Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

+15
Mezek
frodobagin
Ing.Peter
standa
Hurvinek
jája
daniely
zbysek
Styvi
sazeč
witness
Bulhar
Alea
gari
jan27t
19 posters

Strana 1 z 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  jan27t 22/11/2011, 18:51

Odešel jsem a chybí mi chodit do nějakého společenství mezi další křesťany. Existuje něco takového a nebo musim chodit jen do kostela? Děkuji za odpověď.
Jan Tříska

jan27t

Male Poeet p?íspivku : 3
Reputace : 0
Body : 4
Registration date : 30. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  gari 22/11/2011, 19:25

Ahoj Honzo,
také patřím mezi ty, kterým by křesťanské společenství chybělo.
Já, ještě než jsem odešel od SJ jsem začal navštěvovat sbor Církve bratrské, kde se cítím velice dobře. Jejich bohoslužba se skládá z písní a biblické přednášky, v týdnu mívají biblickou hodinu.
V jejich uctívání a způsob života se zračí čistota Božího slova. Nemyslí si o sobě, že jejich učení je neomylné. Tolerují i jiný názor na naukové věci než sami zastávají (u mne je to např. trojice). S pokorou čekají na příchod Ježíše Krista. Zažívám zde radost a přítomnost Božího ducha. Pokud mám možnost, snažím se navštěvovat i jiné církve – tady se ale cítím doma.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  jan27t 22/11/2011, 19:43

Děkuji, už koukám na jejich stránky a stáhnul jsem si i časopis BRÁNA. Snad to bude to co hledám.

Ještě jednou moc děkuju. Wink

jan27t

Male Poeet p?íspivku : 3
Reputace : 0
Body : 4
Registration date : 30. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Alea 22/11/2011, 21:00

I v dalších církvích existují tzv. "spolča", kam člověk může přijít za povzbuzením a za zábavou, kde se spojuje relax s uctíváním.

Přikládám odkaz na Holešovické spolčo na faře v Holešovicích pro mladé (ale i starší), třeba taky zaujme. flower

http://holesovickespolco.ic.cz/stranky/kdozjsme.html

Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 22/11/2011, 21:13

Je pěkné,jak každý nenásilnou formou poukáže na to své místo,kde je mu dobře.
No jsem zvědavý,kde skončím já. Aleo,nechci si hrát na proroka,avšak na Pražandu jsem tě tipoval.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Alea 22/11/2011, 21:21

Bulhar napsal:Je pěkné,jak každý nenásilnou formou poukáže na to své místo,kde je mu dobře.
No jsem zvědavý,kde skončím já. Aleo,nechci si hrát na proroka,avšak na Pražandu jsem tě tipoval.

No jo!!

Mě vůbec nenapadlo, že Jan nemusí být Pražák....tak pokud budeš Jendo chtít, dám odkaz i na jiné kraje....

Teď jsem taky zvědavá - podle čeho jsi mne, Bulhare, tipoval na Prahu? Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 22/11/2011, 21:30

Já fakt nevím Aleo.Prostě Alea - Pražanda. Možná proto,že máš zdravé sebevědomí - to myslím jen v dobrém. Když do našeho sboru přijeli Pražáci
na návštěvu,tak měli také zdravé sebevědomí,bylo prostě poznat,že jsou z Prahy.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Alea 22/11/2011, 21:39

Bulhar napsal:Já fakt nevím Aleo.Prostě Alea - Pražanda. Možná proto,že máš zdravé sebevědomí - to myslím jen v dobrém. Když do našeho sboru přijeli Pražáci
na návštěvu,tak měli také zdravé sebevědomí,bylo prostě poznat,že jsou z Prahy.

Very Happy Very Happy Very Happy

No vidíš, a přitom mám právě se sebevědomím dost velký problém, často mám pocity méněcennosti. Ale bojuju s tím. Smile


Naposledy upravil Alea dne 22/11/2011, 22:20, celkově upraveno 1 krát
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  witness 22/11/2011, 22:12

Bulhar napsal:
Když do našeho sboru přijeli Pražáci
na návštěvu,tak měli také zdravé sebevědomí,bylo prostě poznat,že jsou z Prahy.
Já znám na druhou stranu i dost Pražáků, které VRO ubil tak, že mají sebevědomí na bodě minus 100, spoustu pocitů viny, nedostatečnosti a považují se za zcela nicotné a podle toho se také projevují (což znamená, že se v podstatě už raději moc neprojevují).
PS - Pokud někdo došel z mého komentáře k závěru, že jsem též z Prahy,
tak došel k závěru správnému.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Alea 22/11/2011, 22:47

witness napsal:
PS - Pokud někdo došel z mého komentáře k závěru, že jsem též z Prahy,
tak došel k závěru správnému.

Smím být zvědavá, z jakého sboru původně pocházíš? Nebo aspoň v jaké části Prahy jsi?
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 23/11/2011, 09:14

Aleo,to je možné,že to tvé zdravé sebevědomí jen tak vypadá z tvých příspěvků,ale uvnitř tebe je to jinak.To znám také.A jak napsal witness,je jasné,že ne každý Pražák je sebevědomý,jako ne každý mimopražák není sebevědomý.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  witness 23/11/2011, 23:41

Alea napsal:
witness napsal:
PS - Pokud někdo došel z mého komentáře k závěru, že jsem též z Prahy,
tak došel k závěru správnému.

Smím být zvědavá, z jakého sboru původně pocházíš? Nebo aspoň v jaké části Prahy jsi?
Původně Praha 3, pak Praha 6, nyní Praha 4
(případným sem nasazeným SJ detektivům a špionům tím trochu usnadňuji
práci)

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  sazeč 24/11/2011, 10:42

witness napsal:
(případným sem nasazeným SJ detektivům a špionům tím trochu usnadňuji
práci)

Jejda, detektivům a špionům se nemusíš lekat, jelikož jim fouká vítr za západu. Ale na Moravě to si piš, lekat by ses měl, jelikož tamějším špionům a detektivům fouká vítr z východu (méně tolerance a více přísnosti). Teda máš, witnessi, štěstí...
Sice na Moravu jezdí ze západu a do Čech z východu, ale ti z Moravy na špiclování nemají nějak čas, musejí se také tamějším lidem líbit, ne? Kdežto nespolehliví z Čech (přísní, netolerantní) vůči tamějším SJ odcházejí na ,,výpomoc" na Moravu. Běda, Moravo!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Styvi 24/11/2011, 11:04

Zdravím Vás.
Opravdu si myslíte ,že jsou tady nasazení špioni od SJ ?
Nebo se jen domníváte ,že jsou tady na fóru ?
I když já připouštím ,že je možné všechno.

Dík a hezký den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 24/11/2011, 11:07

Přátelé.

Tato úvaha se mi moc líbí:

Cesta spasení, kterou hlásal Ježíš, nevede přes členství v nějaké organizaci či skrze přesné poznání Písem—ačkoli obojí k ní směřuje. Lidé musejí přijít k Ježíši osobně, aby získali život. Pod uspořádáním nové smlouvy neexistuje žádná jiná cesta k Otci než skrze Ježíše.
viz http://4witness.org/czech/odchod.php

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  sazeč 24/11/2011, 11:09

Styvi napsal:Zdravím Vás.
Opravdu si myslíte ,že jsou tady nasazení špioni od SJ ?
Nebo se jen domníváte ,že jsou tady na fóru ?
I když já připouštím ,že je možné všechno.

Dík a hezký den.

Styvi, promiň, nemyslel jsem vážně. Chtěl jsem witnesse trochu pobavit.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 24/11/2011, 11:11

Styvi napsal:Opravdu si myslíte ,že jsou tady nasazení špioni od SJ ?
Web je veřejně dostupný, číst lze i bez přihlášení. Takže jistá míra ostražitosti (tedy pro ty, kteří jsou u SJ a píšou sem) je na místě.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Styvi 24/11/2011, 11:37

zbysek napsal:
Styvi napsal:Opravdu si myslíte ,že jsou tady nasazení špioni od SJ ?
Web je veřejně dostupný, číst lze i bez přihlášení. Takže jistá míra ostražitosti (tedy pro ty, kteří jsou u SJ a píšou sem) je na místě.
Asi máš pravdu.
Dík
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Styvi 24/11/2011, 11:39

sazeč napsal:
Styvi napsal:Zdravím Vás.
Opravdu si myslíte ,že jsou tady nasazení špioni od SJ ?
Nebo se jen domníváte ,že jsou tady na fóru ?
I když já připouštím ,že je možné všechno.

Dík a hezký den.

Styvi, promiň, nemyslel jsem vážně. Chtěl jsem witnesse trochu pobavit.
OK.
Krásný den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 24/11/2011, 11:40

Já myslím,že špion by to neobhájil.Nemohl by žádného SJ obvinit z toho,co sám dělá.Protože na špionáži by byl z vlastní vůle a ne z nějakého příkazu - takový příkaz by totiž nikdo nedostal.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  sazeč 24/11/2011, 12:53

Bulhar napsal:Já myslím,že špion by to neobhájil.Nemohl by žádného SJ obvinit z toho,co sám dělá.Protože na špionáži by byl z vlastní vůle a ne z nějakého příkazu - takový příkaz by totiž nikdo nedostal.

Nevím, nevím. VRO si může dělat co chce, dává příkazy o kterých nevíme, svým pochlebovačům. Znám SJ, co používají lži na obranu, že David také lhal při jeho zatýkání.
Copak nikdo v životě nelhal a přitom myslel dobře? Pepakrocan by mohl jeden z nich, hm?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  daniely 24/11/2011, 13:56

Nechci svědkům nic podsouvat, ale co se týká nemluvení pravdy, zaujalo mě tohle vysvětlení z letošního denního textu:

*** Text na 18. května 2011 ***
Středa 18. května
Mluvte každý z vás pravdu se svým bližním. (Ef. 4:25)
Znamená pravdomluvnost to, že každému, kdo se nás na něco zeptá, sdělíme vše do posledního detailu? Nemusí tomu tak být. Ježíš během svého pozemského života ukázal, že někteří lidé si nezaslouží, abychom jim dali přímou odpověď nebo sdělili určitou informaci. Na otázku pokryteckých náboženských vůdců, kteří se ho ptali, z jaké moci nebo autority vykonává znamení a zázraky, Ježíš odpověděl: „Položím vám jednu otázku. Odpovězte mi, a já vám také povím, z jaké autority to dělám.“ Protože mu znalci zákona a starší muži nebyli ochotni odpovědět, Ježíš řekl: „Ani já vám nepovím, z jaké autority to dělám.“ (Mar. 11:27–33) Necítil povinnost říci jim to, na co se ptali, protože byli zkažení a projevovali nedostatek víry. (Mat. 12:10–13; 23:27, 28) Podobně se Boží lid dnes musí mít na pozoru před odpadlíky a dalšími ničemnými lidmi, kteří lstivě a vychytrale sledují své sobecké zájmy. (Mat. 10:16; Ef. 4:14) w09 6/15 3:3, 6

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 24/11/2011, 14:23

Přátelé.

Jenže tady stále narážíme na jeden veliký a zásadní problém, Pán to o nich věděl 100%, proto s nimi i tak jednal, což se o VRO, ale i ostatních obecně říci nedá, my můžeme jen posuzovat dle jejich ovoce, proto kolikrát to ovoce "odpadlíků" je svěžejší než ovoce VRO. Kdo tedy mluví vždy pravdu se svým bližním?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  jája 24/11/2011, 15:23

Za dobu, co jsem ex, mě oficiálně nikdo nekontaktoval žádný SJ. Nežiju podle biblických zásad. Nicméně všichni, včetně bývalých bételitů, znají tyhle stránky. Na přímej dotaz včetně Krize svědomí, vždycky odmítli odpovědět. Nikdo neřek ne, neznám.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Hurvinek 24/11/2011, 19:18

O tom, že jsou odpadlická fóra monitorována si nedělejte žádné iluze. Když se na největším diskuzním fóru, pár dní po vydání nové příručky pro starší v USA objevili linky na její stažení, stačilo několik desítek minut na jejich zablokování na úložných serverech ( kvůli copyrightu), a tak mnoho bývalých hrálo s tajnými špiony takovou hru: Nahraju to na deset serverů, jak dlouho to vydrží? Nikdy ne víc než hodinu. Až někdo přišel na to, hodit to na ruský warez servery a torrenty. Na to už právnická mašinerie nemohla, tak pro změnu začali hrozit právními kroky přímo majitelům diskuzního fóra a žádali okamžité smazání všech odkazů na ruské servery. Takže je jasné, že tam musel někdo sledovat nepřetržitě a neustále dokola celou diskuzi. Nakonec to bylo stejně marné a jen za první měsíc si jen přes torrenty stáhlo tajnou příručku pro staší několik desítek tisíc lidí.
Ted mě napadá, nemáte to někdo v češtině?
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru