Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

+15
Mezek
frodobagin
Ing.Peter
standa
Hurvinek
jája
daniely
zbysek
Styvi
sazeč
witness
Bulhar
Alea
gari
jan27t
19 posters

Strana 13 z 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 13:25

Witnessi, jenže ani zloděj nemusí být ničema, ale ke kradení mohou být různé pohnutky a pak třeba upřímná lítost. A ten zloděj může být třeba jinak dobrým otcem,manželem,synem. Pokud by VRO byl farizej,ničema a antikrist, tak by byl jako zloděj, který si v krádežích libuje, nelituje toho,a nehodlá s tím nikdy přestat.
A takový zloděj nebude vybízet k mravnosti, k lásce, k pomáhání jeden druhému atd. Určitě na to něco odpovíš, ale proč to v sobě živit ?
Trápí tě třeba farizeové z 1.století ? Ani si na ně nevzpomeneš a věříš, že Bůh to
správně posoudí. Já bych to nechal tak i v případě jakýchkoliv náboženských vůdců,
kteří žijí dnes,včetně VRO.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Tonda Vlas 8/12/2011, 13:44

Bulhar napsal:
A takový zloděj nebude vybízet k mravnosti, k lásce, k pomáhání jeden druhému atd. Určitě na to něco odpovíš, ale proč to v sobě živit ?

Tu nejde o tyto věci, jde o to, že je Kristus postaven na vedlejší kolej. Mravnost, pomáhání jeden druhému a jiné jsou samozřejmě dobré věci, k "vejití" do Božího království samy o sobě nestačí. Takto mravní mohou být i někteří pohané i ateisté. Jedině Ježíš je DVEŘE. Když pak někdo záměrně staví Krista na vedlejší kolej, tak se o takovém bible náležitě vyjadřuje, ať je to kdokoliv.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 8/12/2011, 13:48

Bulhar napsal:upřímná lítost.
Přesně tohle VRO aka VS postrádá. Vrchovatou měrou.

Pokud by VRO byl farizej,ničema a antikrist, tak by byl jako zloděj, který si v krádežích libuje, nelituje toho,a nehodlá s tím nikdy přestat.
Přesně to je VRO - libuje si ve svém postavení, nelituje svých omylů a bludů, neomlouvá se a jak to vypadá, nehodlá s tímto způsobem jednání přestat.

A takový zloděj nebude vybízet k mravnosti, k lásce, k pomáhání jeden druhému atd.
Proč by ne? Pro zloděje je krajně výhodné, když krade jen on, kdežto ostatní jsou slušní a pomůžou mu, když on se dostane do nouze.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  sazeč 8/12/2011, 14:00

Ahoj Bulhare,
myslím, že jsi citlivý chlap, komu záleží na spravedlivém přístupu ke všem, co přináší Bohu čest, jako já a zde mnozí.
Co se týče tvého přístupu k jednání VRO, si všímám, že se ho bráníš zuby nehty ne proto že upřímně věříš ve VRO jako ostatní instituce, co řídí druhým křestanský život, ale proto že v tobě je takové zklamání ve VRO stůj co stůj pokud možno ještě zachránit a tak místo takového snění bereš na sebe to břemeno tak dlouho, až se úplně potápíš.
Prosím tě, nedělej to. I když VRO je také jako ostatní, o kterých si myslíš a je ti útěchou, je oproti ostatním OPOVÁŽLIVOST nemající obdoby týkající se křestanských institucí jako že vyloučí ty, kteří vzývají jméno našeho Pána Ježíše a že na místo Pána dosadí starozákonního Jehovu ač chybí aspoň jediný fragment potvrzující použití Božího jména starozákonního Jehovy. Dále VRO zbrojí proti všem ve snaze provokovat, aby se jeho učedníci stali mučedníky rukou nenáviděných církví. Russell nebyl takový. V jeho době slavili vánoce a další, ale pak prý světlo svítí víc a víc a ostatní církve odhaleny všem národům jako ty, o kterých zbožně přeje VRO jako o pokryteckých, falešných, chamtivých, sobeckých, nevděčných, Bohu nenáviděných.
Ne, Bulhare, VRO i když dává duchovní pokrm, dává ne proto, jak si myslí jeho učedníci SJ, z lásky k Bohu JHVH a lidem.
Kdyby to byla pravda, mj. Písmo by VRO právě odsoudilo Ježíšovými slovy, že ostatním brání vstoupit do Božího království a sám pro sebe chystá obílený hrob.

Ježíš je všechno, ta nejvzácnější perla. On je Boží království. Ostatní bude přidáno...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  daniely 8/12/2011, 14:23

Sazeči, napsal jsi to moc hezky. Chtěla jsem říct Bulharovi něco v podobném duchu, cítím to totiž stejně jako ty. Je hrozně zklamaný a já ho chápu. Jakmile totiž SJ zjistí, že VS není věrný a rozvážný.. ustanovený Kristem, začne se mu všechno hroutit a tak se snaží NĚCO pro sebe zachránit, přece 20 a mnohdy více let nevěřil bludům! Já jsem to tak alespoň měla, probírala jsem se jednotlivými naukami, chytala jsem se každé maličkosti a snažila jsem se hledat plusové body..... dospěla jsem ale k dalšímu extrému, v jednu chvíli jsem si řekla, že jsem byla blbá a nechápala jsem, jak jsem mohla takhle naletět. Doteď mám v sobě malý ,,jehovistický,, drápek zapíchnutý Crying or Very sad

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  sazeč 8/12/2011, 14:38

Díky, Danielo. Nejsi ta z Plané u Tábora? Bylo by povídání.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  daniely 8/12/2011, 15:18

Bohužel ne, myslím, že už jsem to sem psala.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 15:20

Sazeči, Daniela tě pochválila právem, jsi dobrý psycholog a umíš to i dobře napsat.
Je to tak, VRO jakoby ztrácím, a zatím nic místo něj nepřišlo,takže se po něm zpátky tu a tam ohlídnu,ted jsem navíc na neschopence,takže už mi hrabe.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  sazeč 8/12/2011, 16:05

Bulhar napsal:Sazeči, Daniela tě pochválila právem, jsi dobrý psycholog a umíš to i dobře napsat.
Je to tak, VRO jakoby ztrácím, a zatím nic místo něj nepřišlo,takže se po něm zpátky tu a tam ohlídnu,ted jsem navíc na neschopence,takže už mi hrabe.
Co ti hrabe? VRO? Jako otrava?
Bulhare, fakt nemám nic proti lidem uvnitř SJ i VRO, neboť jsou také lidé chybující, jedni pod tlakem, strachem, naivností, fanatičností, a přece mohou být fajn křestané!
My, lidé, do nich nevidíme, nelze na pohled posuzovat. Inu, lež má krátké nohy... jsme se všichni kdo odešli, přesvědčili. I ty se na vlastní oči přesvědčíš, pokud se nebudeš bát mezi očima probrat látky v právním výboru. I tam mohou být příjemní lidé, akorát mají smůlu, neboť se řídí pravidly VRO, mohu říct dokonce proti své vůli, jelikož jedna ruka tleská, tleskají ostatní...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 16:38

Sazeči - myslel jsem jako že mi hrabe v hlavě ( to byl jen takový humor ).
Jsem rád, že jsi napsal, že uvnitř SJ i VRO mohou být fajn křestané.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 16:46

Zbyšku, to co jsi napsal se nemusí týkat všech ve VRO. I rada starších ve sboru, když něco rozhodne, tak to neznamená, že všichni s tím byli zajedno.
A navíc ani VRO, byt je ve vedení, nemá od světa nějaké uznání, ani prestiž.
Vzdyt lidé vně to nijak nerozlišují - pro ně svědek jako svědek. A svědkové nemají
ve světě uznání, včetně VRO. A k nějakému velkému bohatství si VRO taky nepřišel, takže pořád se mi vkrádá myšlenka, že lump by si ke kariéře nevybral zrovna svědky, kterými svět opovrhuje.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 16:52

Tondo, ale i VRO uznává a říká, že Kristus je cesta, Vykupitel, Mesiáš, a že nikdo nemůže přijít k Jehovovi, jen skrze Krista - tyto DVEŘE.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 16:53

Danielo, a nějaké plusové body ti u VRO zůstaly ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Tonda Vlas 8/12/2011, 17:29

Bulhar napsal: že lump by si ke kariéře nevybral zrovna svědky, kterými svět opovrhuje.

Lump tu není vhodné slovo. Napsal jsem, že se povětšinou jedná o oběti nesprávného náboženského systému, v němž jsou zakořeněni. Něco pak udělá funkce a s ní spojená odpovědnost, něco také odtržení od reality, což se sotva může stát vesnickému šamšulovi ale dobře se to může stát člověku žijícímu ve skleníkovém prostředí, ať už je to třeba klášter nebo třeba Bétel nebo uzavřený svět politbyra komunistické strany. Kdo strávil většinu života ve vatikánské kurii, sotva může myslet normálně, tak se domnívám, že sotva už myslí normálně ten, kdo žije v uzavřeném brooklynském světě. To se pak stává obzvláště markantní, pokud je to spojeno s vědomím vlastní výlučnosti. Jinak jsem nezjistil (neberu teď komunistický režim ale běžný západní svět), že by tento svět nějak obzvlášť SJ pronásledoval, spíše jsou mu lhostejní. Jak tak sleduji, to spíše SJ sami v sobě živí, že jsou pronásledováni.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  zbysek 8/12/2011, 17:29

Bulhar napsal:Zbyšku, to co jsi napsal se nemusí týkat všech ve VRO.
VRO (aka VS) jakožto celek jedná tak, jak jsem napsal. A jedná tak vůči ostatním členům společnosti. VRO jakožto celek je tedy dle Bible již odsouzen. Samozřejmě, že pak každý jednotlivý člen vedení bude souzen osobně, to už však není naše věc, ale Boží. Je to stejné, jako u katolíků - přestože jednotliví papežové mohou být Bohem schváleni jako dobří, papežský systém jako takový je špatný a chybný.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  witness 8/12/2011, 17:40

Bulhar napsal:
Witnessi, jenže ani zloděj nemusí být ničema, ale ke kradení mohou být různé pohnutky a pak třeba upřímná lítost.
A co zloděj, který není schopen čehokoliv upřímně litovat a přiznat chybu a navíc prohlašuje, že zásadně nekrade a jen u něho je možno se naučit, jak
nekrást?
Pokud by VRO byl farizej,ničema a antikrist, tak by byl jako zloděj, který si v krádežích libuje, nelituje toho,a nehodlá s tím nikdy přestat.
A VRO si snad ve svých doktrínách nelibuje, svých omylů lituje a se svou dosavadní sektářskou politikou hodlá přestat?
A takový zloděj nebude vybízet k mravnosti, k lásce, k pomáhání jeden druhému atd.
Proč ne? Čím více mravnosti, tím méně zlodějů a tím menší zlodějská konkurence.
Určitě na to něco odpovíš, ale proč to v sobě živit ?
Živit co? Reálný pohled na VRO? To není ,,živení něčeho´´, to je stálé uvědomování si pravdivých faktů.
Trápí tě třeba farizeové z 1.století ? Ani si na ně nevzpomeneš a věříš, že Bůh to správně posoudí.

Mě netrápí ani VRO a jsem si samozřejmě též jist, že i on dostane svou odměnu.
VRO a farizeové je pro mě jedno a totéž.
Já bych to nechal tak i v případě jakýchkoliv náboženských vůdců,
kteří žijí dnes,včetně VRO.
Souhlas, ale to vůbec neznamená, že se nedá hovořit o jejich zásadních biblických omylech a dogmatech.
Je to tak, VRO jakoby ztrácím
Když víš, co jsou zač, proč to pociťuješ jako ztrátu?
a zatím nic místo něj nepřišlo
A co by mělo přijít? Jiná skupina mužů, která Ti bude diktovat čemu máš věřit, jak máš žít, rozhodovat za Tebe a vyžadovat absolutní poslušnost,
i když káže spoustu bludů?
takže se po něm zpátky tu a tam ohlídnu
A po čem se vlastně ohlížíš? Absolutně nechápu.
Sazeči - myslel jsem jako že mi hrabe v hlavě ( to byl jen takový humor ).
Jsem rád, že jsi napsal, že uvnitř SJ i VRO mohou být fajn křestané.
Uvnitř VRO nemohou být fajn křesťané, to prostě není z principu možné,
mohou tam být maximálně jednotlivci, kterým ještě může být pomoženo, aby si uvědomili pravý stav věcí a pravými křesťany se teprve stali.
Setrvávání ve vedoucím sboru SJ nemá s pravým křesťanstvím nic, zhola nic společného.
Zbyšku, to co jsi napsal se nemusí týkat všech ve VRO.
To se jednoznačně týká aktuálního stavu všech ve VRO.
Můžeme jen doufat, že se ještě někdo z nich díky Pánu probudí, uvědomí si, čeho je součástí, bude činit pokání a dá to jasně najevo.
A navíc ani VRO, byt je ve vedení, nemá od světa nějaké uznání, ani prestiž.
1) Ukaž mi jediného člověka nebo skupinu lidí, která má od světa celoplošné uznání a žádné oponenty.
2) Prestiž prokazovaná vedoucímu sboru od mas SJ je takové míry a představuje pro VRO takové výhody a výsadní postavení a vliv, o kterých se mnohým manažerům firem, prezidentům a jiným ,,prominentům´´ani nezdá.
A k nějakému velkému bohatství si VRO taky nepřišel,
Kolikrát Ti sbor proplatil letenku do USA, abys tam měl na oblastním sjezdu přednášku?
Jak často si užíváš komfort, že se absolutně nestaráš o nájem, ošacení, kvalitní bydlení, kvalitní stravu, a přesto to všechno máš jisté už spoustu let?
Kdy sis naposledy se svým časem mohl nakládat jak chceš a věnovat se tomu, co jen jsi Ty sám uznal za vhodné bez jakékoliv obavy, že to poznamená Tvou finanční situaci a nebudeš moci včas zaplatit složenky?
Kdy jsi měl naposledy nějakého vlastního právníka, který na zapískání přiběhne a zcela zdarma řeší to, co Ty jsi kde spackal?
Kolikrát pro Tebe přijeli na letišti v zahraničí, aby Tě odvezli do betelu a aniž jsi zaplatil jediný dolar, bylo postaráno o Tvé ubytování a stravu a ještě jsi byl
jen a jen za důležitého bratra, o jehož skromnosti a pokoře nikdo nepochybuje?
ATD. ATD. ATD.
takže pořád se mi vkrádá myšlenka, že lump by si ke kariéře nevybral zrovna svědky, kterými svět opovrhuje.
To není o kariéře, ale o tom, že satan tyto lidi vmanévroval do situace, kdy si myslí, že slouží Bohu, a kvůli své absenci pokory, dostatečné lásky k pravdě
a nezbytné křesťanské sebereflexe si bídnost svého stavu neuvědomují
a hlavně NECHTĚJÍ uvědomit.
(Doufejme, že se aspoň některým z nich ještě podaří se z tohoto bídného
stavu díky Pánu a jeho milosrdenství vymanit).
Tondo, ale i VRO uznává a říká, že Kristus je cesta, Vykupitel, Mesiáš, a že nikdo nemůže přijít k Jehovovi, jen skrze Krista - tyto DVEŘE.
To říkají i třeba mormoni. Staneš se tedy kvůli tomu mormonem?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Tonda Vlas 8/12/2011, 17:56


Tondo, ale i VRO uznává a říká, že Kristus je cesta, Vykupitel, Mesiáš, a že nikdo nemůže přijít k Jehovovi, jen skrze Krista - tyto DVEŘE.

Ono je něco jiného něco slovně uznávat, o tom teoretizovat a něco jiného je to prakticky žít. Na doktorce jsem s diskuzí se SJ zjistil, že nevědí o řádu milosti dočista nic a že jim je to naprosto nesrozumitelné. Že vše mají postavené na tom, co jsem nazval praktikováním "zásluhového náboženství". V tom máš pravdu, je to můj vlastní termín. Nevím však, jak to vystihnout jinak.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 18:03

Witnessi, na druhou stranu každý od VRO očekává rady a povzbuzení a bezchybnost, to je taky na palici. Už jen, když je člověk starší sboru, tak aby se pořád usmíval, krajský dozorce ještě víc, no a člen vedoucího sboru, o tom ani nemluvě, ten musí být bez šrámku. Navíc chodit pořád v obleku, pořád někde řečnit, a určitě přednášky vedoucího sboru jsou sledované nejvíc, protože se od nich očekává pomalu Kristova řeč. A nějakou práci také určitě vykonávají, o které nevíme. Tím je nechci za každou cenu hájit, ale já bych přes ty všechny výhody, o kterých jsi psal, s nimi neměnil.

Zbyšku, VRO jsi přirovnal k papežskému systému a že stejně Bůh bude vše posuzovat jednotlivě, no a jsme u toho, že náboženská vedení jsou v podstatě podobného rázu (ne všechna)-finanční zajištění,pocit vyvolenosti,určité zajištění,třeba i luxus, ale i odpovědnost a práce.

Tondo, to máš pravdu, realita těchto lidí je v jakémkoliv vedení už jinde.


Naposledy upravil Bulhar dne 8/12/2011, 18:08, celkově upraveno 1 krát

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 18:06

Tondo - ještě k tobě - ale i VRO říká,že Bůh je milosrdný a schopen, pokud má člověk upřímné pokání a dělá nápravy, odpouštět donekonečna.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Tonda Vlas 8/12/2011, 18:16

Bulhar napsal:Tondo - ještě k tobě - ale i VRO říká,že Bůh je milosrdný a schopen, pokud má člověk upřímné pokání a dělá nápravy, odpouštět donekonečna.

Toto snad říkají naprosto všichni. Snad jenom starověká sekta montanistů znala neodpustitelné hříchy.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 18:19

Tondo - a jak jsi to teda myslel, že SJ nevědí o řádu milosti ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  daniely 8/12/2011, 18:22

Bulhar napsal:Danielo, a nějaké plusové body ti u VRO zůstaly ?

To je právě ten můj drápek :-) Neumím to popsat, jestli za námi přijedeš, tak si o tom určitě popovídáme.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Bulhar 8/12/2011, 18:24

Jasně Danielo, už se těším.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Tonda Vlas 8/12/2011, 18:56

Bulhar napsal:Tondo - a jak jsi to teda myslel, že SJ nevědí o řádu milosti ?

To bych musel prohrabat staré diskuze na doktorce což je téměř nemožné poněvadž je to tam nepřehledné a ke všemu silně zaspamované. Tam jsem vedl ostrou polemiku se SJ a usuzuju tak dle příspěků co tam psali. Z doktorky znám sazeče a Jarka, ten tam však psal ještě co by SJ velmi málo.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  witness 8/12/2011, 20:33

Bulhar napsal:Witnessi, na druhou stranu každý od VRO očekává rady a povzbuzení a bezchybnost, to je taky na palici..
Řadoví SJ očekávají jen to, co je sám VRO naučil očekávat.
Už jen, když je člověk starší sboru, tak aby se pořád usmíval, krajský dozorce ještě víc, no a člen vedoucího sboru, o tom ani nemluvě, ten musí být bez šrámku.
K pastýřské práci patří obětavost a určitá příkladnost, navíc biblicky to lze i bez ,,svatých a stálých´´ úsměvů.
Také nikdo to dělat nemusí, je to dobrovolné.

Navíc chodit pořád v obleku, pořád někde řečnit.
No a?
Já jsem jako přesvědčený SJ a starší sboru byl vždy rád, když jsem měl nějaký proslov z pódia ve svém sboru nebo veřejné přednášky po různých sborech, což bylo zejména v mnoha pražských sborech (cca 60% pražských sborů jsem za ta léta navštívil s přednáškou, mnohde opakovaně).
Příležitostně jsem jezdil i do sborů mimopražských - Kralupy, Kladno, Pelhřimov, Kolín, Úvaly, Červená Řečice atd. atd.
Vítal jsem i časté možnosti mít proslovy na sjezdech, a to jak velmi často na krajských sjezdech, tak i 1 x na oblastním sjezdu, když jsem měl na Rošickém stadionu rozbor studijního článku Strážné věže.
Byl to pro mě velmi vítaný způsob, jak mohu druhé budovat ve víře
a také, nezapírám, pro mě bylo velmi příjemné, že jsem si tak mohl budovat
ve velkém rozsahu dobré jméno a uznání u spoluvěřících.

Pochybuji, že členové vedoucího sboru trpí, když řeční po celém světě.
Ty bys jako starší sboru snad neletěl přednést přednášku třeba české menšině v Kanadě, kdyby Ti v betelu proplatili cestovné, stravné a ubytování?
Silně pochybuji, že bys toho nevyužil a nebyl by to pro Tebe příjemný zážitek.
, a určitě přednášky vedoucího sboru jsou sledované nejvíc
Píšeš to tak, jako by sis říkal, že členové vedoucího sboru to mají těžké, protože kritické posluchačstvo SJ hlídá každé jejich slovo, přísně ho konfrontuje s Biblí a vedoucí sbor je tak ve stresu, aby neřekl něco špatně a nebyl odvolán z úřadu.
Realita je taková, že přednášky a proslovy členů vedoucího sboru jsou jistě sledovány, ale probíhá to naopak s nekritickou úctou, kdy si vedoucí sbor
díky výsledkům své manipulace nemusí dělat žádné starosti, že by na konci proslovu nesklidil obdivný a bouřlivý potlesk.

Nebo si snad myslíš, že když VRO píše své bludy do publikací, tak se obává,
že se řadoví SJ otočí proti nim a napíší jim tisíce dopisů, ve kterém oznámí, že to a to je nebiblické a proto je již neberou vážně?
, protože se od nich očekává pomalu Kristova řeč.
To je problém toho, kdo se posadil na Kristovo místo, ale věř mi, že si z toho VRO žádné vrásky nedělá.
A nějakou práci také určitě vykonávají, o které nevíme.
Kniha ,,Krize svědomí´´ jejich práci v jistých ohledech docela konkrétně poodhaluje.
Docela bych byl rád, kdybys mohl nepozorován pozorovat týden života
vedoucího sboru, jsem si jist, že bys sem pak psal jiné komentáře.
Tím je nechci za každou cenu hájit, ale já bych přes ty všechny výhody, o kterých jsi psal, s nimi neměnil.
To není argument, protože určitě bys nevyměnil svůj život ani za život přesvědčeného farizea s jeho výhodami, a přesto to z farizeů nepřestává dělat farizee.
náboženská vedení jsou v podstatě podobného rázu (ne všechna)-finanční zajištění,pocit vyvolenosti,určité zajištění,třeba i luxus, ale i odpovědnost a práce.
Bulhare, můžeš mi jmenovat nějaké náboženství, jehož členové mají např. zákaz stýkat se z bývalými členy bez ohledu na důvod odchodu?
Já takové náboženství (kromě SJ) neznám, ale třeba existuje a jen o něm nevím.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kam teď, když jsem od Svědků odešel?  - Stránka 13 Empty Re: Kam teď, když jsem od Svědků odešel?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 13 z 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru