Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

+15
Mezek
frodobagin
Ing.Peter
standa
Hurvinek
jája
daniely
zbysek
Styvi
sazeč
witness
Bulhar
Alea
gari
jan27t
19 posters

Strana 3 z 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 15:43

Pane Peter,mě vůbec neotravujete,bavit se a psát o duchovním věcech mě baví a uspokojuje.Já vám to napíšu opačně,napíšu vám,jaké chování je Bohu nepřijatelné-píše o tom biblická kniha 1.Korintanům 6.kapitola 9.a10.verš - nepřijatelní pro Boha jsou smilníci,modláři,cizoložníci,muži co leží s muži,zloději,chamtivci,opilci,utrhači a vyděrači.Kdo tedy tyto skutky dělá přesto,že ví,že je to špatné,a je mu to jedno a nechce s tím přestat,pak nemůže počítat s tím,že Bůh ho posoudí příznivě.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 15:49

Aj mna poslednú dobu zaujímajú taketo veci.. Potešil ste ma tou 6.kap .. už niesom ani chamtivec -zameriavam sa už na dôležitejsie veci takže by to malo byť OK Smile

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 26/11/2011, 15:50

Přátelé.

Pane Peter, já Vás celkem chápu, protože máte, jak popisujete, dobré zkušenosti se SJ, tak se Vám ani nedivím. Že tu někomu něco doporučujeme, není proto, že bychom nectili u té osoby její svobodu rozhodování, ale protože s tou skupinou máme nějakou zkušenost. Určitě byste sám někoho, když byste věděl o nějakých problémech nebo rozporech, a je jedno kde a u koho, taky varoval nebo přinejlepším dal možnost výběru, nebo ne? Nic jiného neděláme ani tady. Standa, je dost rozumný a určitě se nějak rozhodne, to my už neovlivníme i když zde můžeme a budeme mluvit o SJ ledacos, ne?

A k tomu jak to je u SJ a u jiných církví, máte pravdu, že na první pohled to vypadá, že u SJ to je nejlepší, ale časem zjistíte, že u SJ, pozor taky ne u všech, ale obecně, je láska vynucená, z poslušnosti či ze strachu z trestu, nebo ztráty rodinných příslušníků. Jinde to je víc ponecháno na individuálním rozhodnutí členů té či oné církve.

Bohu se víc líbí člověk, který někdy udělá nějakou chybu, ale Boha miluje opravdově, než ten, kdo nedělá chyby, ale jestli miluje opravdově Boha, tak vnitřně ani neví, co to je, a jde aby si našel v jejich literatuře, jak má Boha milovat opravdově. Ale tak to nefunguje, ano můžu si číst zkušenosti s Písma o tom, jak jednali a žili ti, kteří Boha milovali tak jak se mu to líbí, ale láska se takto nedá vnutit nebo naučit, ta se musí cítit a žít! Doufám, že to mi potvrdíte? A právě i tuto stránku, zde kritizujeme, protože máme osobní zkušenosti, že u SJ, zase myšleno obecně, je láska k Bohu a bližním, spíš projevovaná ze strachu, nebo tak činí, ale neví proč, protože jim to někdo řekl, nebo si to někde přečetli, v případě SJ v jejich literatuře.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 15:52

Tak jen tak dál pane Peter,s Boží a Kristovou pomocí to zvládnete,bez nich by nikdo z nás nedokázal nic.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 26/11/2011, 16:00

Přátelé.

Bulhar napsal:
A kam odejít od SJ ? Já sám zatím nevím,kam bych odešel,ale někteří z tohoto fora jsou u baptistů,někteří v Církvi bratrské a někteří u katolíků a jiní nejsou nikde,ale Bibli čtou,žijí mravně a duchovní věci je stále zajímají.
Ta otázka nestojí tak, kam odejít jestli k lidské organizaci, ale ke Kristu, protože jednotlivci z učedníků Pána, tvoří tělo a toto tělo tvoří Kristovu církev či sbor, a jednotliví učedníci Pána jsou po celém světě, chcete li, proto nutnost nějaké církve, z pohledu dnešní situace není relevantní, ale někdo má takovou potřebu, proto ať ji má, ale není s Pánem proto, že by byl u té či oné církve, ale protože momentálně je tam kde cítí, že je k Pánovi blíže, já to třeba necítím, proto nejsem nikde, když jsem odešel od SJ. Ale scházím se s přáteli a i na tomto fóru, kde vyplňuji svoji duchovní potřebu, být se svými bratry, z Pánova těla.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 16:01

Yxoxsi,ty chlape jeden,to jsi napsal panu Peterovi dobře,i mě to pomohlo,máš upřímnou nefalšovanou pochvalu.A mezi tím přišel tvůj další komentář,jdu na něj.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 16:05

Ano pan yxoxs, každý je zodpovedný sám za seba si myslím.Svedkov je tušim okolo 7mil.,a myslite si že až toľko ľudí by sa dalo oklamať? A bez Božej pomoci by tak dobre fungovalo ich dielo,tak jednotne,usporiadane? Pozerám že večšina z vás ma zaujímave mena na tomto fore ,také neosobné,záhadne..Máte na to nejaký dôvod?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 26/11/2011, 16:18

Přátele.

Díky Bulhare, ty jsi taky na dobré cestě, protože takové rozhovory, jaké vedeš s panem Peterem, ti pomáhají poznávat věci, kterým jsi dříve věřil, ale nyní zjišťuješ, že to není až tak, jak ti bylo dáváno ke věření od VRO, ale sám přicházíš na věci, kterým začínáš "sám" věřit, díky Pánovi a DS. Když jsem pochopil, že nepomáhám jen druhým, ale především sám sobě, ujasňovat si biblickou pravdu, tak jsem se pomalu a jistě, začal jinak chovat a jinak argumentovat, a padala postupně ze mne slupka vlivu VRO.

K těm znamením, taky to pomůže když si představíme nebo vybavíme situaci z prvního století, tam taky byla určitá znamení dle kterých ti, co opustili v 66. roce Jeruzalém či Judeu, ale nic se do 70. roku nedělo. Stejné to je i s tím, o čem se tu bavíme, ano příchod Pána má být jako když přijde zloděj, tedy nečekaně, ale můžeme mít nutkání, že zloděj přijde, třeba telefonáty, které nikdo nebere tedy že na druhém konci nikdo není, nebo třeba běžné věci nejsou tak jak by měli být apod. tedy já můžu mít pocit, že někdo si třeba vyhlíží můj byt, nebo dům či firmu, tedy můžu být v očekávání, že například může přijít zloděj. Taky nevím kdy, a jestli vůbec, ale tato znamení, tomu můžou nasvědčovat, ne? Proto ta znamení, války, mory, zemětřesení, poukazují jen na to, že pro ty, kteří si toho budou vědomi, to je signál, že Pán přijde, ale neví kdy, ale ví, že přijde. Tuto jistotu mají jeho učedníci celou dobu, co odešel k Otci, do nebe. Nebo si někdo myslí, že křesťan má žít, jako by se nechumelilo, ale taky nemá žít tak, že by byl permanentně vystrašený, proto ta znamení. Já se taky na jaře nepřipravuji na zimu, ale na léto, ne? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 16:23

Pane Peter,tuto otázku,co jste dal yxoxsovi si také dávám,ale vemte si,mormonů je také několik milionů,adventistů také,každý může říct o tom druhém náboženství,jak to že tolik lidí se dalo oklamat ? A tato zminovaná náboženství také mají svou strukturu,organizaci a funguje to.Katolíci zase mají různé misionářské a charitativní akce také dobře organizované.
A k těm jménům - já jsem čistokrevný Čech a Bulhar jsem na foru jen proto,že Bulharsko miluji-tamní lidi,historii,jazyk,jejich zemi.A odhalit se pravým jménem nemůžu,protože jak už jsem vám psal,za účast na tomto foru bych byl jako svědek Jehovův vyloučen.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 26/11/2011, 16:24

Přátelé.

Pane Peter, dobrá otázka. Myslíte si, že kdyby se SJ bylo vše tak OK, jak se Vám jeví, že by ti, kteří jsou u SJ nebo od nich odešli, měli potřebu se schovávat za nicky? Proč k tomu máme důvody? Jednoduše proto, že buď ti, co jsou ještě SJ a jsou na tomto fóru, by měli díky pravidlům u SJ, veliké problémy, nebo ti, co již nejsou SJ, ale jejich rodinní příslušníci ještě ano, nebo přátelé, tak když by prozradili svoji identitu, tak by o své rodinné příslušníky či přátele přišli, ale taky ne, ale kdyby se to nedělo, tak by tu každý vystupoval pod svým jménem, ale sám vidíte, že tomu tak není, proto ještě jednou si položte otázku, když je u SJ vše OK, proč máme potřebu se skrývat za nicky?

yxoxs

P.S.
Proč Vy, máte Ing. Peter, vy se někoho bojíte? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 16:30

Je to zaujimave. Ja sa volam Peter a tak sa aj registrujem na nete - čiže nezabudnem po čase ked sa vrátim na niektorú stranku ako som sa zaregistroval..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  gari 26/11/2011, 16:32

Ing.Peter napsal:Ano pan yxoxs, každý je zodpovedný sám za seba si myslím.Svedkov je tušim okolo 7mil.,a myslite si že až toľko ľudí by sa dalo oklamať? A bez Božej pomoci by tak dobre fungovalo ich dielo,tak jednotne,usporiadane?

Pane Peter
Tím, že VRO sám sebe prohlásil za jediného pravého zástupce Boha na zemi a vydává se za mluvčího Ježíše Krista naplňuje vlastně text z Marek 13:6 Mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: ‚Já jsem to‘ a svedou mnohé. Tenhle text ukazuje, že takto svených bude opravdu hodně.
To že VRO není to, za co se vydává dokazuje i jeho sice krátká historie ale stihl za tu dobu pošpinit Boží jméno tím, že vyslovil mnoho falešných proroctví, která se ještě ani jednou nesplnila. Udělal tak z Boha lháře. Na CD, které vám SJ dali však tato proroctví nenajdete, protože se vše snaží zakrýt. Je to opravdu falešný prorok. Deuteronomium 18:20 Avšak prorok, který by opovážlivě mluvil mým jménem něco, co jsem mu mluvit nepřikázal, nebo který by mluvil jménem jiných bohů, takový prorok zemře.“ A že se u SJ děje vše uspořádaně a jednotně je zcela normální jev, který se vyskytuje u všech totalitních společenstvích.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 16:39

K tým náboženstvám.Podľa mňa Boh ma na zemi "svoj ľud" a svoju organizaciu. A nie každé naboženstvo Boh schvaľuje. Veď napr katolicka cirkev vo vojnach ma na svedomí miliony životov, knazi posvecovali zbrane, pápež spolupracoval z Hitlerom atd ,tak sa láska k blížnemu neprejavuje - a podľa mna by to Boh nedopustil aby mu robili takú zlú "reklamu". Svedkovia sa nezapájajú do politiky, do vojen - nevraždia svojich spolubratov len preto že sú na opačnej strane vojnovej línie, sú neutrálny a to sa mi páči, to už je dobra "reklama" ako sa majú ľudia služiaci Bohu správať.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  gari 26/11/2011, 16:50

Ing.Peter napsal: Pozerám že večšina z vás ma zaujímave mena na tomto fore ,také neosobné,záhadne..Máte na to nejaký dôvod?

U SJ je to zcela běžné, těch několik jedinců, kteří ovládají NSSJ vystupují pod neosobním nickem VRO.
Ti ostatní na tomto fóru ve strachu před nimi.


Naposledy upravil gari dne 26/11/2011, 16:51, celkově upraveno 1 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Mezek 26/11/2011, 16:51

Svedkovia sa nezapájajú do politiky, do vojen - nevraždia svojich spolubratov len preto že sú na opačnej strane vojnovej línie, sú neutrálny a to sa mi páči, to už je dobra "reklama" ako sa majú ľudia služiaci Bohu správať.
No, ono to tak trochu SJ z dálky nahrává.I mě to vzalo na bezmála 20let. Ale pravda je jiná.Že? Embarassed
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 26/11/2011, 17:00

Přátelé.

Pane Peter, ano Pán má na zemi svůj lid-Kristovo tělo, ale nemá svoji organizaci! Že tu píšeme, že v každé církvi má své ovečky je o něčem jiné, to je plnění podobenství o rozsévači a poli, což je celý svět, kde je rozseta pšenice i koukol či plevel, a oni musí do času žně růst spolu, proto píšeme, že jsou jednotlivci, Kristovi učedníci, ve všech církvích, ale Pán nyní nemá žádnou konkrétní organizaci, ale to bychom se vraceli k tomu stejnému, kdyby ano, jak ji poznáme? Ale učedníci měli být rozpoznatelní ne podle toho k jaké organizaci budou patřit, ale že budou mít mezi sebou lásku, že?



Naposledy upravil yxoxs dne 26/11/2011, 17:01, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 17:00

Pane Peter,to máte pravdu,že SJ se v mnoha případech prokázali a prokazují jako velmi kvalitní lidé a např.neutralita ve válkách je jev opravdu podivuhodný.
Ale věděl jste například,že svědkové Jehovovi,kteří po sametové revoluci mohli místo nástupu do armády jít na civilní službu,tak i to bylo na vyloučení ? Pak se tento postoj změnil,civilka byla povolená,ale žel do té doby si to někteří bratři odseděli ve vězení,ne za to,že nešli do armády,ale že nešli na civilku.Ona ta neutralita je sice hezká,ale byly doby,že svědek měl špatné svědomí i z toho,když finančně přispěl v práci na sbírku třeba na povodně,a to jen pro to,že peníze dal někomu jinému,než svědkům.A když jste v práci nečekaně a neplánovaně podal ruku někomu,kdo má kulaté narozeniny,tak jste si připadal,jako byste spáchal vraždu.
A když vám někdo popřál hezké vánoce,a vám to ujelo a odpověděl jste - vám taky,tak byste se z pocitu viny šel nejraději oběsit.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 17:11

Aj v minulosti kládol Boh podmienky,príkazy zákazy svojim ľudom či sa im to páčilo alebo nie tak ho museli posluchat ak mu chceli služiť, a myslim si aj dnes ak je v Biblii nejaka požiadavka tak by ju mali ľudia posluchať.Boh by mal vedieť čo je pre ľudí dobré,takže jeho požiadavky by mali posluchať aj keď možno nechápu zmysel alebo dôvod prečo to Boh tak chce. To je môj názor , ak raz viem čo by som mal robiť pre Boha tak to budem tak robiť, preto som sa začal viac zaujímať o tieto veci..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 26/11/2011, 17:20

Přátelé.

Ale jistě, pane Peter, ale to nemusíte dělat a priori jen v organizaci? S příchodem Pána Ježíše Krista mimo jiné skončil Izraelský systém jako organizace, když to takto položíme, ale všichni jestli to už jsou Izraelité, kteří se stali křesťany nebo ti z pohanů, tvoří jeho lid = Kristovo tělo, které ale není dnes organizováno v jedné organizaci tedy církvi, jak je dnes známe! Je to zřejmé i proto, že Pán nás nezná díky tomu v které církvi jsme, ale zná nás protože je našim Pánem, a on zná své ovečky k tomu nepotřebuje aby se jeho ovečky se shromažďovali v nějaké dané organizaci-církvi, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 17:20

Niekde som počul alebo čítal pribeh alebo prirovnanie o horolezcoch. Už sa stmievalo tak si postavili stany že prenocujú ale jeden z nich povedal že polezie sám, že on ostatných nepotrebuje, že sa vie postarať sam o seba,že je dobrý lezec a všetko sám zvládne. A keď už bola tma ,tak sa pošmykol a ostal visieť na lane.Ked jeho krik nikto nepočul tak sa začal modliť k Bohu o pomoc.. Boh mu po čase povedal že nech vytiahne nožík a odreže lano a tak sa uvolní. No on sa nechcel zabiť tak neposluchol Boha. Ráno ho našli jeho priatelia mrtveho , a visel meter nad zemou na lane.
Čiže potrebujeme jak pomoc iných ľudí tak aj plnú dôveru v Boha. Toto ma veľmi povzbudilo a podnietilo niečo začať zo svojim životom robiť..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 17:31

Máte pravdu pane Peter-poslouchat Bibli je správné a nutné.
Pokud se však stanete svědkem Jehovovým,budete poslouchat navíc pokyny rozvážného otroka a k tomu patří :

-neslavit narozeniny a jakékoliv svátky a to ani podáním ruky
-při zaznění státní hymny zůstat sedět,a to kdekoliv
-nepodporovat jakoukoliv charitativní činnost mimo svědků Jehovových
-neúčastnit se žádného náboženského obřadu mimo svědků Jehovových
-nečíst žádnou literaturu jiných náboženství a už vůbec ne odpadlíků od svědků,
a toto forum byste musel neprodleně opustit nebo tu být potají
-neúčastnit se žádných voleb,včetně toho,kdo v práci bude mluvčím oddělení
-odevzdávat zprávu,kolik hodin jste mluvil o Bohu a kolik literatury jste rozšířil,což
bude mít podstatný vliv na vaše sborové používání
-modlit se k Ježíšovi bude nepřípustné,i když je to biblické
-na shromáždění a v kazatelské službě byste těžko vysvětloval,že používáte jinou
Bibli než Překlad nového světa svědků Jehovových
-pokud by se svědkem stal někdo z vaší rodiny,at už otec,matka,dcera,syn
a pokud by pak od svědků odešli,nesměl byste je kontaktovat

Zdá se vám to biblické nebo lidské ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Anonymní 26/11/2011, 17:36

Přátelé.

V tom máte úplnou pravdu, pane Peter, ale já mohu mít pomoc mých spolubratří aniž bych musel být v nějaké organizaci. Nebo vy si myslíte, že když v NZ čteme vybídku, že nemáme opouštět shromáždění, že mluvil o nějaké konkrétní organizaci? Myslel snad synagogy, nebo domácnosti ve kterých se tehdy křesťané scházeli, nebo myslel ..., koho? Já a priori nezavrhuji církve jako takové, jen věřím tomu, že dnes Pánův lid tedy jeho tělo-sbor-církev, není shromažďován v nějaké nám dnes známé církvi, ale když přijde, tak všechny jeho ovečky, které do doby jeho příchodu jsou v církvích, nebo nejsou, půjdou za svým Pánem. K tomu nepotřebuje Pán nějakou konkrétní církev, třeba katolickou, nebo protestantskou či SJ, mormony, adventisty apod., ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 17:45

K tomu čo tu píšete (myslim pán Bulhar) sa neviem este vyjadriť kedže Písmo podrobnejsie nepoznám a neviem este aku su tam kladene požiadavky. K tej Biblii - svedkovia čo somnou rozprávali sa ma pýtali či mam vlastnú Bibliu a pri rozhovoroch používame len moju Bibliu a nič viac. A k tým ostatným veciam ,ak su podložene Bibliou tak nevidím problem prečo dodržiavať určité veci aj ked sa nam nepačia. Boh vie prečo to tak chce a mi to možno uvidíme až neskôr prečo to tak chcel. Veď keď je niekto ochotný položiť aj život len aby ostal Bohu verný nevidím dôvod prečo neslaviť napr. Vianoce ak majú pohanský pôvod. Ved ak ich nebudem sláviť nič sa nestane, a ak by som ich slávil s vedomím ,že je to niečo zlé tak je to horšie ako ich nesláviť.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 17:52

Nebo vy si myslíte, že když v NZ čteme vybídku, že nemáme opouštět shromáždění, že mluvil o nějaké konkrétní organizaci?

Ked Biblia píše že nemáme opouštět shromáždění ,tak ako viete že nemusiťe navštevovať zhromaždenia v dnešnej dobe? Na zaklade čoho viete, ktoré pokyny treba rešpektovať a ktoré nieje treba rešpektovať?
Prečo tiež zvestuju len svedkovia takto verejne? Ostatný sa hanbia verejne oznamovať veci o Bohu? Alebo ich láska nepodnecuje aby mali možnosť aj další spoznať Boha a byť zachránený?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 17:56

Pan Peter,jasně že vy můžete mít svoji Bibli při rozhovorech se svědky,psal jsem,že až byste sám byl svědek,tak byste těžko obhájil,že používáte jiný překlad,než ten svědků.Co se týká vánoc,Ježíš se v té době vážně nenarodil,tak záleží na každém,jak mu svědomí dovolí a do jaké míry se bude v těchto dnech chovat a to platí i na jiné svátky.Avšak v těchto věcech vám bude,pokud budete svědek Jehovův,svědomí určovat rozvážný otrok.Psal jsem vám,co je v Božích očích podle 1.Korintanům 6:9,10 špatné.Pokud někdo vyžaduje poslušnost i v jiných věcech a postaví to na úroven Božích zákonů,jde nad to,co je psáno.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 3 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru