Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naša duša nie je nesmrteľná.

+20
Feiri
Bulhar
oneironaut
Xton
witness
Styvi
sazeč
Tonda Vlas
Martin Cibulka
Martin Vlasák
zbysek
Jirka z P. (queens)
janmat
Amalka
skeptik
kovboj
stefan
Hvězdlický
Pasach
m.s.
24 posters

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Martin Cibulka 15/2/2011, 19:31

Pro Yxoxse

Rozumíš slovu "není"? Když "v Genesis při stvoření Adama" něco vysloveně řečeno není, pak je nesmyslné ptát se "v čem není". Naopak Písmo vysloveně říká, že po smrti člověka jeho NEFEŠ neboli PSYCHÉ z něho vychází a ocitá se v ŠE’OLU. Ale Ty to nepřijímáš. Místo toho plácáš něco o životě a živých tvorech a kliďánko piďánko zaměňuješ jednotlivé pojmy, které mají v hebrejštině svůj vlastní jazykový ekvivalent.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  sazeč 15/2/2011, 20:10

Proč není psáno, že Adam se stal duší, ale ŽIVOU duší?
Yxoxsi, NEFEŠ je sice život takový buť živý či mrtvý záleží na Bohu. My, lidé, se na NEFEŠ díváme jako na život, protože člověk žije, a když zemře, na NEFEŠ se rázem díváme jako na mrtvého čili smrt, proto psáno, že v šeolu nic nedělá.

Ez.18:4 ....duše, která zhřeší, zemře.
9 Ten, kdo jedná podle pravdy, vede si podle zákona...bude žít.
Ale ten, kdo nejedná podle pravdy a dopouští se ohavnosti,...nebude žít, zemře čili a ač naživu, nebude žít.

Už jsi pochopil? Duše bude žít znamená žije dále po smrti těla, osvobozena od soudu. Kdežto duše nebude žít znamená čeká soud, je v Božích očích mrtva.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Tonda Vlas 15/2/2011, 20:19

Martin Cibulka napsal:Pro Yxoxse

Rozumíš slovu "není"? Když "v Genesis při stvoření Adama" něco vysloveně řečeno není, pak je nesmyslné ptát se "v čem není". Naopak Písmo vysloveně říká, že po smrti člověka jeho NEFEŠ neboli PSYCHÉ z něho vychází a ocitá se v ŠE’OLU. Ale Ty to nepřijímáš. Místo toho plácáš něco o životě a živých tvorech a kliďánko piďánko zaměňuješ jednotlivé pojmy, které mají v hebrejštině svůj vlastní jazykový ekvivalent.

Jenom to je chápání postmileritskejch blouznivců. Alespoň tak to tvrdil kovboj na vedlejším fóru. Totiž co je nejdříve napsáno, platí jako axiom. V tom případě je každé použití slova nefeš v bibli na základě významu z Genese. A takto to berou jakoby s klapkami na očích jako kočároví koně a už se neohlížejí na jinačí pasáže Písma. Takový přístup považuju za naprosto nesmyslný. Pak dochází k hádkám o čárku a jinačím nesmyslům. Kdyby měla být ta čárka tam, co tvrdí postmileriti, tak tato Ježíšova věta na kříži nedává sebemenší logický mysl. Jaký má logický smysl zdůrazňovat "pravím tobě ještě dnes" pár okamžiků před smrtí. Žádný.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Anonymní 15/2/2011, 20:49

Zdravím všechny.

Živá duše je Adam proto, protože bible nezná termín mrtvá duše. Nic takového neexistuje. Duše bez ducha neexistuje ani nemůže. Když člověk (žívá duše, živý tvor, bytost) zemře a duch odchází k tomu kdo jej dal, tak jak můžete tvrdit, že v šeolu je duše, tam je jen hmota-tělo (tak jako před stvořením Adama neboli před vdechnutím ducha-dechu do jeho chřípí), které se rozkládá!!!

Ale jinak mě bavíte chlapci, jen tak dál, čas ukáže kdo má pravdu, díky Bohu! :-)))

P.S.

Tondo, co máš s tou čárkou? - nechápu?! :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Tonda Vlas 15/2/2011, 21:14

yxoxs napsal:

Ale jinak mě bavíte chlapci, jen tak dál, čas ukáže kdo má pravdu, díky Bohu! :-)

Pak to vezmu přímo pragmaticky po vzoru Blaise Pascala, čímž vytáčel všechny ateisty.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  sazeč 15/2/2011, 21:27

Souhlasím s Tonym, s tou klapkou, yxoxsi.

žalm 49:15 Bůh sám však vyplatí mou duši z ruky šeolu,
neboť mě přijme.

89:48 Který zdatný muž je živ a neuvidí smrt?
Může opatřit únik své duši z ruky šeolu?

Ještě jsi nepochopil?

Nuže, duše na zemi žije je živá duše, ovšem když duše (člověk zemře) putuje do šeolu, je mrtvá, už nekoná, jen čeká na soud duše existuje napořád. Ten kdo jednal podle pravdy, v Božích očích duše jest živa, a naopak. Prima?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Anonymní 16/2/2011, 11:33

Zdravím všechny.

Omlouvám se, ale nemůžu tu překopírovat text v hebrejštině, možná mi někdo poradí jak to příště udělat, ale doufám že k tomu, co chci zdůraznit postačí, že zde vložím verš, a kdo bude chtít tak se podívá i na hebrejskou předlohu.

Díky za trpělivost a pochopení.

to sazeč

Sazeči, když čtu v Gn 35, 18 Ve chvíli, kdy umírala a život z ní unikal, pojmenovala ho Ben-óni (to je Syn mého zmaru), ale otec ho nazval Ben-jamín (to je Syn zdaru).

jiné překlady místo život překládají duše, tak se ptám proč když v hebrejštině je duše, mnohé překlady uvádějí život? Je to logické, protože duše je spojována s životem a když život vychází tak duše končí-smrt. Opět se musím vrátít na začátek, bez toho to není možné správně pochopit. Kdo nechce, tak se k základu, nevrací, to chápu, ale neřeší to pravdu. Co oživilo hmotu-tělo aby byl stvořen člověk - adam - duše živá? Oživující duch, který dává nebo bere Bůh. Když tedy čtu například již zmiňovaný text výše, tak rozumím tomu tak, že i když tam není uveden tvar pro oživujíciho ducha, ale duše či život, tak nemám důvod (pokud nechci za každou cenu obhajovat něco co tam není) si myslet, že se tím myslí a poukazuje na nějakou nesmrtelnou složku-duše, která při smrti opouští člověka-duši živou. Duše opouští duši, to přeci nedává smysl? Ale když si dám do rovnice, že duši opouští duch, tak protože znám zprávu o stvoření Adama, tak je mi jasné, co tím pistatel myslel, když psal, že duše odchází nebo život odchází, neníliš pravda, že?

Vaše přesvědčení Vám neberu, jen ukazuji, že nemá i když to v překladech bible je tak psáno, toto Vaše přesvědčení v bibli opodstatnění.

Jak vzníká život? Když Bůh vkládá do chřípí oživujícího ducha. Když tedy život končí tak pisatelé píší, že odchází nebo opouští jedince život nebo duše. Ale když si to položíte do rovníce: život odchází život = smrt tak zase i kdybych nechtěl, tak tam vidím ducha oživujícího, který odchází, ne duše nebo život. Ano, máte pravdu, kdyby v Genesis nebyla zpráva o stvoření Adama, tak s Vámi plně souhlasím, protože v takovém případě to dává smysl neboli je to logické. Jako teorie je to zajímavý pohled, ale proč vytvářet teorie pro něco, o čem víme (biblický záznam) jak se to stalo, ne?

Mohu být označen za mé trvání a odvolávání se na počátek Adama a jeho stvoření, že jsem stále ovlivněn svědky nebo já už nevím kým ještě, ale stejně se mohu dívát já na Vás, protože ať si to uvědomujete nebo neuvědomujete tak jste za vlastní přijali taky názor někoho jiného, ale již jej neberete jako názor druhých, ale již jste se s ním natolik ztotožnili, že je to už Váš názor-pohled na danou věc.

Proč není jako duše označován pouze člověk, když byl stvořen k obrazu Božímu jen on, ale jako duše jsou označováný všechny živé bytosti, které dýchají neboli byly také oživeny oživujícím duchem, tak jako člověk. Kdyby to tak nebylo, tak by logicky bible o ostatních živých bytostech se nevyjadřovala také jako o duších, ne?

Jestli mi vysvětlíte proč tomu tak je a ne jinak, pak možná budu uvažovat nad Vašimi argumenty, ale do té doby tu máme zábranu či pojistku.

Jako duše není označen v bibli jen člověk, ale i ostatní živé bytosti. Proč, protože pro život potřebují oživujícího ducha. Že se tento duch navrací k Bohu jen když jde o lidi a ne i v případě když jde o žvířátka, tak do toho mi nic není, protože to je v kompetenci Boha, proč se tak rozhodl. Protože když bych hypoteticky připustil, že existuje něco, co bychom nazvali nesmrtelná duše, tak pak bych mohl tvrdit v případě zvířátek, když jsou v bibli označena taktéž jako duše, že je čeká stejný úděl jako v případě lidí-člověka. Ale vraťme se na zem, všichni dobře víme, že nic takového v bibli není a žvířátka když zhynou, tak je nečeká žádný ráj, či nebe nebo jak to chcete pojmenovat, ne?

Děkuji za trpělivost a omlouvám se za tak dlouhý příspěvek. :-)

Hezký den

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  sazeč 16/2/2011, 12:07

to yxoxs

Duše je život to proto, ne že je duch oživující, někdy to tak vypadá a přeloží i pisatelé Písem. Z těla když duše uniká, tělo umírá. Tak proč není psáno s jednou vyjímkou (zapomněl jsem kde v Písmu), že když ten duch oživující z těla uniká, tělo umírá, ale duše (život), když tvrdíš, že tělo oživil ten Duch?
Dále: Duše od ducha odděluje Písmo jako meč kosti od morku, potom yxoxsi pochopíš. Přece v kosti je morek může být nazván morek, ne? Tak v duši je život (oživující Duchem) čili je duch, ne?


Naposledy upravil sazeč dne 16/2/2011, 12:09, celkově upraveno 1 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Martin Cibulka 16/2/2011, 12:08

Pro Yxoxse, který se ptá:
jiné překlady místo život překládají duše, tak se ptám proč když v hebrejštině je duše, mnohé překlady uvádějí život?
Protože překladatelé těchto překladů nejsou důslední. V tomto případě svou nedůsledností vytvářejí zmatek, který vede např. k takovým nesmyslným otázkám, jako je tato:
Duše opouští duši, to přeci nedává smysl?
Kdyby onen text byl správně přeložen, mohl by ses maximálně ptát takto: Co NEFEŠ v případě Ráchel opouštěla? Kdybys odpověděl, že NEFEŠ opouštěla NEFEŠ, pak bych si při takové odpovědi oprávněně mohl klepat na čelo. Vždyť i dítěti je jasné, že tam nejspíš zůstalo ležet mrtvé tělo. Nebylo by Yxoxsi lepší, kdybys už konečně přestal fantazírovat, a opravdu se držel toho, co čteme v hebrejském textu?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Anonymní 16/2/2011, 12:17

Zdravím všechny.

Sazeči, to já netvrdím, že tělo oživil Duch to se píše nebo tvrdí v Písmu svatém!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Anonymní 16/2/2011, 12:21

Zdravím všechny.

Takže podle tebe Martine, fantazíruje bible když v Genesis stojí, že člověk je duší ne, že dostal nebo má duši. Nebo chceš tvrdit, že to tam není?

Nic proti tobě, ale jestli si překládáš hebrejštinu stejně jako jsi ukázal na řečtině, tak kdo tu fantazíruje nejsem já, ale někdo jiný, ne, co Marine? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Martin Cibulka 16/2/2011, 17:14

Pro Yxoxse:

V Genesis stojí, že "člověk se stal živou duší" poté, co ho Bůh vytvořil "z prachu zemské půdy a vdechl do jeho chřípí dech života" (2:7). V tom textu zkrátka a dobře není napsáno, že duše je to oživené tělo. Text prostě nespecifikuje, co duše (NEFEŠ) přesně je, ani neříká, co se s ní děje při fyzické smrti. Tyto informace jsou na jiných místech Písma, ale Ty je nechceš vidět ani o nich přemýšlet. Z tohoto důvodu ani nemůžeš patřit k lidem, kteří jsou s to posoudit, co jsem ukázal nebo neukázal při překládání z hebrejštiny či řečtiny.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  sazeč 16/2/2011, 18:40

Sazeči, když čtu v Gn 35, 18 Ve chvíli, kdy umírala a život z ní unikal, pojmenovala ho Ben-óni (to je Syn mého zmaru), ale otec ho nazval Ben-jamín (to je Syn zdaru).

jiné překlady místo život překládají duše, tak se ptám proč když v hebrejštině je duše, mnohé překlady uvádějí život? Je to logické, protože duše je spojována s životem a když život vychází tak duše končí-smrt.

Nemáš pravdu, když myslíš, že když život vychází, tak duše končí tj.smrt. Spíš duše vychází z člověka (ona, Ráchel, z ní) čili život vychází z člověka. Překladatelé chtěli ulehčit, proto místo duše uvedli život.

Co oživilo hmotu-tělo aby byl stvořen člověk - adam - duše živá? Oživující duch, který dává nebo bere Bůh. Když tedy čtu například již zmiňovaný text výše, tak rozumím tomu tak, že i když tam není uveden tvar pro oživujíciho ducha, ale duše či život, tak nemám důvod (pokud nechci za každou cenu obhajovat něco co tam není) si myslet, že se tím myslí a poukazuje na nějakou nesmrtelnou složku-duše, která při smrti opouští člověka-duši živou. Duše opouští duši, to přeci nedává smysl? Ale když si dám do rovnice, že duši opouští duch, tak protože znám zprávu o stvoření Adama, tak je mi jasné, co tím pistatel myslel, když psal, že duše odchází nebo život odchází, neníliš pravda, že?

To, že se Adam stal živou duší ještě neznamená, že je JEN oživené tělo díky oživujícímu Duchu, jak se mylně domníváš stejně jako VRO, ale je víc, je život, a ten život jelikož pochází od Boha, je určující faktor nejen nynější ale budoucí. Člověk, který slouží Bohu dle pravdy, jeho život (duše) v Božích očích cenný, je duše víc než člověk, jelikož mrtvé tělo se vrátí do prachu.
Duše zvířat jsou jiné, jelikož nebyly stvořeny podle Boží podoby.



sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  witness 16/2/2011, 22:05

Martin Cibulka napsal:
Pro Witnesse:
Kdy jsi naposledy svá obvinění podložil něčím z Písma?
Která má obvinění máš na mysli? Jestli myslíš ty židovské báchorky
o Zákonu a jeho dodržování, jak je prezentuješ Ty, tak myslím, že těch
textů z Bible tu už celkem na Tvou adresu bylo uvedeno dost, ale, žel pro Tebe, bezvýsledně.
Ono stále dokola někomu opakovat, že bílá je bílá je dost úmorné.
Já jsem pouze reagoval na to, jak druhým říkáš, že věří ,,poudačkám´´, tak
jsem jen poznamenal, aby sis udělal v prvé řadě jasno v těch poudačkách,
které jsi přijal Ty. Toť vše.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Tonda Vlas 16/2/2011, 23:14

witness napsal:
Martin Cibulka napsal:
Pro Witnesse:
Kdy jsi naposledy svá obvinění podložil něčím z Písma?
Která má obvinění máš na mysli? Jestli myslíš ty židovské báchorky
o Zákonu a jeho dodržování, jak je prezentuješ Ty, tak myslím, že těch
textů z Bible tu už celkem na Tvou adresu bylo uvedeno dost, ale, žel pro Tebe, bezvýsledně.
Ono stále dokola někomu opakovat, že bílá je bílá je dost úmorné.
Já jsem pouze reagoval na to, jak druhým říkáš, že věří ,,poudačkám´´, tak
jsem jen poznamenal, aby sis udělal v prvé řadě jasno v těch poudačkách,
které jsi přijal Ty. Toť vše.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Tonda Vlas 16/2/2011, 23:15

witness napsal:
Martin Cibulka napsal:
Pro Witnesse:
Kdy jsi naposledy svá obvinění podložil něčím z Písma?
Která má obvinění máš na mysli? Jestli myslíš ty židovské báchorky
o Zákonu a jeho dodržování, jak je prezentuješ Ty, tak myslím, že těch
textů z Bible tu už celkem na Tvou adresu bylo uvedeno dost, ale, žel pro Tebe, bezvýsledně.
Ono stále dokola někomu opakovat, že bílá je bílá je dost úmorné.
Já jsem pouze reagoval na to, jak druhým říkáš, že věří ,,poudačkám´´, tak
jsem jen poznamenal, aby sis udělal v prvé řadě jasno v těch poudačkách,
které jsi přijal Ty. Toť vše.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Tonda Vlas 16/2/2011, 23:24

Tonda Vlas napsal:
witness napsal:
Martin Cibulka napsal:
Pro Witnesse:
Kdy jsi naposledy svá obvinění podložil něčím z Písma?
Která má obvinění máš na mysli? Jestli myslíš ty židovské báchorky
o Zákonu a jeho dodržování, jak je prezentuješ Ty, tak myslím, že těch
textů z Bible tu už celkem na Tvou adresu bylo uvedeno dost, ale, žel pro Tebe, bezvýsledně.
Ono stále dokola někomu opakovat, že bílá je bílá je dost úmorné.
Já jsem pouze reagoval na to, jak druhým říkáš, že věří ,,poudačkám´´, tak
jsem jen poznamenal, aby sis udělal v prvé řadě jasno v těch poudačkách,
které jsi přijal Ty. Toť vše.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Tonda Vlas 16/2/2011, 23:29

witness napsal:
Martin Cibulka napsal:
Pro Witnesse:
Kdy jsi naposledy svá obvinění podložil něčím z Písma?
Která má obvinění máš na mysli? Jestli myslíš ty židovské báchorky
o Zákonu a jeho dodržování, jak je prezentuješ Ty, tak myslím, že těch
textů z Bible tu už celkem na Tvou adresu bylo uvedeno dost, ale, žel pro Tebe, bezvýsledně.
Ono stále dokola někomu opakovat, že bílá je bílá je dost úmorné.
Já jsem pouze reagoval na to, jak druhým říkáš, že věří ,,poudačkám´´, tak
jsem jen poznamenal, aby sis udělal v prvé řadě jasno v těch poudačkách,
které jsi přijal Ty. Toť vše.
Je to můj názor, jsem s vámi za jedno, že ohledně Zákona se asi Martin mýlí, v tomto tématu mu spíše dal za pravdu. Myslím si, že dehonestující slovo "poudačky" tu není vhodné používat, to se spíše hodí na doktorku, nikoliv však na toto fórum..
Dementuju poslední tří příspěvky, které jsem skutečně nenapsal, těsně před odkliknutím mého posledního mi to přeskočilo a ukázal se tento neuvěřitelný paskvil.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Anonymní 17/2/2011, 11:10

Zdravím všechny.

Martine a Sazeči, díky za Vaše reakce, které Vám neberu, ale jak je vidno, že SJ nejsou jediní, kdo si z Písma dělá svůj busines na pravdu. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Styvi 17/2/2011, 11:26

Zdravím tě Tondo.
Ty nepovedené příspěvky ty můžeš klidně smazat.
Vrať se k nim a odstraň je. To jde hravě provést.

Hezký den.


Naposledy upravil Styvi dne 17/2/2011, 11:46, celkově upraveno 1 krát
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Styvi 17/2/2011, 11:45

Přeji krásný den.
Já osobně se dívám s magického hlediska ,asi takhle na člověka.
Tělo - Duše - Duch.
Duch potřebuje Duši k tomu ,aby mohl v těle přebývat. Pokud by Duch nepřebýval v Duši - tělo by bylo mrtvé.
Proto když člověk umírá ,Duše a Duch opouští tělo. Tělo je bez Duše a Ducha mrtvé.

Duch přežívá - ale jestli může žít i Duše bez Ducha - tak to bych si netroufal 100% tvrdit.
Nevím - nemám na to uzavřený a ucelený názor. Ale spíš se přikláním k názoru ,že Duše nemůže bez Ducha žít.

Hezký den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Anonymní 17/2/2011, 11:51

Zdravím všechny.

A co kdybychom to uzavřeli tím, jak podobné věci řeší například bráškové katolíci, že je to tajemství!? :-)

Protože jak pozoruji, tak se začínají objevovat takové bludy a to by nemělo být naším cílem, neníliš pravda pánové? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Styvi 17/2/2011, 11:56

yxoxs napsal:Zdravím všechny.

A co kdybychom to uzavřeli tím, jak podobné věci řeší například bráškové katolíci, že je to tajemství!? :-)

Protože jak pozoruji, tak se začínají objevovat takové bludy a to by nemělo být naším cílem, neníliš pravda pánové? :-)
Zdravím tě.
Patrně máš pocit ,že jsi ten který určuje - co je - a co není blud.
Musíš být velice skromný a pokorný člověk.

PS: Nepleť si názor s tvrzením - to je dost velký rozdíl.

Hezký den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Tonda Vlas 17/2/2011, 11:57

yxoxs napsal:Zdravím všechny.

A co kdybychom to uzavřeli tím, jak podobné věci řeší například bráškové katolíci, že je to tajemství!? :-)

Protože jak pozoruji, tak se začínají objevovat takové bludy a to by nemělo být naším cílem, neníliš pravda pánové? :-)
í

Tomu nevěří pouze bráškové katolíci, ale všichni kristovci až na ty, kteří jsou na samém okraji křesťanství nebo už vně. Ti kteří mají svůj původ v milleritském náboženském blouznění v polovině předminulého století.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Anonymní 17/2/2011, 17:32

Zdravím všechny.

Ne Styvi, od určování co je správné a pravda, tu jsou jiní učitelé! :-)

Proč jsem tam připomněl to tajemství, které často slýchávám u katolíků, jednoduše proto, že si to nemyslím.
Pár veršíků, proč si to nemyslím:

Ř 16, 25 Sláva tomu, který má moc upevnit vás ve víře podle mého evangelia a podle zvěsti Ježíše Krista: v ní je odhaleno tajemství, které od věčných časů nebylo vysloveno,

Ko 1, 26 tajemství, které po věky a po celá pokolení bylo skryto, ale nyní je zjeveno jeho svatému lidu(j). (j) ř: jeho svatým
27 Bůh jim chtěl dát poznat, jak bohatá je sláva jeho tajemství mezi pohany: .Je to Kristus mezi vámi, v něm máte naději na Boží slávu

Ko 4, 3 Modlete se také za nás, aby Bůh otevřel dveře našemu slovu, abych mohl zvěstovat tajemství Kristovo, pro něž jsem teď ve vězení,
4 a tak je mohl rozhlásit; neboť k tomu jsem poslán.

Ef 1, 9 když nám dal poznat tajemství svého záměru, svého milostivého rozhodnutí, jímž si předsevzal,
10 že podle svého plánu, až se naplní čas, přivede všechno na nebi i na zemi k jednotě v Kristu.

Ef 3, 3 dal mi ve zjevení poznat tajemství, které jsem vám právě několika slovy vypsal.
4 Z toho můžete vyčíst, že jsem porozuměl Kristovu tajemství,
5 které v dřívějších pokoleních nebylo lidem známo, ale nyní je Duchem zjeveno jeho svatým apoštolům a prorokům:
6 že pohané jsou spoludědicové, část společného těla, a mají v Kristu Ježíši podíl na zaslíbeních evangelia.

Ef 6, 19 aby mi bylo dáno pravé slovo, kdykoliv promluvím. Tak budu moci směle oznamovat tajemství evangelia.

Prosím, v jaké tajemství to tedy všichni věřící krom některých, věřících?

Díky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Naša duša nie je nesmrteľná. - Stránka 8 Empty Re: Naša duša nie je nesmrteľná.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru