Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

+15
Mezek
frodobagin
Ing.Peter
standa
Hurvinek
jája
daniely
zbysek
Styvi
sazeč
witness
Bulhar
Alea
gari
jan27t
19 posters

Strana 15 z 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 12/12/2011, 10:29

Prátelé.

Jarku - já to beru, avšak ten kdo věří ve VRO a v to, že pouze 144 000 lidí jde do nebe, tak pokud není SJ nějakou dlouhou dobu, správně by ho to nemělo ani napadnout brát symboly.
Spíše přirozenější by bylo, když někdo by vůbec neřešil, že nemá brát symboly, než opačně, ne? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 12/12/2011, 11:24

Yxoxsi - máš pravdu, já jsem však popisoval přirozený postoj SJ, který věří ve VRO a ve vyvolenost 144 000, a který není v organizaci nějakou dlouhou dobu.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 12/12/2011, 12:49

Přátelé.

No když si vzpomenu na moje začátky, tak abych pravdu řekl, vůbec jsem do té doby neměl žádné povědomí o tom, že by se křesťané měli dělit na dvě skupiny nebe a země. Je zvláštní, že SJ napřed řeší 144000, než naopak, aby se ptali, jak to kdo vidí a až následně by "biblicky" argumentovali, proč to učí tak jak to učí, ne?!
Protože je rozdíl, když by už někdo přišel s tím například, že hele podívejte se, jak se díváte na to a to, protože já si myslím, že většina církví to vidí špatně. Ale SJ již přijdou s hotovou věcí. Jinak řečeno, když to nepřijmeš, máš smůlu. A to je taky jeden z aspektů sekty, tedy nepravdivého a neupřímného přístupu k biblickým záznamům, že?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  PETRONELLA87 27/12/2011, 19:13

Ahojte,
Spíš vidím znaky SJ sektářské trošku jinde
- nikdo jiný než oni nemají pravdu, oni mají totiž patent na pravdu
- postupné odloučení se od rodinných tradic - jako je slavení narozenin, svátků, různých výročí
- ztráta původních (opravdových) přátel a mít přátele jenom ze sekty
- izolovanost od okolního světa, jako třeba, že nic jiného než oni schválí nepřečtou
- nedůvěra ostatním lidem - těm, kteří je od toho řečením pravdy odrazují - rozuměj pravdy - jako že SJ není náboženská společnost, ale klasická sekta
- trvání za každou cenu i rozpadu svojí původní rodiny na závazcích, které nařizují oni
- dobrovolné sebevraždy nesouhlasem k transfúzi
- problémy s psychikou, s uvědoměním sebe sama a svého soukromého rozhodování o svých životních situacích
- postupný rozklad osobnosti - nejsou schopní vést normální život, jako svůj - vše centralizují a řídí jak si to přeje sekta - jako jsou na ní psychicky závislí - než aby třeba se věnovali svému dítěti tak, že si s ním půjdou hrát, radši jdou na "knihu", nebo na "schromčo"
- nekritické přijímání jejich pravd - pod pojmem "nové světlo" - vůbec se nad tím nezamyslí, i když tím vlastně popřou to, co učili doposavaď - jako třeba očkování

To jsou důvody, proč je nemám v lásce.

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  sazeč 28/12/2011, 13:49

Petronello, chudák máš velké oči. Ta tchyně je na tom líp, Kdo s koho, že? Zoufale biješ hlava nehlava, abys svého muže nepustila do řad SJ aj sebe. Jistě uznáš sílu vlivu od SJ, jinak bys takto nereagovala, ne?
Jen do toho!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  jája 29/12/2011, 09:45

Hlavně, Petronello, opisuješ a je slušností uvést zdroj.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  PETRONELLA87 29/12/2011, 18:36

jocolor jocolor jocolor jocolor


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 12/11/2012, 14:58, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 29/12/2011, 19:34

Milá Petronello, já myslím, že většina zde píšících také chodí do práce, a to že ve volném čase sem píšem je proto, že se zajímáme o duchovní věci, jako někdo chodí třeba na ryby, na nějaký sport, nebo maluje obrazy.......Z nudy chodí lidi
do hospody,fetujou,nebo se poflakují po ulici popř.čumí doma do stropu.
Měla bys být ráda, že jsou lidé, kteří se o duchovní věci a morální měřítka zajímají,
protože takoví lidé tě nikdy nepřepadnou,neokradou,nezabijou,neznásilní.
Ty žel máš nejen ke svědkům, ale vůbec k duchovním věcem averzi, za to se však budeš Bohu zodpovídat, pokud svůj postoj aspon trochu nezměníš. Přeji ti jen
to nejlepší, i to, abys před Božím soudem obstála.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  jája 30/12/2011, 09:01

Petronello, tentokrát jsi uhodila hřebíček na hlavičku. Vlastně hlavičku na hřebíček Very Happy . Píšeš, že jediný důvod, proč sem chodíš je, že chceš tchýni tam odtud dostat. Tudy to fakt asi půjde nejlíp.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 31/12/2011, 22:09

Petronella se za tento důvod jen skovává, já myslím, že pravý důvod, proč píše
do fora je to, že si ráda čas od času do SJ ( i bývalých ) a vůbec do duchovních
věcí rýpne.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  PETRONELLA87 5/1/2012, 18:40

Arrow Arrow Arrow


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 12/11/2012, 14:58, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  standa 5/1/2012, 19:10

Já znám některé svědky, kteří už mají pokročilý věk, byli vychováváni jako
svědkové svými rodiči už v dětství a přesto celý život svědky zůstali, přestože zestárli a jejich rodiče zemřeli. Takže kdyby byli svědky jen kvůli rodičům, tak by
dávno být svědky přestali. A ty vlčí rodiče neučili ani své děti normálně jíst, neposílali je vůbec ven, což SJ svým dětem nedělají, takže srovnávat vlčí rodiče
s rodiči, kteří jsou SJ, je přehnané.
Já sám se svědkem stát nechci, nezvládl bych to, a nechci žít jako oni, přesto
k nim mám úctu, vážím si jich a mám je rád. Jsou to dobří, správní, morální lidé
a žádní fanatici. Mě nikdy k ničemu nenutili, nabízeli mi studium, to je pravda,
ale nenutili mě, a nezávazné rozhovory se mnou vedli s úctou a respektem,
což jsem málokde jinde zažil.

standa

Male Poeet p?íspivku : 87
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 01. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 15 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru