:16), s nímž podle vnitřního člověka souhlasí (Ř 7:22), a mezi tím, co chce jeho tělo (Ř 7:23). A tak Boží zákon zůstává stále stejný, ale materiál, na němž je Boží zákon zapsán, se díky Kristu mění. Mrtvý papír je nahrazován živým lidským srdcem. To je, podle mne, smysl nové smlouvy (Hebr 8:10.11, 10:16).
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 27/10/2013, 20:03

Bráškové a sestřičky.

Ř 7,25Díky Bohu – on to udělá skrze Ježíše Krista, našeho Pána!

Nevím Jiří proč se vždy ptáš na něco, když máš na stejném místě i odpověď???

Proč Pavel děkuje Bohu za Krista a ne za Zákon?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  zbysek 27/10/2013, 21:08

Jiří Brei napsal:přeji Ti a tak trochu i závidím, že je pro Tebe plnění Božích přikázání lehké.
Lehké to pro mě samozřejmě není, milovat všechny své bližní, dokonce i nepřátele. Proto jsem to napsal v podmiňovacím způsobu - jestliže. Mám však naprosto jasno v tom, kudy vede cesta. Ta nevede přes literu, ale právě přes lásku.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Zdeněk Bláha 28/10/2013, 10:37

yxoxs napsal: křesťanství vlastně vzešlo ze židovství, protože Kristus byl Žid,
Toto je málo doceňovaná skutečnost. Když od tzv "starého zákona" oddělíš "nový zákon", tak se celý NZ vyprázdní. Když Pavel uvádí, že celé písmo je inspirované a užitečné, tak ví o čem mluví a všimni si, jak často se odvolává na Tóru.

yxoxs napsal:ale hodně se toho s jeho příchodem změnilo, již není vyvolený národ, ale židé a jiné ovce tvoří Boží Izrael-Kristovo tělo
.
S tímto zásadně nesouhlasím, protože to neodpovídá učení písma, ale více se k tomu vyjádřím v příslušném tématu diskuse.

.
yxoxs napsal: Nevím jak vy, ale já mám pocit, jakoby v určitých intervalech někteří židé časem zapomínali, že jsou hříšní
Zato pohané, ty jsou pokora sama Very Happy . Copak není jasné, že Bůh vychovával židovský národ jako požehnání pro ostatní pohanské národy, že když něco potřebuje žid, tak pohan tím více?
Řím 11 kap Žeť jsou pak některé ratolesti vylomeny, a ty, byv planou olivou, vštípen jsi místo nich a učiněn jsi účastník kořene i tučnosti olivy. 18 Proto ty se nechlub proti ratolestem. Pakli se chlubíš, věz, že ne ty kořen neseš, ale kořen tebe. 19 Pakli díš: Vylomeny jsou ratolesti, abych já byl vštípen, 20 Dobře pravíš. Pro nevěru vylomeny jsou, ale ty věrou stojíš. Nebudiž vysokomyslný, ale boj se. 21 Nebo poněvadž Bůh ratolestem přirozeným neodpustil, věz, žeť by ani tobě neodpustil. 22 A protož viz dobrotivost i zuřivost Boží.


yxoxs napsal:Já si dokonce myslím, že tzv. SZ a NZ, jsou úplně odlišné kapitoly. SZ-válčící Bůh, kdo nejde s ním-zničen. NZ-Láska-milující Bůh, milujme dokonce i své nepřátele. Atd., atd... .
Pro posouzení tohoto výroku přikládám dva citáty jeden z NZ. Je to narychlo, při dalším zkoumání by se jistě našly ještě "šťavnatější"

Ten "NZ laskavý a milující" říká [7] Když zatroubil první anděl, nastalo krupobití a oheň smíšený s krví a bylo [to] svrženo na zem. Shořela třetina stromů a všechna zelená tráva byla spálena.  [8] Když zatroubil druhý anděl, jako by byla do moře vržena veliká ohnivě planoucí hora. Třetina moře se obrátila v krev  [9] a v tom moři zemřela třetina stvoření majících duši a třetina lodí byla zničena.  [10] Když zatroubil třetí anděl, spadla z nebe veliká hvězda hořící jako pochodeň a padla na třetinu řek a na prameny vod.  [11] Jméno té hvězdy je Pelyněk. A třetina vod se obrátila v pelyněk a mnoho lidí kvůli těm vodám zemřelo, neboť zhořkly.  [12] Když zatroubil čtvrtý anděl, byla zasažena třetina slunce, třetina měsíce a třetina hvězd, aby se jich třetina zatměla a třetina dne neměla světlo a podobně noc.  [13] A viděl jsem a slyšel jednoho anděla, jak letí prostředkem nebe a volá mocným hlasem: "Běda, běda, běda těm, kteří bydlí na zemi, pro zbývající hlasy polnic těch tří andělů, kteří mají troubit!"

O tom "SZ valčícím" je napsáno  [8] Hospodinův zákon je dokonalý, udržuje při životě. Hospodinovo svědectví je pravdivé, nezkušený jím zmoudří.  [9] Hospodinova ustanovení jsou přímá, jsou pro radost v srdci. Hospodinovo přikázání je ryzí, dává očím světlo.  [10] Hospodinova bázeň je čistá, obstojí navždy. Hospodinovy řády jsou pravda, jsou nejvýš spravedlivé,  [11] nad zlato vzácnější, nad množství ryzího zlata, sladší než med, než včelí med z plástve.  [12] Jsou poučením i pro tvého služebníka, když na ně dbá, má odměnu hojnou.


yxoxs napsal: já to vidím tak, že nepotřebuji Zákon abych věděl, že když nenaplňuji svůj smysl života, tak hřeším. Ale Židé potřebovali konkrétně vědět, že sobectví, lhaní, krádež, zabití apod. jsou hříchem, tak přeci i bez Zákona vím, že to je hřích
.

Řím 2:12 Ti, kteří neměli zákon a hřešili, také bez zákona zahynou; ti, kteří znali zákon a hřešili, budou odsouzeni podle zákona. Před Bohem nejsou spravedliví ti, kdo zákon slyší; ospravedlněni budou, kdo zákon svými činy plní.

Píšeš "nepotřebuji zákon, abych věděl". Opak je pravdou, potřebuješ Tóru, abys věděl. Duch svatý používá Tóru, aby k tobě mluvil. Ikdyž nejsi pod literou zákona, je to způsob, jak s Tebou Bůh mluví a jak ti ukazuje tvou životní cestu. Ve skutečnosti potřebuješ proměnu svého srdce, ducha svatého, učitele i tóru. Proč pohrdat něčím, co ti Bůh opatřil? Není takový postoj projevem pýchy a pohrdání Boží dobrotou?

yxoxs napsal: Jestli nemám lásku, tak každé přikázání je obtížné, proto z tohoto pohledu nerozlišuji stupně obtížnosti,
Na prvním místě je láska k Bohu. Jestli miluješ Boha, tak miluješ jeho slovo. Dokonce se dá položit rovnítko mezi to, že Boha miluješ právě tak, jak miluješ jeho slovo. Jestliže nemiluješ nějaké kapitoly jeho slova, třeba SZ, pak nemiluješ Boha úplně.

yxoxs napsal:život je boj když jsi obětí svého ega tedy myšlenek. Ale když jsi pozorovatelem svých myšlenenk je veliká šance, že jsi poznal Boha tedy samo Bytí-Život.
Tento tvůj výrok už kompletně zní jako východní filosofie.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Zdeněk Bláha 28/10/2013, 11:06

Zdeněk Bláha napsal:jaké přikázání zákona považuješ z hlediska dodržování za nejobtížnější?
Mat 5:27,28 "Slyšeli jste, že předkům bylo řečeno: 'Nezcizoložíš.' Já vám však říkám, že každý, kdo by se chtivě podíval na ženu, už s ní zcizoložil ve svém srdci.
Jde tady Ježíš nad to, co je psáno? Přidává něco nad přikázání Tóry? Nikoliv.
Jeho slova jsou poukazem na toto přikázání
Ex 20:17 Nebudeš dychtit po domě svého bližního. Nebudeš dychtit po ženě svého bližního ani po jeho otroku ani po jeho otrokyni ani po jeho býku ani po jeho oslu, vůbec po ničem, co patří tvému bližnímu."

Ježíš šel k jádru věci, k tomu, co nemá člověk ve své moci, k proměně srdce. A to je jedna ze zásadních změn nové smlouvy. Nikde není napsáno, že co je obtížné, to zrušíme, ale východiskem je proměna člověka. Je to dokonalost, ke které křesťan směřuje po celý svůj život pod Božím vedením a pod Boží milostí.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 28/10/2013, 19:30

Bráškové a sestřičky.

Jestliže nemiluješ nějaké kapitoly jeho slova, třeba SZ, pak nemiluješ Boha úplně.
To je přesně o tom, o čem píši, klasický lidský konstrukt, který zračí víru chtěného.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 28/10/2013, 19:32

Bráškové a sestřičky.

Tento tvůj výrok už kompletně zní jako východní filosofie.
To je úsměvné, jestli se nepletu, tak Ježíš přeci kráčel na území, které všichni přijímáme jako východ, co?! Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 28/10/2013, 19:40

Bráškové a sestřičky.

„Blahoslavení chudí duchem,“ řekl Ježíš, „neboť jejich je Království Nebeské.“ Co to znamená „chudý duchem“ ?  Nemluví Pán náhodou o opuštění vnitřní zátěže, bez jakékoliv identifikace. A to nejen s věcmi, ale i s mentálními konstrukcemi, které v sobě obsahují jakýkoli pocit spojený s „já“. A co je to „Království Nebeské“ ?  Jednoduše, hluboká radost z Bytí-Života, která se objeví, když se přestaneme s čímkoliv ztotožňovat a staneme se „chudí duchem“. Nebo ty neznáš ten výrok, chodí nebo žije tak jako by byl bez ducha? Ale každý vidí a hledá v čemkoliv to, co chce vidět nebo v co chce věřit, že? Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Zdeněk Bláha 28/10/2013, 20:40

yxoxs napsal: Nemluví Pán náhodou o opuštění vnitřní zátěže, bez jakékoliv identifikace. A to nejen s věcmi, ale i s mentálními konstrukcemi, které v sobě obsahují jakýkoli pocit spojený s „já“. A co je to „Království Nebeské“ ?  Jednoduše, hluboká radost z Bytí-Života, která se objeví, když se přestaneme s čímkoliv ztotožňovat a staneme se „chudí duchem“.
yxoxsi "Omlouvám se", že tě ještě jednou naposledy vyruším z tvé blažené nirvány, protože jsi konečně naprosto jasně vyjevil, co je tvým životním programem víry. Sice je tvá účast na diskusi zjevně ohrožením tvé prostoty a nezasaženosti, ale když už občas něco přečteš, tak poslední pokus a pak tě nechám snít.

Protože je to mimo téma vkládám pouze odkaz
Co znamená být chudý duchem?

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 28/10/2013, 20:48

Bráškové a sestřičky.

Proč se omlouváš, nebo ty si nestojíš za svým názorem? Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Anonymní 28/10/2013, 21:46

Bráškové a sestřičky.

Když jsem ztotožněn s Láskou, tedy jí jsem, protože po čem toužil Kristus, po tom aby jeho učedníci byli jedno jako on je jedno se svým Otcem. Jak toho např. dosáhneme tím, že jsme chudí duchem, tedy  odosobníme se od svého ega, tedy falešného "já". Pak jsme jenom Bytí, tedy jsme skutečným životem v plném souladu s Bohem či Životem. Pak když jsem Láska, k čemu mi je Zákon, protože když miluji ani mě nenapadne konat to, co mi Zákon ukazuje, že je hříchem, o tom je celý příběh našeho Pána, proto jsme s tím smířeni, kdo ne, pak je stále pod vlivem svého ega a ne jeho pozorovatelem, tedy není pod jeho vlivem.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zachovávání Mojžíšova zákona - Stránka 9 Empty Re: Zachovávání Mojžíšova zákona

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru