Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

+15
Mezek
frodobagin
Ing.Peter
standa
Hurvinek
jája
daniely
zbysek
Styvi
sazeč
witness
Bulhar
Alea
gari
jan27t
19 posters

Strana 9 z 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 5/12/2011, 13:27

Yxoxsi, máš pravdu, že je dobré mnohé věci neřešit,a věřit že to bude vše dobře vyřešeno.Já sám už také neřeším,jestli půjdu do nebe,nebo jestli budu žít na této zemi. Třeba můžu taky být Bohem neschválen. Avšak co bude s touto planetou
je podle mého dost podstatná otázka,a nemyslím si,že pokud to někdo řeší nebo se tím zabývá,že ho to odvádí od Boha a Krista,nebo že se chce jen odlišit.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 5/12/2011, 13:29

Bulhar napsal:Zbyšku - pokud Bůh vytvořil naši zeměkouli s parametry dočasnosti,o kterých ale ví,že je bez problémů dokáže prodloužit,proč by to tak nevytvořil ?
Hm. Zkusme tedy položit otázku jinak.
Je-li pravda, že Božím záměrem byl věčný život lidí na této planetě, proč ji stvořil jako fyzicky dočasnou?

Teprve poté, co se ti poraří najít správnou odpověď, můžeš uvažovat o cyklickém prodlužování životnosti (tedy opravách).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  frodobagin 5/12/2011, 13:32

yxoxs napsal:Přátele.

Já víru vnímám jako Abrahám, jdu do toho, aniž bych věděl, co mě čeká, protože jsem Bohu a jeho Synu, uvěřil!

Proto, klidně diskutuji i tyto věci, ale neřeším je tolik, že když nedostanu uspokojivou odpověď, tak jsem vyřízený! Proto například SJ, ale i jiné církve, stále řeší něco, viz jejich dogmata, aby se odlišili apod. K čemu to vede? Ke Kristu a Bohu, určitě ne, nebo historie ukazuje opak?

Ahoj yxoxsi.
Souhlasím. Ale člověk má vlastnosti podobné Bohu, proto mu není cizí diskutovat a přemýšlet o věcech kolem něho i o věcech, které ho čekají. Je jasné že přijímání stanoviska k záležitosti za jakoukoliv cenu je nesmysl. S tím souhlasím. Ale diskuze je zde proto, aby jsme mohli všichni zůčastnění nahlédnout na věci z jiného úhlu. A to NSSJ rozhodně nedělá a je to k její škodě a ke škodě všech SJ.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 5/12/2011, 13:35

Jasně Frodo,to si říkám také. Proč tedy Bůh nenechal jen anděly ? Proč stvořil vesmír, zeměkouli, Adama a Evu,když to stejně chce zase všechno zničit a nechat jen život v nebi ? Mohl zkoušce věrnosti přece podrobit jen anděly a hotovo ?
A odpověd že vesmír,zeměkoule a lidi na ní budou navěky je proto biblická a logická.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  jája 5/12/2011, 13:38

Souhlasím s Bulharem.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 5/12/2011, 13:44

Zbyšku a ty mi odpověz - Proč tedy zeměkouli a lidi Bůh stvořil,když to nemá být navěky ? Proč nezůstalo jen u andělů ?
Já nevím,proč Bůh stvořil zeměkouli a vesmír s dočasnými parametry,avšak to,že je schopen dát těmto parametrům věčnost je pro mě uspokojivější odpoved,než že to vše zničí,proč by se s tím jinak dělal ?
A Frodo má pravdu,že jsme stvořeni tak,abychom bádali a ptali se,a rozhodně to od Boha a Krista neodvádí.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 5/12/2011, 13:46

Bulhar napsal:Já si tedy osobně neumím představit,jak Bůh to všechno ničí,
naopak Bible i logika mě vedou k naprostému přesvědčení,že tato zeměkoule,vesmír a vše co k tomu patří tu bude navěky
Máš představu o tom, co je to vlastně hmota? Když jdeš hluboko dovnitř, zjistíš, že tam vlastně není prakticky nic. Jen nějaké vztahy, či síly - záleží, jak tomu chceš říkat.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 5/12/2011, 13:49

Bulhar napsal:Avšak co bude s touto planetou
je podle mého dost podstatná otázka
Proč a v čem je to podstatné? Jaký vliv to má na tvůj vztah s Bohem?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 5/12/2011, 14:01

Bulhar napsal:Zbyšku a ty mi odpověz - Proč tedy zeměkouli a lidi Bůh stvořil,když to nemá být navěky ? Proč nezůstalo jen u andělů ?
Já nevím,proč Bůh stvořil zeměkouli a vesmír s dočasnými parametry,avšak to,že je schopen dát těmto parametrům věčnost je pro mě uspokojivější odpoved,než že to vše zničí,proč by se s tím jinak dělal ?
Jaký je rozdíl mezi představou o věčném prodlužování životnosti tohoto světa a stvořením nových světů? Tedy nebe i země? Já tam žádný rozdíl nevidím.

A proč je tento svět dočasný? Nevím, ale mohu spekulovat: třeba je důležité, abychom se v systému dočasnosti naučili něco, co budeme potřebovat ve věčnosti, kde se to však naučit nemůžeme.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 5/12/2011, 14:05

No vidíš Zbyšku,dal jsem námět k debatě a stejně je utnuta s tím,jaký to má vliv na můj vztah s Bohem a na otázku,co je hmota.
Na vztah s Bohem to vliv má,protože ho bádáním lépe poznám,a představa,jak Bůh petardami ničí svůj výtvor je opravdu sci-fi.A chtít odpovědět na otázku,proč Bůh tedy nestvořil jen anděly,když stejně chce vše pozemské zničit,je snad normální,nebo ne ? A odpověd,že Bůh to stvořil proto,že tady na této zemi má být v ráji věčný život,mě k Bohu naopak přitahuje.
A at by Bůh s ničením hmoty měl či neměl práci,tak či tak je zničení Božího stvoření Bohem ad absurdum.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 5/12/2011, 14:11

Zbyšku,říkáš třeba se tu máme něco naučit. Avšak odpověd,že Boží záměr s touto zemí je věčný je uspokojivější.A zničit tuto zemi aby vytvořil novou mě také neuspokojuje.Tím nehájím ani svědky ani VRO,protože v mnohém pravdu nemají,ale v tom,že bude věčný život také na této zemi,v tom pravdu mají,stejně tak to říkají i jiná náboženství.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  jája 5/12/2011, 14:13

Zbyšku, tvoje odpovědi jsou možná důvod, proč jsem se nikam nepřipojil. To nemyslím zle, vůbec, jen sem si uvědomil, co cejtím. Jsem rozumovej člověk a filozofování nad věcma mi prostě nejde. Potřebuju na věci srozumitelný odpovědi a v tom je mi výklad SJ nejbližší. Jak to čtu, tak to je. Teď samozřejmě nepolemizuju o roce 1914, krvi, 144 000, VRO. To mi přijde překombinovaný. Ale Bůh Jehova, syn Ježíš, Boží království na zemi, mrtvá duše, to mi přijde zřetelný z Bible.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 5/12/2011, 14:23

Jajo - jednak ti děkuji za přízen a jednak máš pravdu v tom,že tím,že hájíme věčný život na této zemi,tím přece nehájíme všechny nauky VRO,které jsou opravdu mylné.Mě to však přijde,že jakákoliv nauka od VRO zde není přijímáma jen proto,že to říká VRO.A to není správné.Jestli je ve všech církvích pšenice a koukol,tak i ve všech církvích jsou dobré a mylné nauky,včetně SJ.Tady však je averze na SJ a VRO dost vysoká,avšak to bude tím,že jsme na stránkách kritizujících SJ a VRO,vzdyt proto byly založeny,takže není čemu se divit.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  jája 5/12/2011, 14:54

Bulhare, jsem 4 roky vyloučený a tutéž dobu nežiju jako SJ (žiju s přítelkyní). Před svým odchodem jsem měl, už jako starší, výhrady k financování i naukám. Byl sem kvůli tomu pozván i k P.Hamadějovi na odbočku, ale to už jsem psal.
Můj osobní život je nějaký a nejsem na něj pyšnej. Pokud cokoli změním, pak ve prospěch svých dětí, který moc miluju. Neumím si ale představit, že bych byl znova SJ.
Nicméně přes všechny výhrady ke konkrétním lidem, zkušenostem z pražskýho Bételu i krátký návštěvě Pattersonu i Brooklynu a besedě s R.Franzem v Praze, tuším v roce 2007, nemyslím, že SJ nemají lidi co z Bible naučit.
R.F. byl úctyhodný člověk už jen proto, že ukazoval na řadu kladů SJ. Nebyl zatrpklý.
Nežiju jako SJ a ani, až si uspořádám po letech svůj život, jím zřejmě nebudu, jsou ale věci, za který vděčím.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 5/12/2011, 15:09

Bulhar napsal:a stejně je utnuta s tím,jaký to má vliv na můj vztah s Bohem
To není uříznutí, ale nejdůležitější parametr, který mi pomáhá odhadovat stupeň důležitosti toho či onoho.

a na otázku,co je hmota.
Pokud se trochu orientuješ v představách o vzniku vesmíru a o podobě hmoty, pak by tě neměla trápit otázka, proč by se Bůh s tímto světem dělal. Smile

Na vztah s Bohem to vliv má,protože ho bádáním lépe poznám,a představa,jak Bůh petardami ničí svůj výtvor je opravdu sci-fi.
No vidíš, tak pro mě to nemá vliv naprosto žádný. A představa, že nějaká větší planetka se srazí se zemí (oheň, sykot atp.), vůbec žádné sci-fi není. Ba naopak, je to jen otázka času, kdy k tomu dojde.

A chtít odpovědět na otázku,proč Bůh tedy nestvořil jen anděly,když stejně chce vše pozemské zničit,je snad normální,nebo ne ?
Na toto neumím nijak odpovědět. Zkrátka tu jsme, tak se zajímám, co z toho pro nás plyne.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 5/12/2011, 15:11

Bulhar napsal:Avšak odpověd,že Boží záměr s touto zemí je věčný je uspokojivější.
No jo, jenže to by tu nesměly být jisté rušivé skutečnosti, jako fyzikánlní důvody k dočasnosti této planety a sliby o zániku země a novém stvoření.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 5/12/2011, 15:13

jája napsal:Potřebuju na věci srozumitelný odpovědi a v tom je mi výklad SJ nejbližší.
Já taky. Ovšem musí to sedět s pozorovanou skutečností. A to výklady VRO nesedí, tam se jedná často o zbožné přání.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 5/12/2011, 15:14

Přátelé.

Já Zbyškovi, taky někdy nerozumím, ale co se mi na něm líbí, že nepíše nic s tím, že by dopředu uvažoval, jak to zapůsobí, prostě má názor, tak ho tu flákne. To se mi líbí. :-)

Ano, přitahují nás různé věci, ale je přeci logické, že duchovní věci jsou tělesným tvorům připodobňovány tak aby tomu rozuměli, proto to "zdání", že země nebude zničena, ale co když má Zbyšek pravdu, že abychom lépe pochopili duchovní podstatu věci a věčnost jako takovou, tak máme mít tuto zkušenost s dočasností. Nevím, jestli to je v Písmu nebo to někdo řekl, ale v hlavě mi zní, že to, co zažíváme jako hmotné bytosti, tak že nám to andělé závidí, ale jak říkám, nevím, jestli jsem to jen někde nezaslechl.
Tyto Zbyškovy úvahy, nejsou vůbec marné:

Máš představu o tom, co je to vlastně hmota? Když jdeš hluboko dovnitř, zjistíš, že tam vlastně není prakticky nic. Jen nějaké vztahy, či síly - záleží, jak tomu chceš říkat.
Jaký je rozdíl mezi představou o věčném prodlužování životnosti tohoto světa a stvořením nových světů? Tedy nebe i země? Já tam žádný rozdíl nevidím.

A proč je tento svět dočasný? Nevím, ale mohu spekulovat: třeba je důležité, abychom se v systému dočasnosti naučili něco, co budeme potřebovat ve věčnosti, kde se to však naučit nemůžeme.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 5/12/2011, 15:30

Jájo - díky ti za svěření se. Já jsem sice pořád SJ, už přes 20 let. Za tu dobu jsem
prošel všemi možnými přednostmi - služební pomocník, starší, průkopník,a všemi možnými sborovými pracemi. Poslední 2 roky však jdu z pohledu SJ duchovně ke dnu, ted nemám žádné přednosti, ani nejsem pověřen žádnou sborovou prací.
Pravděpodobně z organizace odejdu,jelikož už nevěřím ve výlučnost VRO ani
v jedinečnost organizace. Co bude dál,nevím. A svůj nynější život také nemám
zrovna křestansky vzorový. Co ale vím je to,že nechci být nenávistný vůči SJ ani
VRO,i kdybych svědkem nebyl. Hodně mi to dalo, i vzalo,avšak na to pozitivní nechci zapomenout. To bych byl nevděčník. A vždycky jsem rád, když někdo
at uz vyloučený nebo sám odejitý od svědků, je takový,že na svědky nezanevřel a nemá k nim nenávistný postoj. Takže si tvého postoje ke SJ vážím.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 5/12/2011, 15:39

Přátelé.

Bulhar napsal:
Zbyšku,říkáš třeba se tu máme něco naučit. Avšak odpověd,že Boží záměr s touto zemí je věčný je uspokojivější.A zničit tuto zemi aby vytvořil novou mě také neuspokojuje.Tím nehájím ani svědky ani VRO,protože v mnohém pravdu nemají,ale v tom,že bude věčný život také na této zemi,v tom pravdu mají,stejně tak to říkají i jiná náboženství.
Proč se na to dívat takto katastroficky, víme my, co když i k těm našim věcem, které přišel vyřešit Syn, není čas nastaven tak, že to bude mít co dělat s tou dočasností, ale to už moc fantazíruji. :-) Jen jsem tím chtěl naznačit, že by to pak v tom případě bylo jedno s druhým. Jedno končí celkem přirozeně a druhé je opět Bohem stvořené, jak ostatně to stojí v Písmu: "tvořím všechno nové, ne"?! (Zj 21,5) Proč dostal Jan pokyn, aby napsal: „Napiš, že tato slova jsou věrná a pravdivá.“

Nerad bych šel proti něčemu, co sám Bůh označil jako "tato slova jsou věrná a pravdivá"!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 5/12/2011, 15:46

Zbyšku,yxoxsi,já už jsem k tomu vše řekl,víc nevím co bych dodal. Tím vás dva
vůbec nijak nechci posuzovat,ani vaše názory snižovat. Já jen pevně věřím jak z důvodů biblických i logických,a které jsem tu napsal,že kromě věčného života v nebi bude i věčný život v ráji na této planetě zemi. Každý si může zpětně přečíst naše argumenty a každý at si udělá sám závěr. Já ten svůj nikomu nevnucuji,ani vy to neděláte. Víc nevím,co už bych napsal.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 5/12/2011, 15:47

Přátelé.
Bulhar napsal:
Jájo - díky ti za svěření se. Já jsem sice pořád SJ, už přes 20 let. Za tu dobu jsem
prošel všemi možnými přednostmi - služební pomocník, starší, průkopník,a všemi možnými sborovými pracemi. Poslední 2 roky však jdu z pohledu SJ duchovně ke dnu, ted nemám žádné přednosti, ani nejsem pověřen žádnou sborovou prací.
Pravděpodobně z organizace odejdu,jelikož už nevěřím ve výlučnost VRO ani
v jedinečnost organizace. Co bude dál,nevím. A svůj nynější život také nemám
zrovna křestansky vzorový. Co ale vím je to,že nechci být nenávistný vůči SJ ani
VRO,i kdybych svědkem nebyl. Hodně mi to dalo, i vzalo,avšak na to pozitivní nechci zapomenout. To bych byl nevděčník. A vždycky jsem rád, když někdo
at uz vyloučený nebo sám odejitý od svědků, je takový,že na svědky nezanevřel a nemá k nim nenávistný postoj. Takže si tvého postoje ke SJ vážím.
Bulhare, nechtěl bych se tě nějak dotknout, ale tvůj příspěvek (viz výše) mi přijde, že bys klidně mohl být z těch, co třeba litují nebo cítí s Lotovou manželkou, ale to je lidské, jenže vidíme Boží přístup, solný sloup!, proto jsem k takovým úvahám nebo závěrům, opatrný. To ale neznamená, že bych nerespektoval tvůj názor a přístup ke SJ. Možná tvrdě, ale myslím si, že kvůli tomu, že mi nejsi lhostejný, jsem zde uvedl Lotovu ženu. Ale všichni si na to musíme dávat pozor i já, abychom z důvodu nezdravého sentimentu, nedopadli podobně, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 5/12/2011, 15:54

Yxoxsi, nedotknul jsi se mě,bud v klidu,jen ti chci připomenout,že ty sám přece razíš názor ( a asi správný názor ),že ve všech církvích je pšenice a koukol,tudíž i dobré a špatné nauky a to tedy je tak i u SJ,tak proč si nevážit toho dobrého,co nám SJ dali,at se to týká chování nebo nauk ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  jája 5/12/2011, 16:13

yxoxsi, ztotožňuju se s Bulharovýma názorama a ujišťuju tě, že to není sentiment, Lotova žena. Zažil jsem 20 let dospívání v rodině SJ v komunismu, 20 let volnýho díla, rok 1975, Bory za vojnu, průkopnickou i PD, sjezd na Ukrajině, v Itálii i v Americe, pak dilema s civilní službou, registrací, rokem 1914 i financováním, teď 4 roky vyloučenej a vpodstatě mimo cokoli duchovního, kromě tady... Neplánující návrat, s mnohým nespokojený, přesto za mnohé vděčný.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 5/12/2011, 16:15

Bulhar napsal:Zbyšku,yxoxsi,já už jsem k tomu vše řekl,víc nevím co bych dodal.
Chtěl jsi diskusi, dostal jsi jí. Já jsem uvedl svůj názor a předložil jsem své argumenty pro jeho podporu. Jak s tím naložíš je čistě tvá osobní věc, já jsem dalek toho, abych tě na základě toho jakkoliv posuzoval. Tvé argumenty však přijmout nemohu, protože je považuju za slabší mých. Musel bys přijít s novým argumentem, který dosud neznám. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 9 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru