Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

+15
Mezek
frodobagin
Ing.Peter
standa
Hurvinek
jája
daniely
zbysek
Styvi
sazeč
witness
Bulhar
Alea
gari
jan27t
19 posters

Strana 2 z 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  witness 24/11/2011, 20:37

sazeč napsal:
Kdežto nespolehliví z Čech (přísní, netolerantní) vůči tamějším SJ odcházejí na ,,výpomoc" na Moravu. Běda, Moravo!
Tak to jsem měl připsat, že jsem byl za poslední 2 roky 3 x na služební cestě v Brně a že mě ani nenapadlo hledat sál Království.
Bulhar napsal:Já myslím,že špion by to neobhájil.Nemohl by žádného SJ obvinit z toho,co sám dělá.
Obhájil by to snadno:
,,Milí starší, včera jsem se připravoval na studium Strážné věže a chtěl jsem si najít doplňující informace na oficiálních web stránkách SJ.
Začal jsem tak, že jsem do vyhledávače v Googlu zadal slovo ,,průkopník´´
a očekával jsem, že mě to přivede logicky na naše stránky.
Jaké však bylo mé překvapení, když jsem slovo průkopník uviděl na jakési diskuzi.Brzy jsem pochopil, že se jedná o odpadlické fórum, takže jsem ho ihned opustil, ale než jsem si uvědomil hrozivou skutečnost, mezi jakými
zvrácenými lidmi se nacházím, poznal jsem v jednom komentáři styl komunikace jednoho bratra z našeho sboru, který se mi poslední dobou jeví jako vlažný a nehorlivý. Tak jsem jeho komentář okopíroval a podtrhl slova, která odpovídají jeho stylu vyjadřování.
V zájmu sboru vám to předávám, vy si to jistě prošetříte a já jsem připraven
svědčit
Protože na špionáži by byl z vlastní vůle a ne z nějakého příkazu - takový příkaz by totiž nikdo nedosta
Pokud starší mají jasný a všem známý příkaz od VRO, aby navštěvovali jednou za rok odpadlíky s cílem zjistit, zda je nějaký předpoklad pro jejich návrat, pak je nanejvýš pravděpodobné, že i jistí vybraní jedinci mohou mít
neveřejný a tajný příkaz, aby sledovali odpadlické fórum, aby mohli odhalit duchovně nemocné a zvrácené a chránit tak duchovní ráj SJ.

V betelu je např. spousta pravidel, o kterých nemá běžný SJ ani potuchy.
Např. má li betelita službu na recepci, nemusí být na shromáždění ani na sjezdu.
O takovém pravidlu se řadovému SJ, který pracuje na recepci ve světské firmě, může jen zdát a jeho případná neúčast na sjezdu kvůli nutnosti být v jeho práci na recepci je tímto způsobem zcela neomluvitelná.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 24/11/2011, 21:22

Witnessi,s těmi betelity se to dá vysvětlit - oni mají v betelu své vlastní shromáždění,kde se rozebírá aktuální studijní článek ve Strážné věži,který pak ještě rozebírají ve sborech,kam jsou přiděleni,takže toto shromáždění mají dvakrát,tzn.i když kvůli službě na recepci vynechají shromáždění at už ve sboru nebo betelu,tak jim pořád jeden zůstává.No a co se týká teokratické školy a služebního shromáždění,to není ve všech sborech ve stejný den,lze tedy předpokládat,že na recepci je dosazen ten bratr,který zrovna shromáždění nemá.
To samé platí o všech typech sjezdů.
Mě spíš překvapil jiný jev-vždy jsem si myslel,že betelité jsou horlivými kazateli,ale jen do té doby,než přijel nějaký betelový řečník.Ne že by se jim do služby nechtělo,to ne,ale bylo vidět,jak matlají u dveří úvody,jak nejsou vůbec zvyklý mluvit.Myslím,že betelita se dostane do služby ne tak často,ale člověk mimo betel je výzýván k průkopnické službě,přitom ve světské práci stráví určitě minimálně tolik hodin,jako betelita v betelové práci,jenže člověk mimo betel nemá servis jako betelita - vypráno,uvařeno,atd.A to je pro mě ad absurdum.Pokud to je se službou takto i ve vedoucím sboru,pak je to totální pokrytectví,ale možná se mýlím,třeba ve vedoucím sboru jsou všichni průkopníci.Uf-to se mi ulevilo,a je to venku.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  sazeč 24/11/2011, 21:34

Jak víme, museli čelní představitelé z Brooklynu asi před 3-5 lety podepsat smlouvu s OSN tam, kam chodí do knihovny, jelikož OSN zjistil, že o něm SJ mluví jako o spojenci s Ďáblem. Požádali SJ, aby o OSN psali v dobrém světle a předložili mu /OSN/ jeden článek v jednom časopise, jinak je SJ nepustí do své knihovny. Když jsem tehdy četl ten článek aniž tušil ohledně smlouvy, mně vysvitla naděje. Prostě jsem na závěr článku očekával kritiku na OSN, jak to běžně bývá, když se o OSN či církvích píše.
Proto museli podepsat a vytisknout příznivý článek o OSN.
Vida, tajná smlouva s OSN, o které nemají SJ zdání.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 24/11/2011, 21:39

A když píší o tom,jak špatné jsou nauky ostatních církví,museli je pořádně prozkoumat,a já když půjdu bez zkoumání podívat se třeba na mši do kostela,abych se cestou ohlížel,jestli mě někdo z bratrů neuvidí.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  witness 24/11/2011, 21:56

Bulhar napsal:Witnessi,s těmi betelity se to dá vysvětlit - oni mají v betelu své vlastní shromáždění,kde se rozebírá aktuální studijní článek ve Strážné věži,který pak ještě rozebírají ve sborech,kam jsou přiděleni,takže toto shromáždění mají dvakrát,tzn.i když kvůli službě na recepci vynechají shromáždění at už ve sboru nebo betelu,tak jim pořád jeden zůstává.
Pro upřesnění: betelové shromáždění, při kterém se rozebírá Strážná věž,
není bráno jako klasické shromáždění, ale jako rodinné studium (dnes rodinné uctívání), účast na běžném shromáždění při rozboru SV ve sborech to nijak nenahrazuje.
No a co se týká teokratické školy a služebního shromáždění,to není ve všech sborech ve stejný den,lze tedy předpokládat,že na recepci je dosazen ten bratr,který zrovna shromáždění nemá.
O službách na recepci jsem mluvil s jedním betelitou a on mi potvrdil, že při sestavování plánu služeb na recepci se vůbec nebere v úvahu, kdy má kdo shromáždění.
Běžně se stává, že prostě na recepci sedí ten, kdo má v ten den shromáždění
ve sboru (a je tedy omluven).
To samé platí o všech typech sjezdů.
Silně pochybuji.
Pokud to je se službou takto i ve vedoucím sboru,pak je to totální pokrytectví,ale možná se mýlím,třeba ve vedoucím sboru jsou všichni průkopníci.Uf-to se mi ulevilo,a je to venku.
Co je venku?
Že jsou ve vedoucím sboru pokrytci nebo že tam jsou možná průkopníci?
To že tam jsou pokrytci je zjevné, to že tam jsou průkopníci, opět silně pochybuji a pokud tu a tam někdo, pak bych chtěl jeho průkopnickou službu vidět.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 24/11/2011, 22:03

witnessi,díky za upřesnění - a venku,to jsem myslel své pocity.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  standa 25/11/2011, 14:08

Také jsem se podíval na internetu na Církev bratrskou,už o ní psala paní Daniela a ted i pan gari,zaujalo mě to,mohlo by to být i řešení ohledně mého křtu.Děkuji.

standa

Male Poeet p?íspivku : 87
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 01. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 25/11/2011, 19:31

Prepáčte že Vám vstupujem do debaty.. Standa, podla mojich skuseností, a to už mám nejaký ten rok života za sebou by si sa mal riadiť vlastným svedomím a pocitmi.. Ak sa zaujimas o Svedkov tak s nimi ved rozhovori, študuj skumaj.. Ak sa zaujimas o inú cirkev tak tak isto študuj s nimi skúmaj a vytvor si vlastný nazor na vec.. Ako som si všimol tak viacerí na fore su bývali svedkovia a tí podla mňa ti nezaujato nemožu poradiť. Uvediem ti príklad: ja mam niekoľko zamestnancov a ak by som niekoho vyhodil pre zlé chovanie alebo sam by odomna odysiel tak z velkou pravdepodobnostou by dalsim prípadným zaujemcom o pracu u mna podavali skreslené informacie aby ich odradili u mna pracovať.
Ja zamestnavam 2 svedkov,s ktorými vediem občas aj rozhovori , bol som aj u nich asi 3x na ich spoločenstve v Košiciach a páči sa mi tam viac ako v kostole.
O náboženstvo sa viac zaujimam len v poslednej dobe,kedže pred tým som sa viac zaoberal podnikaním, ale teraz vo vyššom veku si uvedomujem že sú aj dôležitejsie veci. Na svedkoch sa mi páči ich pracovitosť spoľahlivosť ale aj zásadovosť v ich náboženských veciach,že nerobia kompromisy čo som u iných ľudí z iných náboženstiev velmi nevidel... a ako zamestnanci maju u mňa 100% dôveru.
Rad by som sa Vás spítal čo znamena skratka VRO, ktorú tu často požívate.. Ďakujem Peter

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  daniely 25/11/2011, 20:46

Ing.Peter napsal:Ako som si všimol tak viacerí na fore su bývali svedkovia a tí podla mňa ti nezaujato nemožu poradiť. Uvediem ti príklad: ja mam niekoľko zamestnancov a ak by som niekoho vyhodil pre zlé chovanie alebo sam by odomna odysiel tak z velkou pravdepodobnostou by dalsim prípadným zaujemcom o pracu u mna podavali skreslené informacie aby ich odradili u mna pracovať.

Milý Peter,
zdravím Vás Smile

Zjišťovat si informace o různých náboženstvích není určitě špatné.

Ale souvislost s Vámi - zaměstnavatelem a NSSJ není dobrým příkladem. Ať od Vás odejde zaměstnanec z jakéhokoli důvodu, nehrozí nebezpečí, že se s ním kvůli tomu rozejde jeho vlastní rodina a téměř všichni spolukřesťané (mezi nesvědky většinou žádné kamarády a známé nemá). A to je po odchodu od SJ běžná věc. Vím, že tohle asi nemůžete vědět, ale proto zde někdy zaznívá varování před studiem se SJ. Je to varování před hrozbou náboru do totalitní společnosti, která sice produkuje většinou čestné a poctivé zaměstnance, ale zároveň nesvobodné a závislé lidi. Oproti totalitním, politickým režimům, Vás obelsťuje svým jedinečným spojenectvím přímo s Bohem, který je pro křesťana největší autoritou.
VRO = věrný a rozvážný otrok (termín z Bible), který určuje svědkům Jehovovým, jak se mají chovat, vykládá Bibli způsobem, o kterém nesmíte pochybovat a tvrdí o sobě, že je jediným, koho vede sám Ježíš Kristus. Pokud nesouhlasíte s nějakým jeho výkladem, jste označen za Antikrista a vyloučen ze společnosti s důsledky, které jsem popsala výše.
Chtěla jsem Vám sem vložit definici VRO přímo z jejich publikací, ale nenašla jsem žádný jednoduchý výtah. Nejlepší by bylo, zeptat se Vašich zaměstnanců nebo někoho v sále Království.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  frodobagin 25/11/2011, 21:05

Dobrý den Ing. Petře.
Doslovný výklad zkratky:
VRO - věrný a rozvážný otrok

Pro seznámení se z významový výklad zkratky zkuste pohledat zde na fóru. Je tu vcelku mnoho názorů jak bývalých svědků tak svědků jsoucích.

Všeobecně je VRO (věrný a rozvážný otrok) v NSSJ (Náboženská společnost Svědkové Jehovovi) úzká a velmi malá skupina lidí, kteří jsou JHVH (Jehova, Jahve, Iehovah atp.) a Ježíšem používáni k tomu, aby vedli všechny SJ (svědek Jehovův) k duchovní pohodě, když všem SJ předkládá pokrm v pravý čas jako věrný a rozvážný otrok, o kterém se hovoří v bibli v PNS (Překlad Nového Světa - vydala organizace WTBTS - Watch Tower Bibel and Tract Society of Pennsylvania) na tomto místě:
Mat 24:45 Kdo je skutečně ten věrný a rozvážný otrok, kterého jeho pán ustanovil nad svou čeledí, aby jim dával jejich pokrm v pravý čas?
Mat 24:46 Šťastný je tento otrok, jestliže ho jeho pán při svém příchodu najde, že tak činí!
Mat 24:47 Vpravdě vám říkám: Ustanoví ho nade vším svým majetkem.

To jak se této malé skupince lidí daří naplňovat význam tohoto označení, je otázka, která trápí mnohé. I mne.
Doufám, že jsem odpověděl srozumitelně.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 25/11/2011, 21:36

Dakujem Vám za vaše vyjadrenie a vysvetlenie skratiek, ktore používate,viac mi to pomôže chapať význam toho o čom tu píšete... O tom VRO sa pokúsim porozpravať zo Svedkami, o čo vlastne ide. Pekný večer

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 10:58

Pane Peter,myslím že nikdo zde na foru,at už odešel od svědků sám nebo byl vyloučen,nebo svědkem nikdy nebyl,zde nehaní svědky jako lidi.Kritika tu zaznívá vícemeně právě jen na VRO.A aby jste měl svědky ve firmě,to by vám zde na foru každý doporučil,tady přece všichni vědí,že to jsou slušní a poctiví lidé,kteří vám nic neukradnou,budou poctivě pracovat,nebudou vás obelhávat,budou dodržovat pracovní dobu.Také vemte v potaz,že s vámi v práci navíc jako s vedoucím a na shromáždění svědků jako se zájemcem samozřejmě budou svědkové jednat slušně.Něco jiného by však bylo,kdyby jste byl pokřtěný a poukazoval na to,že VRO asi neříká úplně všechno dobře.A mnozí od SJ odešli ne z uražené ješitnosti nebo že by jim někdo ve sboru ublížil,ale právě pro ten rozpor,který v něčem zjistili mezi Biblí a VRO.A Standovi to říkají z lásky k němu,aby se případně vyvaroval nějakých zklamání.A že to je někdy tvrdé ? Zkuste si přečíst kritiku v časopisech svědků na ostatní církve a sám uvidíte.S pozdravem Bulhar.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 12:03

Pán Bulhar,píšete že mnohí odišli pre nejaký rozpor. A kam odišli? Ak poznate, tak mi ukažte jedno náboženstvo kde žiju jeho členovia aspoň tak podľa Biblie ako svedkovia. Poznám mnoho ľudí z rôznych cirkví no nepoznam jedneho kto by žil alebo aspoň by sa snažil žiť podla učenia Biblie. Či sa už jedná o poctivosť, nejaké mravné zásady, vzťahy medzi ľudmi.. Do toho vidím dobre,keďže o nejakých naukách veľa neviem ale spôsob ich života a správania veľa ukazuje. Už aj to že chodia verejne rozprávať o Bohu aj napriek výsmechu podľa mna presne tak ako chodil Kristus alebo v začiatkoch kresťania veľa svedčí o ich viere. Neviem si predstaviť že by nejaký kňaz u mňa doma zaklopal na dvere - ten by sa asi od hanby prepadol, aj ked v kostole vie krásne hovoriť o láske k bližnemu a tom aký je Boh atd ale skutky su úplne iné. A práve preto su mi svedkovia sympatický.Aj ked ja by som tiež nemal odvahu isť verejne rozpravať ľudom.Podľa mňa teoretizovať o nejakých naukach a žiť podľa učenia je velký rozdiel. Ak raz Biblia píše napr. o homosexualite ako o niečom zlom, tak prečo ju cirkev schvaluje a dokonca v kostoloch sobášia homosexuálov? Veď je to uplne jasne podla Biblie a nieje tam o čom diskutovat ci je to spravne alebo nie.. Píšem to len preto,že mne taketo veci ukazuju, ktorá cirkev je aká.. Ja pozerám na to ako sa jej členovia správajú. Aj ked viem že "čierna ovca" sa nájde v každej cirkvi . Peter

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 12:44

Pane Peter,já jsem stále SJ,už více než 20 let,většinu této doby jsem byl velmi aktivní,8 let jsem byl starším sboru a zvonění v domácnostech bylo pro mě naprosto běžné a přirozené - vlastně ještě pořád chodím zvonit,ale už méně.
Některé naukové rozpory jsem poznával až poslední 2 roky,protože číst jinou náboženskou literaturu,navštěvovat jiná náboženství a i toto forum je nepřípustné.Víte pane Peter,že za psaní do tohoto fora bych byl vyloučen? A jak jsem psal v předchozím příspěvku,SJ mají opravdu aktivní víru,jak v chování,tak kázání,to nikdo přeci nezpochybnuje,ale je omyl,pokud si myslíte,že v jiných náboženstvích nikdo víru aktivně neprojevuje,neberte to jen podle zvonění na lidi.
A kam odejít od SJ ? Já sám zatím nevím,kam bych odešel,ale někteří z tohoto fora jsou u baptistů,někteří v Církvi bratrské a někteří u katolíků a jiní nejsou nikde,ale Bibli čtou,žijí mravně a duchovní věci je stále zajímají.
A snatky homosexuálů nejsou v církvích tak běžné,jak si myslíte,je to jev v anglikánské církvi a některých protestanských církví.Kromě toho,různé skandály,třeba pedofilní jsou i mezi svědky,jen se o tom nepíše.Jak jste psal,černé ovce jsou všude,jak v církvích,tak i mezi svědky,zrovna tak jako kvalitních lidí je hodně jak u svědků,tak i jinde v církvích i mimo církev.A že hájíte svědky,to jsem rád,já je budu také hájit bez ohledu na to,zda jím jsem nebo třeba v budoucnu nebudu.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 13:07

Dakujem za vyjadrenie. Nesnažím sa obhajovať svedkov, len ine cirkvi ma dosť sklamali a naopak svedkovia su mi čim dalej viac sympatický. Uz mam k dispozícii CD Watchtover Library tak dufam mi pomôže viac spoznať o čo ide. Pred niekoľkými rokmi som si to nevšímal ,ale teraz vidím vo svete ,že situácia je taká ako davnejšie hovorili svedkovia že sa majú splňať niektore proroctvá a práve tieto proroctvá poslednú dobu študujem..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 13:35

Pane Peter,lidí s duchovními zájmy je málo,je tedy cenné najít člověka jako vy.
Znamení posledních dnů vysvětlují SJ opravdu dobře,problém je v tom,že tato znamení považují SJ též za přítomnost Krista,a to už pravda není,jelikož přítomnost a příchod Krista je jedno a totéž a stane se tak až v Armageddonu neboli při 2.Ježíšově závěrečném příchodu.
A až tehdy,tzn.až v budoucnu bude zjeven onen rozvážný otrok a také zlý otrok podle Matouše 24.kapitoly.Tudíž žádný VRO ještě ustanoven být nemohl.
V té 24.kapitole Matouše je vše,co by vás mohlo zajímat,jsou tam jak znamení posledních dnů,tak Ježíšova přítomnost neboli příchod.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 13:55

Pozerám tu 24 kap na CD a tam sa Krista pýtali :„Povedz nám, kedy to bude a čo bude znamením tvojej prítomnosti a záveru systému vecí?“ a ďalej opisuje zemetrasenia vojny hlad atd. A tomu nebude veďieť Kristus zabrániť ,keďže ako píšete sa toto všetko má stať počas jeho prítomnosti alebo príchodu? Ale to sa aj teraz deje.. su zemetrasenia atd

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 14:20

Pane Peter,asi jsem se předtím špatně vyjádřil,zkusím to tedy znovu a lépe :

Výklad svědků je takový,že hlad,nemoci,zemětřesení,války atd.jsou:1. jednak znamení posledních dnů a 2. jednak důkazy Kristovi přítomnosti. A závěrečný Boží a Kristův zásah neboli Armageddon,který má teprve přijít,to je Kristův příchod.Oni rozlišují mezi Kristovou přítomností a příchodem.

Avšak pokud budete pozorně číst Matouše 24.kap.,nejprve se rozebírají právě ta znamení posledních dnů,a teprve potom se mluví o přítomnosti a příchodu -přítomnost a příchod je jedno a totéž,a teprve je to před námi,ted jsou znamení posledních dnů před přítomností neboli příchodem Krista v Armageddonu.

Pro srovnání - Můžu říci-pan Peter je přítomen na foru a také můžu říci - pan Peter přišel na forum.Je to stejné tvrzení řečeno jinými slovy,jelikož se jedná o totožnou věc.
Pokud jsem se zase vyjádřil nesrozumitelně,napište mi to,a já se pokusím zlepšit.



Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 14:30

Ano rozumiem Vam. No v tej kapitole sa pýtali Krista čo bude znamením jeho prítomnosti a on odpovedal že zemetrasenia vojny atd. maju byt tie znamenia. Prečo potom hovoril o znameniach, veď ak by prišiel tak by sme ho videli a neboli by potrebne znamenia aby sme na základe nich videli že je tu? A ešte som tu niekde čital (používam CDrom od svedkov) že má prísť ako zlodej,čiže nečakane. Čiže ak budeme vidieť tie znamenia tak budeme vedieť že prišiel a nebude to teda ako zlodej nečakané.
mam v tom trochu chaos,a nechcem Vas tým zaťažovať.Musim sa viac zoznámiť s tým o čo ide.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 14:41

Ja to chápem tak že od r 1914 je Kristus prítomný a preto sa splňajú tie proroctvá o jeho prítomnosti a podobnosti s Noachovými dňami a ešte ma prísť na zem ako zlodej nečakane ,asi doslovne a vykoná rozsudok nad zlými. Tak je to vysvetlene na tom CDrome čo teraz požívam.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 14:49

Vím pane Peter co myslíte.Ty znamení před nečekanou přítomností neboli příchodem Krista jako soudce jsou proto,abychom mohli poznat,že jeho příchod neboli přítomnost jsou blízké.I ten,kdo očekává brzký návrat Krista přesto neví,který den a kterou hodinu přijde.
Pro srovnání - městský úřad vyhlásí pro obyvatele povodnový krizový stupen,lidé udělají protipovodnové přípravy,vědí,že brzy přijde povoden,ale neví který den přesně.I Bůh a Ježíš chce,abychom se na jeho přítomnost neboli příchod připravili,proto dal znamení posledních dnů - války,zemětřesení,nemoci atd.,které mají křestanům ukázat,že Kristův návrat neboli přítomnost neboli příchod je brzy,i když den ani hodinu neznáme,a i když Kristův návrat čekáme,přesto přijde v dobu,ve které ho třeba zrovna čekat nebudeme,i když se na to připravujeme.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 14:54

A s těmi Noemovými dny - Bůh byl přítomen neboli přišel až když přišla potopa - Mat.24:39.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 14:59

Ak sa môžem spítať,čo Vas presvedčilo že dôverujete tomu že naozaj Kristus príde a že to bude tak ako tomu veríte? resp ako o tom píše Biblia. A stačí viera v Boha,aby v tom poslednom súde sme mali možnosť prežiť?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 26/11/2011, 15:22

Pane Peter,přesvědčil jsem se o tom,že Bible je od Boha,těch důkazů je hodně,zvláště splněná proroctví.Tedy co se tam píše,včetně Kristova příchodu je pro mě naprosto věrohodné.A jestli stačí pouhá víra v Boha ? Nestačí,na několika místech v Bibli je zdůrazněno,jak důležité je žít podle Božích měřítek.Např.biblická kniha Jakub 2.kapitola 26 verš říká,že víra bez skutků je mrtvá.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Ing.Peter 26/11/2011, 15:31

A k tým skutkom ktoré by sme mali konať čo patrí? To je už moja posledná otázka dnes aby som vás neotravoval. Dakujem

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 2 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru