Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

+16
Mezek
Alea
Tonda Vlas
kasatymyr forse spain
JAREKzRybenu
frodobagin
Jiří Brei
Martin Cibulka
Ing.Peter
lorak
Melissa
jája
gari
zbysek
sazeč
Eliška
20 posters

Strana 8 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  witness 15/9/2012, 21:41

lorak napsal:
Rekni mi, ktere nazory vyucovane SJ jsou podle tveho nazoru v primem rozporu s ucenim Bible a nevyplyvaji z uceni Bible jako celku ?

Nesprávné nauky SJ - základní přehled:

- učení o jediné pravé organizaci na zemi
- výklad o věrném a rozvážném otroku
- braní symbolů při Památné slavnosti ne pro všechny
- zákaz obracet se v modlitbách na Ježíše
- Ježíš zemřel na kůlu
- výpočet roku 1914
(nesprávný jak výchozí bod 607 př. n. l; tak princip počítání)
- striktní zákaz transfuze krve
(mělo by být minimálně jen na svědomí jako jsou transplantace,
které byly také dříve zakazovány)
- vysvětlení pojmu Kristovy přítomnosti
- učení o okamžitém vzkříšení po smrti (učí se to v případě ,,pomazaných´´)
- vyhraněné dělení na křesťany s nebeskou a pozemskou nadějí
- striktní zákazy slavit narozeniny, vánoce apod.
- striktní postoj k vojenské službě
- zákaz styku s kýmkoliv, kdo byl SJ a už není bez rozlišování důvodu odchodu
nebo důvodu vyloučení
- nepovažování členů jiných církví za bratry v Kristu

atd. atd. --možná jsem na další zásadní body zapomněl, ale jako základní přehled to snad, doufám, stačí Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  lorak 16/9/2012, 00:52

witness napsal:
lorak napsal:
Rekni mi, ktere nazory vyucovane SJ jsou podle tveho nazoru v primem rozporu s ucenim Bible a nevyplyvaji z uceni Bible jako celku ?

Nesprávné nauky SJ - základní přehled:

- učení o jediné pravé organizaci na zemi
- výklad o věrném a rozvážném otroku
- braní symbolů při Památné slavnosti ne pro všechny
- zákaz obracet se v modlitbách na Ježíše
- Ježíš zemřel na kůlu
- výpočet roku 1914
(nesprávný jak výchozí bod 607 př. n. l; tak princip počítání)
- striktní zákaz transfuze krve
(mělo by být minimálně jen na svědomí jako jsou transplantace,
které byly také dříve zakazovány)
- vysvětlení pojmu Kristovy přítomnosti
- učení o okamžitém vzkříšení po smrti (učí se to v případě ,,pomazaných´´)
- vyhraněné dělení na křesťany s nebeskou a pozemskou nadějí
- striktní zákazy slavit narozeniny, vánoce apod.
- striktní postoj k vojenské službě
- zákaz styku s kýmkoliv, kdo byl SJ a už není bez rozlišování důvodu odchodu
nebo důvodu vyloučení
- nepovažování členů jiných církví za bratry v Kristu

atd. atd. --možná jsem na další zásadní body zapomněl, ale jako základní přehled to snad, doufám, stačí Very Happy

witnessi nevim odkud mas ten seznam, ale vidim, ze uz jsi dobre ovlyvnem odpadlickym duchem. Onedlouho uz cekam, ze zacnes uctivat kriz (symbol falesneho boha slunce) a vicejedinneho Boha, co vlastne koneckoncu delas modlenim se k Jezisi Kristovi. Vidim, ze ucast na tomhle foru ti nijak neprospiva.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  witness 16/9/2012, 01:16

lorak napsal:
witnessi nevim odkud mas ten seznam...
Přivezly mi ho čarodějnice na koštěti... Very Happy

Ne, vážně, seznam je výsledkem mého osobního studia jednotlivých nauk.
Dáš li mi mailovou adresu, pošlu Ti biblické analýzy, které jsem zpracoval v souvislosti s těmito tématy a budeš tak moci poznat biblické důvody, které mě vedly k jednoznačnému pochopení
omylů SJ.

ale vidim, ze uz jsi dobre ovlyvnem odpadlickym duchem.
Jo, ten strašný mor odpadlictví v podobě nezávislosti na VRO už dolehl i na mě.

Onedlouho uz cekam, ze zacnes uctivat kriz (symbol falesneho boha slunce)
To nemyslím, zatím se jen rozhoduji, zda uctívat stromy nebo kameny, ale ještě jsem se definitivně nerozhodl, o kříži zatím tedy neuvažuji Very Happy

a vicejedinneho Boha, co vlastne koneckoncu delas modlenim se k Jezisi Kristovi.
V tom případě Tvá poznámka platí i pro apoštola Pavla, který se ke Kristu modlil také.

Vidim, ze ucast na tomhle foru ti nijak neprospiva
To já jsem zase rád, že Ty účastí zde poznáváš tolik věcí, o kterých bys jen z literatury SJ neměl ani tušení.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Styvi 16/9/2012, 13:58

Zdravím tě witnessi.
Jsem opravdu rád ,že tě zase tady čtu.
Vždy jsem rád četl tvé názory - vždy mně zaujali a člověka obohatili.

Přeji ti hezký den a požehnání.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Alea 16/9/2012, 14:44

witness napsal:
Já bych to také nechtěl, Aleo, to mi věř.

Tak to mi spadl kámen ze srdce I love you

witness napsal:
Neumím si představit kdo a hlavně na jakém podkladě něco podobného řekl

To nebudu uvádět, ale mrzí mne, že jsem sem dala nepodložené zprávy a osobní domněnky na základě nich, příště se podobné chyby vyvaruji.


witness napsal:
Neexistuje žádná pravá církev

No když myslíš. Smile
Poslouchej - a co to teda vlastně založil Ježíš a o čem řekl :"založím svou církev a brány Hádu ji nepřemohou"?


witness napsal:Pokud by někdo chtěl odejít od SJ, tak budu ten poslední, kdo mu bude bránit

Nezlob se, ale tím jsem si tak před čtyřmi měsíci nebyla tak vůbec jistá. Zkus zapátrat v paměti.

witness napsal:Neměl jsem za poslední měsíce ani snad roky žádný rozhovor s někým, kdo by chtěl opustit organizaci SJ, takže jsem ani neměl možnost někoho od odchodu zrazovat.

Tady to nechci rozvádět, ale něco málo o tom vím, je tu určitý člověk, co je Ti hodně blízko (už víš ne) a pokud vím, tak jsi nechtěl, aby odešel. Chápu to, když je Ti někdo blízký, nechceš jej ztratit, ale Tvá láska k tomu člověku by neměla bránit jeho vztahu k Bohu a jeho osvobození.


witness napsal:Což ovšem neznamená, že vše, co učí VRO, je špatně.

To je pravda. Na druhou stranu falešní proroci v Bibli taky částečně říkali pravdu a přece byli označenijako falešní. Definice falešného proroka je i tato :"Když Vám řeknou (o Kristu) je v úkrytech, nevěřte tomu! Jako blesk který září od východu až po západ Slunce takový bude příchod Syna člověka."
Sj ale učí, že Ježíš je od roku 1914 "v úkrytech" tzv. "neviditelná přítomnost". Pro následovníky Krista jasná definice falešného proroka.
A proto si myslím, že pšenice, která je skutečně rozeseta všude, by neměla v této falešné organizaci zůstávat, když toto na základě Bible odhalí.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  transylvánec 16/9/2012, 15:29

Alea napsal:


witness napsal:
Neexistuje žádná pravá církev

No když myslíš. Smile
Poslouchej - a co to teda vlastně založil Ježíš a o čem řekl :"založím svou církev a brány Hádu ji nepřemohou"?




Witnessi, Alea má pravdu, pravá církev existuje, ovšem není to ta její katolická, avšak jsou to jednoznačně svědkové Jehovovi. Ty i Alea žijete v omylu a ve lži - i když každý z vás jinak.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Styvi 16/9/2012, 16:30

transylvánec napsal:
Alea napsal:


witness napsal:
Neexistuje žádná pravá církev

No když myslíš. Smile
Poslouchej - a co to teda vlastně založil Ježíš a o čem řekl :"založím svou církev a brány Hádu ji nepřemohou"?



Witnessi, Alea má pravdu, pravá církev existuje, ovšem není to ta její katolická, avšak jsou to jednoznačně svědkové Jehovovi. Ty i Alea žijete v omylu a ve lži - i když každý z vás jinak.
Přeji krásný den.
Já osobně si myslím ,že pravá církev je tvořená křesťany a ne organizací.
V každé křesťanské skupině , církvi a podobně - se najdou praví křesťani kteří tvoří
Ježíšovou pravou církev.

Samozřejmě - je to jen moje myšlení - netvrdím ,že je to 100 % pravda.
A ani nikomu mou myšlenku nevnucuji.

Přeji všem hodně požehnání a klid.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Alea 16/9/2012, 16:40

Styvi napsal:
Přeji krásný den.
Já osobně si myslím ,že pravá církev je tvořená křesťany a ne organizací.
V každé křesťanské skupině , církvi a podobně - se najdou praví křesťani kteří tvoří
Ježíšovou pravou církev.

Ano Styvi, to je důležité si uvědomit. Děkuji za Tvá slova. Je třeba chápat církev jako společenství lidí a ne jako "organizaci". Na právní formě nezáleží. Záleží na učení. Církev obecná má třeba ve svých bodech víry to, že "každý kdo vyznává učení Ježíše Krista a učení rané církve, jíž dal svou milost, se k církvi obecné svou vírou připojuje. Tzn. připojuje se k církvi Ježíše Krista - a k učení apoštolů. Nemusí v ní fyzicky být. Bůh je nad námi - jen on ví, kdo k ní patří. Nicméně Ježíš církev založil, to sám řekl. Petr a Pavel a další o ni pak pečovali. Církev je i to, že se učíme žít pospolu se svými bratry a sestrami v jednom společenství. Takže vlastně na druhou stranu je potřebná i určitá forma tohoto společenství.


Naposledy upravil Alea dne 16/9/2012, 16:46, celkově upraveno 3 krát
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  transylvánec 16/9/2012, 16:41

A jak si Styvi vysvětlíš, že křestané z různých církvích se neshodnou ani na těch nejzákladnějších naukách ? Přeje si snad Ježíš takovouto ,jednotu´ ?

Ne, Ježíš si přeje toto : A vybízím vás bratři prostřednictvím jména našeho Pána Ježíše Krista, abyste všichni mluvili souhlasně a nebylo mezi vámi rozdělení, ale abyste byli vhodně sjednoceni stejnou myslí a stejným myšlenkovým postupem - 1.Kor. 1:10.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Jak Bible také používá slovo jeden, jediný

Příspěvek  Eliška 16/9/2012, 17:08

Pro Jirku Breje:

Ahoj Jirko! Very Happy

je mi opravdu líto, že toho zvládám tak málo. Crying or Very sad Takže ani dnes Ti nenapíši odpověď na všechny Tvoje otázky. Ráda bych Ti však ukázala jiný pohled na to, co níže popisuješ.

Napsal jsi:
Ještě zpátky k Trojici. Když církevní otcové a koncily promýšleli otázku Ježíše Krista a vztah Otce a Syna, stáli před úkolem, jak se postavit k biblickým textům, které o Otci, Synu a Bohu dávají zdánlivě neslučitelné odpovědi. Na jedné straně jsou texty, které říkají, že Ježíš Kristus je Bůh (např. J 11:1.18, 20:28; Fil 2:6; Kol 2:9), na druhé straně jsou texty, které říkají, že Bůh je jen jeden (např. Gal 3:20; Ef 4:6; 1 Tim 2:5; Jak 2:19). Lze na ně dát odpověď v podstatě pouze dvojím způsobem: 1) Buď popřu Kristovo božství a zůstane mi pouze jeden Bůh (Otec). Tak to udělal Arius a po něm to tak dělají např. Svědkové Jehovovi. Nebo 2) akceptuji, že Kristus je dle Písma Bůh a budu se snažit uvést zdánlivě neslučitelné texty do souladu. O to se pokusili církevní otcové a koncily.



Velká většina situací, kdy Bible používá slovo jeden (jediný) je ve smyslu absolutního počtu 1, ale používá jej i v jiné významové rovině.

1. Víme, že v době kdy Bůh poslal na svět svého jediného Syna nebyl Pán Ježíš doslovně (početně) jediným Božím Synem. Již v době, kdy Bůh tvořil zemi jsou ti, co to pozorovali, nazvýváni syny Božími. (Podobně i v době Jóba)

Jób 38:7 když jitřní hvězdy společně jásaly a všichni Boží synové hlaholili?
Jób 1:6 Tu nastal den, kdy přišli Boží synové, aby se postavili před JHVH


Pojem jediný Boží Syn neznamená, že neexistuje žádný jiný, kdo je Božím Synem.

Zdánlivý rozpor mezi tím, že Boží Syn Pán Ježíš Kristus je nazýván jediným Božím Synem a tím, že Písmo mluví o mnoha Božích synech také neřešíme závěrem, že všichni jsou vlastně jedním Božím Synem.

2. Podobně je ve Zjevení 15:4 Bohu řečeno: „Ty, jediný jsi svatý...“ Ale z Filipským 4:22, Zjevení 18:20, Židům 3:1 a 1 Petrova 1:16 je vidět, že svatých je více, ne jen jediný: „..Pozdravují vás všichni svatí... „Raduj se nad ní nebe a svatí, apoštolové i proroci..... svatí bratři, účastníci nebeského povolání......‚Buďte svatí, neboť já jsem svatý.‘

Ty jediný jsi svatý neznamená, že neexistuje nikdo jiný, kdo by mohl být nazván svatým, ale znamená, že tento jmenovaný je nejsvatější ze všech!!

Zdánlivý rozpor mezi tím, že svatý je jenom jediný a tím, že svatých je více také neřešíme závěrem, že všichni, kdo jsou nazváni svatí jsou vlastně jedním svatým.

3. Když dostal Abraham tento Boží pokyn: „Vezmi svého jediného syna Izáka, kterého miluješ, Izáka, a jdi do země Mórija. Tam ho obětuj .... (Genesis 22:2) nebyl Izák doslovně jeho jediným synem.

Z Bible se dá doložit, že v době, kdy Bůh říká Abrahamovi tento pokyn žil nejstarší další Abrahamův syn, Izmael. A přesto Bůh nazývá Izáka jediným Abrahamovým synem. Zde je na místě řešit otázku: Jediným vzhledem k čemu?

4. Také o velké firmě může být řečeno, že má pouze jednoho ředitele, i když je v rámci této firmy několik lidí běžně, a právem, oslovováno: Řediteli! Pokud ale řeknu, že firma má jediného ředitele (i když jich ve skutečnosti má mnoho), myslím tím jedině a právě toho nejvyššího.

Rozhodně však o těch ostatních, kteří jsou právem nazýváni ředitelé netvrdím, že jsou spolu s generálním jedním ředitelem. To, že jsou s ním jednotní, to se naopak předpokládá.

Bible mluví o jediném Bohu, kterého nikdo nikdy neviděl, Bohu Otci. A mluví také o Pánu Ježíši Kristu jako o Bohu. Z výše uvedených případů použití slova jeden, jediný vyplývá, že není nutné pro zachování doslovného počtu jeden, jediný chápat Boha Otce a Božího Syna jako jednoho Boha. A přímou informaci o tom, že Otec a Syn jsou jedním Bohem v Písmu zatím nikde nevidím.

To je zatím Jirko vše, k dalším Tvým otázkám se doufám, dá-li Bůh, vrátím do týdne.

Přeji celé Tvé rodině požehnaný týden!

Eliška sunny

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  witness 16/9/2012, 19:22

Styvi napsal:Zdravím tě witnessi.
Jsem opravdu rád ,že tě zase tady čtu.
Vždy jsem rád četl tvé názory - vždy mně zaujali a člověka obohatili.

Přeji ti hezký den a požehnání.
Díky, Styvi, i já Ti přeji Bohem požehnaný život Very Happy
Alea napsal:

witness napsal:
Neumím si představit kdo a hlavně na jakém podkladě něco podobného řekl

To nebudu uvádět, ale mrzí mne, že jsem sem dala nepodložené zprávy a osobní domněnky na základě nich, příště se podobné chyby vyvaruji.
Tím se netrap, nepsala jsi přece, že to tak je, ale žes to slyšela.
Já se na Tebe nijak nezlobím, nemám důvod.

witness napsal:
Neexistuje žádná pravá církev

No když myslíš. Smile
Poslouchej - a co to teda vlastně založil Ježíš a o čem řekl :"založím svou církev a brány Hádu ji nepřemohou"?
Myslel jsem tím samozřejmě, že neexistuje žádná pravá pozemská církev ve smyslu lidské instituce.
Pravá církev samozřejmě existuje jako množina veškeré pšenice, která je na zemi a tvoří
Kristovo tělo a její členové jsou rozptýleni v různých církvích a denominacích mezi plevelem.

witness napsal:Pokud by někdo chtěl odejít od SJ, tak budu ten poslední, kdo mu bude bránit
Nezlob se, ale tím jsem si tak před čtyřmi měsíci nebyla tak vůbec jistá. Zkus zapátrat v paměti.
Chápu, myslíš Bulhara, ale tam nebyl problém v tom, že jsem nechtěl, aby odešel od SJ, ale v tom, že jsem nesouhlasil s tím, jakým způsobem se chystal odejít.
A proto si myslím, že pšenice, která je skutečně rozeseta všude, by neměla v této falešné organizaci zůstávat, když toto na základě Bible odhalí.
Ale to je totéž jako tvrzení, že vzhledem ke strašné historii katolické církve a jejím
těžkým hříchům je to církev, ve které by pšenice neměla setrvávat a měla by ji co nejdříve opustit.


transylvánec napsal:
Witnessi, Alea má pravdu, pravá církev existuje, ovšem není to ta její katolická, avšak jsou to jednoznačně svědkové Jehovovi. Ty i Alea žijete v omylu a ve lži - i když každý z vás jinak.
Mimo přesvědčených SJ přece žije v omylu každý, ne? To dá rozum Very Happy

Styvi napsal:
Přeji krásný den.
Já osobně si myslím ,že pravá církev je tvořená křesťany a ne organizací.
V každé křesťanské skupině , církvi a podobně - se najdou praví křesťani kteří tvoří
Ježíšovou pravou církev.
Styvi, zcela s Tebou souhlasím.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  zbysek 16/9/2012, 19:43

Eliška napsal:1. Víme, že v době kdy Bůh poslal na svět svého jediného Syna nebyl Pán Ježíš doslovně (početně) jediným Božím Synem. Již v době, kdy Bůh tvořil zemi jsou ti, co to pozorovali, nazvýváni syny Božími.
Syn, tedy Ježíš Kristus, je zosobněným Slovem. Slovo samotné je bez počátku, ale ono zosobnění počátek má. Tím spíše jeho vtělení do člověka.

4. Také o velké firmě může být řečeno, že má pouze jednoho ředitele, i když je v rámci této firmy několik lidí běžně, a právem, oslovováno: Řediteli! Pokud ale řeknu, že firma má jediného ředitele (i když jich ve skutečnosti má mnoho), myslím tím jedině a právě toho nejvyššího.
Příměr Boha k řediteli je naprosto scestný, protože překrucuje podstatu věci. Zde lze použít pouze analogii s majitelem. A těch klidně může být víc, se stejnými právy.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Eliška 16/9/2012, 20:54

Zbyšku, především Ti chci poděkovat za Tvoji minulou rychlou odpověď. Ta byla blesková. Díky! Very Happy

Drama, které Bůh Otec se svým Synem prožíval zde na zemi však bylo nesrovnatelně těžší než když se pisatel románu vtělí do jedné ze svých postav. Princip, který jsi jasně popsal chápu, ale myslím si, že se nedá použít na přiblížení skutečnosti, kterou Bůh Otec prožíval, když byl jeho milovaný Syn zde na zemi. Samozřejmě každé přirovnání je jen hrubým přiblížením.

Dnes jsi napsal:
Syn, tedy Ježíš Kristus, je zosobněným Slovem. Slovo samotné je bez počátku, ale ono zosobnění počátek má. Tím spíše jeho vtělení do člověka.

Neřešila jsem počátek nebo vtělení, ale informaci, že pojem jediný
Boží Syn neznamená, že neexistuje nikdo jiný, kdo je Biblí nazýván Božím Synem. Zdánlivý rozpor mezi tím, že Boží Syn je nazýván jediným Božím Synem a tím, že Písmo mluví o mnoha Božích synech také neřešíme závěrem, že všichni jsou vlastně jedním Božím Synem.

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  zbysek 16/9/2012, 21:08

Eliška napsal:Neřešila jsem počátek nebo vtělení, ale informaci, že pojem jediný
Boží Syn neznamená, že neexistuje nikdo jiný, kdo je Biblí nazýván Božím Synem. Zdánlivý rozpor mezi tím, že Boží Syn je nazýván jediným Božím Synem a tím, že Písmo mluví o mnoha Božích synech také neřešíme závěrem, že všichni jsou vlastně jedním Božím Synem.
Jako je mnoho bohů, ale jen jeden Bůh, jako je mnoho pánů, ale jen jeden Pán, tak je i mnoho Božích synů, ale jen jeden Syn.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Alea 16/9/2012, 23:01

witness napsal:ale tam nebyl problém v tom, že jsem nechtěl, aby odešel od SJ, ale v tom, že jsem nesouhlasil s tím, jakým způsobem se chystal odejít.

Tak to jsem předtím nepochopila, teď už tomu rozumím - děkuju za vysvětlení. Smile
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Alea 16/9/2012, 23:07

witness napsal:

A proto si myslím, že pšenice, která je skutečně rozeseta všude, by neměla v této falešné organizaci zůstávat, když toto na základě Bible odhalí.

Ale to je totéž jako tvrzení, že vzhledem ke strašné historii katolické církve a jejím
těžkým hříchům je to církev, ve které by pšenice neměla setrvávat a měla by ji co nejdříve opustit.

To se trochu liší, witnessi. Lidé by neměli od SJ odcházet kupříkladu jen proto, že SJ v různých ohledech lžou, ale měli by odejít, když zjistí, že NSSJ je falešný prorok.

V otázce odchodu/neodchodu nejde o hříchy jednotlivých lidí, ale o UČENÍ. Když zjistím, že bylo v historii hodně hříchů, je to špatné, odsuzuji ty hříchy, ale ty má dnes každá církev. Když ale zjistím, že takové společenství nese špatné učení, pochopím, že mě nemůže vést dále ke Kristu a proto bych měl/a odejít.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  witness 17/9/2012, 00:01

Alea napsal:
Lidé by neměli od SJ odcházet kupříkladu jen proto, že SJ v různých ohledech lžou, ale měli by odejít, když zjistí, že NSSJ je falešný prorok.
Respektuji Tvůj názor, je to věc subjektivního vnímání, např. mě osobně falešná proroctví
NSSJ trápí mnohem méně než celá řada jiných nesprávných věcí u NSSJ.

V otázce odchodu/neodchodu nejde o hříchy jednotlivých lidí, ale o UČENÍ.
Když ale zjistím, že takové společenství nese špatné učení, pochopím, že mě nemůže vést dále ke Kristu a proto bych měl/a odejít.
Ty tedy zůstáváš katoličkou proto, že souhlasíš naprosto se vším, co katolická církev vyučuje
a k jejímu učení nemáš žádné výhrady?

Žádné věrouky katolické církve nepovažuješ za špatné a nesprávné?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  sazeč 17/9/2012, 11:12

Necítil bych se dobře s kamarádem, který mi obyčejně lže, druhé rád pomlouvá a nikdy se nepřizná svůj omyl proto, aby mě měl na uzdě. Jinak by to bylo u kamaráda, který byť někdy tvrdí jinak než já, ale nesnaží se mi lhát. Prostě proto, že vidí mne jako kamaráda. Tak je tomu u církve. VRO se nebojí Boha, kdežto mnohé církve myslí upřímně byť mnozí uvnitř církve se někteří nepraví křestané chovají jako vlci v beránčím rouchu.

Proto souhlasím spíš s Aleou.

Witnessi, srovnávat je nešťastné, nemyslíš?

Nemusím věřit v peklo. Nikdo mne nenutí v to věřit a ani za to mne nevyloučí to proto, že se se mnou cítí jako bratr s bratrem. Chybovat je lidské, ale lhát se nemá...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Styvi 17/9/2012, 11:49

transylvánec napsal:A jak si Styvi vysvětlíš, že křestané z různých církvích se neshodnou ani na těch nejzákladnějších naukách ? Přeje si snad Ježíš takovouto ,jednotu´ ?
Buď zdráv.
Nemyslím si ,že by si Kristus přál rozhádanou pospolitost.
Já to osobně vnímám jako lidskou nedokonalost. Je to prestižní otázka.Vůdcové chtějí
dát najevo ,že mají velké pochopení a vnímání duchovních věcí. Je to ale též ukázka lidského nedokonalého
pochopení Krista. Kdyby opravdu pochopili učení a lásku Krista - tak by se tak nikdy nechovaly.

Tyhle problémy ale byli od nepaměti - byli před Kristem a budou i po Kristu.
Duchovní prestiž je a bude. O tom by se dalo psát hodiny a vysvětlovat - proč tak církve konají ?
To bude trvat až do skonání věků.

Přeji krásný nerušený den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Anonymní 17/9/2012, 14:19

Bráškové a sestřičky.

Witnessi, Alea má pravdu, pravá církev existuje, ovšem není to ta její katolická, avšak jsou to jednoznačně svědkové Jehovovi. Ty i Alea žijete v omylu a ve lži - i když každý z vás jinak.
Nevím, ale každý kdo čte Písmo, poznává, že Kristovo tělo je tou "církví", ale není to žádná z lidských organizací-církví, ale také Písmo nic neříká, že ti co tvoří Kristovo tělo, nejsou součástí různých církví, ale také nemusí. To je můj názor. :-) Můj současný názor je ten, že Kristovým tělem není ani množina lidských organizací (církvi) nebo jenom jedna např. ŘKC nebo NSSJ.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  witness 17/9/2012, 23:16

sazeč napsal:Necítil bych se dobře s kamarádem, který mi obyčejně lže, druhé rád pomlouvá a nikdy se nepřizná svůj omyl proto, aby mě měl na uzdě....
To máš jistě pravdu, já také nepovažuji VRO za svého kamaráda, ale mnohé upřímné a fajn lidi z řad SJ, kteří jsou zatím pod vlivem VRO, ano.

Jinak by to bylo u kamaráda, který byť někdy tvrdí jinak než já, ale nesnaží se mi lhát. Prostě proto, že vidí mne jako kamaráda. Tak je tomu u církve.....
VRO se nebojí Boha, kdežto mnohé církve myslí upřímně byť mnozí uvnitř církve se někteří nepraví křestané chovají jako vlci v beránčím rouchu.
Takže dle Tebe např. taková katolická církev nikdy vědomě nelhala a neintrikovala?

Witnessi, srovnávat je nešťastné, nemyslíš?
Co jsem nešťastně srovnával?

Nemusím věřit v peklo. Nikdo mne nenutí v to věřit a ani za to mne nevyloučí to proto, že se se mnou cítí jako bratr s bratrem. Chybovat je lidské, ale lhát se nemá
Myslím, že taková upálená čarodějnice z doby katolické inkvizice by nesouhlasila s tím, že
její upálení je jen lidskou chybou, ale v podstatě dobře myšlenou.

yxoxs napsal: Můj současný názor je ten, že Kristovým tělem není ani množina lidských organizací (církvi) nebo jenom jedna např. ŘKC nebo NSSJ.
Souhlas.
Kristovým tělem jsou schválení křesťané tvořící pšenici bez ohledu na církevní příslušnost.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  sazeč 18/9/2012, 10:20

Witnessi, když si myslíš, aby SJ nemuseli odcházet, je tvoje věc. Jsou dle mne v sektě a to je podstatný rozdíl. Jako ve všech křestanských církvích tak i v KC jsou i plevely, kdežto SJ odmítají Krista jako svého Pána a nevzývají ho. Nejsou tudíž svobodní ač se tak snaží chovat, oni sami se obrácejí zády ke Kristu a jeho považují za anděla nehodného vzývání. To je ten, pro koho máme žít i umírat...
Nuže, přesto se osmělím, že Bůh jakkoli je všeobjímající, na některých svědcích SJ vidí jako své syny, protože oni upřímně věří, že konají Jeho vůli. Přece také věří v Ježíše jako Boží prostředek spásy a v Otce jako pravém Bohu. Narodili se z Boha, jen o to nevědí až přijde příhodný čas.
Jenomže ty, witnessi a další SJ, kteří vědí zač jsou, dle mne Bůh posoudí jinak, na základě jejich vědomí a svědomí.
Když jsem poznal mylnou nauku SJ, duchem jsem se s touto naukou rozešel a šel za Pánem kamkoli jde.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  witness 18/9/2012, 21:31

sazeč napsal:
na některých svědcích SJ vidí jako své syny, protože oni upřímně věří, že konají Jeho vůli. Přece také věří v Ježíše jako Boží prostředek spásy a v Otce jako pravém Bohu.
Samozřejmě, vždycky jde o jednotlivce z řad pšenice, ať jsou kdekoliv.
Církevní instituce nehrají v otázce Pánova schválení pro jednotlivé křesťany žádnou roli.
Jenomže ty, witnessi a další SJ, kteří vědí zač jsou, dle mne Bůh posoudí jinak, na základě jejich vědomí a svědomí.
Určitě, každý SJ, který se rozloučí s VRO, ale formálně od SJ neodejde, bude posuzován co nejpřísněji a s velkou pravděpodobností ho čeká pláč a skřípění zubů. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  sazeč 18/9/2012, 22:51

Witness:
Určitě, každý SJ, který se rozloučí s VRO, ale formálně od SJ neodejde, bude posuzován co nejpřísněji a s velkou pravděpodobností ho čeká pláč a skřípění zubů. Very Happy
Jde o to, jestli tam nechceš zůstat sám jako SJ rozdvojený. Very Happy Co by jsi bez SJ také rozdvojených (však si dobře rozumíte) počal? Sad Nudou bys nepřežil. Rolling Eyes

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  witness 19/9/2012, 00:03

To sazeč
No vidíš, jak jsi to zase hezky vyřešil... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?  - Stránka 8 Empty Re: O čem svědčí úvodní pozdravy v dopisech apoštolů?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru